Uysal engelli bireylerle kahvaltıda buluştu

3 Mart 2019 Pazar 16:24

Uysal engelli bireylerle kahvaltıda buluştu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı ve BBP Belediye Başkan Adayı Hüseyin Uysal Fiziksel Engelliler Derneği ile birlikte kahvaltıda buluştu.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve Büyük Birlik Partisi Belediye Başkan Adayı Hüseyin Uysal eşi Sevim Uysal ile birlikte engelli bireylerle kahvaltıda bir araya geldi. Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk de engelli bireylere yönelik çalışmalarından dolayı Başkan Uysal’a teşekkür etti. Başkan Uysal ise konuşmasında şu sözlere yer verdi, “ Görev süremiz boyunca engelsiz bir ilçe adına önemli çalışmalar yaptık ancak bu çalışmaları asla yeterli görmedim. Çalışmalarımızı yeni dönemimizde de sürdürme gayretimiz mutlaka olacaktır. Engelli şarj istasyonları, Tebessüm cafe ve sinema başta olmak üzere ilçemizde özel bireylerin hayatını kolaylaştırmak ve sosyal yaşamlara katılımlarını sağlamak için yeni çalışmalara imza attık. İnşallah daha çok güzel işler yapacağız.”

Yorumlar

Bakan Selçuk, şehit aileleriyle bir araya geldi

3 Mart 2019 Pazar 14:45

 Bakan Selçuk, şehit aileleriyle bir araya geldi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde şehit aileleriyle bir araya geldi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kdz. Ereğli ilçesinde şehit aileleri ile bir araya geldi. Tatoğlu Kültür Merkezi’ndeki programda konuşan Bakan Selçuk, “Bizim siyaset ve hizmet anlayışımızın temelinde insan var. İnsanı sevmek var. Çünkü biz her zaman ne diyoruz, insanı yaratılandan ötürü sevdiğimizi dile getiriyoruz. Milletimize hizmetkar olmak, milletimizle hemhal olmak için çalışıyoruz. Gerek sosyal yardımlarımızdan gerek sosyal hizmetlerimizden bu programlara ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın yararlanması için azami gayret gösteriyoruz. 17 yılda eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda engelli kardeşlerimizin ve ailelerinin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bundan hiçbir zaman şüpheniz olmasın” diye konuştu.

“Erişilebilirlik konusunda da yerel yönetimlerimizle birlikte ciddi adımlar attık”
Engellilerin erişe bilirliği konusunda yerel yönetimlerle çalışmalar yapıldığının altını çizen Bakan Selçuk, “Özel gereksinimi olan kardeşlerimizin sosyal hayata katılımlarını desteklemek onların engellerini bir nebze ortadan kaldırmak için de 1500 maddelik engelliler hukukunu oluşturduk. Erişilebilirlik konusunda da yerel yönetimlerimizle birlikte ciddi adımlar attık. Erişilebilirliği artırmak adına da bu çalışmaları yapıyoruz. Kaldırımların, yaya geçitlerin, park gibi açık alanlar, toplu taşıma araçları ile ilgili belediyeciliğin her alanında erişe bilirliğin olmasını zorunlu hale getirdik. İnşallah AK Parti belediyeciliği ile Zonguldak’ta da Ereğli’de de erişe bilirlik daha da artacak. Daha da çoğalacak. Bakıma muhtaç engellilerimiz için 2007 yılında başlattığımız evde bakım yardımıyla 2018’de 513 bin engelli vatandaşımıza destek olmaya devam ediyoruz. Eylem planımızın hayata geçmesini sağladık. Bu plan ile birlikte eğitim, sağlık ve sosyal hizmetler alanında çalışan personel yetiştirilmesi, yüksek lisans ve doktora programlarının açılmasını ayrıca gündüz bakım merkezlerine açılmasını hedefledik. Özellikle özel gereksinimi olan kardeşlerimizin ailelerinin gündüz bakım merkezlerine ne kadar ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bu anlamda engelli yaşam merkezlerini çoğaltmaya 2019'da azami gayret göstereceğiz. Engelli kardeşlerimizin sosyal hayatının içinde ne kadar çok içinde olmak istediklerini bildiğimiz için onların istihdama katılımını teşvik ediyoruz. 2002 yılında kamuda çalışan engelli sayısı 5 bin civarındaydı. Bugün bu rakamı on kat artırarak 56 bin kardeşimizi kamuda istihdam ediyoruz. Bugüne kadar 1855 engelli kardeşimizi iş hayatına kazandırdık. Zonguldak'ta 922 engelli vatandaşımızı aktif iş gücü programlarından yararlandırdık. İŞKUR var. Bu programlara mutlaka başvurmanızı diliyorum. Ayrıca girişimcilik eğitimlerimizi de başarıyla bitiren Zonguldaklı 3 engelli kardeşimize 136 bin lira hibe desteği vererek kendi işyerlerinin sahibi olmak için teşvik ettik. İnşallah bu hibe desteğini daha çok kardeşimiz almaya hak kazanacak diye umut ediyoruz. Biz sizleri hiçbir zaman kendi ailemizden ayrı görmüyoruz. Yaralarınızı birlikte sarmayı, sevinçleri birlikte çoğaltmayı ve üzüntülerimizi birlikte azaltmayı hedefliyoruz. Bizler devlet olarak imkanlarımız çerçevesinde bütün kardeşlerimizin, ailelerimizin yanlarında olmayı hedefliyoruz. Gerek engelli kardeşlerimize, şehit ve gazi ailelerimize destek vermeye devam ediyoruz. Aynı zamanda sizler bize emanetsiniz, biz de size emanetiz. Kapımızın sizlere sonuna kadar açık olduğunu bilmenizi isteriz. Bugün sizlerin güçlü iradesi ve hükumetimizin güçlü duruşu sayesinde bu güçlü irade 31 Mart seçimlerinden de zaferle çıkarak 2023 hedeflerine emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. Bugün organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Bakan Selçuk, buradaki programının ardından Gülüç Belediyesine hareket etti.

