Uysal tüm Ereğli halkını davet etti

3 Nisan 2017 Pazartesi 19:18

Ereğli Haber

Uysal tüm Ereğli halkını davet etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal 4 Nisan Salı günü Zonguldak’a gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programı öncesi mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Belediye Başkan Yardımcıları Ayhan Atay, Esra Alpago, Kdz. Ereğli’de ki mahalle muhtarları ile belediye toplantı salonunda bir araya geldi. Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç ve 31 mahalle muhtarı ile toplantı yapan Uysal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 4 Nisan 2017 Salı günü saat 15.00’de Zonguldak il merkezinde ki programına mahallelerden katılmak isteyen vatandaşların ulaşım ve diğer ihtiyaçları ile ilgili konuları görüştü. Başkan Uysal Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın saat 15.00’de Zonguldak’a gelerek halka sesleneceğini belirterek, Kdz. Ereğli’den de program için Elif Otel yanından saat 10.00’da vatandaşların ulaşımını sağlamak için otobüsler kaldıracaklarını söyledi. Uysal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programına tüm Ereğli halkını davet ettiğini belirtti.

Yorumlar

Çaturoğlu ve Çakır 1 günde 15 köyü gezdi

3 Nisan 2017 Pazartesi 19:09

Ereğli Haber

Çaturoğlu ve Çakır 1 günde 15 köyü gezdi

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu Ereğli ilçesinde köy ziyaretlerinde bulunarak CHP’nin hayır diyenlerin yanında saf tuttuğunu söyledi. Çaturoğlu “Halkımız, kimin kiminle iş tuttuğunu bizden daha iyi biliyor, ona göre de kararını veriyor” dedi.

AK Parti Kdz. Ereğli ilçe teşkilatı tarafından Ereğli ilçesine bağlı 15 köyde referandum çalışması yapıldı. AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu başka programı nedeniyle 3 köy ziyaretine katılamazken Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, İl Genel Meclisi Üyeleri, Gençlik Kolları Yöneticileri ve AK Parti gönüllüleri yer aldı.
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Çakır ilk köy olarak Aydın Köyü’nü ziyaret ederek vatandaşlara Anayasa değişikliğini hakkında bilgilendirmede bulundu. Geçmişte yaşanan koalisyon dönemleri ve darbelerden söz eden Çakır, 16 Nisan’da yapılacak halk oylamasıyla birlikte koalisyonların sona ereceğini söyledi. Güçlü bir Türkiye’nin yolunun güçlü ‘Evet’ oylarından geçtiğini ifade eden Çakır, vatandaşlardan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne ‘Evet’ demelerini istedi. Çakır, konuşmasının ardından köy sakinlerinin taleplerini de dinledikten sonra köyde yapımı devam eden Köy Konağı inşaatında incelemelerde bulundu, Muhtar Fikret Öztürk’ten bilgi aldı. Muhtar Öztürk, Köy Konağının köy sakinlerinin imkânlarıyla yapıldığını belirterek, İl Özel İdaresi’nden destek istedi. İl Genel Meclisi Üyesi Rıfkı Gültekin, bu konuda kendilerine yardımcı olacaklarını söyledi.

Çaturoğlu Cami duvarı için talimat verdi
Çakır ve beraberindeki partililer daha sonra İskenderli, Yazıören ve Hacıuslu köylerini ziyaret ettiler. Hacıuslu Köyü Muhtarı Recep Özsoy, burada programa katılan Milletvekili Çaturoğlu, İlçe Başkanı Çakır ve beraberindeki yaklaşık 30 kişiye öğle yemeği ikram etti. Hacıuslu köyünden Yukarıhocalar köyüne geçen AK Parti heyeti, daha sonra Aşağıhocalar köyüne geçerek burada yaşanan heyelan nedeniyle yapımı durdurulan köy camisinde incelemelerde bulundular. Milletvekili Çaturoğlu, etrafı kaya parçaları ile dolu olan cami inşaatı çevresine duvar yapılmadan çalışmaların devam etmesinin doğru olmayacağını vurgulayarak, İl Genel Meclisi Üyelerinden bu konuda çalışma yapmalarını istedi.
AK Parti heyeti daha sonra sırasıyla, Sakallar, Vakıf, Öğberler, Yeniköy, Kirencik, Aşağıkayalıdere ve Şamlar Köylerini ziyaret etti.

