Üstün Nesil Koleji tanıtıldı

4 Mart 2017 Cumartesi 21:36

Üstün Nesil Koleji tanıtıldı

Gülüç’te 2017-2018 Eğitim öğretim yılında hizmete açılacak olan Üstün Nesil Koleji düzenlenen program ile tanıtıldı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde 2017-2018 eğitim öğretim yılında hizmete açılacak olan Üstün Nesil Koleji’nin tanıtımı Büyük Anadolu Otel’de gerçekleştirildi.
Tanıtım toplantısına Gülüç Belediye Başkanı Mustafa Gökhan Demirtaş, Üstün Nesil Koleji Kurucu Ortakları Evren Okuşluğ ve Nilüfer Bostan Okuşluğ, Kdz. Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Kdz. Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, Kdz. Ereğli Türk Telekom Müdürü Kadir Uzun ve Müdür Yardımcısı Bilal İnce, Üstün Nesil Koleji yöneticileri, öğretmenler, öğrencişler ve veliler katıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın Zonguldak’ta bulunması nedeniyle programa katılamayan AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Faruk Çaturoğlu ile Özcan Ulupınar telgraf göndererek Üstün Nesil Koleji’ne başarılar diledi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Üstün Nesil Koleji’nin kısa tanıtım filmi davetlilere izlettirildi.
DEMİRTAŞ “EĞİTİM-ÖĞRETİME HER ZAMAN DESTEK OLACAĞIZ”
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş yaptıkları yatırımdan dolayı Evren Okuşluğ ve Nilüfer Bostan Okuşluğ’a teşekkür ederken, beldesindeki diğer eğitim kurumlarına olduğu gibi Üstün Nesil Koleji’ne her türlü desteği vereceğini söyledi. Demirtaş konuşmasında “Değerli yönetim kurulu üyelerinin gözlerinden aldığım ışıktan, göstermiş oldukları hedeflerden dolayı, bu ülkeye ve vatana değer veren bireyler yetiştireceklerinden eminim. Bizlerde bu okullardan gelip geçtik. Yarının cumhurbaşkanı, başbakanı, vekili, bakanı, işçisi ve öğretmeni bu sıralardan geçecektir. Eğitim bilgisini, çocuklardan esirgemeyen öğretmenlerimize sizlerin huzurunuzda bir kez daha teşekkür ederim. Batı Karadeniz’in parlayan yıldızı haline gelen Gülüç Belediyesi’ne, Üstün Nesil Koleji’nin yapmış olduğu yatırımdan dolayı teşekkür ediyorum. Beldemizdeki tüm eğitim kurumlarına desteğimizi hiçbir zaman esirgemiyoruz. Üstün Nesil Koleji’nin beldemize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, değerli anne ve babalarımıza hayırlı uğurlu olmasını siliyorum” dedi.

