UEFA Avrupa Ligi'nin onur konuğu olacaklar

26 Eylül 2017 Salı 14:45

UEFA Avrupa Ligi'nin onur konuğu olacaklar

Zonguldak’ta bindikleri özel halk otobüsünde “kirlenmesin” diye boş koltuklara rağmen ayakta seyahat eden maden işçileri, Atiker Konyaspor'un Portekiz temsilcisi Vitoria Guimaraes ile UEFA Avrupa Ligi’nde oynayacağı maçın onur konuğu olacak.

Atiker Konyaspor Kulübü, ince düşünce, hassas davranışlarıyla tüm Türkiye’nin takdirini toplayan madencileri, özel misafir olarak ağırlayacak. Kulüp Başkanı Fatih Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri maç öncesinde madenciler ve aileleri ile bir araya gelecek. Özel misafirler 28 Eylül Perşembe saat 20.00'de taraftar ile birlikte UEFA Avrupa Ligi ikinci hafta karşılaşmasını locadan takip edecek.

Etiketler:

madenciler , zonguldak , TTK ,

Yorumlar

“200 bin nüfusa hizmet veriyoruz”

26 Eylül 2017 Salı 13:21

“200 bin nüfusa hizmet veriyoruz”

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi İtfaiye Teşkilatı, İtfaiye haftası ve kuruluşun 303. yılı nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenledi.

