Türkiye şampiyonu takım altınla ödüllendirildi

29 Haziran 2020 Pazartesi 11:32

Türkiye şampiyonu takım altınla ödüllendirildi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi, üst üste elde ettiği şampiyonluklardan dolayı Kdz. Ereğli Belediyespor Paravolley takımını ödüllendirdi. Mart 2020’de Belediye Meclisi’nin oy birliği ile aldığı karar ile Paravolley takımına birer Cumhuriyet altını ödül verildi.

Kdz. Ereğli Belediye Meclisi’nin, Mart ayı toplantısında oybirliğiyle aldığı karar gereği, Kdz. Ereğli Belediyespor Paravolley takımı, üst üste elde ettiği şampiyonluklardan dolayı birer Cumhuriyet altını ile ödüllendirildi.
Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Bölge ve Garnizon Komutanı Hüseyin Sami Uyar, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, , İlçe Spor Müdürü Serkan Keleş, Kdz. Ereğli Belediyespor Kulübü 2. Başkanı İhsan Yazıcıoğlu, Belediye Meclis Üyeleri ve Kulüp Yönetim Kurulu Üyeleri, Satılmış Yiğit, Tarkan Atik, Sertan Kuzu ve sporcuların katılımı ile düzenlenen yemekte Paravolley takımına ödülleri olan cumhuriyet altınları takdim edildi.

“Ereğli halkı kalben sizi destekliyor”
Törende konuşan Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, elde edilen başarı kadar ödüllendirmenin de çok önemli olduğunu belirterek, “Paravolley takımımız çıtayı çok yükseğe koydu. Bundan sonra da çıtayı aynı seviyede tutmak için, çok çalışmamız gerekir. Başarıyı ödüllendirmek ayrı bir güzel olay. Ereğli Belediye Başkanımızı ve Meclis üyelerimizi bu güzel çalışmasından dolayı kutluyorum. Sizin başarınızı fark etmişler ve takdir etmişler. Hediyeler semboliktir. Ereğli halkının kalben sizi desteklemesi en büyük ve güzel hediyedir. Tüm sporcularımızı kutluyorum” dedi.

“Avrupa’da da şampiyonluk bekliyoruz”
Kdz. Ereğli Belediye ve Ereğli Belediyespor Kulüp Başkanı Halil Posbıyık da konuşmasında, Paravolley takımının Türkiye’de hem ligde hem kupada şampiyonluklar elde ettiğini, bununla gurur duyduklarını belirterek “Türkiye’de elde edilen şampiyonlukların ardından bu sene pandemi olmasaydı Avrupa şampiyonasına gidecektiniz ama pandemi dolayısıyla organizasyonlar iptal oldu” dedi.

“Kadın ParaVolley takımı da kurulacak”
Kadın ParaVolley takımının da yakında devreye girdiğini ifade eden Posbıyık şunları söyledi:
“Sizi başarıdan başarıya koşturan yönetici, teknik adam ve antrenörlerimizi, sporcularımızı tek tek kutluyorum. Ereğli halkı adına, Ereğli Belediye Meclisi, Mart ayındaki toplantısında sizleri ödüllendirmeye karar verdi. Sizleri kutluyorum. Allah yolunuzu açık etsin. Hedefi olmayan insanları hiç sevmem. Her zaman bir hedefiniz olmalı. Öğrencilikte, askerlikte, siyasette, ticarette, sporda… Türkiye’de siz bize şampiyonluklar gösterdiniz. Şimdi Ereğli halkı sizden Avrupa’da şampiyonluklar bekliyor. Sizleri bir kez daha kutluyorum.”

Bedensel Engellilere voleybol Federasyonu Kdz. Ereğli Belediyespor Paravolley Takımı 2018-2019 yılında Türkiye Kupası, 2018-2019 sezonu Türkiye Lig Şampiyonluğu, kulüp olarak 4 sezondur yapılan liglerde 2 Türkiye kupası ve 2 Lig şampiyonluğu elde etti. 2019- 2020 Sezonunu yenilgisiz set vermeden lider bitirdi. ParaVolley Milli takımında Kdz. Ereğli ParaVolley’den 6 sporcu ve 1 antrenör bulunuyor.

