Umre ibadetini yerine getiren 48 Umreci güllerle karşılandı

7 Kasım 2019 Perşembe 12:12

Umre ibadetini yerine getiren 48 Umreci güllerle karşılandı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla kutsal topraklarda Umre ibadetini yerine getiren 48 Umreci, Çaycuma Otobüs Terminali'nde İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş, Şef Hayrettin Çakır ve Hac-Umre Memuru Yalçın Gencer ile umreci yakınları tarafından güllerle karşılandı.

 Umrecilerin karşılanması sırasında duygusal anlar yaşandı. Ailelerine tekrar kavuşan umreciler, sevinç gözyaşlarını tutamadı. Umre ibadetini yerine getirmekten duyduğu mutluluğu paylaşan umreciler, herkesin gidip o mübarek diyarları (Mekke ile Medine'yi) görmeleri gerektiğini ifade ettiler. 
Müftülük ekibi Umrecileri güllerle karşılayarak "Hoş geldiniz, Allah Umreniz mebrur, dualarınızı kabul eylesin" temennisinde bulundu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma

Yorumlar

Uçak yolcuları tren mağduru oldu

7 Kasım 2019 Perşembe 12:00

Uçak yolcuları tren mağduru oldu

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde TCDD 'ye ait tren seferlerinin yeni düzenlemesine göre 13.25'de Zonguldak'tan hareket eden tren, Havaalanı durağında durmadan güzergahında devam ediyor.

 Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesinde bulunan ZonguldakHavaalanına, TCDD tarafından havaalanı yolcusu ve yakınları için tren durağı yapıldı. Belirli periyot saatlerinde geçen tren seferlerinden sadece 14.30 'da geçen trenin yeni uygulanan saatler yüzünden Havalimanı durağında duramıyor. Bu nedenle Türk Hava Yolları( THY) 12.30' da İstanbul-Zonguldak, 14.45' de ise Zonguldak-İstanbul seferine tren ile gelmek zorunda olan yolcular ve yakınları mağdur olduklarını belirtti. Ayrıca Havaalanı çevresinde ikamet eden vatandaşlar da yeniden düzenlenen tren saatlerine tepki gösterdi. Havaalanı yolcusu için ve çevresinde bulunan mahalle için yapılan durağın, yolcu olsa da olmasa da trenin durağında durması gerektiğini belirten vatandaşlar TCDD'dan bu konu için destek istediklerini belirtti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , TCDD

Yorumlar

İşitme cihazını kaybeden anne, tekrar duymak istiyor...

7 Kasım 2019 Perşembe 11:37

 İşitme cihazını kaybeden anne, tekrar duymak istiyor...

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde yaşayan, iki kulağı da duymayan Çiğdem Kuzucu, işitme cihazının kaybolması sonucu zor günler yaşıyor.

 Çaycuma'da yaşayan iki çocuk annesi Çiğdem Kuzucu, yaklaşık 3 yıla yakın sağ ve sol kulağı için işitme cihazı kullanıyor. Kulaklarına sürekli takmak zorunda olduğu cihaz yüzünden kaşıntı yaşadığını ve bu nedenle bir cihazını kaybettiğini söyledi. Kuzucu, başına gelenleri şu şekilde anlattı: " İki kulağımda da işitme cihazı kullanıyorum ve bunu sürekli takmak zorundayım. Sürekli taktığım için haliyle kaşıntı meydana geliyor. Bir gün yine kulağımdan cihazı çıkarttım ve kaşımaya başladım. O esnada sanırım cihazımı düşürdüm. Etrafıma bakındım ama bulamadım. Zamanında cihazları kendi imkanımla almıştım. Şimdi ise 2 çocuğuma hem annelik hem babalık yapıyorum. Bu yüzden bir iş bulup çalışamıyorum. Maddi imkânlarım yeterli olmadığından kaybettiğim cihazın yenisini alamıyorum. 2 ayda bir kaymakamlıktan 250 TL yardım alıyorum, sadece tek çocuğuma Aile ve Sosyal yardımlaşmadan bağlanan 600 TL var. Dedemlerin yanında yaşamasam zor geçinirim. En önemli duyma organımız kulak. Ve ben tek bir cihazla duymaya çalışıyorum. Benim için çok zor durum. Ben yetkililerden, hayır severlerden sadece kaybettiğim cihazı alacak gücüm olmadığı için cihaz istiyorum." 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , engelli , işitme cihazı

Yorumlar

Köpek ve kedinin dostluğu...

6 Kasım 2019 Çarşamba 16:23

Köpek ve kedinin dostluğu...

Kozlu İlçesine bağlı Değirmenağzı plajında köpek ile kedinin dostluğu görenleri şaşkına çeviriyor.