Kdz. Ereğli Anıt önündeki törende konuşan İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, “66 personel ile 31 Mahalle, 3 Belde, 93 Köy, 45 ağır Sanayi kuruluşu, 161 orta ölçekli işletme, 4 Modern hastane ve 80 kilometrelik kıyı şeridi olan ve yükleme boşaltma olanağına sahip olan limanlarına, balıkçı barınaklarına ve tersaneler olmak üzere toplam 200 bin nüfuslu bir bölgeye hizmet sunuyoruz” dedi.
Kdz.Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından İtfaiye Teşkilatının kuruluşunun 303.yıl dönümü ve İtfaiye Haftası etkinlikleri kapsamında tören düzenlendi.
Atatürk Anıtında düzenlenen törene Kdz.Ereğli Belediye Başkan vekili Esra Alpago, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutan vekili Deniz Piyade Albay Neşet İnan, Belediye Başkan Yardımcıları Ayhan Atay, Hüseyin Ağlar ve Atilla Bulak, Belediye Meclis üyeleri, daire müdürleri ve itfaiye personeli, Askeriye, TTK, Erdemir ve Orman İşletme Müdürlüklerinin itfaiye birimi temsilcileri de katıldı.
Tören kapsamında Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Ateş: “200 bin nüfusa hizmet veriyoruz”
Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, törende yaptığı konuşmada itfaiye teşkilatının tarihçesi hakkında bilgiler verdi.
Ateş, Kdz.Ereğli Belediyesi İtfaiye biriminin bölgenin en gelişmiş itfaiye ekibi olduğunu belirterek; “Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğümüz; 66 personeli ile birlikte resmi tatil günleri de dahil olmak üzere 24 saat kesintisiz olarak 31 Mahalle, 3 Belde, 93 Köy, 45 ağır Sanayi kuruluşu, 161 orta ölçekli işletme, 4 Modern hastane ve 80 kilometrelik kıyı şeridi olan ve yükleme boşaltma olanağına sahip olan limanlarına, balıkçı barınaklarına ve tersaneler olmak üzere toplam 200 bin nüfuslu bir bölgeye İtfaiye Hizmetleri sunmaktadır. İlçemizi tamamen kontrol altına almak amacıyla çeşitli bölgelerde İtfaiye istasyonları oluşturulmuştur. Bilindiği gibi Kışla sanayi mevki, Süleymanlar mahallesi istasyon bölgesi ve Kepez mahallesi sanayi mevkii olmak üzere 3 adet İtfaiye istasyonumuz bulunmaktadır. İlçemiz mahallelerindeki Ev hanımlarına gruplar halinde Yangın, ev kazaları ve diğer doğal afet olayları ile ilgili eğitici eğitimler vermek ve bu sayede ev kazaları oranını minimum seviyede tutmak, İlçemizde Tehlikeli madde üreten, satış yapan iş yerleri ve fabrika tesislerini denetlemek ve fabrika çalışanlarına meydana gelebilecek kazalar ve yangın ile ilgili eğitim çalışmaları yapmak, Gönüllü İtfaiyecilik eğitimlerinin devamını sağlayarak gönüllü sayısını artırma ve bunun gibi birden fazla hedeflerimiz bulunmaktadır” dedi.
“Bölgenin en gelişmiş itfaiyesi”
Ateş, Kdz.Ereğli Belediyesi İtfaiye biriminin bölgenin en gelişmiş itfaiye ekibi olduğunu belirterek, katkıları için Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a, belediye başkan yardımcılarına ve meclis üyelerine teşekkür etti.
24 saat hazır bir şekilde hizmete hazır olduklarını anlatan Ateş; “İtfaiye Müdürlüğümüz Malzeme, ekipman, teçhizat ve personel olarak bölgemizin en gelişmiş yapısına sahiptir. En son teknolojik donanıma sahip İtfaiye araçlarımız üzerinde yangın söndürme ekipmanları, arama kurtarma çalışmalarında kullanılan kesici, ayırıcı, destekleyici gibi malzemelerimiz, Su altı ve su üstü arama kurtarma malzemeleri (Dalgıç ekibi, dalış kıyafetleri,jet ski, fiber tekne, Zodyak bot, vb.) arama kurtarma köpeklerimiz ve bunun gibi birden çok malzemelerimiz bulunmaktadır. İtfaiyenin görevi sadece Yangın söndürmek değildir. İtfaiye yangın söndürmenin dışında; Su altı ve su üstü arama kurtarma çalışmaları için dalgıç, cankurtaran timi, dağlık bölgede (arazide) arama ve kurtarma çalışmaları, doğal afetlerde arama ve kurtarma çalışmaları, Trafik kazalarına müdahale, yangın ve kazalarda arama kurtarma çalışmaları gibi zor şartlarda her türlü olaya müdahale edebilecek ekiplerimiz 7/24 hazır bulunmaktadır” şeklinde konuştu.
Uysal: “itfaiyeciliğin temeli gönüllülük ve fedakarlık”
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, itfaiyeciliğin temelini gönüllülük ve fedakârlık oluşturduğunu belirterek; “İtfaiye denilince her ne kadar yangın akla gelse de günümüzde itfaiye, her felakette, kurtarmada müdahalede bulunan temeli fedakarlığa ve gönüllülüğe dayanan meşakkatli bir meslek. 80 kilometre kare kıyı şeridi bulunan coğrafyamızda 200 bin nüfusa hizmet veren itfaiyemiz de Belediyemizin en önemli birimlerini arasında yer alıyor. İtfaiye haftası ve kuruluşun 303. yılını kutluyor, ebediyete intikal etmiş itfaiye personeline Allah’tan rahmet diliyorum. Görevlerini en iyi şekilde yapmaya çalışan itfaiye teşkilatına ve ailelerine selam ve sevgilerimi sunuyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.
Anıt önündeki törenin ardından protokol üyeleri tarafından resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Ayrıca Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve Ereğli İtfaiyecileri Doğa Sporları Arama ve Kurtarma Derneği’nce itfaiye ve arama kurtarma çalışmalarında kullanılan malzemeler ile araç-gereçler sergilendi.
Protokol üyeleri, itfaiye ekipmanları ve kullanılışları konusunda itfaiye personelinden bilgi aldı. İtfaiye ekipmanlarının tanıtıldığı sergi, gün boyunca halkın ziyaretine açık kalacak.

Etiketler:

itfaiye , yangın , kdz. ereğli , 303. YILI , kutlandı ,

Yorumlar

"Zonguldak cazibe merkezi olacak"

26 Eylül 2017 Salı 12:51

"Zonguldak cazibe merkezi olacak"

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, 27 Eylül Dünya Turizm Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, tarih doğa, tarih, deniz ve madencilik alanındaki turizmiyle öne çıkan Zonguldak'ın hem ülkede hem de dünyada marka bir turizm şehri olması için çalıştıklarını söyledi.

