Uysal, resmen aday oldu

12 Şubat 2019 Salı 13:29

Uysal, resmen aday oldu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal BBP İlçe Seçim Kurulu’na giderek resmi başvurusunu yaptı.

Büyük Birlik Partisi Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayı ve mevcut Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, İlçe seçim kuruluna BBP İl ve İlçe heyetiyle giderek resmi başvurusunu yaparak resmen 31 Mart yerel seçimlerinde Kdz. Ereğli adayı oldu. İl Başkanı Ahmet Çolak; “Biz resmi olarak üzerimize düşen görevi yaptık” derken, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’da; “Biz 2014 yılında kazandık, tekrar kazanacağız” dedi. Adaylık müracaatının ardından çıkışta gazetecilere açıklamada bulunan BBP İl Başkanı Ahmet Çolak; “31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında, Karadeniz’imin Ereğli ilçesinde Hüseyin Uysal başkanımızla Büyük Birlik Partisinin adayı olarak resmi başvurusunu yapmış bulunuyoruz. Hayırlara vesile getirmesi dileğiyle biz resmi olarak üzerimize düşen görevi yaptık, inşallah bundan sonrası Hüseyin başkanımız da. Bu seçimleri alarak tekrardan Ereğli’de başkan olarak görevine devam edecektir” dedi. Belediye Başkanı ve BBP Belediye Başkan adayı Hüseyin Uysal ise; “Biz 2014 yılında kazandık. Bir kez daha kazanacağız. Kaldığımız yerden devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Yorumlar

Saadet Oruç, "Celil Uzun, Alaplı için büyük bir şans"

11 Şubat 2019 Pazartesi 18:49

Saadet Oruç, "Celil Uzun, Alaplı için büyük bir şans"

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç, "AK Parti Zonguldak'ta Alaplı'ya en değerli, siyasette hizmetin, halka hizmetin en uzman isimlerinden birini size gönderdi. Celil Uzun Zonguldak'ta il Başkanlığı yapmış, Alaplı'ya önemli hizmetlerde bulunmuş bir isim ve Alaplı için büyük bir şans" dedi.

Ankara'dan Alaplı'ya AK Parti Alaplı Belediye Başkan adayı Celil Uzun'a destek için gelen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç, Uzun'a övgü dolu sözlerde bulundu. Uzun'un Zonguldak'ta il Başkanlığı yaptığını bölgeye ve, Alaplı'ya önemli hizmetlerde bulunmuş bir isim olduğunu belirten Oruç Uzun'un Alaplı için büyük bir şans olduğunu söyledi. Uzun'u Alaplı halkına Alaplı'yı da Celil Uzun'a emanet ettiklerini belirten Oruç, şunları söyledi:
"Alaplı'ya AK Parti Belediye Başkan adayımız Celil Uzun'a destek için geldik. Açıkçası burada güzel sizin gibi heyecanlı hemşirelerimizle bir araya geleceğimizi umut etmiyordum. Öncelikle sizlere bundan dolayı çok teşekkür ediyorum. Ben Kdz. Ereğli'de doğdum Kdz. Ereğli'de büyüdüm. gönlümüz gerçekten burada, yani memleketimizin her köşesinde ama Kdz. Ereğli, Alaplı ve bu coğrafya bizim yüreğimizin attığı yer. Bu sene 31 Mart yerel seçimleri için başlatılan süreçte Memleket işi Gönül İşi diyerek söze girildi. Tam da böyle olduğu için AK Parti Zonguldak'ta Alaplı'ya en değerli, siyasete hizmetin, halka hizmetin en uzman isimlerinden birini size gönderdi. Celil Uzun Zonguldak'ta il Başkanlığı yapmış, Alaplı'ya önemli hizmetlerde bulunmuş bir isim ve Alaplı için büyük bir şans, Alaplı hizmet bekliyor. Elbette Hükumetimiz tüm belediyelere ve beldelere elinden gelen her şeyi gösteriyor ama Alaplı'nın kayıp bir süreci var. Bu kayıbı bir kazanıma dönüştürmek için bu coğrafyanın ışıldaması için yani Alaplı'nın da hak ettiği hizmeti alması için sizden destek bekliyoruz. Adayımızı da size emanet ediyoruz. Burayı da celil Uzun'a emanet ediyoruz. Sizlere Cumhurbaşkanımızın selamlarını getirdim size, Ankara'da da Kdz. Ereğli ve Alaplı için projelerde hizmetlerde Alaplı'yı da yakından takip edeceğim. Burada AK Partinin aday olarak Celil Uzun'u göstermesi sizlere ne kadar değer verdiğini gösteriyor. Seçim sürecinde de bakanlarımızda buraya gelecek. Desteklerinizi bekliyorum" dedi.

Yorumlar

CHP'nin Gülüç adayı Emrah Yapıcı

11 Şubat 2019 Pazartesi 16:51

Ereğli Haber

CHP'nin Gülüç adayı Emrah Yapıcı

Gülüç'te CHP'nin uzun süren aday arayışı sonuca ulaştı. Edinilen bilgiye göre Burak Emrah Yapıcı CHP'nin Gülüç'te ki adayı oldu.

Gülüç'te uzun süredir aday arayşı içerisinde olan Cumhuriyet Halk Partisi 2014 seçimlerinde aday adayı olan ancak ön seçimleri kaybden Burak Emrah Yapıcı'yı aday yapmaya karar verdi. 

CHP'nin Ormanlı'da ise kısa süre önce MHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı tarafından görevden alınan Belde Başkanı Ayhan Turan'ı aday gösterdiği öğrenildi.

