Uysal taksicilerle sohbet etti

30 Ocak 2019 Çarşamba 16:16

Uysal taksicilerle sohbet etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal terminal taksi durağındaki esnafları ziyaret ederek sohbet etti.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, terminal taksi durağındaki taksici esnafını ziyaret etti. Taksici esnafına son dönemde yaşadığı süreç hakkında bilgi veren Uysal, 31 Mart 2019 yerel seçimleri için destek istedi. Başkan Uysal ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında “Güne ilçe terminalimizdeki taksici esnafımızla bir araya gelerek başladık. Taksicilerimize, işlerinde kolaylıklar ve bol kazançlar diliyorum” dedi.

Yorumlar

Erol Şahin Ömerli'de gençlerle buluştu...

27 Ocak 2019 Pazar 17:54

Ereğli Haber

Erol Şahin Ömerli'de gençlerle buluştu...

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayı Erol Şahin ve İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır Ömerli Mahallesinde ilk defa oy kullanacak gençlerle bir araya geldi.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayı Erol Şahin seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Şahin 26 Ocak Cumartesi günü Erdemir Caddesi esnaflarını ziyaretinin ardından akşam da Ömerli Mahallesinde gençlerle buluştu.
Gençlik Kollarının hazırladığı organizasyona İlçe Başkanı Fatih Çakır, Gençlik Kolları Başkanı Tekin Alabaş ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte katılan Erol Şahin, burada gençlere seslendi.
Mahalle Derneği’nin hizmet binasında gerçekleşen buluşmada gençlerle uzun uzun sohbet eden ve onların sorunlarını dinleyen Başkan Adayı Erol Şahin, gençlere yönelik projelerinden söz etti.
Seçim kampanyası sürecinde yapamayacağı hiçbir işin sözünü asla vermeyeceğini belirten Erol Şahin, “Söz verdiğim işi yapmadığım takdirde sizler yolda sokakta, hatta makamıma gelerek bunun hesabını soracaksınız ve sormalısınız da. Yarın buraya başkaları da gelecek size bitakım sözler verecek. Her söze inanmayın, verilen sözlerinde takipçisi olun. Ben kendi adıma konuşuyorum yapamayacağım hiçbir sözü size vermeyeceğim” dedi.
Belediye Başkan adayı Erol Şahin, bu yola çıkarken arkasında hiçbir lobinin desteğini almadığını da sözlerine ekleyerek, “Benim tek destekçim Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve halkımızdır. Cumhurbaşkanımız Ereğli’ye çok ayrı bir özen gösteriyor” şeklinde konuştu.
FATİH ÇAKIR: “CUMHURBAŞKANIMIZIN GÖZÜ KULAĞI EREĞLİ’DE”
Gençlere hitaben bir konuşma yapan İlçe Başkanı Fatih Çakır’da, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ereğli’ye farklı baktığını söyledi ve aday belirlenmesinde büyükşehirlerle birlikte Ereğli ile bizzat kendisi ilgilendiğini ifade etti.
Fatih Çakır, belediyeciliğin artık 2 kilometre asfalt başında fotoğraf çektirmek olmadığını vurgulayarak, Belediye Başkanının bir kentin CEOSU olduğunu söyledi. Çakır, belediye başkanının rutin belediyecilik hizmetleri ile övünemeyeceğinin altını çizdi ve bu anlamda Erol Şahin’in işinin ehli olduğuna dikkat çekti.
Şahin’in hesap uzmanı olduğunu hatırlatan Çakır, “Adayımız bütçeyi yönetmeyi de, insanı yönetmeyi de iyi bilir. Belediye’de hangi görevi en iyi kimin yapabileceğini de iyi bilir. Biz kendisine bu anlamda güveniyoruz. Zaten Cumhurbaşkanımız da güveniyor ki bizzat kendisi Erol Şahin üzerinde karar kıldı” dedi.

Yorumlar

CHP Zonguldak'ta "Şanal" dedi...

27 Ocak 2019 Pazar 17:05

Ereğli Haber

CHP Zonguldak'ta "Şanal" dedi...

CHP PM'de dün gece boyu devam eden toplantı sonunda Ali Uzun'a geçit verilmezken adayın Şenol Şanal olmasına karar verildi. Ereğli'de ise beklenen olmadı.

CHP MYK toplantısı az önce sona erdi. Zonguldak ve Ereğli adayları ile ilgili MYK kararını alırken, bu isimler PM'ye gönderildi. 17.45'te toplanacak olan PM belediye başkan adaylıkları ile ilgili son noktayı koyacak.

CHP PM'ye adaylık başvurusu dahi bulunmayan Ali Uzun'un gelmesi partilileri çılgına çevirdi. Yaşanan itirazlar üzerine Ali Uzun ismi geri çekilmek zorunda kaldı ve Şenol Şanal'ın aday olmasına karar verildi. Ereğli'de ise beklenen aday çıkmadı.

Yorumlar

Ne yazdıysak o... Uysal, BBP'den resmen aday...

25 Ocak 2019 Cuma 16:36

Ereğli Haber

Ne yazdıysak o... Uysal, BBP'den resmen aday...

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Büyük Birlik Partisi Zonguldak İl Başkanı Ahmet Çolak Ereğli İlçe başkanı Turabi Çelik ve bazı yöneticileri ile birlikte Ankara’ya giderek BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile görüştü.

BBP Genel Başkanı Destici Başkan Uysal’a BBP rozeti takarak Belediye Başkan Adaylığını onayladı. AK Parti’den istifa eden Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal BBP Partisine geçti. Başkan Uysal bugün BBP Zonguldak İl başkanı Ahmet Çolak Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik parti yöneticileri Sabri Dinçer SMMM Serkan Günaydın, Mehmet Kervan ve İl Genel Meclis Üyesi Adayı Avukat Yusuf Kaan Yılmaz ile birlikte Ankara’ya gitti. İlk olarak Tacettin Dergahında Muhsin Yazıcıoğlu’nun kabrini ziyaret eden Uysal ve beraberindekiler dua ettiler. Daha sonra BBP Genel Merkezi’ne geçen Uysal burada Genel Başkan Mustafa Destici ile görüştü. Yapılan görüşmenin ardından BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a BBP rozetini takarak belediye başkan adaylığını resmen onayladı.

Yorumlar

BBP'de flaş gelişme... 'Yakında açıklayacağız'

21 Ocak 2019 Pazartesi 21:36

BBP'de flaş gelişme... 'Yakında açıklayacağız'

BBP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik, Ereğli Belediye Başkanlığı için güçlü bir isimle yola çıkacaklarını söyledi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak seçimlere Kdz. Ereğli'de çok güçlü bir adayla gireceklerini söyledi. Hiç kimsenin tehditlerine tabuç bırakmayacaklarını dile getiren Çelik "Adayımızın arkasında dimdik duracağız. Kimsenin tehditlerine tabuç bırakmayacağız" dedi.

Çelik adayın kısa süre önce AK Parti'den istifa eden Hüseyin Uysal'ın mı olduğu yönünde ki soruya ise "Şimdilik isim açıklamayalım. Ama şu kadarını söyleyebilirim Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığını kazanacağız. Bunuda önümüzdeki süreçte her kes görecek" diye yanıt verdi.

Yorumlar