Ereğli-Devrek yolu çalışmalarını inceledi
Köylerde yaptığı konuşmalarda ilk olarak Ereğli-Devrek yolunda devam eden çalışmalarla ilgili bilgi veren AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, “Ereğli-Devrek yolunda incelemelerde bulunduk ve yüklenici firmadan çalışmalarla ilgili olarak bilgi aldık. Ereğli-Devrek yolunda çalışmalar hızlı bir şekilde ilerliyor. İnşallah planlandığı gibi önümüzdeki senenin sonlarına doğru bitmiş olacak. Yakından takip ediyoruz, ilgileniyoruz. Virajları ortadan kaldıran bir çalışma yapılıyor. Çalışmalar bittiğinde, inşallah Ereğli ve Alaplı İlçelerimizi Devrek ve Gökçebey İlçelerimize bağlayan bir koridor açmış olacağız” dedi.

Çaturoğlu “Hakimiyet millette olsaydı Menderes idam edilmezdi”
16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasına ilişkin önemli açıklamalarda da bulunan Çaturoğlu, şunları söyledi: “16 Nisan’da hep beraber sandığa gideceğiz. 16 Nisan’da, geçmişte ülkemizin üzerinde oynanan oyunlara son verecek önemli bir virajı geçecek bir seçimi hep beraber yapacağız. Çok uzun zamandan beri biz hep ‘Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ diye kandırdılar. Ama inanın ki bu ülkede hiçbir zaman hâkimiyet kayıtsız şartsız milletin olmadı. Her zaman askeri vesayet, yargı ve diğer kuvvetler, ülkemizi vesayet altında tutmaktan bir an bile geri durmadılar. Eğer kayıtsız şartsız hâkimiyet milletin olmuş olsaydı, bu milletin sevgilisi, milletin oylarıyla 3 kez seçilmiş Adnan Menderes ve 2 arkadaşı idam edilmezdi. Vesayetçiler, CHP ve onun devamı olanlar halkı kendi kendine bıraktıklarında, halkın kendisinden olanları, kendisine hizmet edenleri, kendisiyle birlikte onların inancına ve yaşam tarzına müdahale etmeyenleri seçtiğini gördüler ve dehşete kapıldılar. Dediler ki ‘biz bunları kendi haline bırakırsak CHP bu ülkede asla iktidar olamaz’. Onun için başımıza Anayasa Mahkemesi gibi, Milli Güvenlik Kurulu gibi, yetkisi olan ama sorumluluğu olmayan Cumhurbaşkanı gibi birçok vesayetçi kurumla iktidarın alanını daralttılar. 1971’de Demirel’e muhtıra verdiler. Hani halk seçtiydi Demirel’i? Halkın seçtiği hükümeti, sıkıştırmak suretiyle istifasını sağladılar. Rahmetli Erbakan hocamıza ağır hakaret ve küfürler ettiler. Adam gene gık demedi, memleketin zirvesinde kavga olmaz dedi. Ahmet Necdet Sezer, Ecevit’e kitap fırlattı olan yine bize oldu. Milli gelirimizin yarısını bir gecede kaybettik. Ecevit, bu işin faturasını oylarının yüzde 21’den yüzde 1’e düşmesiyle ödedi. Bizim milletimiz gerçekten iyi bir seçmendir. Kendine hizmet edeni görünce seçer, seçmeye devam eder; baktı ki seçtikleri kendilerine hizmet etmiyor, holdinglere, patronlara, başka ülkelere ediyor o zaman da alır sandığın dibine gömer. Peki, Cumhurbaşkanına ne oldu? 6 yıl daha görevine devam etti. Kimse hesap soramadı. Çünkü Cumhurbaşkanları şu anda sorumsuz.”

