Uysal özel çocuklarla bir araya geldi

28 Şubat 2017 Salı 21:24

Ereğli Haber

Uysal özel çocuklarla bir araya geldi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi tarafından engelli öğrenciler için ‘Birlikte başaralım, engelleri aşalım’ adı ile sosyal etkinlik düzenlendi.

Kdz. Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Özel İlkadımlar Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Duyan Özel Eğitim Merkezi işbirliği ile ‘Birlikte Başaralım, Engelleri Aşalım’ adında bir sosyal etkinlik düzenlendi.
Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlik saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından açılış konuşmasını yapan özel kurumların Başkanı Ahmet Hasan Eroğlu kendilerine destek olan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a teşekkür etti. Eroğlu konuşmasında “İlkadımlar ve Duyan Eğitim Merkezi ile birlikte belediyemizin de desteğini alarak bu güzel ortamı oluşturduk. Ben bu konuda bizden desteklerini esirgemeyen ve her zaman engellinin yanında olan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a ve ekibine teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Hatta başkanım ‘Ben engelliler için kapı kapı dolaşır bağış bile toplarım’ diyerek bizleri motive ediyor” dedi.
Eşi Sevim Uysal ile birlikte etkinliğe katılan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’da bu anlamlı organizasyonu düzenledikleri için İlkadımlar ve Duyan Eğitim Merkezleri’nin yönetimi ve eğitmenleri ile emeği geçen herkesi kutladı. Öğretmenliğin her zaman kutsal bir meslek olduğunu vurgulayan Başkan Uysal, “Ancak özel eğitime muhtaç olan özel çocuklarımızın eğitimi ile uğraşan öğretmenlik daha da kutsal. Onları ilçe belediye başkanı olarak, bu güzel ülkemin bir ferdi olarak bu kutsal görevi yaptıkları için hepsini tebrik ediyor, teşekkür ediyorum. Ama en çok da bu özel çocuklarla ilgilenen 24 saat beraber yaşayan anne ve babaları yürekten, en kalpten duygularımla hem tebrik ediyorum hem onlardan Allah razı olsun diyorum. O annelerin hakkı ödenmez. Belediye başkanı olarak ömrüm yettiği, Allah sağlık verdiği müddetçe engelli vatandaşların engelsiz bir hayata kavuşması için her türlü desteği her zaman için en nitelikli şekilde sağlayacağım. Sizlerin tüm taleplerinizi desteklemeye hazırım. Bu bahsettiğimiz rehabilitasyon merkezleri ve öğretmenlerimiz bu konuda çok gayretliler. Bu çocuklarımız özel çocuk, bazılarına grup terapisi ve bazıları ile bire bir ilgilenmek gerekiyor. Göreve geldiğimden beri sorunları beraber çözmek konusunda neler yapmamız gerektiğini konuşuyoruz. Nasıl daha iyi yapabiliriz bunu sorguluyoruz. Anne ve babalar ve değerli öğretmenlerimiz. Bu çok sabır isteyen bir iş. Yüzümüzü asmayalım, sevgiyle yaklaşalım, sabırla yaklaşalım bu çocukları hayata kazandıralım. Hep beraber Önlerinde ne engel varsa birlik beraberlik içinde aşalım. Ben varım, siz var mısınız? Köylerden gelen çocuklarımız, aileleri bizden ne istiyorlarsa, özel eğitime ihtiyaç duyan ne kadar çocuk varsa bizim çocuğumuzdur. Onların hayatlarını kolaylaştırmak için bize gelin, sorunları beraber çözelim. Bizler sadece engellimize değil yaşlılarımıza da sahip çıkıyoruz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Başkan Uysal’a Ahmet Eroğlu tarafından bir plaket verilirken, meslekte uzun yıllarını doldurmuş öğretmenlere de plaketleri Başkan Uysal tarafından verildi.
Özel çocuklar tüm beceri ve hayallerini kullanarak hazırladıkları gösterileri katılımcılara sergilediler. Etkinlik boyunca özel çocuklar seslendirdikleri şarkılar, sahneledikleri tiyatro gösterileri ve halk oyunları performansları ile hem kendileri eğlendiler hem de izleyenleri eğlendirdiler.

Yorumlar

28 Şubat'ta milyonlar zulüm gördü

28 Şubat 2017 Salı 21:17

Ereğli Haber

28 Şubat'ta milyonlar zulüm gördü

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Uçar, 28 Şubat süreci ile milyonlarca imam hatip camiasına mensup insanın yıllarca mağdur edildiğini söyledi.

