Uysal o iddiaları yalanladı... "Gerçeği yansıtmıyor"

28 Ağustos 2018 Salı 16:44

Ereğli Haber

Uysal o iddiaları yalanladı... "Gerçeği yansıtmıyor"

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal eski devlet hastanesi binalarının bulunduğu alanın askeriyeye devri konusunda kampanya başlatıp görüş verdiği şeklindeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal eski devlet hastanesi binalarının bulunduğu Süleymanlar Mahallesi’nde ki BEÜ’ye üniversite kampüsü yapmak için tahsis edilen arsaların askeriyeye devredilmesi için kampanya başlattığı ve onay verdiği şeklinde ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, bunu söyleyenleri iddialarını ispat etmeye davet etti.
Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği lokalinde Dernek Başkanı Şükrü Kılıç, mahalle ve köy muhtarları ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Uysal, Ereğli Üniversite Kampüsü için Osmantepe bölgesinde bulunan 240 dönümlük arazinin çok uygun olduğunu ve bu konuda çalışma başlatacaklarını dile getirdi.


“Tetiker bize destek verdi”
Kdz. Ereğli Belediyesi olarak üzerlerine vazife olmamasına rağmen konuyu yakından takip ettiklerini ve ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayan Başkan Uysal “Takiplerimizi yaptık ama meclisi takip eden arkadaşlar bilir; ‘bunu yaptık, şunu yaptık’ diye anlatmadık. Herkes konuşurken, toplumun her kesimi konuşurken biz alçak gönüllü bir şekilde bu konuda ‘çorbada tuzumuz olduğu için mutluyuz’ dedik. Burada aslında o günlerde bana destek veren arkadaşlarımız da var; bunların başında rahmetli Yaşar Tetiker var. O da bizlere elinden geldiği kadar destek oldu. Sayın Yusuf Ziya Odabaş da gönülden destek verdi ama bunlar kayıtlara girmeyen, bizlerin sohbet esnasında geçen konular” dedi.

“Alternatifimiz Osmantepe”
2014 yılından bu yana projelerinde üniversite kampüsünün hep ilk sırada yer aldığını ancak bu işin hemen olmadığını ifade eden Uysal, böyle bir konu için 30-50 yıllık planlar yapılması gerektiğini anlattı. Uysal konuşmasında şu sözlere yer verdi; “O günden beri başkan yardımcılarım, müdürlerim bu konuyu büyük bir gayretle, azimle kovaladılar. Sizlerin tahmin edemeyeceğiniz kadar gayret içindelerdi, teşekkür ediyorum kendilerine. İlçemizde yükseköğrenim gören öğrenci sayısının artmasında hepimiz hem fikiriz. Ama bu hemen olabilen bir şey değil. Bu söz konusu yerler eğer olmazsa, bu yolculukta önümüze engeller çıkarsa, bu yolda yazışmalar uzun sürerse bir alternatifimizi daha sizinle paylaşmak için de geldim. Geleceğimizi planlarlarken uzun vadeli planlar yapmamız lazım. 5 yıllık planlar böyle bir konu için çok kısa; 10 yılı, 30 yıl hatta 50 yıllık planlar yapmamız lazım. 50 yıl sonra buraları kullanan kardeşlerimiz bizlere dua edeceği bir yer olmalı. Bu konuda da önerdiğimiz, aklımızdan geçen alternatif yeri söyleyeceğim. Bu yer; Kışla, Potbaşı, Elmatepe, Kavaklık, özellikle de Kepez bölgesini ilgilendiren bir arazi. Kdz. Ereğlimizin hem ilçe merkezinin trafiğini sıkıntıya sokmayacak hem de ileri de hem fakülteler kampüsü hem yüksek okulların olabileceği, hem de yıllar sonra Kdz.Ereğli’de bir üniversite kurmanın temellerinin atılacağı bir yer. Bu yer; Alaplı’ya 10 buçuk kilometre, terminale ve Ereğli merkezine de 3 kilometrelik mesafede. Bu yer; terminale girecek çevre yolunun hemen yanı ve 240 dönümlük bir arazi. Köklü bir üniversitenin kuruluşuna kadar gidilebilecek bir nokta. Hem karayolu üzerinde, hem ulaşımı kolay, hem buraya kuracağımız kampüs alanına çocuklarımız için spor kompleksleri, kongre salonları kurabileceğimiz bir alan. Osmantepe olarak anılan bu yeri alternatif olarak sizlerle paylaşmak istiyorum.”