Yorumlar

Kömürspor'un toplanma tarihi belli oldu

26 Haziran 2020 Cuma 15:48

Kömürspor'un toplanma tarihi belli oldu

TFF 2. Lig takımı Zonguldak Kömürspor, 29 Haziran Pazartesi günü topbaşı yapacak.

Türkiye Futbol Federasyonu, TFF 2. Lig ve 3. Lig'i 18 Temmuz'da başlatma kararının ardından Zonguldak Kömürspor'un da toplanma tarihi belli oldu. Zonguldak Kömürspor A.Ş Başkanı Hakan Hürfikir, Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner ve Futbol Şube Sorumlusu Hacı Demir biraya gelerek toplanma tarihini 29 Haziran Pazartesi olarak belirledi. Zonguldak Kömürspor A.Ş Başkanı Hakan Hürfikir, Teknik Direktör Serkan Afacan ve oyunculara ulaşarak toplanma tarihini açıkladı.
Zonguldak Kömürspor'un konakladığı yer olan DSİ misafirhanesinde sağlık çalışanlarının kalmasından dolayı kırmızı-lacivertli takım toplanma yerini bir otel olarak belirledi. Kırmızı-lacivertli takım kalan 6 hafta boyunca otelde konaklayacak.
Zonguldak Kömürspor 29 Haziran Pazartesi günü akşam saatlerinde Teknik Direktör Serkan Afacan yönetiminde 1922 Konyaspor hazırlıklarına başlayacak.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , TFF , 2.lig , kömürspor ,

Yorumlar

Yaşayan efsane yeşil sahalarına dönmenin hayalini kuruyor

19 Haziran 2020 Cuma 13:04

Yaşayan efsane yeşil sahalarına dönmenin hayalini kuruyor

Zonguldak'ta amatör küme ekiplerinden Zonguldak Gençlikspor'u çalıştıran 70 yaşındaki futbol antrenörü Hayri Dübüş, 100 yıllık kulüpte 50 yılını devirerek genç antrenörlere taş çıkarttı.

Zonguldak'ta 100 yıl öncesinde kurulan Zonguldak Gençlikspor'da 50 yılını deviren 70 yaşındaki tecrübeli antrenör Hayri Dübüş adeta genç antrenörlere taş çıkartıyor. Disiplinli kişiliği ile tecrübelerini oyunculara aktaran Dübüş, 50 yıldır Zonguldak Gençlikspor'da bir çok futbolcuyu Türk futboluna kazandırdı. 50 yıldır Zonguldak Gençlikspor takımında sadece gençlere şans veren deneyimli antrenör Hayri Dübüş, gençlerden kurulu takımıyla onlarca kupayı müzesine götürdü. Korona virüs salgını nedeniyle yeşil sahalardan uzak kalan Dübüş, salgının bitmesiyle birlikte yeniden yeşil sahalara dönmenin hayalini kuruyor.
Kariyeri boyunca profesyonel liglere 39 futbolcu yetiştirdiğini anlatan Dübüş, "Ben uzun yıllar Zonguldak Gençlik Kulübü'nde 50 senedir bu kulüpteyim. 100 yıllık kulübün 50 yılı benimle geçti. Hayatımız devam ettiği müddetçe devam edeceğiz. Bu kulübü yıllarca yaşatmaya çalıştık. Çok sayıda futbolca yetiştirdik. Kapanmaması için mücadele verdik. İnşallah sağlığımız elverirse yine hocalık olarak, yönetici olarak devam edeceğiz. Benim dönemimde 39 profesyonel yetiştirdik. 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig'de oynadılar. Uzun yıllar hizmet ettik. Yetiştirmeye de sağlığımız devam ederse, devam edeceğiz. Devamlı gençlere hizmet ettik. Yaşlı futbolcu oynatmadık. Gençleri Türk Futbolu'na kazandırmaya çalıştık. Bundan sonra da hayat devam edecek. Yine gençleri yetiştirmeye devam edeceğiz. Virüs bizi çok etkiledi. Moralimizi bozdu. Futboldan uzak kaldık. Önümüzdeki yıllarda da ne olacağı belli değil. İnşallah ülkece bu virüsten tamamen kurtuluruz" diye konuştu.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , amatör küme ,

Yorumlar

"Yeni sezonda yeni bir çime kavuşacağız"

17 Haziran 2020 Çarşamba 16:51

"Yeni sezonda yeni bir çime kavuşacağız"

TFF 2. Lig ekiplerinden Zonguldak Kömürspor Başkanı Süleyman Caner, yeni sezonda yeni bir çime kavuşacaklarını söyledi.

Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, ligin durumu ve stadyum hakkında değerlendirmelerde bulundu. İlk olarak stadyum hakkında konuşan başkan Caner, Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu ile ilgili müjdeli haberler aldıklarını söyleyerek, ''Uzun uğraşlar verdiğimiz Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu'nun zeminin ve yıkık olan duvarların ödeneği çıktı. İlk günden bugüne kadar çalışmalarda emeği olan Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel'e, Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun'a İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan'a, Ak Parti milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğluna teşekkür ediyoruz. İnşallah yeni sezonda yeni bir çime kavuşacağız. Bu sezon birçok maçımız zemine takılmıştı. Yeni sezonda orada yeni zaferlere imza atacağız” dedi.

''Ligler için toplantı yapacağız”
Liglerin başlayıp başlamaması konusunda hala belirsizlikler olduğunu ifade eden Zonguldak Kömürspor Başkanı Süleyman Caner, önümüzdeki günlerde toplantı yapacaklarını ifade ederek, ''Liglerin başlaması konusunda hala net bir tarih yok. Ama bazı takımlar antrenmanlarına başladı. Liglerin ne olacağı belli değil. Ama biz de her şeye karşı hazırlıklı olmalıyız. Önümüzdeki günlerde yönetimle toplantı yaparak toplanma tarihini belirleyeceğiz. Toplanma öncesinde korona virüs testlerinden geçeceğiz. Antrenmanlarımızda maske ve sosyal mesafe kuralı olacak” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Kdz.Ereğli , Ereğli , Haber , Zonguldak , süleyman caner ,

Yorumlar

"48 milyonluk Liralık yatırım yapılacak"

16 Haziran 2020 Salı 16:31

 "48 milyonluk Liralık yatırım yapılacak"

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun 2020 yılı içinde Zonguldak ve ilçelerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 48 Milyon tutarında yatırım gerçekleştirileceğini açıkladı.

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün merkez ve ilçelerde ihtiyaç duyulan spor tesislerini belirlemesinin ardından Milletvekillerimiz ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığımız nezdinde yaptığımız görüşmeler sonunda olumlu sonuçlar aldık.2020 yılı içinde toplam 18 yenileme, onarım ve yeni spor tesisi yapımı gerçekleştirilecek olup, bu yatırımlar için 40 milyon lira harcama gerçekleştirilecek. Merkez ilçemizde 2 milyon 600 bin lira bedelle Kemal Köksal Stadyumunun İstinat duvarı, doğal çim yenileme ve atletizm pisti onarım çalışması gerçekleştirilecek. 4 milyon 300 bin lira bedel tutarında yarı olimpik yüzme havuzu yapılacak. Üzülmez Futbol sahasının Zemininin Çime dönüştürülmesi. Sporcu soyunma odalarının yapılması ve 500 kişilik tribün yapımı işi hayata gerçekleştirilecek. Fener sentetik çim yüzeyli futbol sahasının halı değişimi yapılacak. Kozlu ilçemizde Futbol sahasının çevre tel örgülerinin, zemin çimlerinin ve yürüyüş yolu çimlerinin değişip yapılacak ve 1 adet TİP Spor salonu yapımı gerçekleştirilecek.Ereğli ilçemizde 1 adet yüzme havuzu yapılacak. Alaplı ilçemizde futbol sahasının zemin çim değişimi ile spor salonunun çatısı için bakım ve onarıma alınacak. Çaycuma ilçemizde, spor sahalarının çevre tel örgülerinin yenilenmesi ile Stadyumunun doğal gaz dönüşümü ile Tip spor salonu yapımı gerçekleştirilecek.Devrek ilçemizde 500 seyirci kapasiteli spor salonu yapımı ile Tip Gençlik merkezi yapımına başlanacak. Gökçebey ilçemizde futbol sahasının tel örgülerinin yenilenmesi. Çimlerin değiştirilmesi tel 500 kişilik tribün yapılması, Tip Spor salonu ile Tip Gençlik merkezi yapımı gerçekleştirilecek.Ayrıca 100 adet Basket Potası alımı gerçekleştirilerek ihtiyaç duyulan yerlerde kullanılması sağlanacak.”

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , zeki tosun , ak parti ,

Yorumlar