Turizm konulu panel düzenlendi

12 Şubat 2020 Çarşamba 09:38

Turizm konulu panel düzenlendi

Devrek’te kaymakamlık tarafından turizm konulu panel düzenlendi. Zonguldak’ın Devrek İlçesinde Kaymakamlık tarafından Devrek’te turizm potansiyelinin geliştirilmesine yönelik toplantı düzenlendi.

 Devrek Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunda düzenlenen toplantıya Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, İl Genel Meclis Üyeleri, daire amirleri ve sivil toplum kuruluş temsilcileri hazır bulundu. 
Toplantının gündeminde yer alan Devrek’teki turizm potansiyeli konusunda hak ettiği yere gelebilmesi ve ilçeye çok sayıda turistin gelmesini sağlamak amacıyla görüşler bildirilerek fikir birliği sağlandı. Toplantıda konuşan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt,” İlçemiz turizm potansiyeli açısından müsait bir konumda yer almakta. İlçemizin dünyaca ünlü simgesi olan Devrek Bastonunun yanında Devrek’te turizm alanında kalkındırmak adına tüm kurum ve kuruluşlarımızla el ele vererek ilçemizi birlikte temsil edelim. İlçemizde uluslararası alanda düzenlenen Baston ve Kültür Festivali ve ülke genelinde düzenlenen fuarlarda ilçemizi tanıtmak adına çalışmalarımızı geliştirip geniş kitlelere ulaştırmalıyız. Biz Devrek Belediyesi olarak elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da hazırız” dedi Devrek’in turizmine ivme kazandırmak adına gerçekleştirilen toplantıda, Devrek’in turizm potansiyeli detaylarıyla masaya yatırıldı. Turizmde olması gereken kriterlerin tartışıldığı toplantıda bundan sonra ortak akılla hareket edilmesi kararı alındı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , BASTON , TURİZM

Yorumlar

Mahkemede kan donduran ifadeler!

12 Şubat 2020 Çarşamba 09:29

Mahkemede kan donduran ifadeler!

Zonguldak'ta 2017 yılında "internet kafeye gidiyorum" diyerek evden ayrılan bir daha haber alınamayan Nesrin Koçaklı'ya halen ulaşılamadı. Polisin araştırmaları sonucu tutuklanarak cezaevine gönderilen tutuklu sanık Erkan K.'nın Liman Caddesi'ne gezmeye götürdüğü Nesrin'i denize atarak boğulmasını beklediği iddia edildi. Sanık ise suçlamaları kabul etmedi.

 Olay, 2017 yılında kent merkezinde yaşandı. 16 yaşındaki Nesrin Koçaklı, üç yıl önce internet kafeye gideceğini söyleyerek evden ayrıldı. Ancak bir daha haber alınamadı. Bunun üzerine genç kızın ailesi polise giderek kayıp başvurusunda bulundu. Cinayet Büro ekipleri en son Nesrin'i erkek arkadaşı Erkan K. ile görülmesi üzerine zanlıyı gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen zanlı, "kuvvetli suç" şüphesiyle tutuklandı. Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle hakim karşısına çıkan Erkan K., duruşmada suçlamaları kabul etmedi. 

Duruşmada ise ilginç detaylara da yer verildi. Erkan K.'nin tanık M.K.'ye, "Bunu sadece ikimiz biliyoruz. Aramızda kalsın. Yoksa senin üzerine kalır" ifadelerine yer verildi. Öte yandan iddianamede Erkan K.'nin genç kızı öldürmüş olabileceğine yönelik beyanlar da yer aldı. Cumhuriyet Savcısı, tanıkların anlatımlarından yola çıkılarak zanlının genç kızı denize attığı, gözden kaybolana kadar beklediğini göz önüne alınarak zanlının ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi. 

Tutuklu sanık Erkan K. ise Nesrin Koçaklı'yı öldürmediğini savunarak, "Akrabam olan M.K., ben ve Nesrin, Liman Caddesi'nde yürüdük. Akrabam beni tünel girişinin yakınında bekledi. Sonrasında ben Nesrin'e ayrılmak istediğimi söyledim. Başka bir şey konuşmadık. Nesrin biraz daha kalacağını söyleyince biz oradan ayrıldık" ifadelerini kullandı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , müebbet , kuvvetli suç ,

Yorumlar

Süper Ligde yoluna devam edecekler...

11 Şubat 2020 Salı 16:36

Süper Ligde yoluna devam edecekler...

Zonguldak Gençlik Merkezi Gençlik Spor Kulübü, Zonguldak ve Alanya'da maçları başarılı ile geçerek, Süper Ligde kalma başarısı gösterdi.


