Ücretsiz fidan dağıtıldı

21 Mart 2017 Salı 20:44

Ücretsiz fidan dağıtıldı

Zonguldak'ta 21 Mart Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla halka ücretsiz fidan dağıtıldı. 21 Mart Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla Zonguldak'ta tören düzenlendi. Valilik önündeki törenin ardından Şehitler Anıtı önünde fidan dağıtımı gerçekleştirildi.

Orman Bölge Müdür Müdür Yardımcısı Cevdet Çiçek, Zonguldak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Adnan Karakurluk, okulun izci öğrencileri, İzci Ünitesi Lideri Süleyman Şenol katıldı. Fidan dağıtım programında konuşan OBM Yardımcısı Cevdet Çiçek, "Önce 21 Mart Ormancılık Günü'nün neden ilan edildiğini düşünmek lazım. Bir şey kaybolduktan sonra anlam kazanıyor. Ne yazık ki dünyanın her materyali böyledir. Ne yazık ki ormanlarda da büyük tahribatlar olmaya başlayınca gelişmiş ülkeler buna bir çözüm bulma adına ormancılık haftasını kamuoyunun gündemine sokmaya çalışıyorlar. Yeşil alanın da takriben yüzde 80'i orman ve geri kalanı yerleşim yeri ile tarım alanıdır. Ancak geçen süreç içerisinde yapılan tahribatlar ormanların hızla yok olmasına neden oldu. Küresel ısınmadan bahsediliyor. Ani sel felaketleri ve heyelanlardan bahsediliyor. Büyük erozyonlardan bahsediliyor. Bunun kaynağı ormanların yok olmasıydı. Ormancılık olarak Türkiye; dünyanın en iyilerinden birisidir. Dünyada hızla orman azalırken Türkiye son on yılda ilk üç sırayı paylaştı. Ormancılık camiası olarak gururluyuz, mutluyuz. Bunda da başarılıyız. Ülke olarak da göğsümüzü gere gere her yerde rahatlıkla anlatabiliyoruz. Ancak ormanların işlevi sadece oksijen ve suyu tutmak değil. Ormanlar şu havaya salınan tozlar, egzoz gazları, baca dumanları gibi tamamı ormanlar tarafından oksijene çevrilir. Orman varlığını muhafaza etmek için özellikle medya kuruluşlarına çok büyük görevler düşmektedir" dedi.
Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Adnan Karakurluk ise "21 Mart Dünya Ormancılık Günü vesilesiyle okulumuz izcileriyle Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğümüz desteğiyle bugün burada fidan dağıttık. Sosyal sorumluluklarımız gereğince okul olarak bazı kurumlarla işbirliği yapmaktayız. Bu kapsamdaki çalışmalarımızdan birinde de 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Haftası vesilesiyle Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğümüz ile iletişime geçerek Orman haftası etkinliklerine katılabileceğimizi ifade ettik. Her şeyden önce İzcilik türesinde yer alan ‘İzci Doğayı sever ve korur’ ilkesi gereğince doğayı koruma ve doğaya sahip çıkma hususunda izci ünitesi liderimiz Süleyman Şenol ve izcilerimiz böyle güzel bir faaliyeti gerçekleştirerek Zonguldak ormanlarında ve bahçelerinde dikilecek fidanları dağıtmak istediler. Sağ olsunlar Sayın Bölge Müdürümüz Ahmet Sırrı Beşel bu isteğimize kayıtsız kalmadı. Dolayısıyla bugün burada Zonguldak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi izcileri olarak Orman Bölge Müdürlüğümüzün fidanlarını dağıtıyoruz. “İzci bitki ve hayvanları sever ve korur.” prensibini izcilerimiz yaşayarak uygulama fırsatı elde etmiş oldular. Burada halkımızı ağaçlandırmayla ilgili bilinçlendirdiysek mutlu oluruz Vatandaşlarımız fidan dağıtımından oldukça memnun kaldılar.Bu çalışmada bizlere destek veren Zonguldak Orman Bölge Müdürümüz Ahmet Sırrı Beşel olmak üzere Bölge Müdürlüğümüz ve Merkez İşletme Şefliğimizin yetkili ve personeline teşekkür ederken bu toplumsal sorumluluk projesi içinde yer alan izcilerimizi bu özenli çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum" dedi.

Etiketler:

21 mart , fidan dağıtımı ,

Yorumlar

Havza raporu tamamlanıyor

21 Mart 2017 Salı 20:37

Havza raporu tamamlanıyor

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) tarafından Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü’ne hazırlatılan “Zonguldak Havzası Kömür Madenciliği Potansiyeli ve TTK” başlıklı rapor tamamlanıyor.