“16 Nisan’da vesayetçilere son vereceğiz”
15 yıllık AK Parti iktidarında istikrar olduğunu ancak sürekli olarak vesayetçi zihniyetin kendilerine engellemeye çalıştığını dile getiren Çaturoğlu, 16 Nisan’da vesayetçi yapıya son verileceğini ifade etti. Çaturoğlu, “2002’de milletimizin teveccühü ile AK Parti iktidara geldi ve 15 yıldır ülkemizde istikrar var. Biz de çok çektik bu çift başlılıktan. Ahmet Necdet Sezer, bizim kararnamelerimizi imzalamadı, Bakanlar Kurulumuzun üzerini çizdi. Çok cebelleşmedik ama o zamanki Başbakanımız şimdiki Cumhurbaşkanımız zaman zaman bunu ortalığa fark ettirse bile çokta ortaya dökmedi. Kan kustuk ama kızılcık şerbeti içtik dedik. AK Partinin en güçlü olduğu, en çok hizmet ettiği dönemde vesayetçi zihniyet AK Parti’ye kapatma davası açtı. Anayasa Mahkemesinin sağduyulu üyelerinin sayesinde ucu ucuna o işten yırttık. O gün o vesayetçiler başarılı olsaydı, bugün AK Parti olmayabilirdi. 16 Nisan’da inşallah hep beraber bu vesayetçilere son vereceğiz. Çift başlılık ortadan kalkacak. Koalisyonlar bitecek. Koalisyonlar, paylaşım demektir. O Bakanlık senin, bu Bakanlık benim, o banka senin, bu banka benim, partiler hizmet etmekten ziyade bölüşüm kaygısı içerisindedirler. Hani güçler ayrımı diyorlar ya işte güçler ayrımı tam manasıyla bu sistemde gelecek. Bugün yasama, yürütme ve yargı birbirine karışmış durumda. Peki, bu değişikliği kimler istemez? Küçük partiler bunu istemezler. Çünkü tek başına Cumhurbaşkanı seçme imkanları yoktur” dedi.

“Halkımız kimin kiminle iş tuttuğunu biliyor”
Türk halkının kimin kimlerle iş tuttuğunu çok iyi bildiğini ve ona göre kararını verdiğinin altını çizen Çaturoğlu, “Holding ve medya patronları da bu değişikliği istemezler. Çünkü onlar, zayıf hükümetleri kullanırlar. Bir de CHP ve diğer sol partiler bu sistemin değişmesini kesinlikle istemezler. Çünkü onlar vesayetçi kurumlar sayesinde iktidar kim olursa olsun her dönem muktedir olmuşlardır da onun için istemezler. Onlar ister istesin, ister istemesin milletimizin kararı net, oyumuz ‘Evet’ diyor milletimiz. Ülkemizin tekrar o eski muhteşem günlerine dönebilmesi için 16 Nisan’da güçlü bir ‘Evet’ oyuna ihtiyacımız var. Biz sandıktan ‘Evet’ çıkacağına inanıyoruz. Yüzde 50+1 yetiyor aslında. Ama diyoruz ki neden 50+1 olsun? Yüzde 55 olsun, 60 olsun, 65 olsun, 70 olsun, olsun ki bugün bize ayar vermeye çalışan batı ülkelerinin, dahili ve harici düşmanlarımızın boynu ebediyen düşsün. Yüzde 50+1 ile yeni sisteme geçmemiz ayrı bir yansıma yapar, yüzde 70 ile geçmesi çok daha farklı bir şekilde gözdağı verir. Almanya ile Hollanda işi gücü bırakmış Türkiye’de hayır çıksın diye uğraşıyor. 15 Temmuz’da bu ülkeyi kan gölüne çeviren FETÖ, hayır için çalışıyor. Namussuz IŞİD de hayır diyor. Tabii CHP’de hayır diyor. Bazen biz bunları anlatıyoruz, diyorlar ki ‘siz bize terörist mi demek istiyorsunuz’. Biz size terörist demiyoruz. Ama ne demişler ‘Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim’. Halkımız, kimin kiminle iş tuttuğunu bizden daha iyi biliyor, ona göre de kararını veriyor. Allah izin verirse 7’den 70’e halkın sevgilisi Sayın Cumhurbaşkanımız Salı günü Zonguldak’ta halkımıza seslenecek. Tüm halkımızı bekliyoruz” diye konuştu.
Programın sonunda Çaturoğlu ve beraberindekiler köylülerle birlikte toplu fotoğraf çektirdi.

