Turizm Haftasını kutladılar...

25 Nisan 2017 Salı 20:32

Turizm Haftasını kutladılar...

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde Turizm Haftası düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Alaplı’da Çok Programlı Lisesi tarafından Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında bir program düzenlendi. Alaplı ÇPL Lisesi bahçesinde düzenlenen programa Alaplı Kaymakamı Saim Eksi oğlu, Belediye Başkanı Nuri Tekin, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Tektaş , İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik ,Siyasi Parti yöneticileri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan etkinliklerde günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Alaplı Çok Programlı Lisesi Müdürü Rıfat Yiğit yaptı. Turizm’in turizm zenginlikler arasında olarak kabul edildiğini belirten Yiğit, ” Aynı anda dört mevsimi yaşayabileceğimiz, kıtalar arasında bir köprü konumunda olan ülkemiz, turizm zenginlikleri bakımından dünyanın sayılı merkezlerinden biridir. daha önce Turizm Haftası olarak Mart ayın 2.ci pazartesi olarak kullanmaktaydı.Havaların soğuk olması ve Turizm mevsimin açılışı nedeniyle bu 1983 yılından itibaren 15-22 Nisan tarihler arasında kutlanmaya başlanmış, bizlerde geçen hafta bu tarihler arasında kutlayacaktık, bugün ayın 25. bugün böyle açık bir havada düşüncesiyle yapalım dedik.Günümüzde amaç Turizm yılını tüm yıla yaygınlaştırılması alternatif turizm Türkiye genelinde yapılan çalışmalar nedeniyle bölgelerde ve Ülke genelinde turizm alanlarını tanıtılması ve bu turizmden yüksek gelir sağlamak tarihsel kültürel sahip çıkmak amaç edinmektir.biz Alaplı olarak düşündüğümüzde belki çok turizm potansiyelimiz yok ama bizim bir yayla turizm var, bir bölüklü yaylamız var, bir bacaklı yaylamız var , Ereğli'de Cehennem Mağaralarımız var. Zonguldak'da Gök Göl Mağaramız var yani daha bunu geliştirmek mümkündürİ buraları tanıtmak. Artık Kültür Turizm ile birlikte anılmakta. Bugünde sizlerle bizler Alaplı Kültürünü geleneğimizde olan enstantaneler sunacak. Bu gösteriye yardımcı olan okulumuz idareci, öğretmenlerine ve öğrencilerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Turizm gösterileri ve ardından Öğrencilerin Alaplı’ya özgü geleneklerin canlandırılması, Alaplı’da Bayram, Alaplı’da Düğün, Gelin Kaynana atışması konulu tiyatrolar izleyenlerin beğenisini kazandı.

Etiketler:

alaplı , turizm , turizm haftası ,

Yorumlar

Gülüç'te 23 Nisan büyük coşku ile kutlandı

25 Nisan 2017 Salı 18:20

Gülüç'te 23 Nisan büyük coşku ile kutlandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi Vesile Dikmen İlkokulunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bugün kutlandı.

Hava muhalefeti nedeniyle ertelen TBMM’nin 97. Kuruluş yıldönümü, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için bugün Gülüç Vesile Dikmen İlkokulu bahçesinde etkinlikler düzenlendi. Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, eşi Işıl Demirtaş ile beraber törene katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende Başkan Demirtaş konuşma yaptı. Demirtaş yaptığı konuşmada geleceğin teminatı olan çocukların bayramını kutlayarak, okulda derece alan öğrencilere ödül ve madalyalarını verdi. Şiirlerin okunması ve halkoyunu gösterileriyle tören sona erdi.

Etiketler:

gülüç , 23 nisan , gökhan demirtaş ,

Yorumlar

23 Nisan coşkusu salona sığmadı

23 Nisan 2017 Pazar 15:51

23 Nisan coşkusu salona sığmadı

Alaplı'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, görkemli ve büyük bir coşkuyla kutlandı.

Alaplı’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, sabah Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Yağmurun etkili olmasından dolayı Alaplı Güreş Alanı Meydanında yapılması planlanan kutlama programı, spor salonuna alındı. Kutlama gösterilerine vatandaşların katılımı da geçen yıllara oranla oldukça büyüktü. Vatandaşların da izleme imkanı bulduğu 23 Nisan kutlamalarına Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin'de katıldı. Açılış konuşmasını yapan Alaplı ilçe Milli Eğitim Müdürü Çevat Çevik, 23 Nisan’ın ulusal egemenliğin en önemli basamağı olduğunu belirterek, “23 Nisan 1920, Ulu Önder Atatürk önderliğinde, cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adımdır. Büyük Önderimiz Atatürk, 23 Nisan’ı çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiş ve eşsiz bir lider olduğunu tüm dünyaya göstermiştir” dedi. Şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye girenlere hediyeleri Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve ilçe Milli Eğitim Müdürü Çevat Çevik tarafından verildi. Programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterince, salonda yer kalmadı. Birçok vatandaş programı ayakta izledi.
Program öğrencilerin okuduğu şiir ve folklor gösteriminin ardından sona erdi.

Etiketler:

alaplı , 23 nisan ,

Yorumlar

Ayşenur Yapar il birincisi oldu

21 Nisan 2017 Cuma 18:12

Ayşenur Yapar il birincisi oldu

Alaplı Kasımlı Ortaokul öğrencisi Ayşenur Yapar, Yeşilay ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” adlı yarışmada il birincisi oldu.

Alaplı Kasımlı Ortaokul Müdürü Erdal Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışması, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle 81 ilde düzenlendiğini söyledi. Öğrencinin Türkiye finallerinde yarışacağını ifade eden Yılmaz, "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışması, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle 81 ilde düzenlenmektedir. İlkokul, ortaokul ve liselerde, "bağımlılık" konulu edebi ve görsel kategori olarak kompozisyon, şiir, afiş, resim, karikatür ve kısa video gibi alanlarda düzenlendi.Yarışmada öğrencilerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmeleri, sigara, alkol, uyuşturucu, teknoloji ve kumar bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkileri konusunda kendilerinde ve çevrelerinde farkındalık oluşturmaları amaçlanmaktadır. Okulumuzdan Ayşenur Yapar, Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışmasında edebi kategoride il birincisi olması bizi gururlandırmıştır" diye konuştu.

Etiketler:

il birincisi , Ayşenur Yapar ,

Yorumlar

Başkan Yiğit görevi Fırat Öztürk’e devretti

21 Nisan 2017 Cuma 15:37

Başkan Yiğit görevi Fırat Öztürk’e devretti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, görevi minik öğrenciye devretti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 97. yılını kutlama etkinlikleri kapsamında Yığılca Orhangazi Yatılı Bölge İlköğretim Okulu öğrencilerinden Fırat Öztürk, Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’i makamında ziyaret etti. Görevi Başkan Yiğit’ten devralan Fırat Öztürk, birim amirlerini telefonla arayarak belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı, gerekli talimatları verdi.

 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yiğit çocukları mutlu etmek görevimizdir dedi. Yiğit, “ “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız bizler için kıymetlidirler. Bu sene 97. yılını kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Fırat kardeşim başta olmak üzere tüm çocuklarımıza kutlu olsun. Onları mutlu etmek bizlerin en büyük görevidir. Ziyaretlerinden dolayı değerli öğretmenlerimiz İbrahim Kılıç, Çiğdem Acar’a ve Fırat kardeşime teşekkür ediyorum.” dedi.

Etiketler:

yığılca , belediye başkanı Muzaffer Yiğit ,

Yorumlar