Tanıtım programında konuşan Üstün Nesil Koleji Kurucu Ortağı Evren Okuşluğ, yeni okulun tüm Ereğli ve bölgesine hayırlı olmasını diledi. Okuşluğ konuşmasında “Bugün temellerini atmış olduğumuz bu eğitim kurumumuz, inşallah her şeyden çok değer verdiğimiz, en kıymetlilerimiz olan çocuklarımızın ufkunu çok daha fazla açacak ve kendi özelliklerini en ince ayrıntısına kadar tanımalarını sağlayacaktır. Sizler gibi hem bir veli ve aynı zamanda bir eğitmen olarak çocuklarımızın eğitim hayatlarında ön plana çıkacak her türlü sorunu çok iyi gözlemliyor ve önemsiyorum.
Bugün burada hepimizin bir araya gelmesini sağlayan ortak paydamızın eğitim olduğunu biliyoruz. Eğitim dediğimiz kavram takdir edersiniz ki; sadece okulların veya sınıfların dört duvarının arasında değil; çocuklarımızın doğduğu andan itibaren hayatlarının her saniyesinde onları çepeçevre saran ve çeşitlilik gösteren en önemli argümanlardan bir tanesidir. Eminim ki sizlerin de benim gibi çocuklarınız için kaliteli bir eğitim aldırmak öncelikleriniz arasına giriyor; bunun için birçok istişare yapıyor ve girişimlerde bulunuyorsunuz. Buradan hareketle veli, öğrenci, eğitim üçgeninde bir veli olarak şartlarınıza göre en uygun pozisyonu almaya çalışıyorsunuz.
“DONANIMLI BİR AKADEMİK KADROYA SAHİBİZ”
Takdir edersiniz ki eğitim alma her bir vatandaşımızın en doğal hakkıdır. Önemli olan kaliteli bir eğitimin nasıl ve hangi şartlarda alınacağının saptanmasıdır. İşte az önce değindiğim nedenlerden dolayı Üstün Nesil Koleji olarak bu sorunları tamamen tanıyan ve ona göre önlemlerini önceden almayı bilen ve uygulama noktasında gerçekten de ehil ve marifetli tam donanımlı bir akademik kadroya sahibiz. Bunu bana burada söyletme cesaretini veren kıymetli eğitim kadromuza şükranlarımı sunuyorum. Biliyorum ki herkesin çocuğu kendisine özel ve en kıymetlisidir. Bunun bilincinde olan eğitim kadromuz ve eğitim sistemimiz ile çocuklarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak bir eğitim yuvası hazırlamaya ve devamlılığını sağlamak için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğimize huzurlarınızda söz veriyoruz. Tabi ki eğitimin temelinde akademik unsurlardan daha önce gelen başka unsurlar da vardır. Bunun için Üstün Nesil Koleji olarak önceliğimiz ahlaklı, milli ve manevi değerlerinin bilincinde olan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği o muhasır medeniyetler seviyesine çıkmayı hedefine oturtan, aldığı eğitimin bunun için en önemli araç olduğunu bilen, yeniliğe her saniye açık ve en önemlisi kendisini tanıyan bir neslin yetişmesinde katkımız olacağı için şimdiden çok umutlu ve heyecanlıyız.
Üstün Nesil Koleji olarak çocuklarımızın temel özellikleri arasında kısaca özetleyecek olursam vatanını bilen, milletine sahip çıkan, devletinin menfaatlerini ön planda tutan, bayrağını şerefle her alanda göklere çıkaran, bir ayağı merkezde bir ayağı dünyanın her yerinde olmasını hedefleyen bir nesil anlayışının geliştirilmesi öncelikli gayemiz olacaktır” dedi.

