Uysal’a güvenip AK Parti’ye oy verelim mi?

11 Haziran 2018 Pazartesi 15:13

Uysal’a güvenip AK Parti’ye oy verelim mi?

Yazarımız Yeşim Özdoğan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'ın seçim performansını değerlendirdi.

İşte o köşe yazısı;

http://www.kdzereglihaber.com/haber/Uysal-a-guvenip-AK-Parti-ye-oy-verelim-mi-/13666#h13666

 

Etiketler:

Hüseyin Uysal , Kdz. Ereğli Belediyesi , Yeşim Özdoğan ,

Yorumlar
 • Babaaaa osmannnnnn
  11 Haziran 2018 Pazartesi 16:24

  NeDemek istiyorsunnnnnn uysal a bakarak AKP ye oy verelimmi kiminnnn kurnazliginiii yaziooosunn hepiniz feto agizlisiniizzz ilk turda gelcek inşallah sendee kudurrrrrrr ...

Hasbeyliler iftarda biraraya geldi

11 Haziran 2018 Pazartesi 10:55

Ereğli Haber

Hasbeyliler iftarda biraraya geldi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Hasbeyler köyü sakinleri, bu yıl üçüncüsü düzenlenen iftar programında bir araya geldi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde eğitim ve kültür seviyesi en yüksek köylerden biri olan Hasbeyler Köyü’nde Yukarı Mahalle Camii avlusunda bu yıl üçüncüsü düzenlenen iftar programında bir araya geldi.
İftara Ereğli merkez başta olmak üzere İstanbul, Ankara, Kocaeli gibi değişik illerde yaşayan ve ayrıca Almanya’da yaşayan ve izinde olan Hasbeylilerin katılımıyla gerçekleştirildi.
Hasbeyler Köyü Yeni Mahalle’de düzenlenen iftar programına katılanlar yakınları ve köylüleri ile sohbet edip hasret giderdi.
Gecede, Emekli Polis Memuru Hasan Duman birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekerek köy için çok güzel çalışmalar yapılabileceğini ifade etti.
İftarı Hasbeyliler olarak birlikte düzenlediklerini belirten Duman şunları söyledi: “Köyümüzü kaynaştırma birlik ve beraberliği pekiştirme adına iftarlarımızı başlattık. Güzel geri dönüşle aldık. Bu yıl 3.sünü gerçekleştiriyoruz. Burada uzun zamandır birbirini görmeyenler bir araya geliyor. İftar sofrasında buluşuyor. Siz bu köyde ayak izleri olup emek izleri olup çok büyük emekleri olan büyüklerimizin mezar taşlarından isimleri unutulmuş bizden birer Fatiha bekleyen atalarımıza bu aksam sahip çıktınız. Köyünüze sahip çıktınız en önemlisi de buydu. Geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz iftar programlarında olup bugün aramızda olmayanlar var. Kendilerine bir kez daha Allah rahmet diliyoruz.
Bu ortamı sağlayan tüm arkadaşlarımıza ve iftar organizasyonunda tuzu bulunan herkese, hocalarımıza, muhtarımıza ihtiyar heyetimize teşekkür ediyorum. Bundan sonra da böyle güzel birlik ve beraberliklerde buluşacağıma inanıyorum. Birbirimize ihtiyacımız var. Allah hepinizden razı olsun. Bu birlikteliklerimiz devam edecek.”
Akşam ezanının okunması ile birlikte oruçlarını açan Hasbeyliler, kılınan namazın ardından yemek yiyip çay içti. Mesir macunu, pamuk şeker, şerbet ikram edilen davetliler okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan dualarla gönüllerinde pasını sildi.
İftar öncesi Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) İlahiyat Fakültesi Araştırma Görevlisi Metin Gündoğdu’nun ney eşliğinde geçekleştirdiği tasavvuf müziği dinletisi iftara ayrı bir renk kattı.
Hasbeyliler teravih namazını da birlikte kıldıktan sonra gecenin ilerleyen saatlerine kadar sohbet etti.

Etiketler:

Zonguldak , Kdz. Ereğli , Hasbeyler , Çaylıoğlu , Hasan Duman , iftar

Yorumlar
 • murat demirhan
  13 Haziran 2018 Çarşamba 07:34

  Emegi geçen herkesi ayakta alkisliyorum tebrikler . dayanisma ve kaynaşma örneği...

