Utku Koleji Anadolu Lisesi 76 mezun verdi

4 Haziran 2017 Pazar 22:25

Ereğli Haber

Utku Koleji Anadolu Lisesi 76 mezun verdi

Utku Koleji Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Özel Utku Anadolu Lisesi’nden mezun olan 76 öğrenci için tören düzenlendi. Törende öğrenciler sevinç ve hüznü bir arada yaşarken aileleri de çocuklarının heyecanına ortak oldu.

Ereğli Haber- Utku Koleji Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Özel Utku Anadolu Lisesi’nden mezun olan 76 öğrenci için Orkun Çataklı Sosyal Tesisleri spor salonunda tören düzenlendi. 75 mezun öğrencinin tören alanındaki yerlerini alması sonrası tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Törene Utku Koleji Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı, eşi Kurum Müdürü Hülya Çataklı, Kurucu üye Nazım Efe, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Mezun olan öğrencilere hayatlarında başarılar dileyen Lise Müdürü Varol Hızal, 2. Mezunlarını vermenin gurur ve mutluğunu yaşadıklarını söyledi. Hızal konuşmasında “Bu gün hepimiz için özel bir gün. Kısa bir zaman sonra artık mezunuz diye haykırarak keplerinizi havaya atacaksınız, arkadaşlarınıza ve öğretmenlerinize sarılacaksınız. Bu gün hayatınız boyunca unutamayacağınız sayılı günlerden biri olacak. Yükseköğrenim hayatınızda hepinize başarılar diliyorum. Başarılarınız daim olsun. Yolunuz ve bahtınız her zaman açık olsun” dedi.
Hızal’ın konuşmasının ardından mezun olan öğrenciler Türk Bayrağı ve okulun flamasını öperek lise 2. Sınıf öğrencilerine devir etti. Törende ayrıca her sınıfı temsilen bir öğrenci kürsüye gelerek konuşma yaptı. Yapılan konuşmaların ardından okullarını derece ile bitiren öğrencilere çeşitli ödüller verildi.
Okul birincisi Oğuz Furkan Kara yaş kütüğüne plaka çakarken, YGS’de okul birincisi olan Melisa Açıkgöz’e çeşitli hediyeler ve plaket takdim edildi. Tören öğrencilerin mezuniyet belgelerini almalarının ardından keplerini havaya fırlatması ile sona erdi.

Yorumlar

TEOG’da 10 öğrenci soruların tamamını doğru cevapladı

3 Haziran 2017 Cumartesi 12:47

TEOG’da 10 öğrenci soruların tamamını doğru cevapladı

Alaplı'da ikinci dönem Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavında 10 öğrenci, 120 sorunun tamamını doğru cevapladı.

Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, 8. sınıf öğrencilerine yönelik ikinci dönem TEOG sınavında kentin Türkiye ortalamasının üzerine çıktığını söyledi. Çevik yaptığı açıklamada, İlçedeki çeşitli okullarda okuyan 10 öğrenci TEOG sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye birincileri arasına girdiğini dile getirdi. İlçe genelinde 10 öğrencinin de 120 sorunun tamamını doğru cevaplandırdığını kaydeden Çevik, "26-27 Nisan tarihlerinde yapılan 2. dönem TEOG sınavına öğrencimiz katıldı. Sınav sonrası okullarımızla yaptığımız görüşmelerde başarının çıkabileceğini bekliyorduk. İlçemiz bütün derslerde ilk defa hem genel ortalamada hem de ağırlıklı ortalamada Türkiye ortalamasının üstüne çıktı. Bu da Alaplı'nın hedeflediği başarıya emin adımlarla ilerlediğinin göstergesidir. Hedefimiz ilçemizi Türkiye’de iyi dereceye sokmaktır. dereceye giren Öğrencilerimiz ise Atatürk Ortaokulu Öğrencileri: Kaan Akbaş, Hasan Emre Bebiş, Emirhan Güler, TOKİ Okçular Ortaokulu Öğrencisi Melek Zeynep Karatepe, Merkez Ortaokulu Öğrencisi Yusuf Türkoğlu, Ahmet Zeki Atalay Ortaokulu Öğrencileri: Perihan Sena Aral, Ceyda Kalafat, İrem Nur Görgün, Çatak Ortaokulu Öğrencisi: İrem Özdemir ve İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi: Merve Aksakal, TEOG sınavında 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak Alaplı’nın gururu oldular ” dedi.

