Utku Koleji'nden emektar öğretmenlere büyük vefa

26 Kasım 2017 Pazar 14:47

Utku Koleji'nden emektar öğretmenlere büyük vefa

Kdz. Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Utku Koleji 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde meslekte 10 yılını dolduran ve emekli olanlara teşekkür plaketi vererek onurlandırdı.

Kdz. Ereğli Utku Koleji Okulları 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlere yönelik Engin Balık Restaurant’ta gece düzenledi.
Geceye Utku Koleji Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı, Genel Müdür Hülya Çataklı, Milli Eğitim Müfettişlerinden Murat Türker, okul yöneticileri ve çok sayıda öğretmen katıldı.
Gecede derece elde eden Utku Koleji Voleybol takımına ödüllerini Okul Müdürlerinden Nümran Hasdemir, basketbol takımına ise ödüllerini Milli Eğitim müfettişlerinden Murat Türker takdim etti. Voleybol ve basketbol takımları okul yöneticileri ile birlikte fotoğraf çektirdi.
Utku Koleji Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaparak, gelecek neslin öğretmenlerin ellerinde yükseleceğini ifade etti.
Öğretmenler yemek ile birlikte gecede çalan canlı müzik eşliğinde doyasıya eğlenerek sitres attı.

Yorumlar
  • recep er-aydın gökhan
    28 Kasım 2017 Salı 17:08

    ali çataklı hocam bize disiplini sporu eğitimi o yaşlardaki en güzel günlerimizin eseri değerli hocamız saygılar

Bahçeşehir Koleji’nde 29 Ekim coşkusu

28 Ekim 2017 Cumartesi 16:20

Bahçeşehir Koleji’nde 29 Ekim coşkusu

Bahçeşehir Koleji 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını düzenledikleri törenle kutladı.

29 Ekim Cumhuriyetin 94. yılını kutlama etkinlikleri Bahçeşehir Koleji Tarık Akan konferans salonunda velilerin yoğun katılımıyla heyecanlı ve coşkulu bir şekilde kutlandı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Ardından Kampüs Müdürü Eda ÜLKÜ 'nün konuşması, vals, koro ve jimnastik gösterileri, 29 Ekim belgeseli, 1. sınıf koro gösterisi ile tören devam etti.
Kampüs Müdürü Eda Ülkü yaptığı açıklamada; “Bahçeşehir ailesi olarak ilçemizin ve ulusumuzun Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz” ifadelerine yer verdi.
Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün " Cumhuriyet" konulu resim, kompozisyon ve satranç yarışmalarında ödül alan Ezgi Özsoy , resim dalında Alaplı ilçe 1.si,Damla Ergün, resim dalında Alaplı ilçe 3.sü,Tutkum Yılmaz, kompozisyon Alaplı ilçe 1.si,Erdem Şener , satranç Sakarya İl 1.si Türkiye 5.si öğrencilere başarı belgeleri ve hediyeleri verilmesiyle tören sona erdi.

 

 

Etiketler:

Bahçeşehir Koleji , 29 Ekim ,

Yorumlar

Tamamını yaptı... Akın Tatoğlu'ndan örnek davranış...

25 Eylül 2017 Pazartesi 16:33

Ereğli Haber

Tamamını yaptı... Akın Tatoğlu'ndan örnek davranış...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Tat Metal Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tatoğlu tarafından yaptırılan ve annesinin adını taşıyan Cemile Tatoğlu Anaokulu’nun yapımı tamamlanırken, okula kayıt alınmaya başlandı.

Tat Metal Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tatoğlu tarafından yaklaşık 2 milyon TL’ye yaptırılan Cemile Tatoğlu Anaokulu 2017-2018 eğitim öğretim döneminde açıldı. Okula kurucu müdür olarak Gülşen Utku Anaokulu’nda başarı çalışmalara imza atan Demirhan Döl görevlendirildi.
Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Sanayici Akın Tatoğlu’na ilçede önemli bir ihtiyaç olan anaokulunun tamamını yaptırmasından dolayı teşekkür etti. Korkmaz konuya ilişkin olarak “Ülkemizin önemli sanayicilerinden biri olan Sayın Akın Tatoğlu tarafından değerli anneleri Cemile Tatoğlu adına yaptırdığı 5 sınıflı anaokulu bu yıl ki eğitim öğretim dönemine yetişti ve kurucu müdürümüzü ve öğretmenlerimizi görevlendirerek kadrosunuda oluşturdu. Okul toplam 2,5 dönüm arazi üzerine yapıldı. Toplam 5 sınıf, çok amaçlı salonu, yemekhanesi ile hizmete açıldı. Bu yıl itibari ile kayıt almaya başladık ve kayıtlar halen devam ediyor. Ben bu vesile ile İlçemizin önemli bir ihtiyacını karşılayan hayırsever sanayicimiz Akın Tatoğlu’na tüm milli eğitim camiası adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Yorumlar

Eğitimde ki sorunları tek tek sıraladı..