Zonguldak'ın hokey branşında tek Süper Lig takımı olan Zonguldak Gençlik Merkezi Gençlik Spor Kulübü büyük bir başarıya imza attı. Milli hokey antrenörü Köksal Kasım yönetiminde Zonguldak Gençlik Merkezi Gençlik Spor Kulübü,Kadınlar Salon Hokey Süper Lig müsabakalarının ilk etabını 16-21 Kasım tarihleri arasında Zonguldak'ta başarılı tamamlamıştı. ArdındanZonguldak Gençlik Merkezi Gençlik Spor Kulübü 2.etap müsabakaları kapsamında 3-8 Şubat tarihleri arasında Alanya'da ter döktü. Bir birinden zorlu maçlara çıkan eli sopalı kızlar rakiplerini sahaya dar ederek ligi 6.sırada tamamladı. ZonguldakGençlik Merkezi Gençlik Spor Kulübü almış olduğu bu başarıyla Süper Ligde yoluna devam etme hakkı kazandı. 
''Zonguldak'ı Süper Ligde tutmayı başardık'' 
Milli hokey antrenörü Köksal Kasım, Zonguldak'ı Süper Ligde tutmayı başardıklarını söyleyerek, ''4. sezon itibariyle Süper Ligdeki yerimizi ve maçlarımızı tamamladık. 3-8 Şubat tarihleri arasında ikinci etap maçlarımızı Alanya'da tamamladık. Şuanda 4 sezondur Süper Ligdeyiz. Yolumuza devam ediyoruz. Zonguldak'ın tek Süper Lig takımını orada tuttuk. Seneye de Süper Lig müsabakalarımıza devam edeceğiz. Ligde 11 takım arasında 6. sırada ligi bitirdik''diye konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Gençlik Merkezi Gençlik Spor Kulübü , hokey branşı , Süper Lig

Yorumlar

Kdz. Ereğli Belediyesi’nde mobing mi uygulanıyor?

11 Şubat 2020 Salı 15:05

Ereğli Haber

Kdz. Ereğli Belediyesi’nde mobing mi uygulanıyor?

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın izne ayrılmasının ardından bazı şirket işçilerinin yerleri değiştirilmeye başlandı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediyesi’nde 31 Mart 2019’da yapılan seçimlerin ardından çok sayıda işçi işten çıkartılmış, bazılarının ise yerleri değiştirilmişti. Özellikle belediye bünyesinde kurulan şirket bünyesinde çalışan işçilere seçimlerin ardından uygulanan baskılara bir yenisinin daha eklendiği belirtiliyor. İddiaya göre Kdz. Ereğli Belediyesi’nde Başkan Halil Posbıyık’ın izne ayrılması ile birlikte bir işçinin işine son verildiği, bazı işçilerin ise çalışma yerlerinin talebi dışında değiştirildiği öğrenildi. Asgari ücret ile geçimini sağlayan ve kış günlerinde zamlı su, elektrik ve doğalgaz faturaları ile başa çıkmayan çalışan çok sayıda şirket işçisi şimdide işten çıkarılma korkusu yaşamaya başladı.
Bilindiği gibi Posbıyık göreve geldikten sonra çok sayıda işçinin yerini değiştirmiş ardından da bu işçilerin iş akitlerini sona erdirmişti.

Yorumlar

Zonguldak’ta sahnelenecek...

11 Şubat 2020 Salı 14:37

Zonguldak’ta sahnelenecek...

Bursa Devlet Tiyatrosu’nun hazırlayıp sunduğu Akşam Yemeği, Zonguldak’ta “perde” diyecek. Herman Koch’un yazdığı Kess Prins’in uyarladığı Can Çelebi’nin çevirisini yaptığı “Akşam Yemeği” adlı iki perdelik oyun 14 Şubat 2020 günü saat 20.00 ila 15 Şubat 2020 günü 14.00 ve 20.00 seanslarında Zonguldak Devlet Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

 Süheyla Elbaş Zeybek’in yönettiği oyunun konusu ise şöyle: 
“ Bu gerçek bir olay. Vahşi, acı ve gerçek. Ergenlik çağındaki ikisi kuzen üç genç, parti çıkışında bir bankamatikte karşılaştıkları evsiz bir kadını hunharca öldürür. Şiddetin hatta barbarlığın ulaştığı noktayı gösteren hayli sarsıcı bu olayı, Hollandalı yazar Herman Koch ‘Akşam Yemeği’ adıyla romanlaştırır, Kees Prins de sahneye uyarlar. Oyun, gençlerin “küçük burjuva” ailelerini lüks bir restoranda akşam yemeğinde bir araya getirerek, “şiddet” olgusunu masaya yatırıyor. Ve can alıcı soruları soruyor. Çocuklarınızı, ailelerinizi ve sahip olduklarınızı korumak için ne kadar ileri gidebilirsiniz? Onları ele verir misiniz? Yoksa üstünü örtmeye mi çalışırsınız? Buyurun mahkemeyi siz kurun.” 
Sahnelenecek olan oyunda ise “Paul Ufuk Şener, Claire Demet Oran 
Babette Ayşe Dinç Yıldız, Serge Cem Arabacıoğlu, Şef Garson Melike Ergüzen, 1.Komi Ahmet Tutar, 2.Komi Nuri Yavuz, 3.Komi Gökhan Satılmış ve 4.Komi Ramazan Yıldırım” rol alacak. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , perde , Akşam Yemeği

Yorumlar