Türkler yeni bir gezegen bulsalar...

3 Temmuz 2018 Salı 17:19

Türkler yeni bir gezegen bulsalar...

“Türkler yeni gezegen bulsa adını ne koyardı?”


İz Medya olarak Kdz. Ereğli halkına “Türk’ler yeni bir gezegen bulsalar adını ne koyarlardı?” sorduk.

İşte bu soruya Ereğli halkı tarafından verilen ilginç yanıtlar;

 

Yorumlar
 • Haaayaaalettt
  4 Temmuz 2018 Çarşamba 13:14

  Sence bizim bi gezegen bulma şansımızzz ne kadar :) :)

 • Erdem Candan
  3 Temmuz 2018 Salı 18:00

  Güzel Bir Röportaj Olmuş Tebrik Ederim.

49 kere maşallah… Erdoğan çifti evliliklerini kutladı…

3 Temmuz 2018 Salı 17:14

Ereğli Haber

49 kere maşallah… Erdoğan çifti evliliklerini kutladı…

Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan’ın evliliğinin 49. Yılını kutladı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan eşi Hacıkadın Erdoğan ile 49. Evlilik yıl dönümlerini büyük bir mutluluk içerisinde kutladı. Doktor, Avukat, hemşire ve uzman olmak üzere 4 çocuk yetiştiren Erdoğan çifti 49 yıllık süre zarfında Ereğli ve Alaplı bölgesine hatırı sayılır derecede eserler kazandırıp, her zaman yardıma ihtiyacı olan insanların yanlarında oldu.
İlçemizde Sağlık Meslek Lisesi, Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel İlk ve ortaokulu, camiler, birçok fakir aileye yeni ev ve kumanya yardımlarında bulunan Erdoğan’ın elde ettiği istikrarlı başarısının arkasında mutlu bir aile yaşantısı bulunuyor.
İzmedya olarak Erdoğan çiftini tebrik ediyor, mutluluklarının daim olmasını diliyoruz.

Yorumlar
 • Osmanlar köyünden Ahmet kolay
  3 Temmuz 2018 Salı 21:27

  Size esinle birlikte huzur ve mutluluk dolu bir yasam diliyorum. Her ikinizi de tebrik eder, mutluluklar dilerim.

Kurban Bayramı'na evlerine kavuşacaklar

3 Temmuz 2018 Salı 16:30

Ereğli Haber

Kurban Bayramı'na evlerine kavuşacaklar

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi tarafından LÖSEV, Şehit Aileleri ve Madenciler Dernekleri için dernek evi yapımı projesine başlandı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Erdemir Ofis yolu üzerinde LÖSEV, Şehit Aileleri ve Madenciler için dernek evleri yapımı projesine başlandığını belirtti.
Yapılacak 3 dernek evi ile LÖSEV, Şehit Aileleri ve Madenciler Derneklerinin sosyal ve kültürel faaliyetlerini daha iyi şartlarda yapabilmeleri amacıyla bu projeyi hayata geçireceklerini dile getiren Uysal, 3 dernek evinin Kurban Bayramı’na kadar tamamlanmasının planlandığını söyledi. Uysal ilçede daha öncede Gaziler Derneği, Muhtarlar Derneği, Yeşilay ve Kızılay gibi dernekler içinde yer temin ettiklerini ve daha güzel ortamlarda faaliyetlerini sürdürdüklerini anlattı.

Yorumlar

Hakimden Eylül'ün öldürülmesine tepki...

3 Temmuz 2018 Salı 11:19

Hakimden Eylül'ün öldürülmesine tepki...

Ankara'da 8 yaşındaki Eylül'ün öldürülmesi olayıyla ilgili tepkisini dile getiren Zonguldak Ağır Ceza Mahkemesi üyesi Hakim Huriye Gülen, "Önce hayvandan başlıyorlar. Sonra insanlara yöneliyorlar" diye konuştu.

CHP Zonguldak milletvekillerinin mazbatalarını teslim eden İl Seçim Kurulu Başkanı ve Ağır Ceza Mahkemesi üyesi Hakim Huriye Gülen, CHP 1. sıra milletvekili Avukat Ünal Demirtaş ve Deniz Yavuzyılmaz ile bir süre sohbet etti. Demirtaş, TBMM'de cinsel istismar konusunu ele alacağını ifade ederek, "Öncelikli olarak ele alacağım konulardan birisi bu cinsel istismar meselesi" şeklinde konuştu.
Huriye Gülen, "Gerçekten bu son Eylül isminde kızımızın olayı. Adam daha önce de köpeğe tecavüz etmiş. Önce hayvandan başlıyorlar. Ondan sonra insanlara yöneliyorlar. Her canın önemli olduğu çocuklara öğretilmiş olsa bu sancılar yaşanmaz. Her canlı, bitkiler, hayvanlar, insanlar. Birini ötekinden üstün kılmayacaksın. Doğal dengeyi sağlamak için herkes elinden geleni yapmak zorunda" ifadelerini kullandı.
CHP'lilerin mazbata töreninin ardından AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar da mazbatalarını aldı. Milletvekillerinin mazbatalarının verildiği salonda konuşan Hakim Huriye Gülen, AK Parti'li vekillerle de Eylül Yağlıkara'nın öldürülmesi olayını konuşarak, "Hayvana tecavüz eden yarın insana tecavüz ediyor 3 yaşındaki çocuklara. Bunları hiç aklınızdan çıkartmayın ona göre mücadele edin" dedi.
Bu sırada partililerden birisi "Onlar insan değil, hayvan" demesi üzerine "Hayvanlara günah. Hayvanlar onlardan daha asil" diye konuştu.
AK Partili milletvekilleri de mazbatalarını aldıktan sonra adliyeden ayrıldı.

Yorumlar

Kömüre Giden Demiryolu Projesi ile başarı geldi

3 Temmuz 2018 Salı 10:52

Kömüre Giden Demiryolu Projesi ile başarı geldi

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın "Kömüre Giden Demiryolu" projesi yılın turizm projesi dalında 4 finalist arasından ikinci oldu.

Ticari kaygı ve kar amacı güdülmeden, şehirlerin geleceğine ışık tutmak, ülkedeki başarılı, toplumsal fayda odaklı, projeler, uygulamalar ile uygulayıcıları desteklemek ve örnek göstermek amacıyla, tarafsızlık, adalet ve hakkaniyet ölçüleri temel alınarak düzenlenen Şehir Ödülleri 2018 adayları arasında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı da yerini aldı. Kömüre Giden Demiryolu Projesi ile Yılın Turizm Projesi alanında başvuruda bulunan BAKKA, ön değerlendirme ve Üst Jüri değerlendirmesi sonucu ikinci oldu. 
Jüride, Kültür ve Turizm Bakanlığından Dr. F. Gülay Aslan, Eğitim Genel Müdürü TURSAB Ali Rendan ve TÜROB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Faik Öztunç yer alırken, birinciliği Karacadağ’ın Göbeklitepe Projesi kazandı. 
19 Temmuz 2018’de DEU Kültür Sarayı’nda ödül töreni gerçekleştirilecek. 

Yorumlar