Yorumlar

Süleyman Soylu Ereğli’ye geliyor

31 Mart 2017 Cuma 15:43

Ereğli Haber

Süleyman Soylu Ereğli’ye geliyor

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nın daveti üzerine yarın saat 12.30’da Kdz. Ereğli ilçesine gelecek.

Ereğli Haber- İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yarın Kdz. Ereğli ilçesinde olacağı belirtildi.
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır konuya ilişkin yaptığı açıklamada “İç İşleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu yarın saat 12.30’da Elif Otel yanında kendisini karşılayan halka hitap edecek. Tüm Ereğli ve bölge halkını bakanımızın ziyaretine davet ediyorum” dedi.

Yorumlar

MHP' de ortak karar, adaylığını açıklıyor

31 Mart 2017 Cuma 09:24

MHP' de ortak karar, adaylığını açıklıyor

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Milliyetçi Hareket Partisi'nde 2 Nisan'da yapılması planlanan kongrede parti tabanının üzerinde ortak karara vardığı Rahman Demirtürk adaylığını açıklıyor.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli’de 2 Nisan' da  yapılacak olan kongre için gün sayan Milliyetçi Hareket Partisi'nde, yoğun istişareler sonucu üzerinde mutabık kalınan Rahman Demirtürk'ün adaylığını açıklayacağı öğrenildi. Demirtürk’ün 31 Mart Cuma günü (BUGÜN) saat 15.00 de başkanlık için adaylığını parti binasında kalabalık bir katılım ile açıklayacağı öğrenildi.
İsmi parti kulislerinde aday olarak geçmesi ile birlikte delegelerin ve parti tabanının teveccüh gösterdiği Rahman Demirtürk’ün Kdz. Ereğli’de MHP’yi toparlayıp daha güçlü konuma getirebileceği ifade ediliyor.

Etiketler:

rahman demirtürk , mhp , adaylık ,

Yorumlar

"Başaramayan gidecek"

30 Mart 2017 Perşembe 19:51

"Başaramayan gidecek"

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erol Kaya, referandum çalışmaları kapsamında Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erol Kaya, partisinin referandum çalışmaları kapsamında Gülüç Büyük Anadolu Otel’de düzenlediği konferansa katıldı. Toplantıya AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, STK temsilcileri, mahalle ve köy muhtarları katıldı.
Katılımcılara hitaben bir selamlama konuşması yapan AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, 16 Nisan’ın Türkiye için önemli bir viraj olduğunu belirterek Ereğli olarak Türkiye ortalamasının üzerinde sonuç çıkarmak için seferber olduklarını söyledi.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise yeni anayasanın gelecekte çocuklara ve torunlarına bırakacakları en büyük miras olduğunu ifade ederken, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu da 16 Nisan’ın ülkemiz için ayağındaki prangalardan kurtulacağı gün olacağını dile getirdi.
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kaya konuşmasına AK Parti iktidarı döneminde yapılan hizmetleri ve Türkiye’nin aldığı yolu anlatarak başladı. Muhalefetin anayasa değişikliği maddeleri ile ilgili olarak ortaya attığı yalan iddialara açıklık getiren Kaya, 2012 yılında 60 maddelik anayasa değişikliği için tüm partilerin anlaşmasına rağmen bu maddeleri meclisten geçirilmesi teklif edildiğinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun masayı devirerek her şeyi alt üst ettiğini vurguladı.

