Uysal ekibini topladı, Kepez’e gitti…

17 Temmuz 2018 Salı 20:44

Uysal ekibini topladı, Kepez’e gitti…

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, mahallelerde sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, mahalle muhtarlarıyla birlikte yapılan gezi sonrası tespit edilen aksaklıkları gidermek için başlatılan çalışmaları yerinde inceledi.
Başkan Hüseyin Uysal, beraberinde Başkan yardımcısı Deniz Koca, Fen İşleri Müdürü Oğuz Cömert ve Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Önder Bayraktar ile, mahallelerde sürdürülen çalışmaları gezerek yerinde takip etti.
Kepez Mahalle Muhtarı Baki Karaarslan’ın da katıldığı incelemede Başkan Uysal, Solak yol ayrımı bölgesinde devam eden asfaltlama çalışmalarını, asfaltlanacak yolları, aynı bölgelerde Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünce sürdürülen alt yapı çalışmalarını yerinde takip etti.
“Alt yapıya ayrı bir önem veriyoruz”
Başkan Uysal, Katılımcı, Kültürel, Çevreci ve Sosyal Belediyecilik alanında gerçekleştirdikleri bir çok etkinlik ve çalışmaların yanında Hizmet Belediyeciliği alanında da özellikle alt yapıya ayrı bir önem verdiklerini söyledi. 31 mahallenin hepsinde ayrı ayrı çalışmalar yaptıklarını söyleyen Başkan Uysal, “Bu yılda mahallelerimizin ihtiyaç duyduğu hizmetleri ekiplerimiz ayrı ayrı noktalarda çalışarak gerçekleştiriyor. Göreve geldiğimiz günden itibaren görüldüğü gibi gelişen ve değişen Ereğli’mizde alt yapıya ayrı bir önem veriyoruz” dedi.
Başkan Uysal, sıcak havada asfaltlama çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü çalışanlarını tebrik ederek başarılar diledi.

 

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , hüseyin uysal , kepez ,

Yorumlar
 • Vatandas
  21 Temmuz 2018 Cumartesi 01:04

  Bu yaz da bitti ama hala yollar köy yolunu aratmıyor. Anca çiçek sulama yapılıyor. Merkezdeki yollar berbat Ereğli ye yakışmıyor. Kepez zaten hiç sorma...

 • Vatandaş
  20 Temmuz 2018 Cuma 22:32

  Göz boyama sadece sahil içler acısı heryer berbat seçimler geldiğinde ne ile oy isteyecek

 • Zafer Bayram
  19 Temmuz 2018 Perşembe 00:19

  Ereğlinin merkezi, mahalle aralarındaki sokaklar, ana caddeler adeta stabilize veya şose yola dönmüş durumda. Yolların çukurları bir yana yarısı asfalt yarısı beton yarısı kilit taşı olanlar Ereğli'ye de Belediyesine de hiç yakışmıyor. Asfaltlama çalışması yapılmazsa sonbahar ve kış aylarında daha da kötü olacaktır. Başkanın dikkatini kimse bu konuya çekmiyor mu?

 • Vatandaş
  17 Temmuz 2018 Salı 22:15

  Çünkü yerel seçimlere yatırım yapmak lazım başkanım öneminiz keşke seçimlere yakın olmasaydı..

Hacı adaylarına yönelik bilgilendirme semineri yapıldı...

17 Temmuz 2018 Salı 17:39

Hacı adaylarına yönelik bilgilendirme semineri yapıldı...

Zonguldak İl Müftülüğü tarafından hacı adaylarına yönelik bilgilendirme semineri yapıldı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, İl Müftüsü Rüstem Can, hacı adaylarına hacca hazırlık kapsamında bazı tavsiyelerde bulundu. Can, “Hac İslam’ın en önemli şiarından ve şartlarından biridir. İnşallah sağ ve selamet içinde evlerimize dönelim. Haccın edası sırasında en çok yanıldığımız husus Rabbimizin yasakladığı cedelleşme yasağını ihmal etmektir. Bunu başarabilirsek güzel bir hac ibadeti eda etmiş olacağız İnşallah" dedi. 
Kafile Başkanı Veis Susan ise hacda uyulması gereken kurallar ve zorluklar hakkında bilgi verip haccın Allah için yapılması gerektiğini, bundan dolayı her sıkıntıya Allah rızası için sabır gösterilmesi gerektiğini ifade etti. Programda, İl Müftülüğü Hac ve Umre Şube Müdürü Muhabettullah Özcan hac ibadeti ile ilgili teknik konularda bilgiler verdi. Toplantı, kafile ve grupların tanıtımı ile sona erdi. 

Yorumlar

Nikah memuru bu sefer kızının nikahını kıydı...

