Uysal'dan Osmanlı Çileği Şenliğine davet var...

9 Mayıs 2017 Salı 14:43

Uysal'dan Osmanlı Çileği Şenliğine davet var...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Kdz. Ereğli Belediyesine ait Su ürünleri sosyal tesislerinde basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Uysal kahvaltıda 19-20-21 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek Uluslararası Osmanlı Çileği kültür ve Sanat Şenlikleri hakkında gazetecilere bilgi verdi.

Bu yıl 19-20-21 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Şenliğinde konser ağırlıklı, spor ve sanatın yanında kültürel etkinliklerinde olacağını belirten Uysal tüm Ereğli halkını ve çevre illerdeki vatandaşları şenliğe davet etti. Uysal konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Mayıs ayında Osmanlı Çileği şenliklerine 10-16 Mayıs tarihleri arasında yapacağımız engelliler haftası kutlamalarıyla başlayacağız. Bildiğiniz gibi göreve geldiğimizden beri engelli çocuklarımızın, engelli vatandaşlarımızın ve rehabilitasyon merkezlerimizin her zaman yanında olduk ve yanında durmaya devam edeceğiz. Bunu bir görev olarak kabul ediyoruz. Engelliler haftasında sizleri de yanımızda görmek istiyoruz. Konser ağırlıklı ama spor, sanat ve kültürel etkinliklerin olduğu üç günlük etkinlikler gerçekleştirilecek. Burada da sizleri görmek istiyoruz. Kültürün, sanatın, sporun her şeyini burada görmüş olacağız. Akşamları 19.00-19.30 civarında da ana sahnede ülkemizin popüler sanatçılarını, yöremizin popüler şarkıcılarını davet ediyoruz. Sizlerin aracılığıyla da tüm Ereğli halkımızı ve Zonguldak Halkımızı, çevre illerden gelen tüm vatandaşlarımızı şenliğimize bekliyoruz. Yaklaşık iki yüz elli üç yüz bin lira civarında. Kaynak belediyeden, esnaftan para toplanmıyor ”dedi.
Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Uysal, Atatürk anıtı çevresinde başlayan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Uysal, “Önümüzdeki günlerde, en kısa sürede bitecek. Anıt düzenlemesi ile başlayacak, arka taraftaki çınar ağaçlarının dibi, İnönü Parkı dediğimiz alan dereye kadar değişecek. Gündemimizde İnönü Parkı’nın isminin değiştirilmesi yok” diye konuştu.
Uysal konuşmasının ardından gazetecilerle sohbet etti.

Etiketler:

hüseyin uysal , osmanlı çileği şenlik ,

Yorumlar

Efsane başkan veda etti

9 Mayıs 2017 Salı 14:39

Efsane başkan veda etti

Kdz. Ereğli ilçesinde yaklaşık 3 yıl Armutlucuma ve Civar Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığı yapan ve görevi sırasında bir çok etkinliğe imza atan Şenol Akyol görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Görevde bulunduğu üç yıllık süre içerisinde Türkiye'de ilk kez iktidar ve muhalefet milletvekillerinden yapacaklarını vaad ettikleri Ereğli-Devrek karayolu için ıslak imzalı taahhüt alan ve bu yolun yapımı için düzenlenen eylemlerle Çaylıoğlu ve Armutlucuma bölgesini ulusal basınında gündemine taşıyan Akyol, düzenlediği sosyal ve kültürel bir çok etkinliklede bölge halkı arasında kaynaşmayı sağladı.Başkanlık görevi sırasında duruşu ve mütevaziliği ile herkesimin takdirini ve sempatisini kazanan Akyol, yönetimdeki arkadaşlarına desteğinin her zaman devam edeceğini söyledi. Akyol "Bu görevler kimseye baki değil. Bende üç yıl boyunca en güzel şekilde bu görevi yapmaya çalıştım. Nasıl başladıysak en güzel şekilde de bırakmasını bilmek lazım. Benden sonra görevi devir alan arkadaşlarımda yine başarılı olacaklardır. Bu görevi en iyi şekilde onlarda yapacaklardır" dedi.Armutlucumalılar Derneği Başkanlığına yönetim kurulu kararı ile derneğin yönetim kurulu üyelerinden Yunus Karabaş getirildi.

Etiketler:

Armutlucuma , Şenol Akyol ,

Yorumlar

Vali Dağlı'dan, Başkan Yiğit'e ziyaret...

8 Mayıs 2017 Pazartesi 22:45

Vali Dağlı'dan, Başkan Yiğit'e ziyaret...

Düzce Valisi Zülkif Dağlı Yığılca ilçesi Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’i makamında ziyaret etti.

Ziyarete Yığılca Kaymakamı M. Furkan Sancaktutar,  Ak Parti İlçe Başkanı Kerem Yalçıner, İGM üyeleri Hüseyin Yılgın, Mustafa Şen ve ilçe idare amirleri katıldı. Vali Dağlı Yığılca ziyaretleri sırasında köy muhtarları ile bir araya geldi. Dağlı muhtarlarla görüşmesinin ardından vatandaşlarla sohbet etti.
Yığılca Belediye  Başkanı Muzaffer Yiğit Vali Dağlı’nın ilgisinden çok memnun olduğunu belirterek sorunların çözümü noktasında söz aldıklarını söyledi. Yiğit konuşmasında,  “Sayın Valimiz Zülkif Dağlı Bey’in bugün ilçemize gerçekleştirmiş olduğu ziyaret ilçemiz adına çok önemliydi. Zira gerek köylerimizin sorunlarını, gerekse ilçemizin acil çözüm bekleyen problemlerini kendilerine iletme fırsatı yakaladık. Sağ olsunlar bizlere gösterdikleri ilgiden memnunuz. Sorunların çözümü noktasında ne gerekiyorsa yapılacağının sözünü aldık. Sayın Valimize ilçemize gösterdikleri ilgi ve alakadan ötürü sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar” dedi.
Düzce Valisi Zülkif Dağlı son olarak mesire alanı olarak düzenlenmesi yapılacak olan Kocameşe piknik alanını inceledi ve ilçeden ayrıldı.

