Türkmen ve Tosun’dan yaralı madencilere ziyaret...

23 Haziran 2018 Cumartesi 13:52

Türkmen ve Tosun’dan yaralı madencilere ziyaret...

AK Parti Zonguldak Milletvekili adayı Polat Türkmen ve AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, göçükten sağ kurtulan madencileri ziyaret etti.

TTK Karadon maden ocağında meydana gelen göçükten yaralı kurtulan maden işçileri Recep Yurtseven ve Mevlüt Karagöl’ün Atatürk Devlet Hastanesi’ndeki tedavisi sürüyor. AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun ve AK Parti Zonguldak Milletvekili adayı Polat Türkmen, yaralı kurtulan madencileri ziyaret etti. 
Madencilerle görüşen Polat Türkmen, “Bir sıkıntı yok, Allah’a şükür. Sadece müşahede için buradasın. Siz oradan çıkana kadar sizin için dua ettik. Allah şifa versin. Bu hiç unutulmaz. Cenab-ı Hak ömrünüzü uzun eylesin. Yuvanıza dert keder vermesin. İyisiniz, doktorlar burada, başhekim burada. Biz buradayız. Dua ediyoruz. İyi olacaksınız, geçecek” ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar

Valilik açıkladı...

23 Haziran 2018 Cumartesi 12:32

Valilik açıkladı...

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, dün akşam 19.00 itibariyle meydana gelen göçükte mahsur kalan 2 işçiye ulaşıldığını ve durumlarının iyi olduğunu açıkladı.

Madencağı bölgesine giderek çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Ahmet Çınar, mutlu haberi gazetecilere verdi. Vali Çınar, “Yüzlerini de yıkadılar. Her şey normal. Durumları da iyi. Birazdan inşallah çıkaracaklar. TTK’nın Genel Müdürlüğümüzün bu konularla ilgili kazalarla ilgili tahliye ekibi Türkiye’nin en iyi, en tecrübeli, en profesyonel ekibi. Herkes işinin başında. Sağlık ekiplerimiz, AFAD müdürlüğümüz zaten TTK Genel Müdürümüzün koordinesinde her şey iyi gidiyor. Çok şükür Allah beterinden saklasın. Her şey normal” ifadelerine yer verdi. 
Vali Çınar, kazanın oluş sebebiyle ilgili sorulara da, “Onlar teknik konular” diyerek açıklamasını sonlandırdı. 
Kurtarma çalışmalarının ardından mutlu haber geldi 
Türkiye Taşkömürü Kurumu Karadon Müessesesine bağlı maden ocağında yerin eksi 340 ila 460 kodlarında meydana gelen göçükte kalan 2 işçiye ulaşıldı. Recep Yurtseven isimli maden işçisi ile kurumda 2009 yılında işe başlayan Mevlüt Karagöl isimli işçi, 16.00-24.00 vardiyasında çalıştıkları esnada göçük altında kaldı. Olayın ardından bölgeye çok sayıda sevk edilen sağlık ekibi, polis, AFAD ekibi bekleyişlerini sürdürüyor. Tahliye ekibi göçüğün meydana geldiği bölgede arama kurtarma çalışması yaptı. Yaklaşık 5 saat süren çalışmanın ardından işçilere sağ ulaşıldı. Maden ocağındaki tahkimat çalışmalarının ardından işçiler bulundukları yerden kurtarılarak yer üstüne çıkartılacak. 
Olayda yaralanan Ferdi Oral isimli işçi ise Atatürk Devlet Hastanesinde tedavisinin ardından taburcu edildi. 

Etiketler:

valilik , açıklama

Yorumlar

"Belediyenin yapacağını polis yaptı"

23 Haziran 2018 Cumartesi 11:33

"Belediyenin yapacağını polis yaptı"

Zonguldak'ın 69 Ambarları mevkisinde ağaçlar polis ekiplerince boyandı. Durumu fark eden vatandaşlar, "Zonguldak Belediyesi'nin işini polis ekipleri yapıyor" yorumunda bulundu.

