Utku Koleji gururumuz oldu...

17 Ağustos 2017 Perşembe 19:42

Utku Koleji gururumuz oldu...

Utku Koleji Eğitim Kurumları 2016-2017 eğitim öğretim yılı üniversiteye yerleşen öğrenci sayılarıyla ilgili değerlendirme yapıldı.

Utku Koleji Eğitim Kurumları 2016-2017 eğitim öğretim yılı üniversiteye yerleşen öğrenci sayılarıyla ilgili değerlendirme yapıldı.
Utku Koleji Eğitim Kurumları'ndan yapılan açıklamaya göre öğrenci başarıları şöyle;

Yorumlar

İmam Hatip Ortaokulu yabancı dil ağırlıklı olacak…

16 Ağustos 2017 Çarşamba 15:13

Ereğli Haber

İmam Hatip Ortaokulu yabancı dil ağırlıklı olacak…

Kdz. Ereğli Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu’na kayıtların devam ettiği bildirildi. Cumhuriyet Ortaokulu 5. Sınıf öğrencilerinin de eğitim-öğretim göreceği okul cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Üçler Sarıkaya’nın sorumluluğuna verilirken, bu yıl yabancı dil ağırlıklı eğitim yapılacağı öğrenildi.

Sarıkaya’nın TEOG başta olmak üzere, kültür, sanat, spor ve sosyal faaliyetleri ile her öğrencinin hayalindeki okul haline getirdiği Cumhuriyet Ortaokulu’nda ki başarıyı Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu’na da taşıması bekleniyor.
Öte yandan Celalettin Öktem Ortaokulu binasının 2017-2018 eğitim-öğretim yılına hazır hale getirilmesi için teknolojik donanım ve tefrişatı içinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Yorumlar

Cumhuriyet Ortaokulu'nun Avrupa Projesi onaylandı

9 Ağustos 2017 Çarşamba 15:29

Ereğli Haber

Cumhuriyet Ortaokulu'nun Avrupa Projesi onaylandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Cumhuriyet Ortaokulu 2017 yılı Erasmus + Ana Eylem 1 Okul Eğitimi Hareketliliği (KA101) faaliyetleri kapsamında “ortaokul düzeyinde öğrenme güçlüğü çeken öğrenciler ve üstün yetenekli zekalı öğrencilere yönelik bütünsel yaklaşım projesi kabul edildi.

Kdz. Ereğli Cumhuriyet Ortaokulu’nun 3 yıldır üzerinde çalıştığı “ortaokul düzeyinde öğrenme güçlüğü çeken ve üstün yetenekli öğrencilerin eğitimi projesi” ulusal ajans tarafından kabul edildi. Buna göre okulda görev yapan çeşitli branşlarda ki 10 öğretmen Kasım ayında İspanya’ya, Mayıs ayında da yine 10 öğretmen Finlandiya’ya giderek bu konuda çalışma yapan kurumları ziyaret edecek. Öğretmenler kendi okullarında yapılan programla orada yapılan programları yerinde göreceği ve eğitimde bu alanda mükemmeli yakalama çabası içerisinde olacakları ifade edildi. Kdz. Ereğli ilçesinde bir çok alanda başarı gösteren Cumhuriyet Ortaokulu’nun tek eksik yanı ise Avrupa birliği projelerinin olmamasıydı. Projenin kabul olması ile birlikte Cumhuriyet Ortaokulu’nda bu aşamada gerçekleşmiş olacak. “Her birey özeldir ve bu şekilde eğitilmelidir” bilinciyle hareket eden Cumhuriyet Ortaokulu, eğitimde kalitenin artmasını hedefliyor. Bu yıl personel hareketliliğinde ülke genelinde 113, Zonguldak ilinde ise sadece Cumhuriyet Ortaokulu’nun projesi kabul gördü.
Ülke genelinde 2017 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği (KA101) Faaliyeti kapsamında sunulan proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlanarak, Ulusal Ajans’a sunulan 3 bin 500 proje teklifinden uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alındı. Her biri en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirilen projelerden mevcut bütçe imkanları çerçevesinde, 113 proje teklifi (Ek-1) hibe desteği almaya hak kazandı. Cumhuriyet Ortaokulu’da ortaokul düzeyinde öğrenme güçlüğü çeken öğrenciler ve üstün yetenekli zekâlı öğrencilere yönelik bütünsel yaklaşım projesi ile kabul gördü.

Yorumlar

Beklenen gün geldi... 10 Ağustos'ta açılıyor...

1 Ağustos 2017 Salı 19:03

Beklenen gün geldi... 10 Ağustos'ta açılıyor...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Bahçeşehir Koleji'nin kampüs açılışının 10 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleşeceği bildirildi.

Yapımına kısa süre önce başlanan ve Ereğli'nin önemli Eğitim kurumları arasında yerini alan Bahçeşehir koleji kampüsünün açılış tarihinin 10 Ağustos 2017 Perşembe günü yapılacağı bildirildi. Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ ve Karadeniz Ereğli Kampüsü Kurucusu Oğuz Karahan tarafından yapılan açıklamada Kolej kampüsünün Perşembe günü Gökhasan Köyü Doğan Tepesi Mevkisinde saat 17.30’da kokteylin ve saat 18.00’dede açılışın yapılacağı bildirildi. Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ ve Karadeniz Ereğli Kampüsü Kurucusu Oğuz Karahan gerçekleşecek açılışa tüm Ereğli ve bölge halkını davet ettiklerini ifade etti.

Etiketler:

kdz.eregli , bahçeşehir koleji ,

Yorumlar

Denizcilik kursları artık Denizcilik Lisesi'nde verilecek

17 Temmuz 2017 Pazartesi 18:06

Ereğli Haber

Denizcilik kursları artık Denizcilik Lisesi'nde verilecek

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde denizcilik kurslarının başlayacağı bildirildi.

Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığının Denizcilik alanında yetkilendirdiği, Kdz. Ereğli Hatice Erdem Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi (Denizcilik Lisesi) bünyesinde Gemi Adamı, STCW, Balıkçı Tayfası, Birleştirilmiş Güvenlik Eğitimleri gibi denizcilik alanında çalışanlara ya da çalışmayı düşünenlere yönelik kursların düzenlendiği ve kurs sonunda katılımcılara belge verilmeye başlandığı öğrenildi. Yapılan açıklamada kurslarla ilgili ayrıntılı bilgiye okulun internet sitesi okulun internet sitesi http://headml.meb.k12.tr adresinden ulaşılabileceği belirtildi.

Yorumlar