BEÜ Maden Mühendisliği Bölümü’nden Maden Mekanizasyonu ve Teknolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nuri Ali Akçin, Maden İşletme Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vedat Didari ile Maden Mühendisliği Bölümü Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Erdoğan Kaymakçı, 21 Mart 2017 tarihinde GMİS Genel Merkezi’nde düzenlenen toplantıda hazırlanan rapor ile ilgili olarak GMİS Genel Merkez Yönetimine bilgi verdi.
Toplantıya GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreteri Satılmış Uludağ, Genel Mali Sekreteri Adnan Tıska, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal, GMİS Genel Başkan Danışmanı Turhan Oral ile GMİS Teknik Müdürü Nizamettin Tiryaki katıldı.
Bilimsel araştırmalar ve verilerle hazırlanan “Zonguldak Havzası Kömür Madenciliği Potansiyeli ve TTK” başlıklı rapor; Zonguldak Kömür Havzası’nda madencilik faaliyetleri ve potansiyeli ile rödevanslı sahaları ve TTK’yı içeren ayrıntılı bir rapor olma özelliği taşıyor.
Raporun kısa süre içinde tamamlanması bekleniyor.

Yorumlar

Öğrencilerden anlamlı proje

21 Mart 2017 Salı 20:24

Öğrencilerden anlamlı proje

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Fen Lisesi öğrencileri geliri lösemili çocuklara gönderilmek üzere okulda açtıkları stanttaki ürünleri satışa sundu.

Kdz. Ereğli Fen Lisesi öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında LÖSEV ile birlikte okulda stant açarak, sergilenen ürünleri satışa sundu. Kdz. Ereğli Fen Lisesi Değerler Topluluğu Başkanı 11. Sınıf öğrencisi Büşra Fatma Acar, akademik başarıların yanı sıra öğrenciler olarak sosyal sorumluluk projelerine de önem verdiklerini belirterek, amaçlarının hem lösemili çocuklara destek olmak hemde öğrenciler arasında bu konularda ki duyarlılığı artırmak olduğunu söyledi.
Acar gazetecilere yaptığı açıklamada “Fen Lisesi olarak akademik başarılarımızın yanı sıra sosyal projelerde gerçekleştiriyoruz. Okulumuzda bu anlamda bir değerler topluluğu kurduk. Bu değerler topluluğunda sosyal faaliyetler yürütüyoruz. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında LÖSEV ile görüşüp görmüş olduğunuz standımızı açtık. Standımızda el emeği bazı ürünler var. Öğrenci arkadaşlarımızın getirdiği bu ürünleri standımızda satışa sunduk. Amacımız burada elde edilen geliri lösemili çocuklar yararına kullanmak ve aynı zamanda öğrencilerimizin de bu konuda bilinçlenip duyarlı hale gelmelerini sağlamak. Bunun yanı sıra yine sosyal sorumluluk projesi kapsamında 8 Mart Kadınlar günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenledik. Bahçemize 8 Mart kadınlar bahçesi oluşturduk. Yaşlılar haftası nedeniyle de ileriki günlerde yaşlılarımıza ziyaretlerimiz olacak” dedi.
Fen Lisesi öğrencilerin açtığı standın bir süre daha açık kalacağı belirtildi.

Etiketler:

fen lisesi , sosyal sorumluluk , lösev ,

Yorumlar

Çakır destek ziyaretlerini sürdürüyor...

21 Mart 2017 Salı 20:15

Çakır destek ziyaretlerini sürdürüyor...

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Erdemir Caddesi üzerinde ki esnafları ziyaret ederek 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasında evet oyu kullanmaları için destek istedi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, beraberinde bazı yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda partili ile birlikte; Erdemir Caddesi üzerindeki esnafları ziyaret etti.
İş yerlerini tek tek ziyaret eden Çakır, esnaflara ‘bereketli kazançlar’ temennisinde bulundu, çalışanlara kolaylıklar diledi. 16 Nisan’da yapılacak olan ve Anayasada 18 maddenin değişmesini öngören halk oylamasına ilişkin esnafları bilgilendiren Çakır, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin çift başlılığı ortadan kaldıracağını ve istikrarı sürekli kılacağını söyledi. Kendisine yöneltilen sorulara yanıt verip sıkıntıları dinleyen Çakır, halk oylamasından güçlü bir ‘Evet’ çıkması durumunda sorunların çok daha kısa sürede çözüme kavuşturulacağını ifade etti.
Çakır’ın ziyaretleri esnasında kadın ve gençlik kolları yöneticileri de esnaflara ve cadde üzerindeki vatandaşlara, içerisinde 18 Maddelik Anayasa değişikliğinin anlatıldığı broşürler dağıttı.

Etiketler:

fatih çakır , referandum ,

Yorumlar

FETÖ soruşturması, 6 kişi tutuklandı

21 Mart 2017 Salı 20:05

FETÖ soruşturması, 6 kişi tutuklandı

Zonguldak'ta FETÖ soruşturması kapsamında aralarında akademisyenlerin de bulunduğu 6 kişi tutuklandı.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY silahlı terör örgütü soruşturması kapsamında adliyeye sevk edilen 6 kişi tutuklandı. Sabah saatlerinde adliyeye getirilen ve Bylock kullandıkları gerekçesiyle mahkemeye çıkartılan K.M., Ş.A., M.K., M.K., H.E. ve Ö.D., Cumhuriyet Savcılığındaki ifadelerinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Etiketler:

fetö , bylock , zongukldak , ereğli ,

Yorumlar