Uysal, esnaf ziyaretlerinde...

29 Mart 2017 Çarşamba 10:30

Uysal, esnaf ziyaretlerinde...

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ilçedeki halk otobüsü şoförlerini ve Meydanbaşı esnafını ziyaret ederek, 16 Nisan’da yapılacak Halk oylamasında Evet için destek istedi.

16 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması için mahalle ziyaretlerini aralıksız olarak sürdüren Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, dün önce şoför esnafıyla ardından da Meydanbaşı Caddesi’nde esnafla buluştu.

Yeni güne Çilek Özel Halk Otobüsleri Kooperatifini ziyaret ederek başlayan ve Başkan Çetin Çimen, Yönetim Kurulu ve şoför esnafıyla sabah kahvaltısında bir araya gelen Belediye Başkanı Uysal, Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine ihtiyacı olduğunu belirterek, Anayasa referandumuyla birlikte Türkiye’de nelerin değişeceği, Türkiye’nin kazanımlarının ne olacağı yönünde bilgilendirmelerde bulundu. Başkan Uysal, şoför esnafının Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle ilgili sorularını da yanıtlayarak Evet için destek istedi.

Başkan Uysal, öğleden önceki programı dahilinde Meydanbaşı Caddesinin bir bölümünde de esnaf ziyaretlerinde bulunarak, öğleden sonraki programında AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ile hastane ziyaretlerinde bulundu.

 

Etiketler:

evet , hüseyin uysal , referNDUM , KDZ EREĞLİ ,

Yorumlar

Uyuşturucu ticaretinden aranan zanlı yakalandı

28 Mart 2017 Salı 19:40

Uyuşturucu ticaretinden aranan zanlı yakalandı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Kaçakçılık ve Organize suçla mücadele büro Amirliği (KOM) ekipleri tarafından 'Uyuşturucu madde ticareti yapmaktan' aranan bir kişinin yakalandığı öğrenildi.

Alınan bilgilere göre ilçe emniyet müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize suçla mücadele büro Amirliği (KOM) ekipleri tarafından ilçe genelinde yapılan çalışmalar neticesinde uyuşturucu ticareti yapmaktan aranan 37 yaşında ki M.Y. nin yakalandığı bildirildi. M.Y. nin KOM büro amirliğinde alınacak olan ifadesinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Etiketler:

kom , ereğli ilçe emnyet , uyuşturu ticareti ,

Yorumlar

"Kaza yapmadım, cart curt... falan filan..."

28 Mart 2017 Salı 19:36

"Kaza yapmadım, cart curt... falan filan..."

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde iki gün önce aracından uyuşturucu madde çıkan ve gözaltına alındıktan bir gün sonra serbest bırakılan genç kaza yaptı. Uyuşturucu kullandığı iddia edilen genç kaza yaptığının farkına varmazken polislere “Ben arabamı bu şekil çektim. Oturuyorum” şeklinde açıklama yapmaya çalıştı.

Olay Balı Mahallesi eski çöp depolama alanı mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Oytun Ö. (30) iki gün önce Kestaneci Mahallesi Çavdarlı mevkiinde aracından bonzai diye tabir edilen uyuşturucu madde çıkınca gözaltına alındı. Savcılık tarafından ifadesinin ardından serbest bırakılan Oytun Ö. 67 TJ 128 plakalı araçla bu gün saat 17.00 sıralarında su kanalına düşerek kaza yaptı. Vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri kaza hakkında bilgi almaya çalışırken ayakta durmakta güçlük çeken Oytun Ö. Polisleri kaza yapmadığına ikna etmeye çalıştı. Ambulansa binmek istemeyen ve tedaviyi reddeden Oytun Ö. "Bir şey söyleyeceğim. Ben arabamı bu şekil çektim. Oturuyorum Arkadaşımı bekliyorum. Arkadaşım Zonguldak'tan gelecek. Yolları tarif ediyorum. Falan filan cart curt. Araba buraya düşmedi. Biraz kaydı ağabey" dedi. Oytun Ö. Ayrıca “Benim tansiyonumu ölçeceğinize gidin yaşlıların tansiyonunu ölçün diyerek” polis ve 112 sağlık ekiplerine tepki gösterdi. Aracına binip gitmeye çalışan Oytun Ö. Polise direnince kelepçe takılarak ambulansa bindirildi. Oytun Ö’ye hastanede uyuşturucu testi yapılırken, polis kaza yapan aracı ise çekici ile olay yerinden kaldırdı.
Savcılık olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Etiketler:

uyuşturucu , kaza ,

Yorumlar

"İlk günkü aşkla çalışıyoruz"

28 Mart 2017 Salı 19:09

"İlk günkü aşkla çalışıyoruz"