21 Eylül 2017 Perşembe 10:41

Eğitimde ki sorunları tek tek sıraladı..

Eğitim Bir Sen ve Memur Sen Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Ziya Babal ilçede eğitim öğretim kurumlarında yaşanan sorunları dile getirdi.

2017-2018 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen Eğitim Bir Sen Kdz. Ereğli Şube Başkanı Ziya Babal, okul idarecilerinin sürekli soruşturma ve azarlanmaya maruz kaldığını söyledi. İlçede yeni yapılan okulların denetim yapılmaması nedeniyle birçok eksikle birlikte teslim edildiğinden idarecilerin ciddi sıkıntılar yaşadığını vurgulayan Babal, kendilerini kaygılandıran durumlar bulunduğunu ifade etti.


“Nitelikli yönetici bulmak imkansız hale gelecek”
Babal yazılı olarak yaptığı açıklamada şu konulara değindi; “Yeni bir eğitim öğretim yılına başlarken 2017-2018 yılının hepimiz için hayırlı ve başarılı olmasını diliyorum. Şüphesiz iyi ve güzel dilekler başarı için yeterli değil. Başarıya giden yolları arayıp bulmak, azim ve kararlılıkla hedefe doğru yürümek hepimizin görevi. Başta bakanlığımız olmak üzere, yöneticiler, öğretmenler, öğrenciler ve anne babaların topyekun seferber olmadan, içinden çıkabilecekleri bir süreç değil bu. Şüphesiz herkesin bu sürece olumlu katkıları olabildiği gibi, olumsuz etkileri de olabilmektedir. Bu işin çözümü, öncelikle özeleştiri, gayret ve samimiyettedir. Eğitimciler Birliği Sendikası Kdz. Ereğli Temsilciliği olarak çocuklarımızın geleceği ile ilgili ümidimizi korurken, geriye dönüp baktığımızda bizi kaygılandıran ve ajandamıza not ettiğimiz bazı hususların da yine çocuklarımızın yarınları adına altını çizmek istiyoruz.
Gecikmeli de olsa birçok okulumuza yeni idareciler atanarak okullarda yaşanan idari boşluk kapatılmıştır. Göreve yeni başlayan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Bir süre önce mülakat sonuçları üzerinden bir takım spekülatif sataşmaların yaşandığı herkesin malumudur. Ancak atama sonuçlarına baktığımızda her kesimden, farklı sendikalara mensup arkadaşların yerleştiği de görülmektedir. Bu yıl yönetici mülakatlarına maalesef yeterli sayıda adayın müracaat etmediğini belirtmek gerekiyor. Hatta bu yüzden bazı okul müdürlüklerinin boş kaldığını biliyoruz. Bunun nedenleri üzerinde yetkililerin düşünmesi gerekiyor. Binbir güçlükle okulları idare etmeye çalışan arkadaşlarımızın taltif edilmesi bir yana, sürekli soruşturma ve azarlanmaya maruz kalmaları, her gün yeni yeni sorumluluklar yüklenmeleri, onları yöneticilikten uzak durmaya sevk etmektedir. Bu durum böyle devam ettiği taktirde gelecek yıllarda nitelikli yönetici bulmak imkansız hale gelecektir diye kaygı duyuyorum. Yeni yapılan okullar, müdürlerin adeta kâbusu olmaya devam ediyor. Yeterli denetim yapılmadığı için birçok eksiği ve gediği ile birlikte teslim alınan binalar, sorunlar yumağı halinde okul müdürlerinin kucağına bırakılırken sorumlular ihale kovalamaya devam etmektedir.”