 • Ramazan Gülsever
  11 Haziran 2018 Pazartesi 16:07

  Tüm Hasbeyler köyü sakinlerini ayakta alkışlıyorum. Tebrikler

26 günde 50 bin kişiye iftar...

11 Haziran 2018 Pazartesi 00:39

Ereğli Haber

26 günde 50 bin kişiye iftar...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediyesi’nin Kadir gecesinde 4 bin kişiye iftar verdiği belirtildi. İlçede iftarın ardından tasavvuf müziği ve semazen gösterisi ile duaların edildiği Kadir Gecesi özel programı düzenlendi.

Kdz. Ereğli Belediyesinin Ramazan ayı başından itibaren İnönü parkında düzenlediği açık hava halk iftarı Kadir gecesinde 4 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve eşi Sevim Uysal, iftar öncesi vatandaşların Kadir gecesini ve Ramazan Bayramını tebrik etti. Programa AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, AK Parti Kdz. Ereğli Kadın Kolları Başkanı Fadime Doğru ve yönetimi, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, AK Parti SKM görevlileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, muhtarlar ve 31 mahalleden gelen vatandaşlar katıldı.

26 günde 50 Bin kişiye iftar
Ramazan ayında 26 gün boyunca 50 bin kişiye iftar verdiklerini belirten Başkan Uysal, birlik ve beraberliğin devamını diledi. Uysal konuşmasında “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayını ve bu mübarek Kadir gecesini sizlerle birlikte yaşatan rabbime hamd ediyorum. Kadir gecenizi tebrik ediyorum. Kur’an’ın indirildiği bu mübarek gece, gök kubbenin, semaların kapılarının sonuna kadar açıldığı bu gecede hep birlikte dua edeceğiz. Allah’ım sen affedicisin. Affetmeyi seversin, beni de, bizleri de affeyle. Allah’ım ilçemize, ülkemize, milletimize huzur ve barış ver, bütün sorunlarımızın çözümünde yardımcı ol. Bilmeden, farkında olmadan, fark etmeden, fark ettirilmeden birisinin kalbini kırdıysam, herhangi bir üzüntüye yol açtıysam, herhangi bir hizmeti aksattıysam Allah’ım beni affeyle“ dedi.

Kadir gecesi programı düzenlendi
İftar programının ardından Belediye tarafından amfi tiyatroda Kadir gecesi özel programı gerçekleştirildi.
Tasavvuf müziğinin ardından, semazen gösterisinin gerçekleştirildiği gecede, belediye hocaları tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirilerek dualar edildi.
Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, burada yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kdz. Ereğli’ye bir müjde verdiğini belirterek; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ilçemize geldi. Ve bizlere bir müjde verdi. ‘Kdz. Ereğli’nin Milletvekili benim. Sorunlarınızı bizzat takip edeceğim’ dedi. Değerli hemşerilerim, Türkiye’de bin 398 tane ilçe belediyesi var. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı, dünya 5’den büyüktür diyen dünya lideri ilçemize geliyor ve bu sözleri sarf ediyor. Şehrim için rabbime sabaha kadar hamd etsem yeridir” dedi.
Program boyunca vatandaşlara belediye görevlileri tarafından çeşitli ikramlar gerçekleştirildi.

Yorumlar
 • ibo gemici
  12 Haziran 2018 Salı 17:25

  sen AKPlilere iftar veriyosun sayın uysal- bizim paramızla hava atıyosun. her mahallede neden iftar vermiyosun.beceremiyomusun.her akşam aynı insanlara iftar veriyosun. seçimlerde ,,biz sana iftar vericez,az kaldı az.

Alaplı iftarında sahil doldu taştı...

10 Haziran 2018 Pazar 23:29

Görüntü- Foto: Yeşim ÖZDOĞAN - Sefa SÜRÜCÜ

Alaplı iftarında sahil doldu taştı...

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin'in Kadir Gecesi'nde düzenlediği iftar programına ilçe halkı adeta akın etti. Sahil Park vatandaşlarla dolup taşarken, oluşan bu güzel manzara İz Medya Prodüksiyon tarafından havadan görüntülendi.