Zengin orman ve bitki dokusu kaynaklarına sahip olan Zonguldak'ın, Gökgöl ve Cehennem Ağzı Mağaraları, Filyos Antik kentinde devam eden kazı çalışmalarını, şelaleleri, yaylaları ve yüzlerce yıllık tarihi geçmişi bulunan anıtsal ağaçları, 150 yıllık tarihe sahip madenciliği gelecek kuşaklara yansıtacak olan maden müzesi ve tarihi kalıntıları ile zengin jeotermal kaynaklarıyla ülkenin önemli bir turizm bölgesi olmaya aday olduğunu belirten Zeki Tosun, şöyle dedi:
"İlimizde hem doğa, hem deniz, hem de ormanlarımızın yanı sıra, Antik Filyos kentinde devam eden kazı çalışmalarının tamamlanması, binlerce yıllık tarihin gün yüzüne çıkarılması, Cehennem Ağızı antik mağaraları, Gökgöl mağarası, Zengin ve bol çeşitliliği bulunan ormanları ile turizm cenneti oluşturacak kapasitemiz mevcuttur. Gerek Valiliğimizin, gerekse İl Genel Meclisimizin ve bakanlığımızı bu konularda yürüttüğü çalışmalar Zonguldakımızın gelecekte turizm cazibe merkezi olmasına ışık tutacaktır. Filyos, Ereğli ve Alaplı ile Çaycuma bölgelerimizde bulunan antik kentlerimizle tarih turizminde, yaylalarımız ve ormanlarımızla doğa turizminde, 150 yıla aşkın geçmişi bulunan madenciliğin günümüze ve geleceğe yansıtılmasında önemli rol oynayacak olan terkedilmiş ocaklarımız ve maden müzemizle maden turizminde, akarsularımızla, şelalelerimizle, mağaralarımızla, denizimizle ve sahillerimizle ilimizi turizmin cazibe merkezi haline getirip bacasız sanayi olan Turizmde önemli bir ivme kazandıracağız. İlimizin hava, kara, deniz ve demiryolu ulaşım sorununun çözümü ile birlikte turizmde ülkemizin cazibe merkezi haline gelmesini sağlayacağız.

Etiketler:

zonguldak , cazibe merkezi ,

Yorumlar
  • Turan
    26 Eylül 2017 Salı 22:44

    Once is sahasi acin is sahasi...kime ne faydasi var bu yapacaklarinin benim topragim kardesim esim dostum gurbete calismaya gidiyo neden is sahasi yok...ayrica 150 yillik ttk demissiniz bide muze acacakmissiniz..hayirdir hemserim ttk yi bitiren kim benmiyim gelmis burda bos bos muhabbet yapiyosunuz birakin bu isleri kendinize gelin zonguldaga sahip cikin yeter artik.

"Keşke yürüseydik de o yazılar yazılmasaydı"

25 Eylül 2017 Pazartesi 18:08

"Keşke yürüseydik de o yazılar yazılmasaydı"

Zonguldak’ta bindikleri özel halk otobüsünde “kirlenmesin” diye boş koltuklara rağmen ayakta seyahat eden maden işçileri, sosyal medyada yapılan yorumlara, “Tiyatro oynuyorsunuz, inandırıcı değil gibi sözler yazmışlar. Keşke yürüseydik de o yazılar yazılmasaydı” diye tepki gösterdiler.

Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde 5 kilometre uzaklıktaki iş yerlerine gidebilmek için bindikleri halk otobüsünde boş koltuklara rağmen “kirlenmesin” diye ayakta seyahat eden madenciler, sosyal medyada çıkan yorumlara tepki gösterdi. Yaşananların kamuoyunda geniş yer bulmasından sonra herkesin kendilerini aradığını ifade eden işçiler, madenci kıyafetlerini giyerek yeniden madene girdiler. İşçilerden Turgay İnam, ilgiden memnun olduklarını ifade etti. İnam, özel halk otobüsünün boş koltuklarına kıyafetleri kirli olması düşüncesiyle oturmadıklarını anlatarak şöyle dedi:
“Kilimli İşletme Müdürlüğünde çalışıyoruz. O gün ocağa indik. İşimizi yaptık. İlerleyen saatlerde asansörün bozuk olduğunu bize buradan 4-5 kilometre uzaklıktaki Gelik İşletmesi’ne yönlendirdiler. Yer altında yürüyerek Gelik’e gittik. Orada kafesten çıktık. Yaya gelmeyi düşünüyorduk. Fakat minibüsü gördük. Şoför arkadaş da sağ olsun durdu ve bizi aldı. Koltuklara oturmamızı söyledi. Üzerimiz kirli diye biz oturmadık. İnsanlara rahatsızlık vermeyelim dedik. Şoför arkadaş ısrar etti. Fakat biz oturmadık. Biraz sohbet ettik. O da bize bir güzellik yapıp çalıştığımız yere kadar getirdi. Güzergahı olmadığı halde bizi getirdi. Gündem epey bir değişti. Biz biraz sıkıldık ama memnunuz bu ilgiden.”