“Üniversite olmazsa millet bahçesi”
Devlet hastanesi eski yerlerinden vazgeçmediklerini dile getiren Uysal, bölgenin üniversite kampüsü yapılmaması durumunda millet bahçesi yapılması için başvuruda bulunacağını belirtti. Uysal basın toplantısında şunları ifade etti “Belki de hepinizin aklından geçen soru bu. Tek cümle söylüyorum; hayır. Bu yerler Kdz. Ereğli Belediyesi’nin veya Bülent Ecevit Üniversitesi’nin kesin tahsisli yeri olarak kalacak, kalmaya devam edecek. Peki bu yere eğer bina yapamazsak; bu yer de başka ne yapabiliriz. Madem ki, buralara bina yapmak için uzun yollardan geçip izinler alacağız, belki de bu müsaadeleri alamayacağız; o zaman ben de buradan 40 dönümlük arazinin Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da desteklediği Millet Bahçesi olarak, yem yeşil bir alan olarak, bir rekreasyon alanı olarak, bir gezinti alanı olarak kalmasını talep edeceğim.”


Başkan Uysal bir muhtarın “Bana kampüsün eski hastane yerine yapılmasına karşı olduğunuzu söylemiştiniz?” şeklindeki sözlerine “Bu bölge askeriyeye devredilmedi. Çevresi askeri güvenlik alanı ilan edildi. Burası Üniversiteye kesin tahsisli. Ama bizlerde imarda belediye olarak bu konu üzerinde çalışıyoruz” cevabını verdi. Uysal gazetecilerin soruları üzerine de; Belediyenin kampüsü yeri belirleme konusunda yetkili olmadığını belirterek “bizler o kadar çok sahiplendik ki; ilçemize çok şey katacağı için üniversiteye yük olmadan takip ederiz dedik. Bu konu rektörlüğün, Yüksek Öğretim kurumlarının ve planlamanın işi. Karar askeri ve politik bir karar. Bizlerde belediye başkanı olarak gönüllü olarak takipçisiyiz” diyerek yanıt verdi.


Başkan Uysal TSO Yönetim Kurulu Üyesi Mevlüt Özdemir’in gazetecilere Başkan Uysal’ın kampüs alanının askeriyeye devredilmesi için ilçe kaymakamı ile anlaşıp kampanya başlattığı ve görüş verdiği” şeklindeki iddiasının kesinlikle gerçeği yansıtmadığını, bu iddianın sahibi tarafından ıspatlanması gerektiğini vurguladı.

Yorumlar
 • ahmet
  8 Eylül 2018 Cumartesi 05:55

  sayın uysal akp yi ereglide madlastırdınız metal yorgunlugu sizde acık sacık belli sizin adaylıgınız akpyi bitirir ve yerinize gelecek adayın kazanması cok zor cūnki siz hem akp hemde belediye olarak birsey gösteremediniz gelecek adayın iside cok zor bana göre belediyecilik sizin isiniz degil meclis ūyelerini bir arada tutamadıgını söyleniyor yazık

İşte Fatih Çakır'ın yeni ekibi...

15 Ağustos 2018 Çarşamba 12:02

Ereğli Haber

İşte Fatih Çakır'ın yeni ekibi...

AK Parti Kdz. Ereğli ilçe teşkilatının yeni yönetimi ilçe Başkanı Fatih Çakır tarafından açıklandı.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın milletvekili aday adaylığı için istifa edip, seçimlerin ardından yeniden göreve atanması sonrası yeni yönetim kuruluda oluşturuldu. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır tarafından genel merkez ve il başkanlığına sunulan ve onaylanan listede yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Mehmet Fatih Çakır, Yakup Akkaya, Hasan Aksoy, Hüseyin Alagöz, Sakin Arslan, Yahya Çakır, Aslı Çevik, Emine Çolak, Derya Demiriz, Yücel Dirican, Ferşat Doğan, Sebahattin Doğdu, Gamze Karanfil Azman, Halil Kırtay, Yakup Köroğlu, Murat Küçük, Faruk Özertan, Bayram Özkayıkçı, Fatma Öztürk, Nusret Burak Öztürk, Talip Semiz, Uğur Sezer, Osman Şahin, Tasin Tanyıldız, Hüseyin Fahri Uzun.
Çakır konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada yeni yönetimin hayırlı olmasını diledi. Çakır açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “İl Başkanlığımız ve genel merkezimiz tarafından yapılan istişare ve değerlendirmeler neticesinde AK Parti Kdz. Ereğli ilçe yönetim kurulu üyeleri belirlenmiştir. Yeni yönetimin Ereğlimize, Zonguldakımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yorumlar

Sandık müşahidi bile oy vermedi...