17 Temmuz 2018 Salı 17:30

Nikah memuru bu sefer kızının nikahını kıydı...

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde on yıldır yürüttüğü görev sırasında binlerce çiftin nikâhını kıyan Nikâh Memuru Veysel Özkan, bu kez kızı Kübra’nın nikâhını kıyarak, evlendirme kütüğüne en özel imzayı attı.

Nikâh Memuru Veysel Özkan, evlendirme kütüğünde, çok özel bir sayfaya imza attı. Özkan, gerçekleştirdiği binlerce nikâhın ardından, bu kez, kızı Kübra Özkan’ın nikâhını kıydı. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen törene, Çaycuma Belediyesi Başkan Vekili Cengiz Gökçe, Başkan Yardımcısı Körpüş Mısırlı, Makine İkmal Bakım Müdürü Ramazan Özdede, Özel Kalem Müdürü Okan Yumaksan’ın yanı sıra gelin ve damadın yakınları katıldı. Özkan’ın nikâh töreni sırasında son derece duygulu olduğu gözlendi. 2008’den bu yana 2 bin 500’den fazla çiftin hayatını birleştiren Özkan, kıydığı nikâhlar kervanına kendi kızını da ekledi. 10 yıldır yürüttüğü nikâh memurluğunun en zorlu görevini yapan Veysel Özkan, böyle bire görevi yerine getirmekten dolayı son derece mutlu olduğunu söyledi. Özkan, “Bugün benim için özel bir gün. Bugüne kadar görev yaptığım sürede binlerce nikah kıydım. Bugün de biricik kızımın nikâhını kıyma görevi bana düştü. Kızım ve damadıma bundan sonraki yaşamlarında mutluluklar diliyorum” dedi. 
Gelin Kübra Özkan kent dışında özel bir hastanenin tıbbi görüntüleme merkezinde görev yaparken, damat Yücel Demirtaş aynı kentte bir firmada teknisyen olarak çalışıyor. 18 Ağustos Cumartesi günü SEKA Sosyal Tesisleri’nde yapılacak düğün merasimi ile yeni bir hayata başlayacak olan çifte evlilik cüzdanını Belediye Başkan Vekili Cengiz Gökçe hayırlı olsun dilekleriyle teslim etti. Tören toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. 

Yorumlar

15 Temmuz şehitleri anısına fotoğraf sergisi açıldı...

17 Temmuz 2018 Salı 17:18

15 Temmuz şehitleri anısına fotoğraf sergisi açıldı...

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz tarafından 15 Temmuz şehitleri anısına fotoğraf sergisi açıldı.

Kozlu Belediyesi 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı gösterilen direnişte Kozlu ve Zonguldak halkının dik duruşunun karelere yansıdığı "15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Demokrasi ‘’adlı fotoğraf sergisi Kozlu Belediyesi yeni hizmet binasında açıldı. 30 gün boyunca devam eden Kozlu ve Zonguldak’ta Direnişinin gün be gün karelere yansıdığı fotoğrafların sergilendiği sergi 15 gün boyunca devam edecek. 
Kozlu belediye Başkanı Kerim Yılmaz "15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra belediyemiz ve Vatandaşlarımızın katılımı ile devam eden demokrasi nöbetlerinde yaşananların fotoğraflarından oluşan sergi, yaşananların hafızalarımız da taze kalmasını sağlayacaktır. Allah bize bir daha böyle kara günler yaşatmasın. O karanlık gece, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile sokaklara inen vatandaşlarımızın destansı mücadelesi ile parlak bir zafere dönüşmüştür. Kozlu'da gösterilen milli direnişin fotoğrafları 15 Temmuz destanının ikinci yıldönümünde o gün ki ruhun unutulmaması adına sergileniyor" ifadelerini kullandı. 
117 adet fotoğrafın sergilendiği "15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Demokrasi" adlı fotoğraf sergisinde FETÖ/PDY terör örgütü mensupları tarafından gerçekleşen 15 Temmuz hain darbe kalkışması sırasında ve sonrasında Kozlu ve Zonguldak meydanlarında günlerce devam eden darbe karşıtı direniş nöbetlerinden kareler yer alıyor. 

Yorumlar

Verem Dede şimdide camiye el attı...

17 Temmuz 2018 Salı 16:58

Verem Dede şimdide camiye el attı...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde faaliyet gösteren Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan, Osmanlar Köyü Camisine ek bina kazandırıyor.

