Utku Koleji Sosyal tesislerini halka açtı

21 Ocak 2017 Cumartesi 19:25

Haber: Vedat Kılıç/Kapak Fotosu: Metin Akman

Utku Koleji Sosyal tesislerini halka açtı

Kdz. Ereğli ilçesinin önemli markalarından Özel Utku Koleji yönetimi sosyal tesislerini gazetecilere tanıtarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında tesisleri halkın kullanımına da açıldığı belirtildi. İlçede Eğitim-Öğretime başladığı günden bu yana eğitim-öğretim kalitesini artıran ve sürekli büyüyen Utku Koleji’nin uluslararası standartlarda ki konferans salonu, spor salonu ve yüzme havuzundan Ereğli halkı da yararlanabilecek.

Ereğli Haber - Kdz. Ereğli ilçesinde eğitim sektörünün öncü kuruluşlarından Özel Utku Koleji, sosyal tesislerini halkın kullanımına açma kararı verdi.
osyal tesislerin tanıtımı nedeniyle Utku Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı’nın trafik kazasında hayatını kaybeden Orçun Çataklı’nın isminin verildiği sosyal tesiste basın toplantısı düzenlendi.
Kdz. Ereğli Utku Koleji ortakları Ali Çataklı, Nazım Erdoğan ile Okul Yöneticileri Varol Hızal, Güvenç Özveren, Hasan Koca ve Yasin Topal basın toplantısında hazır bulundu.

YAPICI SOSYAL TESİLER HAKKINDA BİLGİLENDİRDİ
Orkun Çataklı Sosyal Tesisleri İdari Amiri Emrah Yapıcı, tesisler hakkında gazetecilere bildi verdi. Orkun Çataklı Sosyal Tesisleri’nde yarı olimpik yüzme havuzu, sauna, buhar odaları, fitness, jimnastik salonları, vitamin bar, kafeterya, sergi salonu, 500 kişilik uluslararası standartlarda konferans salonu ve 1000 kişilik tribün kapasitesine sahip kapalı spor salonu ile bölge halkına hizmet vereceklerini söyledi. Yapıcı gazetecilere yaptığı açıklamada “Yarı balkon türü kafeteryada; çocuklarımız havuzda yüzerken, velilerimiz onları izleyebilecekler, aynı zamanda özel yemekler, yaş günleri ve aile yemekleri için de havuz kafemiz hizmet verecektir. Tesisimizde ayrıca tatil günlerinde sabah kahvaltısı hizmeti de verilecektir. Çok amaçlı konferans salonumuz 500 kişiliktir. Ses düzeni, ışıklandırma ve reji odası modern, son teknoloji ile donatılmıştır. Bu çok amaçlı salonda oturumlar, tiyatrolar, seminerler yapılabilir. Ayrıca resim, kitap gibi çeşitli sergiler için de elverişlidir.

1000 KİŞİ TRİBÜN KAPASATELİ SPOR SALONU
Spor salonumuz 1000 kişilik tribün kapasitesine sahip uluslararası standartlara sahiptir. Havalandırma, aydınlatma ve ısıtma -soğutma sistemi aynı şekilde teknolojiktir. Sportif karşılaşmalar için gerekli her türlü teknik donanım, cihazlar, takım odaları, hakem odaları, VIP bölümü de mevcuttur. Salonumuz ayrıca 360 derece görüntü veren kamera sistemi ile izlenmektedir.

HAFTA İÇİ 17.30’A KADAR ÖĞRENCİLER,

18.00’DEN SONRA TÜM HALKA AÇIK

Oto parkı da bulunan sosyal tesislerimiz haftanın 5 günü sabah saat 9.00 dan 17.30 ‘a kadar Utku Koleji Öğrencilerine tahsis edilmiştir. Bu saatler içinde çocuklarımız sınıf bazında yüzme eğitimi alacak, okul takımları antrenmanlarını yapacak, konferans salonunda sunum ve gösterilerini gerçekleştirecek ve beden eğitimi derslerini de spor salonumuzda yapacaklardır.
Akşam saat 18:00 den itibaren de sosyal tesisimizin bütün bölümleri misafirlerimize açılacaktır. Bu açık olan saatler belirlenmiş olan program kapsamında bayan seansı,bay seansı ve aile seansı olarak yapılacaktır.

İSTEYEN HERKES ÜYE OLUP FAYDALANABİLECEK

Havuzdan faydalanmak isteyen misafirlerimiz üyelik kapsamında günlük, aylık, yıllık olarak üyelik oluşturarak tesislerimizden faydalanabilecektir. Özel ders almak isteyenler ve doktor tavsiyesi ile havuzu kullanmak isteyenlerin programı ayrıca yapılacaktır” dedi.

TESİSLERE MERHUM ORÇUN ÇATAKLI’NIN ADI VERİLDİ

Kdz. Ereğli Utku Koleji kurucusu ve ortaklarından Ali Çataklı, tesislerin adı için yönetim kurulu kararı alındığını belirterek “Trafik kazasında kaybettiğimiz oğlumuz Orçun Çataklı’nın ismini yaşatmak için yönetim kuruluna bir teklifte bulundum, sağolsun onlarda kabul ettiler. Ereğli’de onun adını yaşatmak istiyoruz. Ruhu şad olsun” dedi.