 Zonguldak'ın Kozlu İlçesine bağlı Demirmenağzı plajında kedi ve köpeğin dostluğu, herkesi hayrete düşürüyor. 2 kafadar gün boyu birlikte plajda gezerek oyunlar oynuyor. Plaja gelen misafirlerinde maskotu hale gelen kedi ve köpeğe de vatandaşlarda yanlarında getirdikleri yiyeceklerle besleyerek sahip çıkıyor. Öte yandan plaja gelen misafirler de köpekle kedinin dostluğunu fotoğraflayarak sosyal medyada paylaştı. 2 kafadarın fotoğrafları kısa zaman içerisinde sosyal medyada binlerce beğeni aldı. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Kozlu , Kedi , Köpek , Demirmenağzı plajı

Yorumlar

Ereğli Haber 13 yaşında...

6 Kasım 2019 Çarşamba 14:49

Ereğli Haber 13 yaşında...

Kdz. Ereğli ilçesinde 2 Kasım 2007 yılında “Tarafız, taraflıyız” başlığı ile yayın hayatına başlayan Ereğli Haber Gazetesi 12 yayın yılını geride bırakarak 13. Yaşında girdi.

 Ereğli Haber- Ereğli Haber Gazetesi kuruluşunun 13. Yayın yılını kutluyor. Yayın hayatına doğrudan ve haklıdan yana “Tarafız, taraflıyız” manşeti ile 2 Kasım 2007 tarihinde yayın hayatına başlayan Ereğli Haber 13 yıldır istikrarlı bir şekilde yayın hayatını sürdürüyor.Ereğli Haber 13. Yaş gününü çalışanları ile birlikte pasta keserek kutladı.

Yaptığı haberler ve yorumları ile Ereğli ve bölgesinde her zaman gündemi belirleyen yayın kuruluşu olan Ereğli Haber, okurlarından aldığı güç ile bundan sonraki yayın hayatını da güçlü kadrosu ile sürdürmeye devam edecek.

İz Medya bünyesinde yayın yapan ve 13. yayın yılını kutlayan Ereğli Haber Gazetesi’nin Sahibi Yeşim Özdoğan “2 Kasım 2007 yılında kurulan Ereğli Haber Gazetesi 12. Yayın yılını doldurdu ve 13. Yayın yılına girdi. 3 yıl önce kadrosuna katıldığım Ereğli Haber Gazetesi bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada bölgemizin güçlü sesi olmaya devam edecek. 13 yıllık süreç içerisinde bizleri destekleyen tüm okurlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Ereğli Haber Gazetesi kurucusu Vedat Kılıç ise Ereğli Haber Gazetesi’nin bölgede yayın yapan diğer basın yayın kuruluşlarından çok farklı olduğunu ve geride kalan 12 yılda da bu farkını hep ortaya koyduğunu söyledi. Ereğli Haber Gazetesi’nin cesaretini okurlarından aldığının altını çizen Kılıç “Ereğli Haber’i 2 Kasım 2007’de meslektaşım arkadaşım Seyfi Boyraz ile birlikte kurduk. Ereğli Haber’in kuruluş tarihinin benim için önemi çok büyük. 2 Kasım hem oğlum Alper hemde yenidünyaya gelen kızım Armina’nın doğum günü. Yaklaşık 4 yıl 8 sayfa günlük yayın yaptık. İletişim teknolojisinin ilerlemesi ile birlikte Ereğli Haber Gazetesi’ni günlük yayınlamaktan vaz geçip haftalık 12 sayfa yayınlamaya başladık. 2 yıl sonrada basılı gazete yayınına tamamen son verip sadece internet üzerinden yayın yapmaya devam ettik. Ereğli Haber Gazetesi 12 yıllık süreçte hiç kimseye bağlı kalmadan farklı kesimlere hitap eden bir yayın kuruluşu oldu. Kimse bağlı kalmadığınızda da yazamayacağınız haber olmuyor. Biz doğruluğu kanıtlanmış her haberi yayınlamaktan çekinmedik. Makam, para ve güç sahiplerine boyun eğmeden yaptığımız yayıncılık bizi hep zirvede tuttu. Bundan sonra da Ereğli Haber Gazetesi’nin aynı çizgide devam edeceğine eminim. Ben bu vesile Ereğli Haber Gazetesi’ne kuruluşundan bu yana emek veren Seyfi Boyraz, Sabriye Aşır, Seyhan Dikay, İlhan Çetin, Elif Altıner ve ismini yazamadığım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 3 yıl önce aramıza katılan ve Ereğli Haber’in şu anki sahibi olan Yeşim Özdoğan arkadaşıma verdiği emekler ve yaptığı fedakarca çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Ve son olarak tabiki yayın kuruluşumuzu takip eden okurlarımıza, reklam vererek yayın kuruluşumuzun ayakta kalmasını sağlayan tüm kurum, kuruluş ve iş adamlarımıza teşekkür ediyorum. “

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Ereğli Haber 13 yaşında

Yorumlar
  • Ertuğrul Yüsel
    6 Kasım 2019 Çarşamba 14:58

    başarıların devamını diliyorum, nice senelere