Bu zamana kadar birçok ev, cami ve okul yaptırdıklarını söyleyen Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan, yardımda bulunan herkese teşekkür etti. Erdoğan konuşmasında, “Biliyorsunuz biz 50 senedir köylerde geziyoruz. Hastayla, fakirle, fukarayla köylü olduğumuz için ilgileniyoruz. Köylerden kendimizi çekemiyoruz daha çok yakında Rasim Doğan’a ait evi yaptık beraber. O arada buranın ihtiyar heyeti geldi.  Muhammet Kart başta olmak üzere, ustalar ve buranın muhtarı geldiler. Dediler ki bizim burası hiç sağlıklı değil. Burada böyle bir durum var. Bizde kendilerine dedik ki ne lazım? Bunlar dediler 3 ton demir lazım, tuğla lazım,  beton lazım, 250 torba çimento lazım. Bizde bunu arkadaşlarla aramızda konuştuk birlikte şey yaptık. 1 ton demir bir arkadaş alsın, 1 ton demir başka arkadaş alsın, 1 ton demiri de başka arkadaş alsın, tuğlasıyla çimentosunu da bir arkadaş alsın. İnşaata öyle başlandı. Şimdi geldik gördük ki buraya beton atılacak, oraya da bir beton atılacak. Böyle bir mermer olacak. Burada üstte hanımlar namaz kılacak. Altı yemekhane olacak. Sevis alanı olacak ve camiye bir ilave daha yapılmış oluyor. Arkadaşlar çok iştahlı, böyle koşturuyorlar. Bizde bu işleri seviyoruz. Ereğli’de ki arkadaşlarımızla biz her zaman 40 senedir bu sahalarda olduğumuz için çok şeyler yaptık. Hatırlayamadığım kadar evler, okullar, camiler yaptık Allah’a şükür. Hiçbirinde zorlanmadık, bunda da zorlanmadık. Şu ana kadar bize destek veren İşadamı İlhami Yazıcıoğlu, Ankaralı arkadaşım Eczacı Kemal Haberal, Kasap Âdem Erdoğan, Bayram Özkayıkçı’dan temin ettiğimiz malzemeleri buraya getirmiş oldum. Ve kendi adıma bu arkadaşlara teşekkür ediyorum. Allah onların gönüllerine göre her şeyi versin. Ve her tarafta bize destek oluyorlar, tabi daha destek olanlar var. Buradan dönüşümde bazı arkadaşları yine arayacağım biçer beton için. Onları da önümüzde ki günlerde şunlar yapılınca birlikte buradan paylaşırız sizinle. Evet, çok güzel bir yer meydana geliyor.  Tabii mesele burada gönül ve sevda işidir. Şimdi bu insanlarımız İbadethanenin güzelleştirmesini yapıyorlar, ilavesini yapıyorlar. Bizimde bu bunlara destek olmamız lazım. Tekrar ediyorum bunlar gönül ve sevda işidir. Gönül ve sevdasız bu işler olmaz. Netice itibariyle Allah bize sağlık verdiği müddetçe halkımızın noksanlarını gidermeye çalışacağız. Tabi imkânlar çerçevemiz de. Allah’a şükür bugüne kadar yaptığımız hiçbir iş yarım kalmadı, bundan sonra da yarım kalmayacaktır. Sizlere de teşekkür ederim bu güzel havayı insanlara yansıttığınız için” ifadelerine yer verdi.

Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan’a teşekkür eden Osmanlar Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muhammet Kart, bayanların rahat ibadet edeceklerini belirtti. Kart, “Önce Hasan abime çok teşekkür ediyorum bizden yardımlarını esirgemediği için. Köylümden, muhtarımdan, azalarımdan, bütün dostlarıma çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun. Burayı yapmakta bana çok destek verdiler. Yemekhanemizi yaptık, bayanlarımızın yerini yaptık. Burayı da şimdi erkeklerimizin servis alanı yapıyoruz Hasan abimizin de dediği gibi. Üzerine bayanlarımızın ibadetlerini yapması için. İçerisi dar geliyor bundan dolayı burayı genişlettik. Biz istedik Hasan abimiz buluverdi, Allah razı olsun, teşekkür ediyorum. Emeği geçen tüm dostlarımdan Allah razı olsun. Büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öpüyorum. İnşallah biz dernek olaraktan, muhtarlık olarak Hasan abimizin sayesinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Fazla uzatmaya gerek yok, hizmet devam ediyor, yorulmak yok, yola devam. Burada 150-300 kişiye yemek verebiliyoruz. O kadar huzurluyuz. Daha da güzelleştirmeye, daha da çalışmaya özen gösteriyorum. Yardımı dokunan tüm, ustam ve ekibi de dâhil, hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Caminin ek bina inşaatının yaklaşık bir ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Etiketler:

Verem Dede , Verem Savaş , Hasan Erdoğan , Zonguldak , Kdz. Ereğli ,

Yorumlar