Yorumlar
 • Sertaç
  3 Mart 2019 Pazar 23:04

  Ak partili değilim ama belediye seçimi şahıs seçimidir ilk defa aka oy basacağım İyi bir ekonomist zamanında ereğliye iyi yatırımlar yaptırtmış bir adam tayyip Erdoğan bizzat kendisi seçmiş 75 yaşında lafını unutan bir adama karşı kaybederse ereğlimin vay haline oylar sana Erol başkanım..

Bakan Zümrüt’ten Erol Şahin’e tam destek

3 Mart 2019 Pazar 01:37

Bakan Zümrüt’ten Erol Şahin’e tam destek

Aile, çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emaneti olduğunu ve projelerinin arkasında olduklarını söyleyerek Ereğli halkından destek istedi.

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’e destek vermek amacı ile Kdz. Ereğli’ye gelerek bazı programlara katıldı.
Beraberinde Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Baş Danışmanı Saadet Oruç ile birlikte Ereğli’ye gelen Bakan Bakan Selçuk, 31 Mart Pazar günü yapılacak olan seçimlerde Erol Şahin’e destek istedi ve Cumhurbaşkanının selamını getirdi.
Ereğli’de AK Parti Belediye Başkan Adayı Erol Şahin ve eşi Feyzan Şahin ile İlçe Başkanı Fatih Çakır, Belediye ve İl Genel Meclisi adayları ile partililer tarafından karşılandı.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Ereğli’de ilk olarak Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen Şehit ve Madenci Şehitleri Aileleri ile Engelliler için yapılan buluşma toplantısına katıldı.
Burada bir konuşma yapan Bakan Selçuk bakanlığının faaliyetleri hakkında bilgiler verdi ve kendisini karşılayan Ereğli halkına teşekkür etti.
Çok sayıda vatandaşın katıldığı programın ardından Bakan Zümrüt Kdz. Ereğli Anadolu Otel’de düzenlenen Erdemir İşçileri ile buluşma toplantısına katıldı.
Anadolu Otel’de düzenlenen Erdemir işçileri ile buluşma toplantısında konuşan Bakan Zümrüt, Erdemir işçilerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdiğini belirterek, Erdoğan’ın emaneti olan Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’e destek istedi.
Erol Şahin’in projelerinin arkasında olduklarını vurgulayan Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye ekonomisinde Ereğli ve Erdemir’in sağladığı katkının önemine de değindi.
Burada yapılan görüşmede Bakan Zümrüt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ereğli’ye beldeleri ile birlikte büyük bir önem verdiğini ve kendisinin gözünün kulağının Ereğli’de olduğunu vurgulayarak, halka sunulan tüm projelerin arkasında olduklarını söyledi ve 31 Mart Pazar günü hem Ereğli’de hem de beldelerde seçimlerden zafer ile çıkılması gerektiğinin altını çizdi.
Bakan Zümrüt daha sonra Anadolu Otel’de işadamları ve STK temsilcileri ile buluşarak yemek yedi.
Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar ve Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Saadet Oruç ile Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih çakır, Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz ve işadamları ile STK temsilcilerinin katıldığı yemekte konuşan Bakan zümrüt, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin’in tüm projelerinin arkasında olduklarını söyledi ve katılımcılardan destek istedi.