Etiketler:

alaplı , Milli Eğitim , Teog ,

Yorumlar
  • YALI BOYU FATİHİ
    6 Haziran 2017 Salı 16:37

    Milli Eğitim Müdürü Sayın Cevat ÇEVİK beyin yüreğinin güzelliği tüm eğitim camiasına yansımıştır. Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü emin ellerdedir. Ekip ruhuyla huzurlu çalışma şeklini benimsemiş bu güzel insanın çok daha başarılı işler yapacağını önümüzdeki yıllarda da hep birlikte göreceğiz. Başarıda emeği tüm eğitim camiasına kucak dolusu sevgiler.

500 bin lira değerindeki projeyi 6 ayda hazırladılar

28 Mayıs 2017 Pazar 17:54

500 bin lira değerindeki projeyi 6 ayda hazırladılar

Zonguldak’ta Bülent Ecevit Üniversitesi Geomatik Mühendisliği öğrencileri, 6 ayda tamamladıkları proje ile Zonguldak’ın kent bilgi sistemini oluşturdu. Yaklaşık 500 bin lira değerindeki proje e-belediyecilik işlemlerinde kullanılabilecek.

Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Geomatik Mühendisliği Bölümü’nün iki öğrencisi kamu yararına örnek bir çalışmaya imza attı. Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu danışmanlığında Araştırma Görevlisi Mustafa Özendi ve Araştırma Görevlisi Çağlar Bayık’ın desteğiyle lisans 4. sınıf öğrencileri Metehan Atakan ve Emrah Yılmaz, maden kenti Zonguldak’ın Kent Bilgi Sistemi’ni oluşturdu. Lisans bitirme tezi olarak Zonguldak’ın kent bilgi sistemini oluşturacak projeye başlayan geleceğin mühendisleri, 6 ayda projeyi tamamladı.
Kentteki yapıların üç boyutlu görüntülenebildiği çalışmada, Zonguldak Belediyesi sınırlarını içine alan alanın imar planı, jeolojik haritası, yer altı suyu, sondaj derinliği, taşıma gücü kapasitesi, özdirenç değerleri gibi bilgiler, oluşturulan veri tabanına aktarıldı. Böylece, kentin herhangi bir yerindeki binaların kat adedi, sayısı, sıklığını, imar, zemin ve yol durumu gibi bilgilere bilgisayar ekranından tek tuşla ulaşabilme imkanı sağlanmış oldu.

Afete hazırlık olanakları sağlıyor
Kent Bilgi Sistemi Uygulamaları belediyelere çalışmalarında hızlı, etkin ve doğru karar alma, şeffaflık, belediye gelirlerinin arttırılması, kaçak yapılaşmanın önlenmesi ve afete hazırlıklı olma olanaklar sağlıyor. Geomatik Bölümü son sınıf öğrencisi Metehan Atakan, “Üniversite öğreniminin ücretsiz olduğu nadir ülkelerden biriyiz. Milletimizin vergileriyle okuduğumuzun bilinciyle bitirme projemizi kamuya faydalı olabilecek bir konuda yapmak istedik. Danışman hocalarımızın da yönlendirmesiyle pilot bir Kent Bilgi Sistemi çalışması yapmaya karar verdik. Sonuçta altı ay gibi bir sürede bedeli karşılığı yapıldığında oldukça yüksek fiyatlara mal olacak projeyi kentimize hediye etme noktasına ulaştık” diye konuştu.
Afet zararlarının azaltılması noktasında da çalışmalarında fayda sağlayacak olan projeyi anlatan Metehan Atakan, “Bu sistemin belediyelerde oluşturulması neticesinde istendiği takdirde vatandaşların gerek cep telefonu gerekse tabletlerinden belediye işlemlerini halledebilecek. Aynı şekilde belediye çalışanlarına da çok büyük kolaylık sağlayacak. Örneğin bu sistemle beraber arşivde veri arama problemi kalmayacak, çünkü bütün bilgiler elektronik ortamda olacak. Dolayısıyla bir bilgi gerekli olduğunda çok kısa bir zaman içinde bilgisayar ortamından gönderilebilecek. Aynı zamanda karar mercileri sistemden kendilerine verilebilecek bir şifreyle belediyede yapılan işleri kontrol edebilecek” dedi.