Yapılan açıklamaların ardından Utku Koleji Ortakları ve yöneticileri gazetecilerle sosyal tesisleri gezerek tüm alanlar hakkında detaylı bilgilendirmede bulundular.


Gezi turunun ardından ise gazeteciler yüzme havuzuna girerek bir süre yüzüp eğlendi.

Etiketler:

Zonguldak , Ereğli , Utku Koleji , Ali Çataklı , Orkun Çataklı , yüzme havuzu

Yorumlar
 • Emine Arslan
  6 Haziran 2017 Salı 19:52

  İletişim hattı istiyorum

 • Arif akcan
  21 Ocak 2017 Cumartesi 20:08

  Kapak resmi cok güzel olmus tebrikler...bu kadar güzel bir tesis ereglide varmiymis ya tebrikler utku kolejine...disaridan gelen markalara tas cikartmis helal olsun

Karne hediyesine çok sevindiler

18 Ocak 2017 Çarşamba 13:15

Karne hediyesine çok sevindiler

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Armutlucuma ve Civar Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Aydın Köyü İlkokulu öğrencilerine yarıl yıl tatili öncesi karne hediyesi olarak atkı, bere ve eldiven dağıttı.

Kdz. Ereğli Armutlucuma ve Civar Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şenol Akyol ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kdz. Ereğli İlçe Milli eğitim Müdürü Numan Korkmaz ile birlikte Aydın Köyü (Armutlucma) İlokulu’nu ziyaret etti. Dernek Başkanı Akyol ve beraberindekiler okuldaki 130 öğrenciye atkı, bere ve eldiven hediye etti. Amaçlarının öğrencileri sevindirmek olduğunu ifade eden Dernek Başkanı Akyol “Bizler Armutlucuma ve Civar Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak yıl içerisinde birçok etkinlik yapıyoruz. Bu günde yarıl tatil öncesi Armutlucuma ve civar köylerden Aydın Köyü İlkokulu’nda gelen öğrencilerimizi bir nebzede olsun sevindirmek, onlara yarıl yıl tatili öncesi karne hediyesi vermek istedik. Bu gün bizimle birlikte etkinliğimize katılan başta İlçe milli eğitim Müdürümüz Numan Korkmaz olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Armutlucumalılar Derneği olarak burada eğitim-öğrenim gören öğrencilerimizin her zaman yanlarında olacağız” dedi.
Yarıl tatil öncesi karne hediyelerine alan öğrenciler büyük bir sevinç yaşadılar.

Yorumlar

VATANDAŞ İHBARDA BULUNDU

17 Ocak 2017 Salı 19:06

Ereğli Haber

VATANDAŞ İHBARDA BULUNDU

Kdz. Ereğli İlçesinde 7 Ocak 2017 tarihinde Açık Ortaöğretim sınavlarında görevli iki okul müdürünün sınav saatinde okuldan ayrılıp başka bir etkinliğe katıldığı iddia edildi. Okul Müdürleri sınav günü görevli olmadıklarını ve etkinliğe katıldıklarını belirtirken, Milli eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise okul müdürlerinin sınav sırasında okulda bulunma zorunluluğu olmadığını ifade etti.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde ismini vermeyen bir vatandaş bu gün ilçede ki gazeteleri arayarak bir ihbarda bulunmak istediğini söyledi. İhbarcı Ereğli Haber Gazetesi'ne bulunduğu ihbarda ilçede iki okul müdürünün 7 Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirilen Açık Ortaöğretim sınavlarında görevli olduklarını ancak sınav saatinde iki müdüründe okuldan ayrılarak başka bir etkinliğe katıldıklarını, etkinliğe katıldıklarına diar görüntülerin ise güvenlik kameraları tarafından tespit edilebileceğini anlattı.

Konuya ilişkin olarak görüştüğümüz okul müdürleri söz konusu iddianın doğru olmadığını, vicdabeb rahat olduklarını, haber yapılmasında her hangi bir mahsur görmediklerini ve söz konusu tarihte sınav görevlerinin bulunmadığını açıkladı.

İddialarla ilgili olarak görüştüğümüz Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise okul müdürlerinin görevli olduğunu doğrularken, müdürlerin görevinin sadece sınav salonunu yani okulda düzeni sağlamak olduğunu, sınav süresince okulda bulunma zorunluluklarının olmadığını anlattı.

Ereğli Haber Gazetesi olarak ortaya atılan iddia ve verilen yanıtlarda kimin doğru söylediğinin yorumunu siz değerli okurlarımıza bırakıyoruz.

PEKİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI NE DİYOR:

 

 

Yorumlar
 • Bay gocmenler
  21 Ocak 2017 Cumartesi 23:36

  Bu okul mudurune yada sahibi oldugu kisiye once park alani yaptirsin gocmenler halki tarafindan moraller acayip bir sekilde bozuk kavga yakindir park alani en kisa zamanda yapilsin