Türk Metal TSO'ya gitti...

9 Şubat 2018 Cuma 14:58

Türk Metal TSO'ya gitti...

Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan ve yönetimi Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın’ı makamında ziyaret etti.

Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, Şube Mali Sekreteri Hakan Eskibina ve Şube Sekreteri Yakup Yılmaz ile birlikte Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın’ı makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. Kdz. Ereğli TSO Genel Sekreteri Gündüz Acar’ın da bulunduğu ziyarette konuşan Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan kısa süre hayatını kaybeden merhum Yaşar Tetiker için taziyelerini sundu. Yalçın’a görevinde başarılar dileyen Ercan “Sivil Toplum Kuruluşları olarak önceliğimiz her zaman Ereğli’nin gelişmesi ve daha güzel hizmetlerin yapılması. Bu noktada Türk Metal Sendikası olarak bizler bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada ilçemizin menfaatine olan her konuda elimizi taşın altına koymaya hazırız. Sizlere yeni görevinizde başarılar diliyorum. Ereğli için verilecek her mücadele güç vermeye hazırız” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yaçın’da Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan ve ekibine teşekkür etti. Yalçın konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Türk Metal Sendikası ilçemizdeki en güçlü ve örgütlü STK’ların başında geliyor. Bu güne kadar Ereğli için verilen her mücadeleye destek oldunuz. Bizlerde Kdz. Ereğli TSO olarak Türk Metal Sendikası’nın ve emekçi kardeşlerimizin yanındayız. Daha öncede söylediğimiz gibi Ereğli eğitim Kampüsü Projesi’nin biz bir an önce hayata geçirilmesini istiyoruz. Bu konuda gerek bölge milletvekillerimiz ve gerekse bakanlık düzeyinde hangi adımlar atılması gerekiyorsa onları atacağız. Bu noktada başta Türk Metal Sendikası olmak üzere tüm siyasi partiler ve STK temsilcilerimizle birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Önümüzdeki günlerde bunun için somut adımlar atacağız. Temennimiz Ereğli eğitim Kampüsü Projesi’nin hayata geçirilmesinde bir tıkanıklık söz konusu ise bunun bir an önce giderilmesidir.”
Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan ziyaret anısına Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın’a plaket verdi.

Yorumlar

Dev kayalar yolu kapattı

9 Şubat 2018 Cuma 09:57

Dev kayalar yolu kapattı

Zonguldak-Ereğli karayolunda sabaha karşı meydana gelen heyelan nedeniyle bölünmüş yolun geliş güzergahı ulaşıma kapandı. Devasa kayalar karayoluna düştü ulaşım ise gidiş güzergahından kontrollü olarak sağlanıyor.

Edinilen bilgiye göre olay sabaha karşı Zonguldak-Ereğli karayolunun 15. Kilometresinde meydana geldi. BEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi kavşağının yakınında meydana gelen heyelanda yamaçtan kopan kaya parçaları karayolunun geliş güzergahını tamamen kapattı. Devasa kaya parçalarını temizleme çalışması ekiplerce başlatıldı. Bölgeye çok sayıda iş makinesi sevk edildi. Trafik polisleri ve karayolu ekipleri ulaşımı gidiş güzergahından kontrollü olarak sağlıyor.
Tonlarca ağırlığındaki kaya parçalarının bölgeden temizlendikten sonra yolun yeniden ulaşıma açılması bekleniyor.

Yorumlar

GMİS Başkanlar Kurulu toplandı

9 Şubat 2018 Cuma 09:42

GMİS Başkanlar Kurulu toplandı

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, Sendika Genel Merkezi’nde toplandı.

Genel Başkan Ahmet Demirci başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreteri Satılmış Uludağ, Genel Mali Sekreteri Adnan Tıska, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal, GMİS’e bağlı Karadon, Kozlu, Üzülmez, Armutçuk, Amasra, Merkez Servisleri ve MTA Şube Başkan ve yöneticileri hazır bulundu.
Toplantı sonrasında açıklanan sonuç bildirisinde şu görüşlere yer verildi;
“Genişletilmiş Başkanlar Kurulumuz, Genel Başkanımız Ahmet Demirci Başkanlığında toplanarak; ülkemizdeki, bölgemizdeki ve işyerlerimizdeki gelişmeleri değerlendirdi. Başkanlar Kurulumuz; Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sınır ötesi operasyonunda şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı dilemektedir. Başkanlar Kurulumuz ve maden işçileri, her zaman ve her şart altında, maddi ve manevi olarak devletimizin, ordumuzun ve şehit ailelerinin yanında olmaya devam edecektir. Başkanlar Kurulumuz; Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), Maden Tetkik Arama Kurumu (MTA) işçi açıklarının giderilmesi için tüm ilgililer nezdinde çalışmalarını sürdürmektedir. Başkanlar Kurulumuz, TTK, MTA ve Hattat Madencilik işyerlerimizde Toplu İş Sözleşmesi uygulamalarından kaynaklanan sorunlar başta olmak üzere tüm sorunlarımızın çözümü için çalışmalarını sürdürmektedir. Başkanlar Kurulumuz; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) görüşülmekte olan Torba Yasa Tasarısı’ndaki Geçici 65. Maddenin; yeniden ele alınması ve söz konusu tasarıdaki “10.06.2003 - 13.05.2014” tarihleri aralığında değil, tüm maden şehitlerini kapsayacak şekilde düzenlenmesi için girişimlerini sürdürmektedir. Genel Başkanımız ve Genel Başkan Yardımcımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Jülide Sarıeroğlu ile makamında görüşerek bu taleplerimizi bildirmiştir. Çalışmalarımız devam etmektedir. Başkanlar Kurulumuz; Bölgemizde ve ülkemizin tamamında örgütlenme çalışmalarına devam etmektedir. Başkanlar Kurulumuz; Taşeronlarla ilgili yasal düzenleme çerçevesinde MTA’daki arkadaşlarımızın kadroya alınması sürecini takip etmektedir. Başkanlar Kurulumuz; TTK, MTA ve Hattat Madencilik işçilerinin ve tüm emekçilerin insanca çalışıp, insanca yaşayabilecekleri koşulları sağlamak için, bölgemizin ve ülkemizin gelişmesi için verdiği mücadeleye aralıksız olarak devam edecektir.”