25 Haziran 2018 Pazartesi 21:31

Sandık müşahidi bile oy vermedi...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Sakallar köyünde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), dün gerçekleştirilen seçimlerde sandık müşahidinin de bulunduğu sandıkta sıfır çekti.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimi, Türkiye genelinde olduğu gibi Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde de gerçekleştirildi. İlçeye bağlı 113 seçmenin bulunduğu Sakallar köyünde 92 seçmen sandık başına gitti. 1370 nolu sandıkta Milletvekili Genel Seçimleri için kullanılan oyların 83’ü geçerli sayılırken, bu oyların 69’u AK Parti’ye, 4’ü MHP’ye, 7’si İYİ Parti’ye ve 2’si de Saadet Partisi’ne çıktı. Aynı köyde yaşayan CHP'li İdris Turgut’un da görev yaptığı 1370 nolu sandıktan CHP’ye bir oy bile çıkmadı. CHP’ye oy çıkmayan sandıktaki sonuçlara şu ana kadar herhangi bir itirazda bulunulmazken, aynı sandıkta Cumhurbaşkanlığı için Recep Tayyip Erdoğan’a 76, Muharrem İnce’ye 4, Meral Akşener’e 5, Temel Karamollaoğlu’na ise 1 oy çıktı.

Etiketler:

CHP , OY , SIFIR ,

Yorumlar
 • ozcan turgut
  26 Ağustos 2018 Pazar 11:58

  adam gibi adam idris turgut

 • OZCAN TURGUT
  26 Ağustos 2018 Pazar 08:12

  (ramazan ozdemir) Babam ataturk cuyum deyipte hdp ye oy veren kansiz serefsiz chp lileri gorunce oy atarken vaz gecmis olamaz mi?

 • Ereğli
  28 Haziran 2018 Perşembe 13:24

  Hdp ye oy çıkmadıysa o sandıktan, sorun yok demektir.

 • Habere bak
  27 Haziran 2018 Çarşamba 23:59

  Çok mu büyük bir olay bu şimdi verse chp birinci gelecekti degil mi hay allah keşke verseydi yorum yapanlara bak on numara adamlar kendileri pehh

 • Ramazan.ozdemir
  26 Haziran 2018 Salı 09:23

  Bu ülkede böyle kansızlar oldugu sürece 100 tane Erdoğan gelse düzeltemez, madem CHP li değilsin ne diye müşahitlik Yaparsında ihanet edersin...

 • Vatandaş
  26 Haziran 2018 Salı 00:15

  Sosyolojik,ekonomik vahim toplum göstergesi irdelenmesi icap eder.

İşte Ereğli Merkezde Mahalle Mahalle sonuçları

25 Haziran 2018 Pazartesi 18:35

Ereğli Haber

İşte Ereğli Merkezde Mahalle Mahalle sonuçları

Kdz. Ereğli merkezinde mahalle mahalle kesin olmayan resmi sonuçlara göre partilerin aldığı oylar belli oldu. Buna göre AK Parti merkezde birinci olurken, CHP ikinci, MHP'de 3. oldu.

İşte Kdz. Ereğli'de mahalle mahalle Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçim sonuçları:

Yorumlar

Kdz. Ereğli vekiline rekor oy verdi...

24 Haziran 2018 Pazar 21:56

Ereğli Haber

Kdz. Ereğli vekiline rekor oy verdi...

Bu gün yapılan seçimlerde kesin olmayan sonuçlara göre Kdz. Ereğli halkı "Sizin vekiliniz benim diyen" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yaklaşık 55 bin oy ile yüzde 56 rekor oy verdi. Ereğli halkı milletvekilliğinde ise AK Parti'ye 41 bin oy ile yüzde 46 oy verdi.

Kdz. Ereğli Halkı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 5 Haziran 2018 tarihinde ki ziyaretinde kendisini dinlemeye gelen yaklaşık 15 bin kişilik kalabalığa "Sizin vekiliniz benim" demişti. Bu gün sabah 08.00'den itibaren sandık başına giden Kdz. Ereğli halkı Erdoğan'ın bu sözüne güvenip kendisine Cumhurbaşkanlığında 55 bin oy verdi. AK Parti Kdz. Ereğli'de milletvekilliği seçiminde ise 41 bin oy aldı. AK Parti Cumhurbaşkanlığı seçiminde MHP'ninde desteği ile tarihi bir rekora imza attı.

Yorumlar
 • Serasker
  1 Temmuz 2018 Pazar 21:24

  Adamlar çalıştı başardı kimseye bedava iktidar verilmiyor.

 • Salak
  27 Haziran 2018 Çarşamba 19:06

  Durmayin siz yola devam edin ozellikle eregli esnafi cok arayacaksiniz bu milleti

 • İsmail
  26 Haziran 2018 Salı 13:31

  Herkes kazandı Türkiye kazandı durmak yok yola devam

 • Karaköz
  25 Haziran 2018 Pazartesi 19:34

  Vatana Millete Hayirli Ugurlu Olsun,cok sevindim Erdogan kazandi diye!!!

 • Vatandaş
  25 Haziran 2018 Pazartesi 08:43

  Bu bölge göç veriyor, bir de rekor kırıyor. Şaşırdım yemin olsun.