Üniversiteliler 67 Burda Play-Station turnuvasında buluşuyor

15 Ekim 2019 Salı 15:08

Üniversiteliler 67 Burda Play-Station turnuvasında buluşuyor

Esas Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen, Zonguldaklıları ilklerle buluşturarak, yeni bir yaşam alanı sunan Esas 67 Burda AVM, üniversite öğrencilerini Play Station turnuvası ile karşılıyor.

 23-27 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Play Station FIFA 20 turnuvası ile Esas 67 Burda AVM, üniversiteli öğrencilere ‘hoş geldiniz’ diyor. Ödüllü Play Station turnuvasında 1.’ye 1.000 TL, 2.’ye 750 TL, 3.’ye 500 TL ve 4.’ye 250 TL hediye edilecek. 
Esas 67 Burda AVM’ nin Üniversitelilere özel düzenlenen Play Station FIFA 20 turnuvasına katılım sağlamak isteyen üniversiteli öğrenciler, 10-20 Ekim tarihleri arasında danışma noktasından kayıtlarını yaptırarak eğlencenin keyfini çıkartacaklar. 
Detaylı bilgiye Esas 67 AVM danışma noktasından ya da www.esas67burda.com internet sitesinden ulaşılabilecek. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Gençler , Esas 67 AVM , Play Station turnuvası

Yorumlar

4 bin kilometre uzaklıktan hayatının aşkını buldu

15 Ekim 2019 Salı 11:16

4 bin kilometre uzaklıktan hayatının aşkını buldu

Zonguldak'tan yurt dışına çalışmaya giden Erol Baş, hayatının aşkını Finlandiya'da buldu.

4 bin kilometre uzaklıktan gelin gelen Maritta Kristina, Erol Baş ile Çaycuma ilçesinde dünyaevine girdi. 
Yıllar önce yurt dışına çalışmaya giden Erol Baş ile Maritta Kristina, 4 yıl sonra evlenmeye karar verdi. Erol'un annesi Fatime ve babası Hayrullah Baş Türkiye'den Finlandiya'ya kız istemeye gitti. Sözler verildi, yüzükler takıldı. Bu esnada Türkiye'ye gelip giden Finlandiyalı gelin, Müslüman olmaya karar verdi. Maritta, Çaycuma İlçe Müftülüğünde Müftüsü Ayhan Ermiş'in nezaretinde şehadet getirerek Müslüman oldu. 
Daha sonra genç çift Finlandiya'ya giderek nikahlarını kıydı. Çift ardından Türkiye'ye dönerek Çaycuma ilçesinde görkemli bir düğünle dünyaevine girdi. Türk gelenek ve göreneklere göre yapılan düğünde Finlandiyalı gelinin anne babası Igor ve Jelena Kristina da kızlarının düğün merasimine katılarak yalnız bırakmadı. 

Etiketler:

Kdz ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Hayatının , Aşkı , Finlandiya , Evlilik , Düğün

Yorumlar

Günlük Burç Yorumu 15 Ekim 2019

15 Ekim 2019 Salı 10:03

askmoyra

Günlük Burç Yorumu 15 Ekim 2019

Günlük burç yorumları ile burcunuzda neler oluyor, hayatınız hakkında size ne gibi ipuçları veriyor öğrenebilirsiniz.

Sabah saatlerinde kıskançlıklar, parasal sorunlar ve ilişkilerde çatışmalar yaşanabilir. Günün ilk yarısında güvene ve maddi kazanca dayalı bir işe kalkışmamalı, görüşmeleri öğleden sonraya ertelemeliyiz. Akşam saatlerinde otorite figürlerinin desteğini alabilir, kurumlar ya da devletle ilgili işlerimizi halledebilir, kalıcı adımlar atabiliriz ancak bu durum uzun sürmeyecek ve hemen ardından anlaşmazlıklar su yüzüne çıkacak. Duygu ve düşüncelerimiz arasında ki uyumsuzluk kendimizi doğru ifade edemeyeceğimizi de gösteriyor. Aslında tüm gün etkisini yoğun bir şekilde hissedeceğimiz Merkür/ Neptün görünümü karşımızdakilere empatiyle yaklaşmamızı sağlayabilir. Bir yandan da olacakları önceden sezebilir, ilham gerektiren çalışmalarda başarılı olabiliriz.

KOÇ; parasal konulara odaklandığın bugün birden gelişen olaylar farkındalığını artırabilir.  İş hayatının getirdiği fırsatları kullanman gelirlerin artmasını sağlayabilir fakat risk alarak yaptığın hamlelerden dolayı huzurun kaçabilir. Komisyon, prim, faiz gibi kazançlarda beklediğini bulamayabilirsin.