Kandilli'de mevcut Belediye Başkanı Mustafa Aydın ile yoluna devam eden CHP'de Ormanlı ve Gülüç adayları için son sözü genel merkez söyleyecek.

Yorumlar

AK Parti seçim bürosunu açtı

9 Şubat 2019 Cumartesi 17:11

AK Parti seçim bürosunu açtı

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde AK Parti seçim bürosunu coşkulu kalabalıkla açtı.

Açılış törenine AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar, Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, Kozlu Belediye Başkan adayı Ali Bektaş, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun partililer ve vatandaşlar katıldı.
Programda ilk olarak konuşan AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “Merkez Mahallesi seçim bürosu açılışımızda beraberiz AK Parti Kozlu İlçemizde her geçen gün güçleniyor. Daha önce Kozlu’da Ali başkan ile başlayan serüven rahmetli Ertan Başkan ile devam etti. Daha sonra Kerim Başkan bu bayrağı devir aldı. Şimdi tekrar Ali Başkan ile devam edecek. Sizlerle beraber daha güçlü bir Kozlu için beraber çalışacağız. 31 Marta kadar girilmedik ev sıkılmadık el bırakmayacağız. Allah çıktığımız bu yolda bizleri yalnız bırakmasın. Bugün buraya katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Ardından konuşan AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, vatandaşlara coşkulu katılımlarından dolayı teşekkür etti. Seçimlerin öneminden bahseden Uçar, “İlçelerimizde, beldelerimizde seçim süresince hizmet edeceğimiz hizmet bürolarımızı açıyoruz. Ama burada seçim bürosu açmıyoruz sanki 31 Mart akşamının provasını yapıyor herkese teşekkür ediyorum. Bu coşkuyu gördüğümüzde biz il başkanımızın dediği gibi biz mutlu oluyoruz. Kozlu en önemli ilçelerimizden bir tanesi özellikle ilimizde merkezimizin nefes alabildiği önemli yerlerde bir tanesi bu süreç içerisinde hizmet eden emek veren herkese teşekkür ediyoruz. Yeni bir dönem başlıyor. Geçmiş geleceğimiz ışık tutacaktır. Biz 31 Mart akşamı nerde kalmıştık anlayışı ile Kozlu’muzun daha büyük projelere atabilmek için yola çıktık. Sizlerden 31 Marta günü yapılacak seçimlerden destek istiyoruz. Bu seçim önemli bir seçim. İstikrarın sürmesi için çalışmaların devam etmesi önemli bir seçim. Seçimlerin ülkemize Kozlu’muza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Ardından konuşan Zonguldak AK Parti Milletvekili Polat Türkmen, açılışta yaptığı konuşmasında ise “Bu yörelere Ertan başkanımız olmak üzere Allah rahmet eylesin. Yaşayanların hepsine sağlık sıhat diliyorum. Ben 31 Mart seçimlerinin ülkemize, bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Aday olarak çıkardığımız tüm adaylarımızın arkasındayız. Belediye Başkan Adaylarımızın verdiği tüm sözlerin de arkasındayız, takipçisi olacağız” dedi.
Son olarak konuşan AK Parti Kozlu Belediye Başkan Adayı Ali Bektaş, ise sözlerini şöyle sürdürdü; “Kimsenin arkasından koşulmayacak, kimsenin dedikodusu yapılmayacak. Bizim amacımız şikayet etmek değil, çözüm bulmak. Bizim amacımız kimseyi yıpratmak değil. Benim hakkımda da sıkıntılı şeyler olmuştur, 14 yıllık belediye başkanlığı dönemimde. Çalışan 300 kişinin maaşı verilecek, 41 bin kişinin çöpü alınacak” dedi. Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler Ali Bektaş, “Beni seversiniz sevmezsiniz. Şöyle bir düşünün. 5 sene burada yaşayacaksınız. Suyunuzun akmadığı, maaşların ödenmediği bir Kozlu mu istiyorsunuz. Projeleri de sunacağız. Sadece gönlümü, yüreğimi açıyorum size. Burada ticaret yapan birinin kifayetsiz bir Belediyede çalıştığının düşünün. Size söz veriyorum, 24 saat çalışacağım, şuradaki insanların evine huzurlu ve mutlu gitmesini sağlayacağım. Size huzurlu ve mutlu bir Kozlu vadediyorum. Şeyh Edebali’nin bir sözü var. Onu mutlaka okuyun. Oğul atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler. Hizmet etmek için deli de olmak lazım” dedi.
Konuşmaların ardından Kozlu Seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi.

Yorumlar

Meclis üyesi adayı olması bekleniyor

8 Şubat 2019 Cuma 21:40

Ereğli Haber

Meclis üyesi adayı olması bekleniyor

Kdz. Ereğli’nin sevilen simalarından Bülent Taşdibek’in Belediye Meclis Üyesi adayı olması yönünde çevresinden çağrı geldiği öğrenildi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde çiçekçilik yapan Bülent Taşdibek’in MHP’den Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyesi Adayı olması bekleniyor.
Edinilen bilgilere göre sosyal medyadan daha önce MHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Talat Şeker’i desteklediğini açıklayan Taşdibek’e yakın çevresinin belediye meclis üyesi adayı olup Ereğli için mücadele etmesini istediği öğrenildi.
Arkadaşları ve yakın çevresi ile durumu değerlendirdiği öğrenilen Taşdibek’in yakın bir zaman içerisinde kararını verip Ereğli kamuoyunu bilgilendirmesi bekleniyor.

Yorumlar