Türkiye’nin ilk çocuk hareket üssü Kdz. Ereğli’de açılıyor

11 Nisan 2019 Perşembe 16:02

Türkiye’nin ilk çocuk hareket üssü Kdz. Ereğli’de açılıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Türkiye'nin ilk Çocuk Hareket Üssü "Muzipo Kids" açılıyor.

Kdz. Ereğli Süleymanlar Mahallesi’nde Pedagog Psikolog Şühede Kulaksız'ın sahibi olduğu Muzipo Kids açılacak. 13 Nisan Cumartesi günü saat 13:00’da Adliye Binasının karşısında düzenlenecek olan törenle açılış gerçekleşecek.
Pedagog Psikolog Şühede Kulaksız açılışa tüm Kdz. Ereğli halkı

Yorumlar

Yüksek gerilim kablolarında kalan yavru baykuş kurtarıldı

11 Nisan 2019 Perşembe 15:59

Yüksek gerilim kablolarında kalan yavru baykuş kurtarıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yüksek gerilim kablolarına sıkışan yavru baykuş itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Kdz. Ereğli İstasyon Caddesi üzerinde bulunan terfi istasyonunun da yüksek gerilim kablolarının altına giren yavru baykuşu gören vatandaşlar durumu İtfaiye ekiplerine bildirdi. Kısa süre içerisinde olay yerine gelen itfaiye ekipleri sıkışan yavru baykuşu operasyonla kurtararak Veteriner İşleri Müdürlüğüne teslim ettiler.
Yaralı baykuş Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından tedavisi yapılarak yeniden doğaya salınacağı belirtildi.

Yorumlar

Çiftçilere 2 bin adet yumurta tavuğu dağıtıldı

11 Nisan 2019 Perşembe 15:09

Çiftçilere 2 bin adet yumurta tavuğu dağıtıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Ziraat Odası Başkanlığı tarafından çiftçilere 2 bin adet yumurta tavuğu dağıtımı yapıldı.

Kdz. Ereğli Ziraat Odası Başkanlığı tarafından çiftçilere proje kapsamında 2 bin adet atak ve lohman cinsi yumurta tavuğu dağıtımı yapıldı. Üreticilerden her sene talebe göre sipariş alındığı ve ileri ki tarihlerde de yumurta tavuğu dağıtımı gerçekleştireceğini belirten Kdz. Ereğli Ziraat Odası projenin çiftçilerin kalkınmasına fayda sağlanacağını belirtti. Ziraat Odası Başkanı Adil Pulat konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Çiftçilerimizden her sene talebe göre sipariş alıp atak ve lohman cinsi yumurta tavuğu dağıtıyoruz. Bu sene ilk yumurta tavuğu dağıtımımız. Çiftçilerimize 2 bin adet yumurta tavuğu dağıtımı gerçekleştirdik. Bundan sonra da devamı gelecek. Amacımız çiftçilerimize ekonomik katkıda bulunmak. Önümüzdeki günlerde tavuk haricinde başka projelerde düşünüyoruz. Bizim Ziraat Odası olarak bundan hiçbir karımız yok. Kar amacı gütmüyoruz, amacımız çiftçilerimizin ekonomisine katkı sağlamak. İnşallah başka projeleri de hayata geçireceğiz.”

Yorumlar
  • Mustafa
    12 Nisan 2019 Cuma 09:24

    Ariciliktada ayni özeni bekliyoruz.

  • Hacikadın şam
    12 Nisan 2019 Cuma 00:37

    Projeden yararlanmak icin sartlar nedir

Burak ve Betül dünya evine giriyor

11 Nisan 2019 Perşembe 13:26

Burak ve Betül dünya evine giriyor

Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı ve Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Yazıcıoğlu’nun kızı Betül Yazıcıoğlu, hayatını Aysun-İsmail Adatepe’nin oğulları Burak Adatepe ile birleştiriyor.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı ve Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İlhan- Emel Çiftinin kızları Betül Yazıcıoğlu, Aysun- İsmail çiftinin oğulları Burak Adatepe ile düzenlenecek düğün merasimi ile dünya evine girmeye hazırlanıyor. Genç çiftin düğünü için 20 Nisan Cumartesi günü 17:00’de Kılçak Köyünden gelin alma merasimi gerçekleşecek. 19:00’de ise Büyük Anadolu Otel’de düğün törenleri olacak.
Burak ve Betül Yazıcıoğlu çifti düğün törenlerine tüm dostlarını davet ederek mutluluklarını paylaşmalarını istedi.

Yorumlar

Şoförler Odası Başkan Demirtaş’ı kutladı

11 Nisan 2019 Perşembe 13:22

Şoförler Odası Başkan Demirtaş’ı kutladı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Şoförler Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Şoförler Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, 2. Başkan Ahmet Küçük ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’a ziyaret etti.
Gülüç’ün güzelleşmesi ve gelişmesi noktasında Başkan Demirtaş’ın çok başarılı olduğunu belirten Kdz. Ereğli Şoförler Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından yeni dönemde Başkan Demirtaş’a hayırlı olsun temennisinde bulunarak, başarı diledi. Civelek konuşmasında, “Gülüç’e güzel hizmetler yaptınız. Gülüç halkı da bu hizmetlerin karşılığında 31 Mart yerel seçimlerinde sandıkta size olan güvenini gösterdi. Vatandaş İle kurduğunuz diyalogun yanı sıra Gülüç’e verdiğiniz özen her zaman takdire şayandır. Yeni dönemde de inşallah başarılı hizmetlere imza atacaksınız. Bizlerde Şoförler Odası olarak yapılması gereken işlerde her zaman sizlerin yanındayız ve destek vermeye hazırız. Yeni dönemin sizlere hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Demirtaş ise Başkan Civelek ve yönetimine teşekkür etti. Gülüç’ü bu güne kadar hep birlikte yönettiklerini, gelen eleştiri yada önerileri hep dikkate aldıklarını ifade eden Demirtaş “Yeni dönemde de tüm sivil toplum kuruluşu temsilcilerimizle birlikte hareket edeceğiz. Sizlerin görüş ve önerileri bizim için önemli. Nazik ziyaretinizden dolayı tüm yönetiminize teşekkür ediyorum. Ben sizler gibi şoförlükten geliyorum. O yüzden verdiğiniz destek benim için daha büyük anlam ifade ediyor” dedi.
Başkan Demirtaş ve Şoförler Odası yöneticileri bir süre sohbet edip, bazı konularda değerlendirmelerde bulundu.

Yorumlar