Uysal alt yapı çalışmalarını inceledi

13 Şubat 2019 Çarşamba 17:08

Uysal alt yapı çalışmalarını inceledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi tarafından Sakindere’de sürdürülen alt yapı çalışmalarını Belediye Başkanı Hüseyin Uysal yerinde inceledi.

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından Bağlık Mahallesi Sakindere bölgesinde sürdürülen alt yapı, bölgede ki elektrik hatlarının yer altına alınması, taş duvar, kaldırım düzenleme, korkuluk ve asfaltlama çalışmalarını Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal yerinde inceleyerek çalışmaların sonuna geldiğini belirtti. Alanda spor sahaları çalışmalarının da olacağını söyleyen Başkan Uysal konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “ Sakindere Proje alanına ladin, göknar, piramit mazı, top akasya, top ligustrum türlerinin aralarında bulunduğu 100’e yakın ağaç dikildi, ayrıca ağaçlandırmanın yanı sıra oturma grupları ve çocuk parkı montajı da tamamlandı. Alanda basketbol, voleybol ve futbol oynanabilecek alanlar üzerinde de çalışmamız olacak .”

Yorumlar

Posbıyık’ın restine İYİ Parti’de rest çekti… Aday çıkarttı…

13 Şubat 2019 Çarşamba 16:18

Posbıyık’ın restine İYİ Parti’de rest çekti… Aday çıkarttı…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasında Kdz. Ereğli için ittifak yapılması kararının ardından CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ın İYİ Parti’den gelecek belediye meclis üyesi adaylarını kendisinin belirlemeye kalkması ittifakı bozdu.

Ereğli Haber- CHP ile İYİ Parti arasında Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adaylığı için varılan ittifak bozuldu. Edinilen bilgiye göre CHP ile İYİ Parti Zonguldak ve Ereğli İlçe Teşkilatı yöneticileri geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek Belediye meclis üyesi adayları üzerinde çalışma yaptı. Parti yöneticilerinin mutabık kaldığı listeye CHP’nin Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık karşı çıkarak, İYİ Parti’nin vereceği belediye meclis üyesi adaylarını kendisinin belirleyeceğini ifade etti. Bunun üzerine İYİ Parti Zonguldak ve Ereğli ilçe yöneticileri ittifak masasından kalktı. CHP Zonguldak ve Ereğli ilçe teşkilatı yöneticilerinin hafta başından itibaren Posbıyık’ı ikna çabaları sonuçsuz kaldı. Bunun üzerine toplanan İYİ Parti Zonguldak ve Ereğli ilçe yöneticileri genel merkezinde onayını alarak Kdz. Ereğli’de kendi adayları ile seçime katılma kararı aldı. İYİ Parti’nin Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı’nın Ali Kaya olduğu öğrenilirken parti yöneticilerinin konuya ilişkin açıklama yapacakları söğrenildi. Posbıyık kanadı ise çıkan adaya bülöf olarak bakıyor. Posbıyık'a yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre İYİ Parti'nin resti karşısında geri adım atılmayacağı ve İYİ Parti tabanına oynanarak oyların alınmasının sağlanmasının hedeflendiği ifade edildi.

Yorumlar

Hüseyin Tatoğlu'nda iki tiyatro sergilenecek...

13 Şubat 2019 Çarşamba 16:10

Hüseyin Tatoğlu'nda iki tiyatro sergilenecek...

Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezinde “Ormanın Sesi” adlı ve “Vay sen misin ben olan?” tiyatro oyunları sergilenecek

Ereğli’ye getiriyor. Okul aile birliği tarafından düzenlenen “Ormanın Sesi” adlı çocuk tiyatro oyunu 23 Şubat Cumartesi günü Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’ nde saat 13.00- 14.30- 16.00 olmak üzere 3 farklı seansta sergilenecek. “Vay sen misin ben olan? “ adlı tiyatro oyunu 23 Şubat Cumartesi günü Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’ nde saat 20.00’ da yetişkinlere gösterime sunulacak. Tüm tiyatro severler davetlidir.

Yorumlar

Esnafın kura'sız yer iddiasına başkandan yanıt

13 Şubat 2019 Çarşamba 14:35

Esnafın kura'sız yer iddiasına başkandan yanıt

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesinde esnafların kendilerine kura'sız pazarın sonunda yer verildiğini iddiasına Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş yanıt verdi. Güneş, "Seçimden sonra giysi pazarının sonuyla ilgili planlarımız var oranın diğer kalan kısmını kapatıp oraya yol açacağız. Onlar da o zaman en hareketli kısımda olmuş olacak" dedi.