“Tiyatrocu olsak madenci olmazdık. Kırıldık”
10 yıldır madencilik sektöründe olduğunu anlatan maden işçisi Turgay İnam, bir anda gündeme gelmelerinin ardından sosyal medyadaki bazı paylaşımlara tepki gösterdi. Bazı yorumlarda “Tiyatro oynuyorsunuz” şeklindeki sözler okuduğunu anlatan İnam, şöyle devam etti:
“Biz büyüklerimizden, babamızdan böyle gördük. Böyle örf ve adetle yetiştik. Kim olsa aynısını yapardı. Bu gün bazı sosyal medyada yorumları okudum. 'Tiyatro oynuyorsunuz, inandırıcı değil' gibi sözler okudum. Kırıldım. Keşke yürüseydik de o yazılar yazılmasaydı. İster istemez kırılıyoruz. Biz tiyatrocu değiliz. Tiyatrocu olsak madenci olmazdık. Bunları da bu şekilde mesaj vermek istiyorum. Arkadaşlar yazarken dikkat etsinler.”

O maden bu kez ağlatmadı, gururlandırdı
Halk otobüsünde ayakta seyahat eden maden işçilerinden 31 yaşındaki Gökhan Onur, madenciye değer verilmesinin mutluluk verici bir duygu olduğuna dikkat çekti. Madencinin iş kazalarıyla anıldığının altını çizen Onur, “Ben Kilimli İşletmesinde çalışıyorum. O gün arıza vardı. Bizi Gelik’e yönlendirdi. Yolda giderken de otobüs geldi. Şoförden Allah razı olsun. Bizi iş yerine kadar bıraktı. O gün zaten belki de oraya gitmeyecekti şoför ama oradaki arkadaş Allah razı olsun. Bizi bıraktı. Güzel bir şeydi. Madenciye böyle değer vermeleri güzel bir şey. İş kazalarıyla anılıyoruz genelde. Böyle anılmamız güzel bir şeydi. Bu işin bu kadar olacağını tahmin etmiyorduk. İşin boyutunun böyle olacağını zaten tahmin etmiyorduk” diye konuştu.

7 yıl önce 30 işçi şehit düşmüştü
17 Mayıs 2010 tarihinde Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessesesi’ne bağlı maden ocağında, eksi 540 kodunda hazırlık ve ana kat işlerini yapan taşeron şirketin çalıştığı alanda meydana gelen grizu patlamasında hayatlarını kaybeden 30 madenci de aynı ocakta yaşamını yitirmişti.

Etiketler:

madenciler , zonguldak , TTK ,

Yorumlar
  • Yavuz
    26 Eylül 2017 Salı 21:13

    O Tiyatro Yazısını Yazan Arkadaşları Sayneye Davet Etseler Yerin Metrelerce ALtına Girmeye Korkarlar Sanırım Madencinin Hayat Hikayesidir Yer Altı Bir Madenci Oğlu Olarak Tüm Madencilerle Gurur Duyuyorum

Yaşlı adamın elinde tomarla parayı görenler polisi aradı...

25 Eylül 2017 Pazartesi 18:03

Yaşlı adamın elinde tomarla parayı görenler polisi aradı...

Zonguldak’ta 78 yaşındaki Hasan Zaman, elinde bir tomar parayla görülünce polis alarma geçti. Yaşlı adamın dolandırıcıya para yatıracağını sananlar telefona sarılıp polisi aradı. Gerçek ise polis gelince ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, olay, öğlen saatlerinde Zonguldak Valiliği önünde meydana geldi. 78 yaşındaki Hasan Zaman, bir elinde baston diğer elinde bir tomar parayla valiliğin yolunu tuttu. Yaşlı adamı görenler ise dolandırıcılık şüphesiyle polisi aradı. İhbarı alan polis ekipleri ise kısa sürede yaşlı adamın yanına geldi. Polise dolandırılmadığını, 2B arazisi için Tapu Müdürlüğüne para ödemeye geldiğini anlatınca gerçek ortaya çıktı. Öğlen paydosu nedeniyle polis noktasına getirilen yaşlı adamın imdadına polis ekipleri yetişti.
Olası bir hırsızlık ve dolandırıcılık olayına karşı polis ekiplerinin nezaretinde polis otosuna getirilen Zaman, eşinin öldüğünü ve kendisinin para ödemeye geldiğini anlattı. Gazetecilere de bastonuyla tepki gösteren Zaman, bindiği polis otosuyla polis merkezine getirildi.
Yaşlı adamın mesai saatinin başlamasıyla polis nezaretinde yeniden ilgili kuruma getirileceği öğrenildi. Zaman'ın elindeki paranın miktarının ise yaklaşık 20 bin lira olduğu öğrenildi.

Etiketler:

Kdz. Ereğli , para , polis , yaşlı adami ,

Yorumlar