İl Emniyet Müdürlüğü, "Bahar temizliği gibi yeni bir dokunuş" temasıyla 69 Ambarları mevkisindeki ağaçların boyanarak kireçlendiğini duyurdu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Müdür Turanlı, "Vardır orada yaşlı Üzülmez deresi. Neresidir bu şehrin gezi terası. 'İkinci makas' der üzülmeyiz bakarız. Ağaç bizde, yeşil bizde dururken 'Ah ah' deyip eski güne ağıt yakarız. Zonguldak girişinde her şey kontrol altında. Bu kent yeşille, beyazla Polis; Yunusla, Şahin’le Güzeldir.” İkinci makasta bir tören mi var. Ağaçlar tutulmuş; polisler nöbette. Yeşil Beyaz olmuş ağaçlar. Topluma Destek duadır. Bahar temizliği gibi yeni bir dokunuş @daglarbayirlar'inin şehre gerisini de siz kirecleyin" ifadelerine yer verdi. 
69 Ambarları mevkisinde ikamet eden bazı vatandaşlar ise güzergahı kullanan sürücüler ise polis ekiplerine çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler. Vatandaşlar, "Emniyet Müdürü Ahmet Turanlı'nın sayesinde şehrimizin bir çok noktasındaki eksiklikler gideriliyor. Yanlışlıklar düzeltiliyor. Kendisine teşekkür ediyoruz. Burada da belediyenin yapacağı işi polis ekipleri üstlenmiş. Böyle askerimiz, polisimize canımız feda olsun" diye yorumda bulundular. 
Turanlı, kentin bazı noktalarında özellikle vatandaşların yürüdüğü kaldırımlardaki engeller için de harekete geçmiş ve direk ve tabela gibi engelleri kaldırımlar üzerinden kaldırtmıştı.

Etiketler:

polis , çevre

Yorumlar

Aysel Manay torununu sünnet ettirdi

22 Haziran 2018 Cuma 22:18

Foto-Kemera-Haber: Elif Altıner

Aysel Manay torununu sünnet ettirdi

Er Lider Demir Çelik Yönetim Kurulu Başkanı ve Kdz. Ereğli Girişimci ve Yönetici İş Kadınları Derneği (ERGİKAD) 2. Başkanı Aysel Manay torunu Berker Manay’ı sünnet ettirdi.

Ereğli Haber- Er Lider Demir Çelik Yönetim Kurulu Başkanı ve Kdz. Ereğli Girişimci ve Yönetici İş Kadınları Derneği (ERGİKAD) 2. Başkanı Aysel Manay’ın torunu Gamze ve Volkan Manay çiftinin oğulları Berker Manay için sünnet düğünü düzenlendi. Bu akşam Erdemir Mühendisler Derneği Lokali’nde gerçekleşen sünnet düğününde erkekliğe adım atan Berke Manay ile davetliler çalan müzik eşliğinde dans edip eğlendi.
Manay ailesinin sünnet düğününe devlet erkânı ile iş dünyasının önde gelen isimleri de katıldı. Düğün töreninde Kdz. Ereğli Eski Kaymakamı Nazım Madenoğlu ile eşi Yaşar Madenoğlu, Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Kdz. Ereğli sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Abdullah Hasçelik, Kdz. Ereğli Girişimci ve Yönetici İş Kadınları Derneği Başkanı Nilgün Efes, Kdz. Ereğli TSO Eski Başkanı Sertan Yalçın, Özerler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Yazıcı, İz Medya Prodüksiyon Sahibi Yeşim Özdoğan, Balcı Beton’dan Yüksel Balcı, İlkadımlar Limited Şirketi'nin kurucuları Ahmet Hasan Eroğlu ile çok sayıda işadamı ve Manay ailesinin yakınları katıldı.
İz Medya Prodüksiyon ailesi olarak Berke Manay’ı tebrik ediyor, ailesi ve sevdikleri ile birlikte bir ömür boyu mutluluklar dileriz.

Yorumlar

İmar barışı Zonguldak’ta anlatıldı

22 Haziran 2018 Cuma 15:45

 İmar barışı Zonguldak’ta anlatıldı

Zonguldak’ta imar barışı toplantısında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedat Gürgen, "Hazır şu barışma işleri başladıktan sonra inşallah 31 Ekim’den sonra bir daha barışılacak şekilde bir imar düzenimiz olmasın. Cennet gibi bir ülkede yaşıyoruz ancak kul eliyle bozuyoruz" diye konuştu.

