Utku'nun TEOG şampiyonları ödüllendirildi

10 Haziran 2017 Cumartesi 19:07

Utku'nun TEOG şampiyonları ödüllendirildi

Kdz. Ereğli’de Utku Koleji Eğitim Kurumları Ortaokulu’nun son sınıf öğrencileri düzenlenen törenle mezun edildi.

Kdz. Ereğli’de Utku Koleji Eğitim Kurumları Özel Ortaokulu’ndan 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında mezun olan 77 öğrenci için kep atma töreni düzenlendi.

Orkun Çataklı Sosyal Tesisleri bünyesindeki kapalı spor salonunda gerçekleştirilen törene; okulun kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı ile eşi Utku Eğitim Kurumları Müdürü Hülya Çataklı, kurucu üye Nazım Efe, okul idarecileri ve öğretmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Mezun öğrencilerin kırmızı halıdan geçerek salondaki yerlerini almasıyla başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

KOCA; “TÜRKİYE’DE İLK 100’E GİREN OKUL OLMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ”

Ortaokulu Müdürü Hasan Koca, yaptığı açılış konuşmasında; 1986 yılında kurulan Utku Koleji Eğitim Kurumları’nın akademik, kültürel, sosyal ve sportif alandaki başarılarıyla bölgede bir marka haline geldiğini ve Türkiye’de ilk 100’e giren okul olmanın gururunu yaşadıklarını söyleyerek, “büyük özverilerle TEOG sınavına hazırladığımız öğrencilerimizin başarıları bizleri gururlandırdı. Kasım ayında yapılan ilk sınavda bir öğrencimiz, Nisan ayında yapğılan ikinci sınavda da yedi öğrencimiz Türkiye birincisi oldu. Her iki sınavda da elde ettiğimiz birinciliklerimiz; istikrarlı, kendinden emin, planlı çalışmalarımızın bir göstergesidir. Bütün öğrencilerimizi ve onlara emeği geçen tüm öğretmenlerimizi gönülden kutluyor, bizlere bu mutluluğu ve onuru yaşattıkları için kendilerine teşekkür ediyorum.”dedi.

“YOLUNUZ AÇIK VE AYDINLIK OLSUN”

Konuşmasında öğrencilere seslenen Koca; “bugün seçkin bir okuldan Liseye doğru yol almanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorsunuz. Yoğun ve disiplinli çalışmalarınızın ödülünü aldınız. Hepinizi yürekten kutluyorum. Sizlerin daha da başarılı olacağınıza, çok iyi yerlere geleceğinize tüm kalbimle inanıyorum. Utku ailesi olarak biliyoruz ki; okulumuzdan aldığınız sizleri ve ülkemizi yükseltecek değerleri her zaman yüreğinizde ve hayatınızda taşıyacaksınız. Yolunuz açık ve aydınlık olsun" ifadelerini kullandı.

DERECE YAPAN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Daha sonra ise 8’inci sınıf ve 7’nci sınıf öğrencileri arasında bayrak ve filama devir teslim töreni yapıldı. Tören, okul birincisi Delfin Özdemir’e kurum müdürü Hülya Çataklı, okul ikincisi Onur Can Bakır’a kurum yönetim kurulu başkanı Ali Çataklı ve okul üçüncüsü Zeynep İpek Çelik’e kurucu üye Nazım Efe tarafından plaket ve ödüllerinin takdim edilmesiyle devam etti.

Ardından Okul birincisi Delfin Özdemir, yaş kütüğe isim künyesini çaktı ve kürsüye gelip duygu ve düşüncelerini paylaştı.

UTKU'NUN TEOG ŞAMPİYONLARI

Törende yine; TEOG sınavlarının her ikisinde de tüm soruları doğru cevaplayıp Türkiye birincisi olan Zeynep İpek Çelik’e ve TEOG 2’de tüm soruları doğru cevaplayıp Türkiye birincisi olan Zeynep Uzun, Delfin Özdemir, Bora Özdamar, Irmak Türüdü, Melih Akgün ve Berk Sönmez’e plaket ve ödülleri okul idarecileri tarafından verildi.

Tören tüm öğrencilere mezuniyet belgelerinin dağıtılması ve öğrencilerin keplerini fırlatması ile son buldu.

Etiketler:

kdz. ereğli ,

Yorumlar

Utku Koleji Anadolu Lisesi 76 mezun verdi

4 Haziran 2017 Pazar 22:25

Ereğli Haber

Utku Koleji Anadolu Lisesi 76 mezun verdi

Utku Koleji Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Özel Utku Anadolu Lisesi’nden mezun olan 76 öğrenci için tören düzenlendi. Törende öğrenciler sevinç ve hüznü bir arada yaşarken aileleri de çocuklarının heyecanına ortak oldu.