ANASINIFI, İLOKUL VE ORTAOKUL İLE BAŞLIYOR
Üstün Nesil Koleji Kurucu Ortağı ve Okul Müdürü Nilüfer Bostan Okuşluğ, okullarının 2017-2018 eğitim-öğretim yılında Gülüç merkezinde anasınıfı, ilkokul, ortaokul kademelerinde eğitim verileceğini söyledi. Okuşluğ konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Eğitim her bireyin yaşantısını şekillendiren ana unsurlardan biridir. Doğru gerçek ihtiyaçlara cevap veren, bilişsel, akademik, modern ve yenilikçi bir eğitim, her öğrencinin hakkıdır. İşte bu özelliklere göre eğitim modelimiz farkındalığını ortaya çıkarmak üzere kurulmuştur. Bizler Üstün Nesil Koleji olarak her öğrencinin belirli alanlarda daha etkin bir zekâya sahip olduğunu düşünüyoruz. Öğrencilerimizin yatkın ve yetenekli oldukları alanları erken yaşta tespit edip, programlarını bu özelliklerine göre düzenleyeceğiz. Böylece öğrencilerimizin üstün oldukları alanda uzmanlaşarak, hayatlarında istedikleri ve başarılı oldukları meslekleri sağlayacağız. Bir anne, bir veli ve aynı zaman da bir öğretmen olarak bir velinin özel bir okuldan neler talep edebileceğini çok iyi biliyorum. Üstün Nesil Koleji olarak eğitim sistemimizi bu talepleri dikkate alarak şekillendirdik. Tecrübeli, alanında uzman, dinamik eğitim kadromuzla beraber özgür ruhlu öğrenciler yetiştireceğiz. Sosyal gelişimini tamamlamış, en az iki yabancı dili ana dili gibi konuşan, iyi olduğu alanda en iyi olmayı hedefleyen, doğru sorular sorabilen ve gelecek benim diyen üstün bir nesil yetiştireceğime söz veriyorum. Biliyorsunuz ki Türkiye’de yabancı dil eğitimi müzminleşmiş bir sorundur. İngilizceyi farklı eğitim metodumuz ile ilkokul son sınıfa kadar öğreteceğimizi taahhüt ediyoruz. Buna ek olarak uluslararası akredite kurumu olan “CIS” ile mutabakata varılmıştır. Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz, uluslararası geçerli bir yabancı dil sertifikası sahip olma ayrıcalığını yaşayacaklar ve uluslararası düzeyde İngilizce seviyesine ulaşmış olacaklardır.
20 yıllık eğitim sektörü tecrübemle bugüne kadar eğitim hayatına dokunduğum binlerce öğrencim oldu. Dolayısıyla eğitim olgusunun başarıya ulaşması için gerçekten gönül vermenin en önemli, etken olduğunu defalarca gözlemledim. Buradan hareketle ticari beklentilerimizi en aza indirgeyerek daha idealist bir yaklaşımla yola çıktığımızı ifade etmek isterim. Üstün Nesil Koleji Kurucu Müdürü olarak en büyük amacım; idealist, eğitim gönüllüsü, ekonomik olarak her zaman velisinin yanında olan, üstün başarıyı hedefleyen bir eğitim kurumu olduğumuzu zihinlerinize kazımaktır. Üstün Nesil Koleji olarak Ereğli’mizde az mevcutlu sınıflarda, özel bir eğitim ile farklı bir kan olacağımıza inancımız tam. Bizler geleceğimizin teminatı çocuklarımıza en iyi şekilde eğitim vermeye talibiz.”
Toplantıya katılan İstanbul’da faaliyet gösteren Üstün Zekalılar Enstitüsü Fahri Başkan Vekili Mehmet Erdem, Üstün Nesil Koleji’ne danışmanlık yapacaklarını söyledi. Erdem, ülkemizde Osmanlı döneminden bu yana özel yetenekli çocuklara yönelik eğitim-öğretim çalışmaları yapıldığını belirterek son yıllarda da gerek TÜBİTAK ve gerekse diğer kurumlarla bu alanda önemli çalışmalar yapılmaya başlandığını söyledi.
Tanıtım programı Nisan aynın ilk haftası gerçekleştirilecek okula kabul sınavı için kayıtların kabul edilmesi ile sona erdi.

Yorumlar

Kur'an bülbülleri yarıştı

3 Mart 2017 Cuma 17:43

Ereğli Haber

Kur'an bülbülleri yarıştı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde imam hatip lisesi öğrencileri arasında Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma, hafızlık ve ezanı güzel okuma yarışması düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Zonguldak Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında "Kur’an-ı Kerim güzel okuma, hafızlık ve ezanı güzel okuma” yarışması Gülüç Büyük Anadolu Otel’de gerçekleştirildi. Yarışmaya hafızlık kategorisinde 4, ezan okuma kategorisinde 8 ve Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma kategorisinde ise 8 okul katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan yarışma öncesi konuşma yapan Kdz. Ereğli Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Harun Bektaş, yarışmada amacın öğrencilerin bilgi ve becerilerini artırmak olduğunu söyledi. Bektaş, “Öğrencilerimizin mesleki yeterliliklerini ortaya çıkarıp, minbere, mihraba insan kazandırmak ve geleceğin din adamlarını yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Allah ve peygamber sevgisi, İslam’ın hoşgörüsü ile yetiştirmeye çalıştığımız hafızlarımız, Kur’an bülbüllerimiz ve ezanın genç Bilalleri ile sizleri baş başa bırakıp yarışmacı öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.
Yarışmada Seçici Kurul Başkanlığını Kdz. Ereğli İlçe Müftüsü Recai Albayrak yaparken, kurul üyeliklerini ise Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Adem Görmüş, Anadolu İmam Hatip Liseleri’nden meslek dersleri öğretmenleri Süleyman Şenol, Ekrem Dedeli, Muhittin Yüzlü, Ersin Uçar yaptı.
Birbirinden güzel seslerin Kur’an-ı Kerim ve ezan okuduğu yarışmada hafızlık dalında Alaplı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Murat Öztürk, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma dalında Kdz. Ereğli Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Emre Altay, Genç Bilaller ezanı güzel okuma kategorisinde birinciliği Kdz. Ereğli Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Emrullah Kara elde etti.
Yarışmalarda birincilik elde eden öğrencilere ödüllerini Zonguldak İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Sarıhan, Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz ile Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik verdi.
Yarışma programına Kdz. Ereğli İlçe Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Cemal Özdemir, Hasan Sarıhan, İl Milli Eğitim Din Öğretimi Şube Müdürü Nusret Parlak, Ereğli Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Ereğli Müftüsü Recai Albayrak, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, çok sayıda STK temsilcisi ile veliler katıldı.
Yarışma, dereceye giren öğrenciler ile yarışmanın düzenlenmesine katkı sunan kurum temsilcilerine hediyelerinin verilmesi ile sona erdi.