“18 yaş teklifini ilk defa 2012’de getirdik”
18 yaşla ilgili anayasa değişikliği teklifini daha öncede teklif ettiklerinin altını çizen Kaya, "Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) adresine girin. Orada anayasa çalışmalarını göreceksiniz. Orada komisyon bölümlerine girdiğinizde teklifleri göreceksiniz. Açın okuyun. Göreceksiniz ki AK Parti 18 yaşı bugün teklif etmiyor. 2012 yılında teklif ettik. Biz Başkanlık olarak yazdığımızda 5+5 yazdık. Bugün teklif etmedik. 5 yıl önce bunu yaptık. Yedek Milletvekilini de teklif ettik. Türkiye Büyük Millet Meclisi ile Başkan arasında ki hukukun nasıl olacağını o gün teklif ettik. Yeni bir şey yapmadık arkadaşlar. Biz rüya falan görmedik. Biz bu ülkenin geleceğinin rüyasını AK Parti kurulduğu günden beri, bu ülkenin geleceği ile ilgili kim rüya görmüş, kim iyi bir dua etmiş, kim bir proje yapmışsa siyasi hayatımız boyunca ne varsa alıp bu ülkenin önüne daha büyük aydınlık gelecek inşa etmek için çalışan bir partinin mensuplarıyız" dedi.

“Artık iktidarı millet seçecek”
Yeni anayasa ile milletin ilk defa kendi iktidarını seçme şansı bulacağını belirten Kaya, Türkiye’nin Cumhuriyet tarihinde hep güçlü iktidarlarla sıçrama yaptığını dile getirdi. Kaya, şunları kaydetti:
“Bu yeni anayasa bize ne getirecek? Birincisi millet iktidar olacak. İlk defa iktidar olacaksınız ve ilk defa iktidarı siz belirleyeceksiniz. Şimdiye kadar iktidarı hiçbir zaman siz belirmediniz. Siz derken hepiniz, ben de dahil. Biz sandığa gittik hükümet filan seçmedik ya da Başbakan seçmedik. Biz meclisi seçtik. Meclisin içerisinden birisinin Başbakan olmasını temenni ettik. Ama artık iktidarı millet belirleyecek. İkincisi başaramayan gidecek. Artık bu millet yüzde 10, yüzde 15 alan partileri iktidar yapmayacak. Dolayısıyla bu seçimden iki tane önemli sonuç çıkacak. Bir güçlü bir iktidar, iki güçlü bir muhalefet. Birinci turda seçtiniz seçtiniz, ikinci tura kaldı mı iki aday kalıyor bu iki adaydan 50+1’i alan iktidar olacak. Bu ülkede artık tek başına bir kişinin dahi iktidar olduğu dönemler artık kapanmış olacak. Demek ki bizim bu anayasadaki en önemli çıkarımlarından bir tanesi bu ülkenin güven ve istikrar ikliminin kalıcı hale gelmesidir. Bizim ekonomik olarak büyümemiz için, siyasi olarak istikrara sahip olabilmemiz için ve bu ülkeyi daha sivil daha demokratik bir noktaya taşıyabilmek için güven ve istikrara ihtiyacımız var."
18 maddelik anayasa değişikliğini ve gerekçelerini tek tek anlatarak katılımcılardan 16 Nisan’da evet’e destek vermelerini istedi.

Ereğli belediyesi ve parti teşkilatını ziyaret etti
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kaya konferansın ardından partisinin Ereğli İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek partililerden telefonlarında kayıtlı herkesi tek tek arayarak ikna etmelerini istedi. Kaya ayrıca Ereğli’de AK Partili bir belediyenin olduğunu ve referandumda yüksek oy çıkmasını beklediğini söyledi. AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır ziyaret anısına Kaya'ya çeşitli hediyeler verdi. Parti binasından çıkışında esnafları ziyaret edip referandumla ilgili görüşlerini soran Kaya, ülke menfaatleri için kendilerinden destek istedi. Kdz. Ereğli Belediyesi’ni ziyaretinde Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın eşi Sevim Uysal tarafından çiçeklerle ve belediye personeli tarafından karşılanan Kaya, burada 15 Temmuz şehitleri anısına açılan deftere duygu ve düşüncelerini yazdı. Kaya Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Milletvekili Çaturoğlu, İl Başkanı tosun ve İlçe Başkanı Çakır ile basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından Ereğli ilçesinden ayrıldı.

Etiketler:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı , İstanbul Milletvekili Erol Kaya ,

Yorumlar