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi Başkanı Gökhan Demirtaş, belediye meclis üyeleri ile birlikte mahallelerde ve sahilde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, belediye meclis üyeleri ile birlikte mahallelerde devam eden çalışmaları inceleyerek mahalle sakinleri sohbet etti.
Gülüç’te şu anda Molla Ahmet Sokak, İbrahim Yalçın Caddesi ve Huzur Sokak’ta parke yol yapım ve yol genişletme çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Demirtaş, bu yaz sezonunda Gülüç’te tüm ana yolların asfaltlanacağını söyledi. Demirtaş ayrıca bu yıl sonuna kadar Gülüç Beldesi içerisinde bozuk yol bırakmayacaklarını belirterek, tüm mahalle, cadde ve sokaklardaki yolların bitirileceğini ifade etti.
Gülüç sahilinde havaların ısınması ile birlikte çalışmalara hız verdiklerini belirten Demirtaş “Sahilimizin ilk etap çalışmalarını tamamladık. Yürüyüş yolları, ağaçlandırma ve çevre düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Kafeterya ve çay bahçesi inşaatına başladık. Yakın zamanda tamamlamayı planlıyoruz. Yine çocuk parkları ile ilgili zemin çalışmalarımızı bitirdik. Kısa süre içerisinde çocuk parklarının montajına geçeceğiz. Burada çok sayıda masal kahramanı da olacak. Gülüç sahiline Batı Karadeniz bölgesinin en büyük çocuk parkını yapıyoruz. Gülüç sahilimiz sadece Gülüç’e değil tüm bölgeye hitap edecek noktaya gelecek” dedi.
Gülüç Belediyesi yan tarafında ki alanda eski binaların yıkıldığını ve buraya park yapacaklarını anlatan Demirtaş “Burada eski binalar çirkin bir görüntü oluşturuyordu. Eski binaları yıktık ve çevre düzenleme çalışmalarına başladık. Buraya yaşlılarımızın, gençlerimizin, kadınlarımızın gelip oturabileceği içerisinde süs havuzu, oturma grupları olan güzel bir park yapıyoruz. Gülüç’ü güzelleştirmek için ilk günkü aşkla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.
Başkan Demirtaş ayrıca daha yaşanabilir bir Gülüç için belediye meclis üyeleri, belediye çalışanları, muhtarlar ve Gülüç halkı ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

Etiketler:

gülüç , belediye , gökhan demirtaş ,

Yorumlar

“Evet çıkacağından hiçbir endişemiz yok”

28 Mart 2017 Salı 18:51

“Evet çıkacağından hiçbir endişemiz yok”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, referandum çalışmalarını Zonguldak il merkezinde sürdürdü. Çaturoğlu 16 Nisan’daki referandumda evet kararı çıkacağından hiçbir endişe duymadıklarını söyledi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, partisinin Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman ve parti yöneticileri ile birlikte Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti ve Karaelmas Gazeteciler Cemiyeti’nin yanı sıra esnaf ziyareti yaptı. Çaturoğlu beraberindeki heyet ile daha sonra Meşrutiyet ve Mithatpaşa muhtarlığını, Merkez Zabıta Karakolu ve Kastamonulular Derneğine ziyaret gerçekleştirirken, akşam ise Çınartepe Mahallesinde düzenlenen ev sohbetine katıldı. Çaturoğlu son olarak Çınartepe Mahallesi Kiraz Sokak’ta vefat eden merhum Hasan Subaşı’nın ailesine taziyelerini iletti.
Ziyaretlerinde 16 Nisan'da yapılacak olan referandum çalışmaları hakkında bilgiler veren Milletvekili Çaturoğlu, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlattı, muhalefetin anayasa değişikliği ile ilgili doğruları söylemeyerek gerçekleri saptırmaya çalıştığını söyledi. Çaturoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ‘Evet’ demesi çağrısında bulundu.

“Evet çıkacağından hiçbir endişemiz yok”
Milletvekili Çaturoğlu ziyaretlerinde yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Referandum sürecini en iyi şekilde geçireceğiz ve evet çıkacağından hiçbir endişemiz yok. 18 maddelik anayasa değişikliği kabul edilince, bunları çok yapıyorlar köylerde karşımıza çıkıyor, Efendim memleket Büyükşehir olacakmış. Büyükşehir olunca da köylerde ineklere, tavuklara vergi gelecekmiş, efendime söyleyeyim muhtarlar, mahalle muhtarları olacakmış. Hatta muhtarlıklar kalkacakmış diye hiç gerçekle alakası olmayan şeyler söyleniyor. Bu bir kanun işidir. Nasıl geçmişte 750 bin nüfus sınır getirilmişse ve bunu da meclis yapmışsa, bundan sonra da sınırı düşürmek ya da yükseltmek yine TBMM’nin yasa ile yapabileceği bir şeydir. Bu 18 maddelik tasarını içerisinde katiyetle böyle bir şey yoktur. Evet, Cumhurbaşkanının kararname çıkarma yetkisi vardır. Buda çok dardır, sadece bir takım düzenlemelerle ilgili geçerlidir. Kanun üstünde olamaz. Kanunu ilga edici olamaz. O düzenlemeyle ilgili bir kanun çıktığında kararname değil kanun geçerli olur. Yani insanların aklını bu kadar basit şeylerle karıştırıp ta oradan medet ummak çok yanlıştır. Bizim tasvip etmediğimiz şeydir. Tabiî ki halkımız bilinçlidir. Halkımız okuyor araştırıyor. Hiç kimse merak etmesin biz bu referandum sürecini en iyi şekilde geçeceğiz. Bizim evet çıkacağımızdan hiçbir endişemiz yok.”