Saltukova Beldesi'nde pazar yeri düzenlemesi yapıldı. Düzenlemeye göre meyve ve sebze, gıdanın olduğu kapalı pazar yerine kıyafet ve köylü pazarı da eklendi. Pazarda kıyafet sattıklarını ifade eden bazı esnaflar ise pazarın en sonuna yer verilmesi nedeniyle zarara uğradıklarını iddia ettiler. 12 senedir pazarcılık yaptığını ifade eden Hakan Kalkan, "Babam 35 senedir pazarcılık yapıyor. Ben de 12 senedir pazarcılık yapıyorum. Buraya taşınınca satışlarımız yaklaşık yüzde 80 gibi düştü. Eskiden çok güzel ciro yapıyorduk ama şu an maalesef o ciroları göremiyoruz. Eski pazar yerinden bizi buraya taşıyacakları zaman kura çekmeden dükkanlara öncülük tanıdılar ve bizi sona attılar. Biz birkaç esnaf toplanıp belediye başkanı ile görüşmek istedik" dedi. 
25 senedir pazarcılık yaptığını belirten Serkan Çoban, " Hepimiz aynı vergi dairesine aynı odaya kayıtlıyız. Kapalı pazar yeri dağılımı yapılırken adaletli bir düzen olmadı. Son kalan 6, 7 tane yerde burada en sonda kaldık. Gördüğünüz gibi pazarın sonunda da kimse yok. Çok uzun bir pazar olduğu için insanlar sonuna kadar gelmiyorlar. İşlerimiz cadde içine göre yarı yarıya düştü. Hakkaniyetli yer dağıtımı yapılmadı, ihtiyaca göre de yer yapılmadı. Sadece dükkanları var diye dükkan sahiplerine öncelikli yer verdiler. Burası pazar yeri öncelik pazarcının olması lazım" diye iddialarını sıraladı. 
"Herkesin nasibi ayağına gelir" 
Bu iddialara karşı Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş de "Herkese her yere oturtamam. Yoksa kaos ortamı oluştur. Bütün yaptığımız iyilikler boşa gidiyor. Yapılanlar hasır altı olmuş olur. Yapabilecek bir şeyim yok boydan boya bir pazar almak isteyen oraya da gider alır. Sonuçta herkesin alacağı belli bir yer vardır. Bugün her tarafı dolaştık pazarda zabıta ekiplerinden herkesin belirli bir müşterisi var zaten. Seçimden sonra giysi pazarının sonuyla ilgili planlarımız var oranın diğer kalan kısmını kapatıp oraya yol açacağız. Onlar da o zaman en hareketli kısımda olmuş olacak. Herkes her ihtiyacını dağda da olsa bağda da olsa gider bulur. Herkesin nasibi ayağına gelir. Seçim öncesi bu yapılanlar bana etik gelmiyor. Art niyetli olanlar var bence" dedi. 

Yorumlar

Tırın çarptığı otomobil hurdaya döndü

13 Şubat 2019 Çarşamba 14:29

Tırın çarptığı otomobil hurdaya döndü

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde freni boşalan tır yol kanerında park halinde ki otomobile ve binaya çarparak durabildi. Otomobil hurdaya dönerken, binada da hasar oluştu.

Kaza Kdz. Ereğli, ilçesine bağlı Ormanlı Beldesi’nde meydana geldi. İddiaya göre M.T. idaresindeki 67 UA 913 çekici 67 TZ 389 dorse plakalı tırın frenleri boşalınca kontrolden çıktı. Hızla yokuş aşağı inen tır önce park halindeki otomobile ardından da üç katlı binaya çarptı. Kazada tır sürücüsü hafif şekilde yaralanırken, olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Tırın çarptığı otomobil hurdaya dönerken, binanın giriş katında ise büyük bir delik açıldı. Jandarma ekipleri kaza yerine gelerek güvenlik önlemi alırken, kaza yapan tır çekici vasıtası ile olay yerinden kaldırıldı. Kaza nedeniyle tırın çarptığı iki otomobil ve bir tarım aracı kullanılamaz hale geldi.
Savcılık kaza ile ilgili olarak soruşturma başlattı.

Yorumlar