Etiketler:

beü , proje ,

Yorumlar

Çaturoğlu, Zonguldak’a yapılacak okul yatırımlarını açıkladı

26 Mayıs 2017 Cuma 12:42

Çaturoğlu, Zonguldak’a yapılacak okul yatırımlarını açıkladı

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu Zonguldak ve ilçelerine 2017 yılı yatırım programına alınan okullar hakkında bilgi verirken, halen yapımları devam eden okullar tamamlandığında ikili eğitime son verileceğini açıkladı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu Milletvekili Çaturoğlu yaptığı yazılı açıklamada Zonguldak merkez ve ilçelerine yapılacak eğitim yatırımları hakkında bilgi verdi. Çaturoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Geçtiğimiz yıllarda İlimizde temel eğitime yapılan yatırımlardan sonra 28 tane ikili eğitim yapan okul sayısı 8’e düşürüldü. 2017 yılı Temel Eğitim Yatırım programına alınan okullar ile halen yapımları devam eden okullar tamamlandığında inşallah İlimiz genelinde tamamen tekli eğitime geçiş sağlanmış olacaktır. Buna göre; Zonguldak Merkez’e 16 derslikli Fener Ortaokulu, 24 derslikli Gazi Ortaokulu, Alaplı’ya 16 derslikli Ortaokul ve Aşağıdağ köyüne 8 derslikli ilkokul, Ereğli’ye 24 derslikli Cumhuriyet Ortaokulu, 16 derslikli İzmirlioğlu, 24 derslikli Erdemir ve 24 derslikli Kepez ilkokulları, Gökçebey’e de 16 derslikli ortaokul, ayrıca Çaycuma ve Ereğli’ye de 4’er derslikli anaokulları 2017 yılı Temel Eğitim Yatırım Programına alınmıştır.”
Çaturoğlu yeni okul yatırımlarının Zonguldak ve ilçelerine hayırlı olmasını dileyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Etiketler:

faruk çaturoğlu , milletvekili , Zonguldak , okul , yatırımları ,

Yorumlar

Çaturoğlu'ndan müjde... Proje onaylandı...

25 Mayıs 2017 Perşembe 20:09

Çaturoğlu'ndan müjde... Proje onaylandı...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Fen ve Sosyal Bilimler Proje İmam Hatip Liseleri ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Çaturoğlu, yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Biz Din Öğretimi Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz'dan 23.8.2016 tarihinde ismi 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak değiştirilen Fen ve Sosyal Programı uygulanan okulun yeni eğitim öğretim yılında proje okulu olmasını talep etmiştik. Ayrıca farklı bir zamanda Sayın Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz'dan ise Kdz.Ereğli için bir Spor Lisesi ve Alaplı için de Fen ve Sosyal Bilimler programı uygulayan bir Anadolu İHL talep etmiştik. Biz bu talepleri yaparken Zonguldak merkezdeki okulun statüsünün değiştirilmesi veya taşınması ile ilgili herhangi bir talebimiz olmamıştır olması da mümkün değildir. Alaplı'ya gideceği iddia edilen Zonguldak Şehit Gökhan Esen Anadolu İmam Hatip Lisesi zaten 12.08.2016 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu olarak onaylanmıştı.
Diğer taraftan bu taleplerimizin neticelenmesini beklerken 13 Mayıs 2017 tarihinde yapılan İl Danışma Meclisi toplantısında Zonguldak Şehit Gökhan Esen Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu “Alaplı’ya gidiyor” diye bir bardak suda fırtına kopartılmaya çalışılmıştı, bu iddianın aslı astarı yoktu. Biz bu iddianın doğru olmadığını aynı toplantıda ifade etmiştik.
Bunun üzerine üç vekil birlikte Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz ile, ayrıca ben hem Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, hem de Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ile ayrı ayrı görüşerek Zonguldak Merkezdeki proje okulunun statüsünün korunması, ayrıca Ereğli’deki 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesinin yeni eğitim öğretim yılında Proje Okuluna dönüştürülmesi tekrar istedik.
Bugün Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz ve Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Bey’e yaptığım ziyarette hem Zonguldak Merkezdeki hem de Kdz.Ereğli’deki Anadolu İmam Hatip Liselerinin “Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu” olarak onaylandığının müjdesini aldık. Zaten talebimiz de bu yöndeydi, farklı bir talebimiz de yoktu. Her iki okulun da İlimize hayırlı olmasını diliyor, başta Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz’a, Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’e ve Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz’a teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:

proje okulu , milletvekili , Faruk Çaturoğlu ,

Yorumlar