Uyuşturucu ile yakalandı

29 Eylül 2021 Çarşamba 20:27

Uyuşturucu ile yakalandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde polis ekipleri tarafından şüpheli olarak durdurulan motosiklet sürücüsü üzerinde yapılan aramada uyuşturucu madde ele geçirdi.

Olay, Ereğli'ye bağlı Bağlık Mahallesi Şehit Cafer Hırçın Sokak üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Yunus timleri seyir halindeki motosiklet sürücüsünü şüphelenmeleri üzerine durdurdu. Ekipler sürücünün üzerinde yaptığı arama sonucu uyuşturucu madde ele geçirdi. Ekipler, şahsı gözaltına alarak İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , motosiklet , uyuşturucu

Yorumlar

Aranıyordu, kahvede oyun oynarken yakalandı

29 Eylül 2021 Çarşamba 20:25

Aranıyordu, kahvede oyun oynarken yakalandı

Kdz. Ereğli ilçesinde aranması bulunan şahıs, bir kıraathanede oyun oynarken gözaltına alındı.

Olay, ilçeye bağlı Kavaklık Mahallesi Akmanoğlu Raşit Sokak'ta meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, bir davadan yargılanan şahıs hakkında cezasının kesinleşmesi üzerine arama kararı çıkarıldı. 2 yıl 9 ay kesinleşmiş cezası bulunan şahıs, Kavaklık Mahallesi Akmanoğlu Raşit Sokak üzerinde bulunan bir kıraathanede oyun oynarken gözaltına alındı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , oyun oynarken yakalandı , kıraathane

Yorumlar

Tartıştığı kadının üzerine otomobilini sürdü

29 Eylül 2021 Çarşamba 19:47

Tartıştığı kadının üzerine otomobilini sürdü

Zonguldak'ta bir otomobil sürücüsü, aracını tartıştığı kadının üzerine sürdü. Aracın altında kalmaktan son anda kurtulan talihsiz kadın, refleksle ayağındaki ayakkabıları çıkartıp otomobilin üzerine fırlattı.

Edinilen bilgiye göre olay, Acılık Caddesi mevkisinde yaşandı. Aralarında henüz bilinmeyen bir nedenle bir otomobil sürücüsü ve bir kadın sözlü olarak tartışma yaşadı. Büyüyen tartışma sonrası kadın olay yerinden hızla ayrıldı. Otomobil sürücüsü ise aracı kadının üzerine sürdü. Can havliyle park halindeki zabıta aracının arkasına saklanan talihsiz kadın, ayağındaki ayakkabıları çıkartıp otomobile fırlattı. Otomobil sürücüsü ikinci kez kadının üzerine aracı sürmeye çalıştı. Bir süre aracın önünde sürüklenen kadını, çevredeki bir vatandaş son anda çekerek kurtardı. Sürücünün arkasından bağırarak tepki gösteren kadının, polis merkezine giderek şikayetçi olacağı öğrenildi. O anlar ise saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , acılık caddesi , üzerine sürdü , kadın

Yorumlar

Yaşlı kadın tarlada yaralandı

29 Eylül 2021 Çarşamba 19:43

Yaşlı kadın tarlada yaralandı

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde Fındık tarlasında yürüdüğü esnasında ayağı kayan 73 yaşındaki kadın kafa üstüne düştü.

Edinilen bilgiye göre olay, Alaplı ilçesine bağlı Kocaman köyünde meydana geldi. Kocaman köyündeki evin yakınlarında bulunan Fındık bahçesine giden Hacer D. (73) tarlasında dengesini kaybederek kafası üzerine yere düştü. Fındık bahçesinden gelen ses üzerinde yardıma koşan komşuları tarafından hemen sağlık ekiplerinden yardım istendi. Bölgeye sağlık ekipleri sevk edildi. Yaşlı kadın, olay yerinde sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinden sonra ambulansla taşınan talihsiz kadın Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hacer D.'nin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , alaplı , fındık bahçesi , hastane

Yorumlar

Posbıyık, CHP heyetini Ereğli'de yemekte ağırladı

29 Eylül 2021 Çarşamba 14:39

Posbıyık, CHP heyetini Ereğli'de yemekte ağırladı

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Zonguldak ve ilçelerinde halkın ekonomisini masaya yatırmak için çalışma yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak başkanlığındaki Ekonomi Masası heyetini Kdz. Ereğli’de ağırladı. Başkan Posbıyık, kentin durumuyla ilgili heyete bilgi sunarken, Öztrak da Ereğli’ye her geldiğinde yerel yönetimler anlamında kentin daha ileriye gittiğini gözlemlediğini aktardı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, CHP Ekonomi Masası heyetini kentte misafir etti.
Cumhuriyet Halk Partisi'nin Ekonomi Politikaları ve İşveren Örgütlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak başkanlığındaki heyet, Zonguldak ve ilçelerinde halkın ekonomisine yönelik sürdürdüğü çalışmaların ardından Başkan Posbıyık ile düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi. Heyeti, Başkan Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, belediye meclis üyeleriyle kapıda karşıladı.
Toplantıya, heyet başkanı Öztrak ile birlikte CHP'nin Enerji ve Altyapı Projelerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, İstanbul Milletvekilleri Enis Berberoğlu, Gökhan Zeybek ve Turan Aydoğan, İzmir Milletvekili, Bedri Serter, Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Zonguldak Milletvekilleri Ünal Demirtaş ve Deniz Yavuzyılmaz, CHP İl Başkanı Murat Pulat, Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, İl Kadın Kolları Başkanı Merve Kır, partili yöneticiler ve CHP Belediye Meclis grubu üyeleri katıldı.