Kdz. Ereğli İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği ve ENSAR Vakfı Kdz. Ereğli temsilciliği tarafından ilçe merkezinde 28 Şubat’ın yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı. Düzenlenen toplantıya çok sayıda imam hatip mezunu ve öğrenciler katıldı. 28 Şubat süreci ile milyonlarca imam hatip camiasına mensup insanın yıllarca mağdur edildiğini anlatan Kdz. Ereğli İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Uçar, ÖNDER adına yaptığı basın açıklamasında ‘İrtica’ adı altında MGK’da alınan kararların siyasi el tarafından uygulamaya geçirildiğini anlattı. Yaşar açıklamasında “Şüphesiz sözü geçen uygulamalar ülkemizin toplumsal dinamiklerine aykırı bir biçimde ve ısrarla yürütüldü. 8 yıllık kesintisiz eğitim yasası sebebiyle, imam hatiplerin ortaokul kısmı kapandı, katsayı uygulamasıyla mezun öğrencilerin kendi alanları dışında lisans tahsili yapmalarına mani olundu, üniversitelerimizde öğrenim görmeyi sürdüren başörtülü öğrencilerin okullarına devam etmesi yasaklandı ve ‘İrtica’ yaftasına maruz kalan binlerce memur işinden oldu. 10 binlerce insanın hayatını doğrudan etkileyen hukuksuzlukların karşısında medya, hukuk ve siyaset cephesinden yeterli destek gelmeyince ÖNDER şemsiyesi altındaki 400’den fazla imam hatip lisesi derneği taşın altına elini ve gövdesini koydu. Tarihe 28 Şubat post modern Darbesi olarak geçin süreci, hafızalarımızda diri tutmayı, hem yakın geçmişe müdrik olma adına ve hem de istikbale dair adımlar atma noktasında bir bilinç oluşturmak için oldukça önemsiyoruz. 28 Şubat’ı hatırlamanın bugünü anlamlandırmak ve yarını okumak için elzem bir ihtiyaç olduğu kanaatini taşıyoruz. Dolayısıyla büyük umutlar beslediğimiz yeni neslin 28 Şubat’a şahit olmuş büyüklerinden bayrağı devraldığı şu zamanda aynı şuurla hareket edeceklerine kalpten inanıyoruz. Bin yıl süreceği iddia edilen 28 Şubat zihniyetinin, henüz 15 yıl geçmeden karanlığa gömüldüğüne tanık olmuş nesiller olarak, yılmadan yaptığımız çalışmalarla milletimizin derinliğindeki asil ruhu yine milletimize anlatarak, üzerimizdeki vazifeyi ifa ettiğimizi düşünüyoruz. Vazifemizin halen devam ettiği bilincinde olarak taze dimağların bu mücadeleyi bir bayrak yarışı gibi bizlerden daha faydalı yerlere taşıyacaklarına kaniyiz. 15 Temmuz’da tüm mazlum coğrafyaların elleri kalbinde ağızlarında dualarla seyrettiği memleketi ve maneviyatın müdafaa dirilişini oluşturan temel motivasyonun aynı ruh kökü ile beslenen bir düşüncenin eseri olduğunu biliyoruz. Bu ruh 28 Şubat’ta ki kötülükleri püskürtme adına meydana gelmiş bir bilinç haliydi” dedi.
28 Şubat’ta İmam Hatip Liseleri’nin orta kısımlarının kapatılması ile 600 bin olan öğrenci sayısının 60 bine düştüğünü ifade eden Kdz. Ereğli İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği Başkanı İlyas Yaşar bu gün ise imama hatiplerde okuyan öğrenci sayısının 1 milyon 300 binlere ulaştığını söyledi. Yaşar, imam hatip neslinin önünü açan ülke yöneticilerine ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
Kdz. Ereğli ENSAR Vakfı Başkanı Hüseyin Doğru’da konuşmasında 28 Şubat’ın bin yıl süreceğini söyleyen bürokratlar varken henüz 15 yıl geçmeden tarihin çöplüğüne atıldığını gördüklerini dile getirdi. İmam Hatip ve Kur’an kurslarından mezun olanlardan devlete kurşun sıkıp bomba atan bir tane insan çıkmadığını hatırlatan Doğru, imam hatip mensuplarının daima devletin ve milletin yanında durarak DEAŞ gibi terör örgütlerinin bu ülkede yayılmamasının da teminatı olacağını belirtti.
Toplantı yapılan konuşmaların ardından sona erdi.

Yorumlar
 • Muhammet KURTTEKIN
  4 Mart 2017 Cumartesi 23:58

  Yazdigim yorumdan Farkli anlam cikaranlar olabilir benim yorumum o fotograf karesi icersinde olanlar degildir o dönem o sikintiyi yasayan biri olarak ülke genelini kast ederek yazdigim bi yorumdur yalnis algilanmışr yaptigim yorumun haberdeki resimle alakasi yoktur saygilarimla

 • Muhammet kurttekin
  28 Şubat 2017 Salı 21:42

  O gunlerde ihl den ögrencilerini alanlar mucadele sahasinda görünmeyenler Bu gun 28 şubati protesto ediyolar guzel gelisme düşünceler baya ilerlemiş ....

Ketenciler Köyü sakinlerinden büyük duyarlılık

28 Şubat 2017 Salı 21:08

Ereğli Haber

Ketenciler Köyü sakinlerinden büyük duyarlılık

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ketenciler Köyü sakinleri kan stoklarında azalma olduğu yönünde çıkan haberler üzerine Kızılay’a kan bağışında bulunarak destek oldu.