“Parayı bastıran istediği okula çocuğunu verebilmektedir”
Bakanlığın ilköğretim okullarında uyguladığı adrese dayalı kayıt sisteminin kimi işgüzar yöneticiler tarafından göz göre göre rafa kaldırıldığını vurgulayan Babal, parayı bastıran, ya da adamını bulan herkesin istediği okula ve istediği öğretmene çocuğunu verebildiğini belirtti. Alınan bağışlarla devlet okullarının da neredeyse paralı hale geldiğini ifade eden Babal “ Adres bölgesi dışından alınan öğrenciler bazı okullarda izdihama yol açarken, kimi okulların öğrencisizlikten yakındığını görüyorum.
Okulların açılacağı güne kadar devam eden il içi ve il dışı öğretmen atamaları, teşkilatı felç etmiş durumda. Özür atamaları dahil tüm atamalar Eylül ayına kadar tamamlanmalı, öğretmen açığı olan okullara dersler başlamadan önce görevlendirmeler mutlaka yapılmalıdır.
Dağıtılan bedava kitapların içerik olarak yetersiz bulunması ve onların yerine yardımcı ya da kaynak kitaplar önerilmesi, velilere ciddi maliyet yüklerken, bakanlığımızın bedava kitap uygulaması amacına ulaşmak şöyle dursun, aleyhte propagandaya vesile olmaktadır.
Okullarda olması gereken yardımcı personelin olmayışı, imkânı olmayan okul yöneticilerini farklı arayışlara iterken, çok ciddi riskleri de beraberinde getirmektedir. Öğrencilerin taşınması, ihale süreçleri ve uygulamada karşılaşılan zorluklar hem eğitimcilerin hem de öğrencilerin kâbusu olmaya devam etmektedir” dedi.

Yorumlar

40 bin öğrenci ile eğitim öğretime start verdi...

18 Eylül 2017 Pazartesi 19:26

Ereğli Haber

40 bin öğrenci ile eğitim öğretime start verdi...

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) 2017-2018 eğitim-öğretim yılına başladı. Yaklaşık 40 bin öğrenci Bülent Ecevit Üniversitesi’nde ders başı yaptı.

BEÜ, 2017- 2018 akademik yılında 116 ön lisans, 87 lisans, 78 lisansüstü programı ile toplam 285 bölüm ve programda eğitim verecek. 10 ayrı kampüste hizmet veren BEÜ’de, birinci ve ikinci öğretim programlarının yanında uzaktan eğitim ve tezsiz yüksek lisans programları da bulunuyor.
2017-2018 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte tüm öğrencilere başarılı bir eğitim yılı dileyen BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer: “Bülent Ecevit Üniversitesi ailesi yaklaşık 40 bin öğrenciye sahip bir üniversite. Üniversitemiz bünyesinde 14 fakülte, 3 enstitü,4 yüksekokul, 9 meslek yüksekokulu ve 1 devlet konservatuvarı ile toplamda 285 bölüm ve programda eğitim-öğretim faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Her geçen gün büyüyen Üniversitemiz eğitim-öğretim, araştırma ve topluma hizmet faaliyetlerinin kapasitesi ve kalitesini de artırmaya devam etmektedir. Üniversitemiz sadece sayısal artışa önem vermemekte aynı zamanda kaliteyi de büyüme stratejisinin merkezine koymuştur. Tüm kampüslerimizde çok önemli yatırımlar yapılmış, eğitim-öğretimle ilgili tüm altyapı, derslikler ve laboratuvarlar güncellenmiş ve eksiksiz bir şekilde hizmete sunulmuştur. 2017 yılı içerisinde İbn-i Sina Kampüsü Kütüphane ve Sosyal Tesisini ve Farabi Kampüsü Mühendislik Fakültesi yeni binasını hizmete aldık. Yine 2017-2018 akademik yılı itibariyle tüm eğitim birimlerimizde 166 laboratuvar hizmet verecek. Üniversitemizde; ülkemizde bir ilk teşkil eden 7/24 hizmet veren iki kütüphaneyi öğrencilerimizin ve personelimizin hizmetine sunduk. Bu hizmet ve yatırımlarımıza ek olarak pek çok Avrupa ülkesi ile yürüttüğümüz Erasmus ve Erasmus+ programları, Farabi ve Mevlana programları ile öğrencilerimize farklı ülkelerde ve üniversitelerde eğitim deneyimleri sunuyoruz. Öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimizle birlikte üniversitemizi daha iyi yerlere getirmek istiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 2017-2018 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, tüm akademik ve idari personelimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yorumlar