POSBIYIK: CHP’Lİ BELEDİYE OLDUĞUMUZ İÇİN KREDİ ALAMIYORUZ
Kentin durumuyla ilgili heyete bilgi sunan Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli’nin devlet yatırımlarından dışlandığını ve CHP’li belediye oldukları için kredi alamadıklarını belirtti.
Posbıyık, şunları söyledi:
“Sizleri Ereğli’de görmekten çok büyük mutluluk duyuyoruz. Zonguldak ve ilçelerinde gerçekleştirdiğiniz çalışmaların ilçemiz ve ilimiz adına hayırlar getirmesini diliyorum. Kdz. Ereğli Belediyesi’nin devletin vergi dairesine hiç borcu yok. Sigortaya borcu yok, işçisine memuruna borcu yok. İşadamına, tüccara da borcu yok. Öz kaynakları var. Geçen dönem seçimi kaybetmedim, kapitalizm benim elimden aldı, 422 oyla kaybettim sandık oyunlarıyla. Bu defa propaganda için bütün bakanlar buradaydı, sayın Cumhurbaşkanımız da 2 defa geldi. 5 sene beklememe rağmen çok büyük farkla seçimleri aldım. Ereğli’de vatandaşla iç içeyiz, gayet iyi çalışmalar yapıyoruz. Uzun zamandır belediye başkanlığı yapıyorum. Ben hayatımın hiçbir döneminde bu dönemde olduğu kadar partizanlık görmedim. Adım attırmıyorlar, kımıldayamıyoruz. TSO’daki toplantıda da söyledim. Zonguldak’ın en küçük ilçelerinde Hükümet Konağı, Emniyet Binaları olmasına rağmen bizim hala daha Hükümet Konağımız yok. Kaymakam, Belediyenin binasında oturuyor. Vatandaşın binasında İlçe Emniyet Müdürlüğü oturuyor. Ereğli’de sık sık çok büyük kazalar oluyor. Bunun en büyük sebebi çevre yolunun yapılmaması. Üniversite kampüsü yapmak için çok uzun zamandan beri hazırlık yapıyoruz. Son aşamaya geldi, temel atmak üzereydik ama bundan evvelki Kaymakamı, CHP’li Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile çok samimi diye buradan gönderdiler. Ereğli’nin bu konudaki hafızası da onunla beraber gitti. Bağış alacağımız yerler onun hafızasındaydı.

"MİLLET İTTİFAKI’NIN ZAFERİNİ BEKLİYORUZ"
Diğer siyasi partilerle birlikte ortak çalışmalar yapıyorduk ve büyük hamleler yapmıştık. Ancak AK Parti’de yapılan yönetim değişikliğinden sonra maalesef yeni gelenler bu ortak çalışmayı gerçekleştirmedikleri için şu anda ne yapıldığını bilmiyoruz. Çünkü bu işlere şu anda Ereğli’deki ilçe başkanıyla Zonguldak’taki Milletvekili Hamdi Uçar bakıyor. Bize bilgi de vermiyorlar. Devlet yatırımları bakımından şu anda en fakir bölge Kdz. Ereğli. Zonguldak vilayeti de bizim vilayetimiz. Oranın da hep iyi olmasını isteriz. Ancak Zonguldak Belediyesi’nin 400 milyon borcu var. Benim bilançom çok temiz. Benim borcum yok. Yeni yapacağım, Kültür Merkezi için 10 milyonluk kredi istedim. İller Bankası vermiyor. CHP’li belediye olduğum için. Ama o kadar borcu olan Zonguldak Belediyesi’ne AK Parti’li olduğu için kaynak yağdırılıyor. Yatırımlar yapılıyor. Zonguldak’a yapıldığı için memnunuz ama biz CHP’li belediye olduğumuz için kredi dahi alamıyoruz. Biz de büyük bir umutla, büyük bir özlemle Millet İttifakı’nın seçimlerde zaferini bekliyoruz. Devlette sadece bizim partimize değil, diğer partilere de adaletli bir dağıtımla, hakkın, hukukun ön planda olduğu bir Türkiye’de özgürlüğü yaşamak istiyoruz.”
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak da, Başkan Posbıyık’a ev sahipliği için teşekkür ederek, “Ereğli’ye her geldiğimde yerel yönetimler anlamında kentin daha ileriye gittiğini gözlemledim. Tüm ekibe teşekkür ediyorum” dedi.
Katılımcılar, daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , ereğli , halil posbıyık , chp , faik öztrak , ekonomi masası

Yorumlar