Ereğli Haber- Utku Koleji Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Özel Utku Anadolu Lisesi’nden mezun olan 76 öğrenci için Orkun Çataklı Sosyal Tesisleri spor salonunda tören düzenlendi. 75 mezun öğrencinin tören alanındaki yerlerini alması sonrası tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Törene Utku Koleji Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı, eşi Kurum Müdürü Hülya Çataklı, Kurucu üye Nazım Efe, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Mezun olan öğrencilere hayatlarında başarılar dileyen Lise Müdürü Varol Hızal, 2. Mezunlarını vermenin gurur ve mutluğunu yaşadıklarını söyledi. Hızal konuşmasında “Bu gün hepimiz için özel bir gün. Kısa bir zaman sonra artık mezunuz diye haykırarak keplerinizi havaya atacaksınız, arkadaşlarınıza ve öğretmenlerinize sarılacaksınız. Bu gün hayatınız boyunca unutamayacağınız sayılı günlerden biri olacak. Yükseköğrenim hayatınızda hepinize başarılar diliyorum. Başarılarınız daim olsun. Yolunuz ve bahtınız her zaman açık olsun” dedi.
Hızal’ın konuşmasının ardından mezun olan öğrenciler Türk Bayrağı ve okulun flamasını öperek lise 2. Sınıf öğrencilerine devir etti. Törende ayrıca her sınıfı temsilen bir öğrenci kürsüye gelerek konuşma yaptı. Yapılan konuşmaların ardından okullarını derece ile bitiren öğrencilere çeşitli ödüller verildi.
Okul birincisi Oğuz Furkan Kara yaş kütüğüne plaka çakarken, YGS’de okul birincisi olan Melisa Açıkgöz’e çeşitli hediyeler ve plaket takdim edildi. Tören öğrencilerin mezuniyet belgelerini almalarının ardından keplerini havaya fırlatması ile sona erdi.

Yorumlar

TEOG’da 10 öğrenci soruların tamamını doğru cevapladı

3 Haziran 2017 Cumartesi 12:47

TEOG’da 10 öğrenci soruların tamamını doğru cevapladı

Alaplı'da ikinci dönem Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavında 10 öğrenci, 120 sorunun tamamını doğru cevapladı.

Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, 8. sınıf öğrencilerine yönelik ikinci dönem TEOG sınavında kentin Türkiye ortalamasının üzerine çıktığını söyledi. Çevik yaptığı açıklamada, İlçedeki çeşitli okullarda okuyan 10 öğrenci TEOG sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye birincileri arasına girdiğini dile getirdi. İlçe genelinde 10 öğrencinin de 120 sorunun tamamını doğru cevaplandırdığını kaydeden Çevik, "26-27 Nisan tarihlerinde yapılan 2. dönem TEOG sınavına öğrencimiz katıldı. Sınav sonrası okullarımızla yaptığımız görüşmelerde başarının çıkabileceğini bekliyorduk. İlçemiz bütün derslerde ilk defa hem genel ortalamada hem de ağırlıklı ortalamada Türkiye ortalamasının üstüne çıktı. Bu da Alaplı'nın hedeflediği başarıya emin adımlarla ilerlediğinin göstergesidir. Hedefimiz ilçemizi Türkiye’de iyi dereceye sokmaktır. dereceye giren Öğrencilerimiz ise Atatürk Ortaokulu Öğrencileri: Kaan Akbaş, Hasan Emre Bebiş, Emirhan Güler, TOKİ Okçular Ortaokulu Öğrencisi Melek Zeynep Karatepe, Merkez Ortaokulu Öğrencisi Yusuf Türkoğlu, Ahmet Zeki Atalay Ortaokulu Öğrencileri: Perihan Sena Aral, Ceyda Kalafat, İrem Nur Görgün, Çatak Ortaokulu Öğrencisi: İrem Özdemir ve İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi: Merve Aksakal, TEOG sınavında 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak Alaplı’nın gururu oldular ” dedi.

Etiketler:

alaplı , Milli Eğitim , Teog ,

Yorumlar
  • YALI BOYU FATİHİ
    6 Haziran 2017 Salı 16:37

    Milli Eğitim Müdürü Sayın Cevat ÇEVİK beyin yüreğinin güzelliği tüm eğitim camiasına yansımıştır. Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü emin ellerdedir. Ekip ruhuyla huzurlu çalışma şeklini benimsemiş bu güzel insanın çok daha başarılı işler yapacağını önümüzdeki yıllarda da hep birlikte göreceğiz. Başarıda emeği tüm eğitim camiasına kucak dolusu sevgiler.

500 bin lira değerindeki projeyi 6 ayda hazırladılar

28 Mayıs 2017 Pazar 17:54

500 bin lira değerindeki projeyi 6 ayda hazırladılar

Zonguldak’ta Bülent Ecevit Üniversitesi Geomatik Mühendisliği öğrencileri, 6 ayda tamamladıkları proje ile Zonguldak’ın kent bilgi sistemini oluşturdu. Yaklaşık 500 bin lira değerindeki proje e-belediyecilik işlemlerinde kullanılabilecek.

Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Geomatik Mühendisliği Bölümü’nün iki öğrencisi kamu yararına örnek bir çalışmaya imza attı. Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu danışmanlığında Araştırma Görevlisi Mustafa Özendi ve Araştırma Görevlisi Çağlar Bayık’ın desteğiyle lisans 4. sınıf öğrencileri Metehan Atakan ve Emrah Yılmaz, maden kenti Zonguldak’ın Kent Bilgi Sistemi’ni oluşturdu. Lisans bitirme tezi olarak Zonguldak’ın kent bilgi sistemini oluşturacak projeye başlayan geleceğin mühendisleri, 6 ayda projeyi tamamladı.
Kentteki yapıların üç boyutlu görüntülenebildiği çalışmada, Zonguldak Belediyesi sınırlarını içine alan alanın imar planı, jeolojik haritası, yer altı suyu, sondaj derinliği, taşıma gücü kapasitesi, özdirenç değerleri gibi bilgiler, oluşturulan veri tabanına aktarıldı. Böylece, kentin herhangi bir yerindeki binaların kat adedi, sayısı, sıklığını, imar, zemin ve yol durumu gibi bilgilere bilgisayar ekranından tek tuşla ulaşabilme imkanı sağlanmış oldu.

Afete hazırlık olanakları sağlıyor
Kent Bilgi Sistemi Uygulamaları belediyelere çalışmalarında hızlı, etkin ve doğru karar alma, şeffaflık, belediye gelirlerinin arttırılması, kaçak yapılaşmanın önlenmesi ve afete hazırlıklı olma olanaklar sağlıyor. Geomatik Bölümü son sınıf öğrencisi Metehan Atakan, “Üniversite öğreniminin ücretsiz olduğu nadir ülkelerden biriyiz. Milletimizin vergileriyle okuduğumuzun bilinciyle bitirme projemizi kamuya faydalı olabilecek bir konuda yapmak istedik. Danışman hocalarımızın da yönlendirmesiyle pilot bir Kent Bilgi Sistemi çalışması yapmaya karar verdik. Sonuçta altı ay gibi bir sürede bedeli karşılığı yapıldığında oldukça yüksek fiyatlara mal olacak projeyi kentimize hediye etme noktasına ulaştık” diye konuştu.
Afet zararlarının azaltılması noktasında da çalışmalarında fayda sağlayacak olan projeyi anlatan Metehan Atakan, “Bu sistemin belediyelerde oluşturulması neticesinde istendiği takdirde vatandaşların gerek cep telefonu gerekse tabletlerinden belediye işlemlerini halledebilecek. Aynı şekilde belediye çalışanlarına da çok büyük kolaylık sağlayacak. Örneğin bu sistemle beraber arşivde veri arama problemi kalmayacak, çünkü bütün bilgiler elektronik ortamda olacak. Dolayısıyla bir bilgi gerekli olduğunda çok kısa bir zaman içinde bilgisayar ortamından gönderilebilecek. Aynı zamanda karar mercileri sistemden kendilerine verilebilecek bir şifreyle belediyede yapılan işleri kontrol edebilecek” dedi.

Etiketler:

beü , proje ,

Yorumlar

Çaturoğlu, Zonguldak’a yapılacak okul yatırımlarını açıkladı

26 Mayıs 2017 Cuma 12:42

Çaturoğlu, Zonguldak’a yapılacak okul yatırımlarını açıkladı

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu Zonguldak ve ilçelerine 2017 yılı yatırım programına alınan okullar hakkında bilgi verirken, halen yapımları devam eden okullar tamamlandığında ikili eğitime son verileceğini açıkladı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu Milletvekili Çaturoğlu yaptığı yazılı açıklamada Zonguldak merkez ve ilçelerine yapılacak eğitim yatırımları hakkında bilgi verdi. Çaturoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Geçtiğimiz yıllarda İlimizde temel eğitime yapılan yatırımlardan sonra 28 tane ikili eğitim yapan okul sayısı 8’e düşürüldü. 2017 yılı Temel Eğitim Yatırım programına alınan okullar ile halen yapımları devam eden okullar tamamlandığında inşallah İlimiz genelinde tamamen tekli eğitime geçiş sağlanmış olacaktır. Buna göre; Zonguldak Merkez’e 16 derslikli Fener Ortaokulu, 24 derslikli Gazi Ortaokulu, Alaplı’ya 16 derslikli Ortaokul ve Aşağıdağ köyüne 8 derslikli ilkokul, Ereğli’ye 24 derslikli Cumhuriyet Ortaokulu, 16 derslikli İzmirlioğlu, 24 derslikli Erdemir ve 24 derslikli Kepez ilkokulları, Gökçebey’e de 16 derslikli ortaokul, ayrıca Çaycuma ve Ereğli’ye de 4’er derslikli anaokulları 2017 yılı Temel Eğitim Yatırım Programına alınmıştır.”
Çaturoğlu yeni okul yatırımlarının Zonguldak ve ilçelerine hayırlı olmasını dileyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Etiketler:

faruk çaturoğlu , milletvekili , Zonguldak , okul , yatırımları ,

Yorumlar