Yorumlar

Devrek Belediyesi'nden, "Hoşgeldin bebek” projesi

9 Şubat 2018 Cuma 09:38

 Devrek Belediyesi'nden, "Hoşgeldin bebek” projesi

Devrek Belediyesi tarafından hayata geçirilen "Hoş geldin Bebek” adlı proje vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Zonguldak'ın Devrek ilçesi Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje özellikle anne ve babalar tarafından büyük ilgi gördü. İlçede yaptığı çalışmalarla ilçeyi adeta şantiyeye çeviren Devrek Belediyesi bir yandan da sosyal belediyecilikle anlayışı ile çeşitli farklı çalışmalara imzalar atmaya devam ediyor. Belediyenin proje çalışmaları arasında yer alan ve ilk kez hayata geçirilen “Hoş geldin Bebek Projesi” kapsamında Devrek'te yeni doğan bebekler hediyeleriyle karşılanıyor. İlçede yeni bebek heyecanı yaşayan ailelerin mutluluğunu paylaşmak ve bütçelerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen çalışmalarda vatandaşlara Devrek Belediyesi tarafından “Hoş geldin Bebek" hediyesi takdim ediliyor. Yeni doğan bebekler belediye tarafından hediyelerle karşılanırken, başlatılan proje kapsamında hediye paketleri hazırlanarak evlere bire bir ziyaretler geçekleştiriliyor. Hediye paketlerinin içinde başta Türk bayrağı olmak üzere bebek ürünlerinin yer aldığı hediye seti Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci ve eşi Gönül Semerci ve beraberindekilerle birlikte aileler ziyaret edilerek hediyeler teslim ediliyor. Hayata geçirilen proje ile ilgili bilgi veren Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, “Bebeklerimiz, ailemizin göz bebeği, hayatımızın merkezidir. Bu mutlu günlerinde vatandaşlarımızın yanlarında olmak, mutluluklarına ortak olmak ve ufak da olsa bir hediyede bulunmak istedik. İlçemizde dünyaya gelen bebeklerimizin ilk günlerinde ihtiyaçlarını karşılayacak hediye setimizi anne babalarımıza hediye ediyoruz. Hayatın her alanında vatandaşlarımızın yanında olmaya gayret ediyoruz. Hayırlı olsun dileklerimizle birlikte bebeklerimizin vatanımıza, milletimize hayırlı birer birey olurlar inşallah” diye konuştu. Devrek Belediyesinin hayata geçirdiği projeden duydukları memnuniyeti getiren vatandaşlar ise, "Başkanımız Mustafa Semerci’ye eşi Gönül Semerci’ ile emeği geçenlere bizlerin mutluluklarına ortak oldukları ve hediye paketlerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dediler. Düzenlenen hediye dağıtım programında; Devrek Belediyesi Kültür Müdürü Recep Civelek, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Serpil Akyar Özmen ve Funda Değirmencioğlu hazır bulundular.

Yorumlar

İç Anadolu Belediyeler Birliğinden malzeme desteği

9 Şubat 2018 Cuma 09:33

İç Anadolu Belediyeler Birliğinden malzeme desteği

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin İsbir, toplantı için gittiği Ankara’da İç Anadolu Belediyeler Birliği Başkanı Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile yaptığı görüşme ile ilçesine oturma grubu sözü aldığını, oturma gruplarının bir kısmının Alaplı Büyük Tekke Köyü Ahmet Ziya Yazıcı İlköğretim Okuluna ulaştığını bildirdi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Nuri Tekin, “İç Anadolu Belediyeler Birliği tarafından az sayıda oturma Bank hibe edildi. Hibe edilen banklar, İlçemizde bulunan okul, cami ve sağlık ocağına yerleştirerek halkımızın hizmetine sunduk. İç Anadolu Belediler Birliği Başkanı Fethi Yaşar'a ilçe halkım adına teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Yorumlar