“Haçlı seferleri devam ediyor”
Avrupa ülkelerinin son dönemlerde Türkiye’ye karşı sergiledikleri tavırlara değinen Çaturoğlu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
“Görüyorsunuz Avrupa’nın ve dünyanın birçok ülkesinin ülkemize karşı başlattığı bir taarruz var. Sanki haçlı seferleri bitmemiş devam ediyor. Bu zaten eskiden beri böyleydi ve 15 Temmuz’dan sonra çoğu ülke geçmiş olsun bile diyemedi. Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, Hükümetinin yanındayız bile diyemedi. Şimdi çeşitli argümanlarla yine üzerimize geliyorlar Ekonomik argümanları kullanmaya çalışıyorlar. Diplomasi ve siyaseti kullanmak istiyorlar. Niçin Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinin televizyonları Türkiye’yi kötülüyor. Niye Hollanda bakanımızın ziyaretini engelliyor, niye bir bakanımızı kendi toprağımız olan Rotterdam konsolosluğuna gitmesine müsaade etmez, niye İsviçre saldırıya başladı.”

“Almanya ziyaretimiz iptal edildi”
Geçen hafta sonu gurbetçilerin istekleri üzerine Almanya’da program düzenlendiğini, Cuma, Cumartesi ve Pazar günü gerçekleşmesi gereken programlara Almanya’nın tutumları nedeniyle katılamadığını anlattı. Çaturoğlu konuyla ilgili olarak “Biz geçen hafta yani Perşembe günü yola çıkarak Cuma, Cumartesi ve Pazar günü Almanya’da olacaktık. İki eyalette bizim programlarımız olacaktı. Özellikle hemşehrilerimiz talep etmişlerdi, ama maalesef Almanya’nın bu saldırgan tutumu karşısında ziyaretimiz iptal edildi ve gidemedik. Hemşehrilerimizle birlikte olamadık. Ama fark etmez, hemşehrilerimizin kalbi kulağı her şeyi hep beraberce birlikteyiz ve sürekli görüşüyoruz. Onun için yüzde en az yüzde 1955’lerle 1960’larla geçmemesi lazım ki içerideki ve dışarıdaki hainlerin cesareti kırılsın” şeklinde konuştu.

“Kimse propagandasını yalanlar üzerine kurmasın”
Referandum sürecinde ortaya atılan yalan ve iftiralara tepki gösteren Çaturoğlu, sahada ki çalışmalar sırasında en fazla bu sorunla karşılaştıklarını anlattı. Çaturoğlu konuşmasında “Hiç kimse propagandasını yalanlar ve iftiralar üzerine kurmasın ve bu çok yanlış. Sahada karşılaştığımız en büyük sorun bu. Mesela diyorlar ki diktatör mü olacak. En basit soru bu. Diktatör nasıl olacak, 2-3 senede bir vatandaşın önüne sandık koyan bir insan diktatör olabilir mi? Sonra biz bu düzenlemeyi bir kişi için yapmıyoruz ki, Erdoğan için yapmıyoruz ki herkes için bunu yapıyoruz. Bakın bugün sıkıntı olmayabilir yarın Erdoğan’ın görev süresi dolduğunda olmayacağının garantisi ne, onun için sistem bunu üretiyor ve bu kurumsallaşsın artık. Kim gelirse gelsin sistem bozulmasın. Devam etsin. Çünkü Türkiye’nin geldiği noktadan geriye dönüş imkanı yok. Artık Türkiye 15 Temmuz darbe teşebbüsüyle birlikte bir beka sorunu da olduğu ortaya çıkmıştır. Sayın Bahçeli’ye teşekkür ediyorum buna katkı vermesini en önemli sebeplerinden birisi budur. Yani buradan MHP’li arkadaşlarımıza da seslenmek istiyorum yani bu olumsuz propagandaya itibar edipte bu önemli dönemeçte asla ve asla görevlerini yapmaktan vazgeçmesinler. Çünkü bu ülkenin selameti için önemli bir partisidir MHP. Burada herkesin desteğine ihtiyacımız var. Cumhurbaşkanı iki kez seçilebiliyor. Beş beş on yıl, ondan sora bir daha seçilme imkanı yok çünkü anayasa böyle emrediyor. Vatandaşlarımız yalanlara kanmasınlar lütfen” dedi.
Çaturoğlu il başkanlığının öncülüğünde düzenlenen programların ardından parti yöneticileri ile durum değerlendirmesi yaptı.

Etiketler:

Faruk Çaturoğlu , EVET , REFERANDUM ,

Yorumlar