Uysal 3 derneğe daha bina yapıyor

26 Mart 2018 Pazartesi 20:49

Ereğli Haber

Uysal 3 derneğe daha bina yapıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ilçede faaliyet gösteren LÖSEV, Şehit aileleri ve Maden Şehitleri Aileleri Dernekleri’ne sahil bandında yer tahsis edildiğini açıkladı.

Sosyal sorumluk projelerini hayata geçiren Kdz. Ereğli Belediyesi, ilçedeki kamu yararına çalışan derneklere destek vermeye devam ediyor. Maden şehitleri, Şehit Aileleri ve LÖSEV’in bina yapım işleri ihaleye çıkıyor.
Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği, Türk Kızılay’ı Karadeniz Ereğli Şubesi, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kdz. Ereğli Şubesi’ne binalar tahsis ettiklerini hatırlatan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Op. Dr. Hüseyin Uysal, Türkiye Harp Malulleri Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Ereği Şubesi’ne, Zonguldak Maden Şehitleri Aileleri Derneği’ne ve Lösemili Çocuklar Sağlık Ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) Zonguldak İl Başkanlığı’na sahil bandında yer tahsis edildiğini ifade etti.
3 ayrı dernek binasının yapım işinin ise 18 Nisan 2018 tarihinde ihaleye çıkacağını ve binaların yapımının da 5 ay süreceğini belirten Başkan Uysal, “Söz verdik yapıyoruz. Buradan şehit ailelerine, maden şehitleri ailelerine ve lösemili çocukların ailelerine müjdeyi vermek istiyorum. Erdemir Ofis yolu mevkiinde yan yana yapılacak olan binalarımız şimdiden ailelerimize ve ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Yorumlar

Hemşireyi önce tekmeledi, sonra özür diledi

26 Mart 2018 Pazartesi 18:28

Ereğli Haber

Hemşireyi önce tekmeledi, sonra özür diledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde sokakta baygın halde bulunan epilepsi hastasına yardım ettiği sırada tekmelenen hemşire zor anlar yaşadı. Kendisine gelen hasta hemşireden özür diledi.

Kdz. Ereğli ilçesinde yaşayan epilepsi hastası Turgut Milas ‘Sara Nöbeti’ gelince baygınlık geçirip yere yığıldı. O sırada yoldan geçen bir hemşire ise sara nöbeti tutan hastaya müdahale ederek yan çevirip nefes almasını sağlamaya çalıştı. Bir süre sonra kendisine gelmeye başlayan Turgut Milas bilinçsizce etrafı tekmelemeye başladı. Tekmelerin hedefi olan hemşire neye uğradığını şaşırırken kendisini araya giren vatandaşlar kurtardı. Sara nöbetini atlatan hasta yaptığı hareketin bilinç dışı olduğunu belirterek kendisine yardım eden hemşireden tekmelediği için özür diledi.
Sara nöbeti tutan Turgut Milas daha sonra olay yerine gelen 112 sağlık görevlileri tarafından ambulansla kontrol amaçlı Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yorumlar

Emektar makam şoförü veda etti

26 Mart 2018 Pazartesi 16:44

Emektar makam şoförü veda etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın makam şoförü Sadık Kara emekli oldu.

Gülüç Belediyesi’ne 1990 yılında işe başlayan ve 20 yıldır makam şoförü olarak görev yapan Sadık Kara Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek, veda etti.
Yaptığı hizmetlerden dolayı Kara’ya teşekkür eden Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, emekliliğinin hayırlı olmasını diledi. Demirtaş konuşmasında, “ Belediyemizin personeli, Belediye Başkanlık makam şoförümüz, mesai arkadaşımız, Sadık Kara emekliğe ayrıldı. Yaklaşık otuz yıldır belediyemizde yaptığı görev süresince herkesin sevgisini ve takdirini kazanan eski mesai arkadaşımıza, emekliliğinin hayırlı olmasını diler, yeni yaşamında başarılar dilerim” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Nezih Bayar hayata tutunamadı

26 Mart 2018 Pazartesi 16:29

Nezih Bayar hayata tutunamadı

Kdz. Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Madenci Gemi Sanayii’nde uzun yıllar görev yapan Nezih Bayar, yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek hayatını kaybetti.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde uzun yıllar Madenci Gemi Sanayii’nde görev yapan Nezih Bayar kanser tedavisi gördüğü Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayata gözlerini yumdu.
2 çocuk babası Merhum Nezih Bayar için yarın (27 Mart 2018) Bozhane Camii’nde cenaze töreni düzenlenecek.
Ereğli Haber Gazetesi ailesi olarak merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Yorumlar

Uysal en sorunlu mahalleye girdi...

26 Mart 2018 Pazartesi 13:45

Ereğli Haber

Uysal en sorunlu mahalleye girdi...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, hafta sonu Ören Mahallesi’nde sorunları yerinde tespit edip, muhtar ve vatandaşların isteklerini dinledi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, mahalle gezilerini hafta sonunda da sürdürdü.
İlçedeki 31 mahallede ‘Her mahalleye eşit hizmet’ parolasıyla çalışmalarını sürdüren Başkan Hüseyin Uysal, mahalle muhtarlarının ve vatandaşların istek ve taleplerini de yerinde dinliyor.
Başkan Uysal, hafta sonunda Ören mahallesini gezdi. Muhtar Halil Sever ile mahalleyi dolaşan Başkan Uysal, sorunları yerinde görüp, muhtardan istek ve taleplerini dinledi.
Mahalle gezisinin ardından muhtarlık toplantı salonunda mahalle sakinleriyle de bir araya gelen Başkan Uysal, vatandaşların sorularını yanıtladı, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Ören Mahallesinin 2010 yılında Kdz. Ereğli Belediyesine bağlanmasıyla başlayan imar sorunları dahil diğer ihtiyaçlarını göreve geldiği günden itibaren çözmeye çalıştığını belirten Başkan Uysal; “Ören Mahallemiz göreve geldiğimden itibaren en fazla mesai harcadığım, sorunlarını çözmek için çalıştığım mahallelerimizin başında geliyor. Kimse benim kadar Ören’i sevemez. Muhtarımızla birlikte ihtiyaçların giderilmesi noktasında çalışıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi sürdürdüğümüz müddetçe altından kalkamayacağımız sorun olmaz. Gönlüm her zaman sizlerle beraber” dedi.
Başkan Uysal, gezisinin ardından ilgili daire müdürlerine ihtiyaç duyulan hizmetlerin gerçekleştirilmesi ve muhtarların taleplerinin yerine getirilmesi için talimat verdi.

Yorumlar