Bir otelde düzenlenen toplantıda, 13 milyon yapının imar ve iskan sorununun çözülmesi konusu görüşüldü. Toplantıya, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedat Gürgen, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Pelin Ayşe Yağız, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle ve köy muhtarları katıldı.
Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunduğu programın açılış konuşmasını Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Pelin Ayşe Yağız yaptı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedat Gürgen, “Bu programı imar barışını anlatmaya çalışıyoruz. Çünkü imar barışı vatandaş açısından faydalanılması gereken ve artık son nokta olarak gördüğümüz imar durumları, yapılarla ilgili sıkıntıları çözebileceğimiz en son yasal düzenleme olarak görüyoruz. İmar barışının neler getirip, neler götürdüğünü muhtemelen programın devamında arkadaşlarımız anlatacak. Ben özellikle şunu vurgulamak istiyorum. Birincisi bu kanun bir imar affı değil. Bu kanunla yapılan düzenleme bir imar barışıdır. İmar barışıyla, imar affının ne farkı var? İmar affı uygulamaları genellikle yapılmış olan yapıların mevcut halinin kazanılmış hak olarak görüldüğü, bundan sonraki yapılacak olan yıkım ve yapımlarda o kazanılmış hak üzerine binaların inşa edileceği hak anlamına geliyor. İmar barışı ise mevcut yapıların mevcut haliyle korunup, belgelenip, yıkıldıktan sonra tekrar yapılabildiği anlamına geliyor. İmar affı binalar açısından kazanılmış bir hak olurken, imar barışı binaları mevcut haliyle tanıtıyor. Bunun getirmiş olduğu faydalar var. Bir defa imara aykırılıktan dolayı yıkım kararları, para cezaları gibi durumlar imar barışından sonra yapı kayıt belgesi alınmasıyla duruyor. Vatandaşın kendi mülkiyeti olmayan, hazine mülkiyeti veya belediye mülkiyeti olan yerleri satın alma imkanı getiriyor. Binaların mevcut durumuyla tanınırken aynı zamanda mülkiyet problemlerini de çözebilecek şekilde düzenlenmiş bir kanun. Bu kanunda bir sihirli değnek değil. Bütün sorunları da çözecek durumda değil. Kanunun uygulanması açısından çoklu mülkiyet olan yerlerde barışın da tamamının anlaşması gibi genel prensiplere de uymamız gerekir. İmar barışından faydalanmak için geçerli tarih 31 Ekim itibariyle doluyor. 31 Ekim’e kadar tüm vatandaşların bu konuda bilgilendirilmesi gerekiyor. E-devlet üzerinden kendi müracaatlarını kendilerinin yapabileceğini söylenmesi gerekiyor. Paraların da ödenmesinde son süresinin 31 Aralık olmasının net olarak söylenmesi gerekiyor. Eğer bu bilgilendirmeler yapılmazsa, süre geçtikten sonra Zonguldak’tan birisi gelip süreyi kaçırdığını söylerse sorumluluk sizdedir haberiniz olsun. Biz tüm muhtarlarımızı topladık bilgilendirdik haberiniz yoksa muhtarınıza sorun diyeceğiz. Bu konunun vebali sizdedir. Hazır şu barışma işleri başladıktan sonra inşallah 31 Ekim’den sonra bir daha barışılacak şekilde bir imar düzenimiz olmasın. Cennet gibi bir ülkede yaşıyoruz ancak kul eliyle bozuyoruz” ifadelerine yer verdi.
Zonguldak Valisi Ahmet Çınar da, “Kaçak diyebileceğimiz yasal olmayan şekillerde, usullerde yapılmış çok sayıdaki binanın artık o kaçak hükmünden çıkması, çıkan yasaya uygun hale getirilmesi birçok açıdan eleştirileriyle beraber değerlendirildiğinde bir barış ihtiyacının ülke genelinde var olduğu bunun da bu şekilde yasal sürece sokulduğu görülmüş olacak. Bu Türkiye açısından büyük ve yeni bir olay. Burada hepimize çok büyük işler düşüyor. Az önce genel müdürümüz ifade ettiler. Muhtarlarımız kendi köy mahallelerinde hem bu barış sürecini yürütecek bir koordinatör bir temsilci gibi olacaklar. Hem sorumlusu olacaklar. Gözümüz kulağımız her şeyimiz olacaklar. Bu konuda sizlerden hassasiyet rica ediyoruz. Gezerek, dolaşarak, konuşarak kendi usullerince başka tekniklerle vatandaşımızı haberdar etmek, vatandaşı yönlendirmek şeklinde bir sorumluluğumuz var” diye konuştu.

Yorumlar