BOĞA; ay, hâlâ burcunda hareket ederken ilişkilere özel bir vurgu yapabilir. Yakın ilişkide olduğun kişilerle aranda kıskançlıklar olabilir, sana açık davranmadıklarını düşünebilirsin. Duygularını paylaşırken açık ve net olmana rağmen karşındakiler sözlerini manipüle edebilir.

İKİZLER; çalıştığın ortamda içine kapanmana, yaptıklarını kendine saklamana neden olan olaylar olabilir. İş arkadaşlarınla ya da akrabalarınla arandaki kıskançlıklar huzurunu kaçırsa da duygularını belli etmemeye çalışabilirsin. Sorunlara rağmen gelişmeler farkındalığının artmasını sağlayabilir.

YENGEÇ; duygularını çok yoğun ve tutkulu yaşaman sevdiklerini fazla sahiplenip herkesten kıskanmana yol açabilir. Bugün ilişkilerini ve yaşamdan ne kadar keyif aldığını sorgulayabilirsin. Ancak çok yakın ilişkide olduğun kişilerin desteğini aldığında kendini güvende hissedebilirsin.

ASLAN; iş ve sosyal hayatında iş arkadaşlarının ya da akrabalarının desteğiyle statü ve para için mücadele edebilirsin. Bulunduğun konumda gözü olanlar olabilir, kıskançlıklarla karşılaşabilirsin. Hiç risk almadan harekete geçmen mümkün olmadığından başarı için konforundan ödün vermelisin.

BAŞAK; sosyal medya üzerinden kendini ifade etmeye kalktığında beklediğin karşılığı alamayabilir, olaylara daha derinlemesine bakman gerektiğini fark edebilirsin. İletişimde yaşanan kısıtlanmalar, bir süre için kararlarını gözden geçirmene neden olabilir. Fakat aklını kullanarak somut adımlar atabilirsin.

TERAZİ; bugün ekonomik konularla ilgili endişelerin artabilir, kendini güvende hissedemeyebilirsin. Sıkıştığın yerlerde aile kaynaklarına başvurabilir ya da bir gayrimenkul satışı veya ipoteğiyle sorunu çözebilirsin. Yaşanan kıskançlıklar maddi manevi değerlerini sorgulamanı gerektirebilir.

AKREP; bugün yakın ilişkide olduğun kişilere güvenmekte zorlanabilir, maddi çıkarların devrede olduğunu düşünebilirsin. Şartlar sana bağlı olmasa da karşındakileri ikna etmek için verdiğin mücadeleden başarılı çıkabilirsin ancak yine de seni tatmin etmeyen ve elini ayağını bağlayan koşullar oluşabilir.

YAY; bugün gelir elde etmek için tutarlı ve uzun vadeli bir mücadele içine girebilir, destekler alabilirsin. Arkandan yapılan kulislerin açığa çıkmasıyla çevrendekilerin gerçek yüzünü görebilir, nasıl bir kıskançlığa maruz kaldığını fark edebilirsin. İş ortamında kendini güvende hissetmeye ihtiyacın var.

OĞLAK; bugün aşk ilişkilerinde ve çocuklarla ilgili girişimlerde enerjik ve hareketli olabilir, sana mutluluk veren ilişkiler için mücadele edebilirsin. Fakat gelişen olaylar karşındakilere verdiğin değeri sorgulamana neden olabilir. Kendi içinde huzurlu olsan bile bazı kişilere şüpheyle yaklaşman gerekebilir.

KOVA; aile ve eve ait konularda somut girişimlerde bulunabilirsin. Fakat iş ve sosyal hayatındaki sorumlulukların konforunu engelleyebilir, duyguların kısıtlanabilir. Bazı ilişki ve girişimleri gizli yaşamak istemene rağmen herkes tarafından duyulması seni rahatsız edebilir, hesap vermek zorunda kalabilirsin.

BALIK; bugün senin için her şey net ve apaçık görünür olabilir. Ancak aynı görüşü paylaştığın kişilerin seninle aynı fikirde olmaması seni de şüpheye düşürebilir. Özellikle sosyal medya paylaşımlarında seni zora sokan, kıskançlıklarla karşılaşmana yol açan gelişmeler yaşanabilir. Bugün gözünle görüp, elinle tuttuğuna inanmaya meyillisin.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Burc

Yorumlar

Otizmli çocuklar diş taramasından geçirilecek

14 Ekim 2019 Pazartesi 16:25

Otizmli çocuklar diş taramasından geçirilecek

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü ve Zonguldak Karaelmas Otizmli Bireyler Sosyal Yardımlaşma Derneği İşbirliği ile hazırlanan “Otizmli Bireylerde Ağız-Diş Sağlığı Tarama ve Tedavisi” projesi Zonguldak Ağız-Diş Sağlığı Merkezinde başladı.