Yorumlar

Tetiker "O kendisini eğitime adamış bir hocamız"

22 Şubat 2017 Çarşamba 17:41

Ereğli Haber

Tetiker "O kendisini eğitime adamış bir hocamız"

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker kendisini ziyarete gelen Utku Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı’yı yaptığı yatırımlardan dolayı tebrik etti.

Utku Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı, okulun Sosyal Tesisler Sorumlusu Emrah Yapıcı ile birlikte Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker’i makamında ziyaret etti. Çataklı ziyaret sırasında yaptığı yatırımları anlatarak tüm TSO üyelerinin sosyal tesislerden yararlanabileceğini söyledi. Bu yıl yeni yaptıkları yarı olimpik kapalı yüzme havuzunun hizmete girdiğini anlatan Çataklı “Havuzumuz 12 ay boyunca hem öğrencilerimize hem de tüm Ereğli halkına açıktır. 500 kişilik modern konferans salonumuz ses ve ışık sistemleri ile birlikte hizmete girdi. Ayrıca modern kapalı spor salonumuzda hizmete açılmıştır. Bizler bu yatırımları yaptık ama bu tesisler Ereğli’nindir. Gerek TSO ve gerekse üyeleriniz bu tesislerimizden yararlanabilir. Kdz. Ereğli TSO olarak yaptığımız yatırımlarda her zaman bizi desteklediniz. Sizlere ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kdz. Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker, gerek konferans salonu gerekse diğer sosyal tesisleri önümüzdeki günlerde ziyaret edip göreceğini söyledi. TSO olarak konferans salonunu ihtiyaç olduğunda kullanabileceklerini dile getiren Tetiker sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Ali hocamızla dostluğumuz- yıl öncesine dayanır. Ali hocamız kendisini eğitime adamış bir insan. Bu anlamda eğitime de ciddi yatırımlar yaptı ve Utku Koleji’ni arkadaşları ile birlikte güzel noktalara getirdi. Ben kendisini kutluyor ve tebrik ediyorum. Kdz. Ereğli TSO olarak her zaman yanındayız.”
Çataklı ile Yapıcı, TSO Başkanı Yaşar Tetiker ve Başkanvekili Sertan Yalçın’a yapılan yeni yatırımları ve okulun faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Yorumlar

Türkiye ortalamasının üzerindeyiz

21 Şubat 2017 Salı 19:20

Ereğli Haber

Türkiye ortalamasının üzerindeyiz

AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır, TEOG sınavında derece elde eden Armutçuk Ortaokulu’nu ziyaret ederek başarılı öğrencileri tebrik etti.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, AK Parti Kandilli Belde Başkanı Yusuf Ziya Eryiğit ve kadın kolları üyeleri ile birlikte TEOG sınavında Ereğli 3.’sü olan Armutçuk Ortaokulu’nu ziyaret ederek Okul Müdürü Ali Turan, öğretmenler ve başarı elde eden öğrencileri tebrik etti. Okul Müdürü Ali Turan TEOG’da ilçe genelinde 5., devlet okulları arasında ise 3. Olduklarını söyledi. Öğrencileri kutlamak için ziyarete gelen AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır ve beraberindeki heyete teşekkür ederek, bu ziyaretin öğrencilere büyük moral olduğunu ifade etti.