Zonguldak’ın Alaplı İlçesi Belediyesi Kadir Gecesi’nde 3 bin kişiyi iftarda buluşturdu.
Alaplı Belediyesi’nin geleneksel iftar programı bu akşam Kadir Gecesi’nde Sahil Park’ta düzenlendi. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin eşi Aysel Tekin ile birlikte iftar davetine gelen misafirleri karşılarken, masaları tek tek dolaşıp halkla sohbet etti. Kur’an-ı Kerim okunması ve ilahiler seslendirilmesi ile başlayan programa katılan yaklaşık 3 bin kişi okunan Akşam Ezanı ile birlikte oruçlarını açtı. Okunan duanın ardından kürsüye çıkan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, davete katılan Alaplı halkına ve davetlilere teşekkür etti. Başkan Tekin konuşmasında “Bin aydan daha değerli olan Kadir gecenizi en içten dileklerimle kutluyorum. Allah sağlık ve huzur içerisinde nice Kadir gecelerini hep birlikte bu güzel ortamda geçirmeyi Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bu akşam Alaplılı hemşerilerim burayı çok güzel şekilde doldurdu. Bizlerden desteğinizi hiçbir zaman esirgemediniz. Allah hepinizden razı olsun. Burada asıl amaç yemek yemek değil, buranın havasını almak. Burada sizlerle bir bardak su içmek, bir tabak çorbayı içip sizlerle aynı havayı teneffüs etmek bizler için büyük bir mutluluk. Eksiklerimiz olabilir, hakkınızı helal edin. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha büyüğünü yapacağız. Alaplı halkı her şeye layık. Sizlere 2014 yılından beri elimden geldiğince hizmet etmeye çalışıyorum. Allah’ın izniyle çok daha güzel hizmetler yapacağız. Alaplı’yı bölgenin yıldızı haline getireceğiz sizlerin sayesinde. Şu güzel havada bizleri kırmayıp geldiniz, Allah hepinizden razı olsun. Ramazan ayının son günlerindeyiz. Bu akşam Kadir gecemizi hep beraber kutladık. Önümüzde Raman Bayramı var. Şimdiden Ramazan Bayramınız mübarek olsun. Allah daha nice güzel günleri sağlık ve mutluluk içerisinde geçirmemizi nasip etsin. Haziran ayının ilk haftası, Alaplı Belediyesi’nin bu yıl 52. Kuruluş yıl dönümü. Ben 51 yaşındayım, Alaplı Belediyesi kurulalı 52 sene olmuş. Alaplı Belediyesi’nin kuruluşunda ve bu güne kadar emeği olan belediye başkanlarımızdan Allah razı olsun. Hepsi Alaplı’ya güzel hizmetler yaptı, bizde daha güzel hizmetler yapmaya çalışıyoruz. İlk başladığımızda iftarımızda 750 kişi vardı. Şimdi 3 bini geçtik. Bir dahaki yıl seçim var. Sizlerin de desteklerinizle tekrar belediye başkanı olursak daha güzel iftarlar yapacağız. Alaplı halkı her şeyin en güzeline layık. İnşallah daha güzel hizmetler yapacağız” dedi.
İftar programına Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş ve diğer milletvekili adayları, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, Kdz. Ereğli ve Alaplı Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkan ve Üyeleri, köy ve mahalle muhtarları, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
İftar sonrası Kadir Gecesi münasebetiyle düzenlenen programda Kur’an-ı Kerim okundu, ilahiler seslendirildi ve dualar yapıldı.

Yorumlar

Demirtaş iftarda polislerle buluştu...

10 Haziran 2018 Pazar 22:33

Demirtaş iftarda polislerle buluştu...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Gülüç Belediyesi tarafından Kdz. Ereğli Emniyet Müdürlüğü personeline iftar düzenlendi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü, Gülüç beldesi mahalle muhtarları ile Gülüç Polis Karakolu önünde iftar programında bir araya geldi. Geleneksel olarak her yıl düzenlenen İftar programına Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Kdz.Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, Ereğli Merkez Karakol amiri, Gülüç Polis Karakol amiri Yunus Emre Babayiğit, Ereğli İlçe trafik polis amiri Yunus Emre Özdemir, Kdz Ereğli İlçe Emniyet Personeli, Gülüç Mahalle muhtarları ve çevre mahalle muhtarları katıldı.
Düzenledikleri iftarın samimi bir ortamda gerçekleştiğini söyleyen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, katılan herkese teşekkür etti. Demirtaş konuşmasında, “Huzur ve güvenliğimizin teminatı olan değerli emniyet personeli ile iftarda buluştuk. Geleneksel hale getirdiğimiz iftarımız huzurlu ve samimi bir ortamda geçti. Katılan herkese teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.
İftar etkinliği yapılan dua ile sona erdi.

Etiketler:

Gülüç , Kdz.ereğli , Gökhan Demirtaş , EMNİYET , polis , iftar ,

Yorumlar