Üstün Nesil Koleji’nden çocuklara hafta sonu eğlencesi

15 Nisan 2017 Cumartesi 17:02

Üstün Nesil Koleji’nden çocuklara hafta sonu eğlencesi

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde 2017-2018 yılında eğitim öğretime açılacak olan Üstün Nesil Koleji tarafından Özdemir Alış Veriş Merkezi’nde çocuklara yönelik eğlence düzenlendi. Etkinlikte öğrenciler hazırlanan oyunlarla keyifli dakikalar yaşarken, velilerde kolej ile ilgili yetkililerden bilgiler aldı.

Ereğli Haber  - 2017-2018 Eğitim öğretim yılında Gülüç Beldesinde hizmete açılacak olan Üstün Nesil Koleji,  Özdemir Alış Veriş Merkezi’nde çocuklara yönelik bir dizi etkinlik düzenledi. Etkinlik Özdemir Alış veriş Merkezi Yöneticisi Burcu Aslan ve Üstün Nesil İlköğretim Okulu Müdürü Nigar Armağan’ın da katıldığı pasta kesimi ile başladı. Üstün Nesil Koleji İlkokul Müdürü Nigar Armağan tarafından eğitime verdiği katkılardan dolayı Özdemir Alış Veriş Merkezi yöneticisi Burcu Aslan’a teşekkür plaketi takdim etti.

ÖĞRENCİLER DOYASIYA EĞLENDİ

Pasta kesimi ve plaket takdiminin ardından çocuklara yönelik oyunlara geçildi. Dart ile balon vurma, huni ile top yakalama gibi oyunların yanı sıra çocuklara meslek seçimi konusunda eğilimi olduğu meslek  dalı ile ilgili bilgisayar öğretmeni Müjdat Kaştaş tarafından bilgiler verildi. Oyunlarda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

ÜSTÜN NESİL KOLEJİ’NE TEŞEKKÜR

Eğitime verdikleri katkıdan dolayı Üstün Nesil Koleji tarafından kendisine plaket verilen Özdemir Alış Veriş Merkezi Yöneticisi Burcu Aslan, Plaketi almaktan dolayı son derece mutlu olduğunu kaydetti. Aslan konuşmasın da “Eğitime gönül vermiş birisi olarak bu plaketi almak  beni çok mutlu etti. Dilerim ki Üstün Nesil Koleji Ereğli’mize eğitim anlamında yeni bir nefes olur.  Ben bu projeyi sonuna kadar destekliyorum. Her şey geleceğimiz çocuklarımız içindir” dedi.

ÇOCUKLAR BOYAMA YAPTI, ÖĞRETMENLER ÇOCUKLARI BOYADI

Etkinliğin bir diğer bölümünde ise küçük çocuklar boyama setlerine yoğun ilgi gösterdi. Boyama kâğıtlarının başında hünerlerini sergileyen öğrenciler, zaman zaman annelerinden de yardım istedi. Üstün Nesil Koleji öğretmen ve görevlileri tarafından da küçük çocukların yüzleri çeşitli renklerle boyandı. Çocukları oyun ve boyama çalışmalarına katılan veliler de Üstün Nesil Koleji hakkında görevlilerden bilgi aldı.

 ÇAKIR ETKİNLİĞE KATILIP ÇOCUKLARLA SOHBET ETTİ

Özdemir Alış Veriş Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Ak Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır, Ereğli Belediyesi Meclis üyesi Sabri Dinç ve bazı yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Çakır, çocuklarla yakından ilgilenip kendileri ile fotoğraf çektirdi.
 Düzenlenen etkinlik oyunların tamamlanması ile sona erdi.Etiketler:

üstün nesil koleji , özdemirpark avm ,

Yorumlar

Kdz. Ereğli Fen Lisesi’nden YGS’de büyük başarı...

14 Nisan 2017 Cuma 19:21

Kdz. Ereğli Fen Lisesi’nden YGS’de büyük başarı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi İbrahim Süheyla İzmirli Fen Lisesi (ERFEN) öğrencisi Necla Aydın Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) 2 milyon 265 bin 902 öğrenci arasında Türkiye 21'incisi, Zonguldak ve Ereğli birincisi oldu. ERFEN’den YGS’de 68 öğrenci ilk 50 bine girerek toplamda 910 derece elde etti.

