Türkmenistan Büyükelçisi Rektör Çufalı ile bir araya geldi

3 Ekim 2020 Cumartesi 09:34

Türkmenistan Büyükelçisi Rektör Çufalı ile bir araya geldi

Türkmenistan Büyükelçisi İşankuli Amanliyev, Uluslararasılaşma yolunda önemli adımlar atan ve dünyanın birçok ülkesinden yabancı uyruklu öğrencinin eğitim görmesine imkan sağlayan Bülent Ecevit Üniversitesini ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Büyükelçi, Üniversitede öğrenim gören Türkmen öğrencilerle ilgili istişarelerde bulundu ve üniversite hakkında daha geniş bilgi edindi. Büyükelçi Amanliyev, BEÜ Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı ile görüşmede Türkmenistanlı öğrencilerin Üniversitede eğitim görmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Başta Türk Cumhuriyetleri’nden gelen öğrenciler olmak üzere, yabancı uyruklu öğrencilerle ilgili yürütülen çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulundu. 69 farklı ülkeden öğrenciyi buluşturan BEÜ’nün çok kültürlü ortamının önemine vurgu yapan Çufalı, Üniversitenin kardeş ve komşu ülkelerden gelen uluslararası öğrencilere tüm misafirperverliğiyle her zaman açık olduğunu söyledi.
Türkiye ile Türkmenistan halkının ortak geçmiş ve samimi ilişkilere sahip olduğunu ifade eden Büyükelçi Amanliyev, süreçte emekleri için Rektör Çufalı’ya teşekkür etti. İki ülke ilişkileri ve eğitim faaliyetlerinin ele alındığı görüşmenin sonunda, ziyaret; karşılıklı çeşitli hediyeler ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.
Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı ile yapılan görüşmenin ardından Büyükelçi, Türkmen, öğrenciler ve Bülent Ecevit Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa İnan ile görüşerek, öğrenciler ile sohbet etti.

Yorumlar

Narkotim'den torbacılara suçüstü

3 Ekim 2020 Cumartesi 09:32

Narkotim'den torbacılara suçüstü

Zonguldak'ta Narkotim ekiplerinin sokak satıcılarına yönelik düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 1 kişi tutuklandı.

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı Narkotim ekipleri, özellikle Acılık bölgesinde faaliyet gösteren sokak satıcılarına yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda İ.B. (42), G.G. (26) ve S.Y. (29) isimli zanlılar, yapılan takip sonucu yakalandı. Operasyonda 30 gram uyuşturucu ve uyarıcı madde ile suçtan elde edildiği değerlendirilen 5 bin 865 lira ele geçirildi. Zanlılardan uyuşturucu madde sattığı tespit edilerek gözaltına alınan S.Y., çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar

Bozkurt "Önceliğimiz Ereğli Devrek yolu"

2 Ekim 2020 Cuma 22:26

Bozkurt "Önceliğimiz Ereğli Devrek yolu"

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Kdz. Ereğlili ve Alaplılı madenciler tarafından Kozlu’da kurulan Kdz. Ereğli ve Alaplı Köylerini Kalkındırma Derneği’nin yöneticilerini ağırladı.

Kdz.Ereğli ve Alaplı Köylerini Kalkındırma Derneği Başkanı Yener Arslanboğa, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Ak Parti Kdz.Ereğli İlçe Teşkilatı'nı ziyaret ederek, İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ve yönetim kurulu üyelerine 'hayırlı olsun' dedi. Ziyarette konuşan Arslanboğa, Saffet Bozkurt'un Ak Parti İlçe Başkanlığına atanmasının ilçe genelinde bir heyecan yarattığını vurgulayarak, "Biz Kozlu'da bir ıslık ile toparlanırız. Emin olun bu aynı şekilde Ereğli içinde geçerli.  Sizin de bir ihtiyacınız olduğunda gerektiğinde her zaman yanınızdayız. Bizim aktif siyasetimiz hem burada hem Kozlu'da. Kozlu'da, dernek üyelerimizden İl Genel Meclisi'nden olan var. Kozlu Belediyesi'nde olan var. Elimizden geldiği kadar siyasetimizi yapıyoruz. Bizim en büyük sıkıntımız Ereğli - Devrek yolu. Bu yolun bir an önce tamamlanmasını bekliyoruz" dedi.