Etiketler:

yığılca , belediye başkanı Muzaffer Yiğit , Düzce Valisi , Zülkif Dağlı ,

Yorumlar

Asfalt tamam, tozdan da kurtarın...

8 Mayıs 2017 Pazartesi 17:21

Asfalt tamam, tozdan da kurtarın...

Zonguldak Ereğli arası karayolu yapım çalışmaları sırasında bozulan hastane yoluna geçici asfalt dökülerek yol onarıldı.

Kdz. Ereğli ilçesinde 350 yataklı Devlet Hastanesi’ne giden Ömerli Mahallesi’nde ki 300 metrelik bozuk yolun onarımı karayolları ekipleri tarafından yapıldı. Araç sürücülerinin ve özellikle hastane taşıyan ambulansların oluşan derin çukurlar nedeniyle büyük sıkıntı yaşanan yolda karayolları ekipleri geçici asfaltlama çalışması gerçekleştirdi. Ömerli Mahallesi’ndeki hastane kavşağında istimlak sorunu nedeniyle geçen yıl çalışmalar durmuş ve bozulan yolda sürücüler ve ambulanslar sıkıntı çekiyordu. Yolun geçici olarak asfaltlanması sürücüleri memnun etti.
Ömerli Mahallesi sakinleri karayolunun asfaltlanmasının ardından hastaneye giden mahalle içerisindeki yolun da asfaltlanmasını istedi. Yapımı bitmeden trafiğe açılan yolun yoğun toza neden olduğunu bununda hem hastaneye hem de evlerine dolduğunu dile getiren mahalle sakinleri Kdz. Ereğli Belediyesi’nden yardım istedi.

Etiketler:

ömerli , hastane yolu , asfslt ,

Yorumlar
  • ÖMERLİ MAHALLESİ SAKİNİ
    22 Ekim 2017 Pazar 22:08

    YOL YİNE BOZULMAYA BAŞLADI KÖPRÜLÜ YOL ARTIK HİZMETE SOKULMALI

"Köyleri daha yaşanabilir bir hale getireceğiz"

8 Mayıs 2017 Pazartesi 17:00

"Köyleri daha yaşanabilir bir hale getireceğiz"

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi AK Parti ilçe Başkanı Fatih Çakır Süleymanbeyler ve Soğanlı Yörük köylerini ziyaret ederek, köylülerin taleplerini dinledi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, beraberinde Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, bazı İl Genel Meclisi Üyeleri ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle, Ömerli Mahallesi ve İlçeye bağlı Süleymanbeyler ve Soğanlı Yörük köylerini ziyaret etti. Programına Ömerli Mahallesi Güzelleştirme ve Kalkındırma Derneği’nin organize ettiği Bahar Şenliği’ne katılarak başlayan Çakır, düzenlenen etkinlikten dolayı Dernek Yöneticilerini kutlayarak, çalışmalarında başarılar diledi. Ömerli Mahallesi’nin ardından Süleymanbeyler ve Soğanlı Yörük köylerini ziyaret eden Çakır, Muhtarlar Eyüp Marankoz ile İsmail Akdeniz’den köyleri ile ilgili sorun ve taleplerini dinledi.
Çakır köylerde yaptığı konuşmada Ereğli’ye bağlı köylerin, 15 yıl içerisinde yapılan seçim ve halkoylamalarında kendilerini mahcup etmediklerini vurgularken, AK Parti hükümetlerinin köylere gereken hizmetleri yaptığını ve yapmaya da devam edeceğini söyledi. Çakır konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
“Özellikle kırsal kesimdeki vatandaşlar ‘Siyasetçiler seçimden seçime yanımıza geliyorlar, seçimden sonra gelen-giden, arayan-soran yok’ şeklindeki algısını partim adına gidereceğimize söz veriyorum. Bu doğrultuda çalışmalarımız başladı. Bundan sonra köylerimize daha da ağırlık vereceğiz ve her hafta sonu 3 köyümüzü ziyaret ederek Muhtarlarımızın ve köy sakinlerimizin sorunlarını ve taleplerini yerinde dinleyeceğiz. Amacımız şehirdeki tüm imkânları köylere taşımak. Köylerimizde ikamet eden vatandaşlarımız, zaman zaman siyasetçilerin seçimden seçime kendilerini arayıp sorduklarını, seçimden sonra kimsenin gelip gitmediğini söylüyorlar. Haklılar. Bizler de bu sitemden üzerimize düşen payı alıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana fırsat buldukça köylerimizi ziyaret etmeye ve köy sakinlerimizle hasbihal etmeye çalıştık. Ancak yeterli olmadığının farkındayız. Bu nedenle biz AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Teşkilatı olarak bu algıyı değiştireceğiz, bu doğrultuda çalışmalarımıza başladık. Artık her hafta sonu 3 köyümüzü ziyaret edeceğiz. Her bir köyümüzde 2-3 saat kalarak, gerek Muhtarlarımızdan gerekse köy sakinlerimizden köylerinin sorunları ile ilgili detaylı bilgiler alacağız. Sorunları yerinde görüp, çözüm noktasında birlikte istişare yaparak köylerimizi daha yaşanabilir bir hale getirmek için çalışacağız.”
Çakır yaptığı konuşmaların ardından köylerden ayrıldı.

Etiketler:

AK Parti , Fatih Çakır , Bayram Başol ,

Yorumlar