Kdz. Ereğli ilçesinde 2013-2014 eğitim öğretim yılında Kadri Yılmaz Lisesi’nde açılan, 2014-2015’de Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi’ne geçtikten sonra 2015-2016 eğitim öğretim yılının 2. Döneminde kendi binasına taşınan ERFEN kısa sürede büyük başarılar elde etmeye başladı. Kdz. Ereğli ilçesinin önemli markalarından biri haline gelen ERFEN öğretmen, öğrenci, veli ve okul personeli ile sağlanan azimli çalışma sonucu son yapılan YGS sınavında sadece bireysel olarak değil sınava katılan tüm öğrencileri ile önemli bir başarıya imza attı. Edinilen bilgiye göre ERFEN öğrencilerinden Necla Aydın Türkiye genelinde 2 milyon 265 bin 902 öğrenci arasından 4 derece elde ederek Türkiye 21.’si, Zonguldak ve Ereğli birincisi oldu.
ERFEN Okul Aile Birliği Yöneticileri elde edilen başarıdan dolayı tüm öğrenci, öğretmen ve velileri kutladı. Okul Aile Birliği Yöneticileri “Okulumuz kendi binasına daha yeni taşındı ve kısa sürede okul müdürümüz başta olmak üzere, müdür yardımcılarımız, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz büyük fedakârlıklar gösterdi. Her kesin samimi çalışmaları çok kısa sürede meyvelerini vermeye başladı. Elde edilen başarı sadece ERFEN olarak bizlerin değil Ereğli ve Zonguldak’ında gururudur. Bu başarı tesadüfi değil tamamen yoğun bir çalışmanın ürünüdür. Her şeye rağmen elde edilen önemli bir başarıdır. Bu vesile ile okulumuzun yapımını sağlayan Merhum Hacı İbrahim İzmirli ağabeyimize Allah’tan rahmet dilerken, elde edilen başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

Etiketler:

erfen , ereğli fen lisesi , ygs ,

Yorumlar

Sizce bu eser nerede?

13 Nisan 2017 Perşembe 20:05

Sizce bu eser nerede?

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Kamil Güleç Kütüphanesi 3 Nisan günü yapılan açılışın ardından ziyaretçilerin de ilgi odağı olmaya başladı.

Çankırı’nın Çerkeş ilçesindeki Namık Kemal Ortaokulu öğrencileri Karabük’e gerçekleştirdikleri ziyarette Karabük Üniversitesi’nin yeni açılan kütüphanesini de gezdi.
Namık Kemal Ortaokulu Müdürü Mehmet Fatih Cengiz ve iki öğretmenin eşliğinde Karabük ve Safranbolu’ya düzenlenen gezi kapsamında 56 öğrenciden oluşan grup 3 Nisan’da açılan Kamil Güleç Kütüphanesi’ni de görmek istedi. Bunun üzerine Üniversitenin ilgili birimleri ile iletişime geçen Okul Müdürü Cengiz, gerekli izinlerin ardından öğrencilerle birlikte Üniversiteye geldi. Ziyaretçileri karşılayan Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Özcan Büyükgenç, rafa dizilmiş kitapları gösteren dikkat çekici bir mimariye sahip Kütüphaneyi ziyaretçilere gezdirdi. Büyükgenç ziyarette aynı anda 500’den fazla öğrenciye çevrimiçi ve çevrimdışı araştırma yapma imkanı sağlayan kütüphanenin diğer başlıca özelliklerini de aktardı.
Kütüphaneyi hayranlıkla inceleyen ziyaretçiler 3 Nisan’da Kamil Güleç Kütüphanesi Sezer Güleç Sanat Galerisi’nde açılan “Dünden Bugüne Karabük Üniversitesi” konulu fotoğraf sergisini de gezdi. Ziyaret, topluca çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Etiketler:

karabük üniversitesi ,

Yorumlar

Bonus Hoca Utku Koleji'nde seminer verdi

12 Nisan 2017 Çarşamba 17:57

Bonus Hoca Utku Koleji'nde seminer verdi

Kdz. Ereğli Özel Utku Kolejinde TEOG-YGS ve LYS sınavına girecek olan öğrencilere yönelik seminer düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak katılan Eğitimci- Yazar, Doğu Akdeniz Üniversitesi Eğitim Danışmanı Süleyman Beledioğlu “Verimli ders çalışma ve Motivasyon” hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Özel Utku Koleji Orçun Çataklı Sosyal Tesisleri Konferans Salonunda yapılan seminere lise 9-10-11-12, Ortaokul 7-8. sınıf öğrencileri ile veliler katıldı. İlk kez Özel bir lisede seminer verdiğini ifade eden Süleyman Beledioğlu, hedefin önemli olduğunu, hedefsiz,  öğrencilerin yol alamayacaklarını söyledi. Beledioğlu konuşmasında; “Öğretmen YGS’de teknik direktör, LYS’ de ise orta saha oyuncusu gibidir. Öğretmeninizin ağzından çıkan her şey soru olarak karşınıza çıkabilir. YGS’de bilgi sorusu yoktur, anlama sorusu vardır. Anlama ve bilgi sorusu arasında da fark vardır. Açık uçlu sorular, anlama sorularıdır.  YGS ile TEOG arasında bir fark yoktur. TEOG’da YGS’de kitaptaki bilgileri kullanılarak hazırlanan ama bilgi olmayan sorulardır. Bugün Türkiye’de YGS’den sonra öğrencilerin darmadağın olması, ders çalışmayı bırakmasının ana sebebi, YGS sınavının kolay bir sınav olduğu zannedilmesi. Şunu hiç bir zaman aklınızdan çıkarmayın kendi başınıza yol aldığınızda daha başarılı olursunuz. Bu yolda hedef çok önemlidir. Meslek seçiminde sık sık karşınıza “geleceğin mesleği” kavramı çıkacaktır.  Geleceğin mesleği, hali hazırda işe yaramayan, iş bulmakta zorlanan meslektir. Bir sanayi ürünü Amerika’da, Almanya’da üretiliyor burada siz onun tamircisi oluyorsunuz. O yüzden geleceğin mesleklerine aldanmayın” dedi.
Seminer sonunda Beledioğlu’na çiçek ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Etiketler:

utku koleji , bonus hoca , seminer ,

Yorumlar

Türkiye ikincisi olarak Alaplı'dan...

8 Nisan 2017 Cumartesi 18:51

Türkiye ikincisi olarak Alaplı'dan...

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Genç Kalemler Projesi kapsamında “Genç Kalemler’in Dilinden 15 Temmuz “ adlı hikaye yarışmasında , Türkiye ikincisi olarak Alaplı'dan çıktı.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 03/02/2017 tarih ve 1380354 sayılı yazı ile duyurduğu Genç Kalemler Projesi kapsamında “Genç Kalemler’in Dilinden 15 Temmuz “ adlı hikaye yarışmasında, Alaplı İMKB Anadolu Lisesi 10/C sınıfı öğrencisi Dilan Yazıcıoğlu, 13 sayfadan oluşan “ Vatan Uğruna” hikayesiyle Türkiye 2’ncisi oldu. “Genç Kalemler’in Dilinden 15 Temmuz “ hikaye yarışmasında dereceye giren tören ödülleri ,14 Nisan 2017 tarihinde Muğla Valilik tarafından verileceği belirtildi.
Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, “Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Genç Kalemler Projesi kapsamında “Genç Kalemler’in Dilinden 15 Temmuz “ adlı hikaye yarışmasında Alaplı İMKB Anadolu Lisesi 10/C sınıfı öğrencisi Dilan Yazıcıoğlu Türkiye ikincisi olarak Alaplı, Zonguldak’ımızın gururu oldu. Emeği geçen idarecilerimizi, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Ümit Türkoğlu’nu ve öğrencimiz Dilan Yazıcıoğlu’nu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz” dedi.

Etiketler:

ALAPLI , DİLAN ,

Yorumlar