Ketenciler Köyü sakinleri Merkez Camii altında düzenlenen kan bağışı kampanyasına yoğun ilgi gösterdi. Köy Muhtarı Yıldıray Özkara candan cana giden en büyük iyiliklerden ve sadakalardan birininse kan bağışında bulunmak olduğu inancı ile Kızılay’a destek olduklarını söyledi. Köylerinde ilk kez düzenlenen kan bağışı kampanyasına yediden yetmişe her yaştan vatandaşın duyarlılık gösterdiğini belirten Özkara, kampanyanın düzenlenmesinde emeği geçen Camii İmam Hatibi Ömer Ak, komşu köylerin dün görevlileri, köyün gençleri ile Kızılay’a teşekkür etti.

Yorumlar

Her kes nefeslerini tutup izledi

28 Şubat 2017 Salı 21:00

Ereğli Haber

Her kes nefeslerini tutup izledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından 28 Şubat Sivil Savunma Günü nedeniyle Merkez Anadolu Lisesi’nde gerçeğini aratmayan bir tatbikat gerçekleştirildi.

Kdz. Ereğli Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 28 Şubat Sivil Savunma günü nedeniyle tören düzenlendi. Törene Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, İlçe Mili Eğitim Şube Müdürü İsmail Aksoy, Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, diğer okul müdürleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Törende liseli öğrenciler arasında sivil savunma günü nedeniyle düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.
Okulun bahçesinde düzenlenen merdivenli araç ile yaralı, ip ile sedyede yaralı kurtarma, araç içinde sıkışan yaralıları, atlama minderi kullanımı tatbikatı yapıldı. Gerçeğini aratmayan tatbikat katılımcılar tarafından ilgi ile izlenirken, Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri küçük çaplı yangın söndürme çalışmaları ve yangın söndürme tüpü kullanımını uygulamalı olarak gösterdi.

Yorumlar

6 Tır dolusu yardım yola çıktı

27 Şubat 2017 Pazartesi 18:08

6 Tır dolusu yardım yola çıktı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın öncülüğünde düzenlenen Halep’e yardım kampanyası çerçevesinde toplanan 6 tır dolusu yardım düzenlenen törenle yola çıkarıldı.

Karadeniz Ereğli Belediyesi’nin Halep mağdurları için başlattığı yardım kampanyasında toplanan gıda, giyim ve yaşam malzemeleri yüklü 6 tır yola çıktı. Yardım malzemelerinin gönderilmesi nedeniyle düzenlenen törende konuşan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ereğli halkı ile gurur duyduğunu söyledi. Uysal konuşmasında “Başta Karadeniz Ereğli Belediyesi olmak üzere Halep’e yardım kampanyasına başladığımızda bizlere büyük destek verdiniz ve burada yalnız bırakmadınız. Halep’te bir dram var, gözyaşı var. Dünya kültür mirası yok oluyor. Oradaki insanlar ve çocuklarımız canlarını kaybediyorlar. Biz bunlara göz yumamazdık, kulaklarımızı kapatamazdık. Özellikle Beşir Derneği, Türk Metal Sendikası ve Erdemir yönetimine, bu kampanyaya destek veren, elini uzatan, dua eden ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah, oradaki insanların ihtiyacını karşılayacak olan her türlü yardımlar yerlerine bir an olsun ulaşır. Oradaki acı içinde yaşayan kardeşlerimizin bir nebze olsun ızdıraplarını ve acısını azaltır diye düşünüyorum” dedi.
Kdz. Ereğli halkının Halep’e yardım için seferber olmasının kendisini çok mutlu ettiğini belirten Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, kampanyaya öncülük eden Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a teşekkür etti. Madenoğlu konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Her zaman muhtaç insanların yanında olmakla adeta gurur payesi edinmiş olan Karadeniz Ereğli’deki yaşayan vatandaşlarımız bu yardıma koşmuşlardır. Bu yardımın başlamasında organize edilmesinde ve bugün tırlarla Halep’e gönderilmesinde hiç şüphe yok ki değerli belediye başkanımızın ve onun değerli çalışma arkadaşlarının asla ve asla inkâr edilemez katkıları ve destekleri vardır. Bu yardımlarda sivil toplum kuruluşlarımızın, işadamlarımızın ve harçlıklarını veren öğrencilerimizin vatandaşlarımızın katkıları da vardır.“
Halep’e yardım TIR’larını dualarla uğurlandığı törene; Kaymakam Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Aykut Manioğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve eşi Sevim Uysal, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve daire müdürleri, BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ali Azar, İlçe Müftüsü Recai Albayrak, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı M. Fatih Çakır, Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç ve muhtarlar, Türk Metal Sendikası Başkanı Metin Ercan, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel, Beşir Derneği Ereğli Şube Başkanı Kemal Öztürk, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Karadeniz Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün organizesiyle 2 tırda 40 ton un, 4 tırda gıda, giyim ve yaşam malzemeleri olmak üzere toplanan yardımlar, tırlarla Cilvegözü Sınır Kapısı’nda Kızılay’a teslim edilecek.

Yorumlar
 • Hesap
  28 Şubat 2017 Salı 09:07

  1 tır burdan halepe kaça gider.