Ziyarette, kendisinin de TTK'da çalıştığını hatırlatan Bozkurt, Dernek yöneticisi genç madencileri ilçe teşkilatında ağırlamaktan mutlu olduğunu söyledi. Bozkurt, "Ben sizleri böyle birlik ve beraberlik içerisinde görmekten çok mutlu oldum. Aramızda ayrı gayrı yok. Her sorununuzda yanınızdayız.  Ereğli de olduğunuz müddetçe her zaman teşkilâtımıza bekleriz. Sizin gibi arkadaşlara Ereğli'nin ihtiyacı var. Bizde hata yapabiliriz, sizler de toplum içerisindesiniz. Kendinizi yetiştirmişsiniz, birbirimize yön vermekte fayda var. Bize her konuda fikir ve öneri getirebilirsiniz. TTK noktasında herhangi bir şey olur ya da bulunduğunuz yerde kendinizi ifade etmekte eksik kalırsanız biz buradayız, yanınızdayız" dedi. Bozkurt, kendisine iletilen Ereğli-Devrek yolu konusunda da Milletvekili Hamdi Uçar ile bir görüşme yaptığını söyledi.

Konuyla ilgili bir Ankara programının hazırlığı için de olduklarını açıklayan Bozkurt şunları kaydetti: "Bizim şu anda en öncelikli çözmemiz gereken sorun Ereğli-Devrek yolu. Dün gece, bu konuyla ilgili Hamdi Uçar vekilimizle görüştük. Kendisine bir şekilde Bakanlığa ve ilgili Genel Müdürlüğe gitmemiz gerektiğini ifade ettim. Önümüzdeki hafta için randevu alma girişimindeyiz. Ereğli-Devrek yolu sorununu bir şekilde çözmemiz gerekiyor. İlk etaptaki düşüncemiz, Ereğli-Zonguldak yolunu yapan firmaya Ereğli- Devrek yolunu da devretmek.  Eğer bu bir şekilde bir çözüm üretemezsek, en azından 5-6 kilometrelik kısmını tozdan çamurdan kurtarmak için stabilize etmek istiyoruz. Yapacağımıza inaniyoruz. Mücadele edeceğiz. İnşallah Ereğli-Devrek yolunu 'bitmeyen aşk ' oarak anılmaktan kurtaracağız. "

Yorumlar

Covid-19 denetimleri aralıksız sürüyor

2 Ekim 2020 Cuma 21:33

Covid-19 denetimleri aralıksız sürüyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Kaymakamlık tarafından görevlendirilen ekipler iş yerlerinde Covid 19 salgını ile ilgili alınan tedbirleri denetlemeyi sürdürüyor..

Kdz.Ereğli Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan ve belediye, sağlık ilce müdürlüğü gibi farklı kurumlarda çalışanlardan oluşan ekipler ilçe merkezi ve mahallelerde ki iş yerlerinde Covid-19 salgınına ilişkin denetimlerine aralıksız devam ediyor. Eksiği bulunan iş yerlerine uyarılarda bulunan ekipler, önlemleri sıkı şekilde uygulayanlara teşekkür ediyor. Bugün Hatip Sokak üzerindeki iş yerlerini gezen ekipler alınan önlemleri denetledi. İş yeri sahipleri de denetimlerin yapılmasından memnuniyet duyduklarını belirterek bu salgının hep birlikte yetkililerin uyarılarını dikkate alarak önlenebileceğini ifade etti.

Yorumlar

Başkan Keleş teşvik toplantısına katıldı

2 Ekim 2020 Cuma 21:14

Başkan Keleş teşvik toplantısına katıldı

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Sanayi ve Teknoloji Bakani Mustafa Varank başkanlığında yapılan sanayi bakanlığı-oda borsalar teşvikler toplantısına katıldı.

TOBB Başkanı  M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Başkanlığında, 360 Oda ve Borsa Başkanlarının katılımıyla yapılan toplantı, çevrimiçi video konferans yoluyla gerçekleştirildi. Oda ve Borsa Başkanları tarafından üyelerin güncel sorun, talep ve beklentileri TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu'na ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a aktarıldı. Kdz.Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş video konferans ile gerçekleşen toplantıda, Kdz. Ereğli'ye 2.OSB kurulmasının gerektiğini ve otomotiv sektörü emisyon regülasyon geçişi öteleme talebini TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a aktardı. 

Yorumlar