Projenin açılışına İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ertuğrul Güner, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ömer İnan Güven, Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı Tülay Çakır Bakkaloğlu, Ağız Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dr. Emre Erbaycu, Hastane Müdürü Ömer Tok, İl Sağlık Müdürlüğü Ar-Ge Proje Birim Sorumlusu Esra Kılıç Kocabaş, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Ruh Sağlığı Birim Sorumlusu Esin İlhan, Karaelmas Otizmli Bireyler Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Arife Dereli ve Başkan Yardımcısı Aytekin Kaçmak katıldı.
Proje kapsamında Ağız-Diş Sağlığı Merkezinde görev yapmakta olan Diş Tabibi Demet Açıkgöz Çorak tarafından otizmli çocukların ağız-diş sağlığı taraması yapılarak tedaviye yönlendirilmeleri sağlanmaktadır.
Zonguldak İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ertuğrul Güner proje ile ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi:
“Otizm, doğuştan gelişen belirtileri yaşamın ilk yıllarında ortaya çıkan ve yaşam boyu devam eden başkalarıyla etkileşimde bulunmayı engelleyerek bireyin kendi iç dünyasıyla baş başa kalmasına yol açan, karmaşık gelişimsel bir bozukluktur. Projemiz Otizmli çocukların ağız ve diş sağlığı sorunlarına yönelik olarak hazırlanmıştır. Bu çocuklar, ağız bakımlarının yetersiz kalışı, kullandıkları ilaçlar ya da bir kısmında görülen seçici yeme sorunları, çiğneme problemleri nedeniyle ağız-diş hastalıkları bakımından yüksek risk grubundadırlar. Ancak iletişim becerilerindeki kısıtlılık yaşadıkları diş sorunlarını, ağrıyı ifade etmelerini zorlaştırmaktadır. Çoğu zaman aile, mevcut durumlarında kötüleşme, huzursuzlukta artış şikayetleriyle doktora başvurmakta; belirtilerde kötüleşmenin zemininde yatan diş probleminin atlanması ise gereksiz yere ilaç başlanmasına; kullandığı ilaç dozlarının ve dolayısıyla da yan etkilerinin artmasına neden olabilmektedir. Yapılacak olan tarama faaliyeti ile ailelerin konu ile ilgili farkındalıkları artacaktır. Otizmli çocukların diş tedavileri genel anestezi ve belli donanıma sahip hastanelerde yapılabilmektedir. Kalabalık ve sıra beklenen ortamlarda beklemeleri zordur. Aileler tedaviyi nasıl nerede yaptıracaklarını bilmediklerinden, bir kısmı büyük şehirlere giderek, maddi ve manevi güçlükler yaşamaktadırlar. Projemiz, Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Ar-Ge Proje Birimince Hazırlanarak, Karaelmas Otizmli Bireyler Sosyal Yardımlaşma Derneği işbirliği ile ilimiz genelinde, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerine devam etmekte olan 257 otizmli çocuğun ağız diş sağlığı taramaları yapılarak, tedavilerini gerçekleştirilmeyi hedeflemektedir."

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Otizmli , Çocuklar , Dış , Taraması , Yapılacak

Yorumlar

İtfaiye eri yaşam mücadelesini kaybetti

14 Ekim 2019 Pazartesi 16:01

İtfaiye eri yaşam mücadelesini kaybetti

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde görev yapan 48 yaşındaki itfaiye eri Mustafa Çiv, 7 günlük yoğun bakım tedavisi sürecinde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Yaşamını yitiren itfaiye eri için ilçede tören düzenlendi.
Edinilen bilgiye göre Kozlu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'nde itfaiye eri olarak görev yapan Mustafa Çiv, kanser tedavisi gördüğü sırada yoğun bakıma kaldırıldı. Çiv, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı. Mustafa Çiv'in cenazesi Kozlu Belediyesi önüne getirildi. Burada duaların okunması ve helallik alınmasının ardından Topbaşı Merkez Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , İtfaiye , Eri , Yaşam , Savaşını , Kaybetti

Yorumlar