Çakır “Başarınızla gurur duyduk”
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ise kısıtlı imkanlara rağmen önemli bir başarı elde eden Armutçuk Ortaokulu Müdürü Ali Turan ile öğrencileri tebrik etti. Çakır konuşmasında “Bizler merkezde ne varsa beldelerimizde ve köylerimizde o olsun istiyoruz. Her türlü imkan ile sizlerin yanında olmak istiyoruz. Başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Numan hocamız olmak üzere şube müdürlerimize, okul müdürümüz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve öğrenci velilerimizi kutluyor ve teşekkür ediyorum. Bizler okullarımızın öncelikle fiziki şartlarının daha iyi noktalara getirilmesi için yeni okullar yaparak ilçede tekli öğretime geçilmesi için ilçe müdürümüz ile gayret gösteriyoruz. Gerek öğretmen ve gerekse fiziki ihtiyaçların giderilmesi noktasında her zaman sizlerin yanınızdayız. Nerede bir eksiğimiz varsa velileriniz aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz. Burada eğitimde elde edilen başarı beldemizi de inşallah daha iyi yerlere taşıyacaktır. Sizler bu beldeden başarılarınız ile en iyi üniversitelere gidip eğitimli bir şekilde geri döndüğünüzde Kandilli ve Ereğli ilçemiz daha iyi yerlere gelecektir. Sizlerin arasından doktorlarımız, bürokratlarımız çıkıyor. Biz bunlarla gurur duyuyoruz. Sizleri bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.

Korkmaz “Ereğli Türkiye ortalamasının 6 puan üzerinde”
Genelde başarı dağılımının merkezdeki okullardan geldiğini ancak Armutçuk Ortaokulu’nun elde ettiği başarı ile bu algıyı kırdığını ifade etti. Korkmaz ziyarette yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “Bu başarının kırsala yayılması Ereğli’nin de sıralamadaki yerinin yükselmesine neden oldu. Baktığımız zaman Ereğli TEOG’da Türkiye ortalamasının 6 puan, il ortalamasının ise 4 puan üzerindeyiz. Bu başarı tabi ki okulumuzun idarecileri, öğretmenleri, öğrencileri ve öğrenci velilerinin gayretleri ile yakalandı. Başarınızdan dolayı sizleri kutluyor ve teşekkür ediyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır TEOG’da başarı elde eden öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Yorumlar

TED Koleji’nde Sedat Orhan başkan oldu

21 Şubat 2017 Salı 17:42

Ereğli Haber

TED Koleji’nde Sedat Orhan başkan oldu

TED Kdz. Ereğli Koleji’nde eski yönetimin yerine yeni isimler geldi. TED Kdz. Ereğli Koleji’nin yeni yönetiminde Erdemirli yöneticiler yer aldı.

Ereğli Haber- TED Kdz. Ereğli Koleji Vakfı Özel Okulları Genel Koordinatörü Ramazan Yıldırım tarafından kamuoyuna yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi; “TED Kdz. Ereğli Koleji’nde yeni dönem üyeleri görev paylaşımlarını yaparak çalışmalarına başladı. 15 Şubat 2017 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında yeniden şekillenen Vakıf Yönetim Kurulunda görev paylaşımı şu şekilde olmuştur. Başkan: Sedat Orhan – Erdemir Genel Müdürü, II. Başkan: Ali ŞENER – Türk Eğitim Derneği İdari ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı, Sayman Üye: Ramazan ÇELİK – Erdemir Bütçe Planlama Müdürü, Sekreter Üye: Akan BAYDAN – Avasoft Yazılım Şirketi Kurucusu, Üye: Sinan Selçuk BÖREKÇİ: TED Ankara Koleji Yönetim Kurulu Üyesi, Üye: Av.Mesut AVCI – Serbest Avukat, Üye: Sedat KASAN – Türk Eğitim Derneği Genel Müdür Yardımcısı.”

Yorumlar
  • Şahin Keser
    22 Şubat 2017 Çarşamba 08:14

    Sedat Bey hayırlı olsun. Sizden ve TED Kojelinden İngilizce bilmeyenler vatandaşlar için İngilizceyi sökme kursu açmanızı rica ederim.