Yorumlar

Gülüç bakan ağırladı…

3 Mart 2019 Pazar 01:14

Gülüç bakan ağırladı…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Gülüç Belediyesi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Gülüç’te yaklaşık bin kişilik kalabalık tarafından çiçeklerle karşılandı. Ziyarette AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğlu, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Saadet Oruç, İlçe Başkanı Fatih Çakır, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, ve çok sayıda partilide katıldı. Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve eşi Işıl Demirtaş, Bakan Selçuk’u kapıda karşıladılar. Görev yaptığı 5 yılık süre içerisinde yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Sohbet havasında geçen ziyarette Bakan Selçuk, Başkan Demirtaş’a çalışmalarından dolayı teşekkür ederken Gülüç’ten yüksek oranda oy beklediklerini söyledi.
Ziyaret sonrası Gülüç Belediyesi önünde halka hitap eden Bakan Selçuk “Sevgili kardeşlerim sabahtan beri Zonguldak’tayız. Öğleden sonrada Kdz. Ereğli’deyiz. Burada sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu beldeye gelen ilk bakanmışım, öyle dediler. İnşallah ayağımız uğurlu gelir. 31 Mart akşamı inşallah sizlerden güzel haberlerinizi alırız, 1 Nisan sabahına güzel uyanırız. İnşallah Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’a desteklerinizi eksik etmiyorsunuz değil mi? 31 Mart akşamına kadar da ne yapıyoruz? Bütün kapıları tevazuyla, samimiyetle ve gayretle çalıyoruz, yürekli kazanmaya çalışıyoruz, gönül belediyeciliğini anlatıyoruz. Ben tekrar misafirperverliğinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. İnşallah 31 Mart akşamından sonrada sizlerle daha geniş bir vakitte beraber oluruz. Sizleri Allah’a emanet ediyorum” dedi.
Bakan Selçuk kadınların yoğun ilgisi arasında Başkan Demirtaş ve eşi Işıl Demirtaş tarafından Gülüç’ten uğurlandı.

Yorumlar

Kalp krizi geçirdi... Yoğun bakıma alındı

3 Mart 2019 Pazar 01:03

Kalp krizi geçirdi... Yoğun bakıma alındı

Kdz. Ereğli Belediyesi çalışanlarından Hasan Kaan Arslan geçirdiği kalp krizi sonrası hastaneye kaldırıldı.

Gençl Ereğlililer taraftar grubu liderleri Burhan Önder ile Adem Şener Akman sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarda Hasan Kaan Arslan'ın Echomar hastanesinde yoğun bakıma alındığını belirterek, herkesten dua istedi.

Ereğli Haber Gazetesi ailesi olarak Hasan Kaan Arslan'a geçmiş olsun diyor, Allah'tan şifa diliyoruz. 

Yorumlar
 • Kömürcü
  5 Mart 2019 Salı 10:19

  ALLAH YARDIM ETSİN DAHA YAŞIN GENÇ DUALARIMIZ SENİNLE KARDEŞİM ACİL ŞİFALAR SANA.

 • Ali arslan bldiye temizlik iscisi
  3 Mart 2019 Pazar 01:45

  Insallah en kiza zamanda aramiza gel arslan kardesim dularimiz seninle

 • Ali arslan
  3 Mart 2019 Pazar 01:43

  Allah sifa versin dualarimiz onunla Sevdiklerine bir an once kavusur insallah kdz eregli belediye temizlik islerinden ben ve arkadaslrim adina duaciyiz