Ücretsiz halk otobüsü kartı dağıtılacak...

31 Mayıs 2018 Perşembe 14:15

Ücretsiz halk otobüsü kartı dağıtılacak...

Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda yetkili sendika Enerji Bir-Sen’in talebi doğrultusunda Genel Müdürlük birimlerinde çalışanların mesaiye geliş ve gidişlerinde kullanılmak üzere ücretsiz halk otobüsü kartı dağıtılacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Enerji Bir-Sen Yönetim Kurulu üyesi Nail Altuntaş, “Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik 2018 - 2019 Yıllarını Kapsayan 4. Dönem toplu sözleşmenin 27. maddesi gereği, Merkez birimlerinde çalışanlarımıza mesai geliş ve gidişlerinde servis hizmetinin sağlanması ile ilgili talebimizi Türkiye Taşkömürü Genel Müdürlüğü’ne ilettik. Kurum bünyesinde kurulan komisyon çalışmaları sonucunda Genel Müdürlük birimlerinde çalışan personele, mesaiye geliş ve gidişlerinde kullanmak üzere ücretsiz taşıt kartı verilmesi kararı alındı. Çalışanlarımız adına elde edilen bu kazanımdan dolayı Başta Genel Müdürümüz Kazım Eroğlu olmak üzere çalışmada emeği geçen komisyon üyelerimize sendikamız adına teşekkür ederiz. Kazanımımız çalışanlarımıza hayırlı olsun. Gelecek Toplu Sözleşmede müesseselerimizde çalışanlar için de bu imkanın tanınması için ısrarcı olacağız" açıklamalarında bulundu.

Yorumlar
  • Enayi
    10 Haziran 2018 Pazar 16:24

    Böyle işin allah belasızı versin fırından bedava ekmek alamazsın bakkaldan bedava sakız alamazsın ötöbüdçulere geldimi keriz muamelesi yaparlar otobüsçü olarak hepinize hakkım haram zıkkım olsun allah görüyor

26 proje görücüye çıktı...

30 Mayıs 2018 Çarşamba 15:36

Ereğli Haber

26 proje görücüye çıktı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından TÜBİTAK 4006 bilim fuarı düzenlendi.

Kdz. Ereğli Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Milli eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliği ile bilim fuarı düzenledi. Yaklaşık 26 değişik projenin sergilendiği fuar için 98 öğrenci ve 20 kadar öğretmen görev adlı. Açılışı okul müdürü Hüseyin Arslan ile diğer okullardan gelen müdürler birlikte yaptı. Okul Müdürü Arslan 29 projede 98 öğrencinin görev aldığını belirterek, bilimsel çalışmalara katılan öğrenciler ve bu çalışmalarda öğrencileri yönlendiren öğretmenlere teşekkür etti. Fuar alanında açılan stantları gezen davetliler öğrencilerin projelerini tek tek inceleyip, bilgiler aldı. Sabah saatlerinde açılışı yapılan fuarın akşama kadar açık kalması planlanıyor.

Yorumlar

Haydi Gülüç'e iftara...

29 Mayıs 2018 Salı 19:42

Ereğli Haber

Haydi Gülüç'e iftara...

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş 1 Haziran Cuma günü halka iftar veriyor.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş 1 Haziran Cuma günü akşamı Gülüç Beldesi'nde halka açık iftar verecek. İftar programında semazen gösterisi, fasıl dinletisi ve Aşuk ile Maşuk orta oyunu sahnelenecek. Her geçen yıl daha fazla kalabalığın katıldığı iftar davetine katılımın daha yüksek olması beklenirken, Başkan Demirtaş herkesi Gülüç Belediyesi düğün Salonu önünde düzenlenecek iftara davet etti.

Yorumlar

Başkan Uysal müdahale etti...

29 Mayıs 2018 Salı 18:06

Ereğli Haber

Başkan Uysal müdahale etti...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi semt pazarında aniden yere düşüp bayılan kadına doktor olan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal müdahale etti.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti Kdz. Ereğli ilçe teşkilatı ile birlikte semt pazarında seçim gezisi yaptığı sırada Gönül Ö. isimli bir kadın aniden yere yığıldı. Çevredekiler 112 sağlık ekiplerine haber verirken o sırada semt pazarında bulunan ve durumu fark eden Başkan Uysal baygınlık geçiren kadına müdahale etti. Başkan Uysal baygınlık geçiren kadının durumunu kontrol ederken, Başkan Yardımcısı Esra Alpago ve yanındakiler ise kadının oğlunu sakinleştirmeye çalıştı. Genç kadın bir süre sonra olay yerine gelen 112 sağlık görevlileri tarafından ambulansa alınarak Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yorumlar

Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi açılıyor...

29 Mayıs 2018 Salı 15:02

Ereğli Haber

Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi açılıyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde sanayici Akın Tatoğlu tarafından merhum babası Hüseyin Tatoğlu’nun adına yaptırılan Kültür Merkezi yarın açılacak.

Kdz. Ereğli ilçesinde yapımı tamamlanan Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nin açılışı yarın saat 16.30’da gerçekleştirilecek. Zonguldak Valisi Ahmet Çınar ve Tatoğlu ailesi tarafından açılışı gerçekleştirilecek Kültür Merkezi’nde barkovizyon gösterimin ardından plaket takdimi yapılacak. Açılışta ayrıca halk oyunları gösterisi ve Nikomedya Gençlik Oda Orkestrası konseri verilecek. Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde açılış nedeniyle saat 21.30’da dünyaca ünlü caz müzisyeni ve gitarist Kırım Tatarı Enver İzmaylov konser verecek.

Yorumlar