Tüm sokaklar İstiklal Marşı ile yankılandı

23 Nisan 2020 Perşembe 22:50

Tüm sokaklar İstiklal Marşı ile yankılandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde Türkiye genelinde olduğu gibi saat 21.00’de tüm vatandaşlar evlerinin balkonlarına çıkarken, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve beraberindekilerde belediye binası önünde toplanarak İstiklal Marşı’nı hep birlikte söyledi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ile eşi Işıl Demirtaş belediye binası önünde 23 Nisan ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle tören düzenledi. Törene katılan AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve bazı vatandaşlar sosyal mesafe kurulanına göre tören alanında yerlerini alarak önce bir dakikalık saygı duruşunda bulundu ardından da evlerinin balkonlarına çıkan vatandaşlarla birlikte İstiklal Marşı’nı söyledi. Törenin ardından belediye hoparlörlerinden Gülüç halkına seslenen Başkan Demirtaş herkesin Ramazan ayını kutlarken, korona virüs salgını nedeniyle herkese bir kez daha evde kalmaları çağrısında bulundu, belediye olarak 7 gün 24 saat hizmetlerinde olduğunu ifade etti. Çocuklara da seslenen Başkan Demirtaş, Korona virüs salgını sona erdiğinde kendilerine sürprizleri olacağını belirtti. Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Demirtaş, bu günlerinde geçeceğini vurguladı.

Yorumlar

Ereğli, tek bir ağızdan İstiklal Marşı'nı söyledi

23 Nisan 2020 Perşembe 22:48

Ereğli, tek bir ağızdan İstiklal Marşı'nı söyledi

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, arabasıyla mahallelerde dolaşarak, koronavirüs tedbirleri kapsamında evden çıkamayan çocukların ve vatandaşların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Posbıyık akşam saat 21.00’de de mahalle arasında vatandaşlarla birlikte İstiklal Marşını söyledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Ereğli’de de koronavirüs tedbirleri nedeniyle evlerde kutlandı. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık gün içinde, müzik aracıyla birlikte mahalleleri, sokak sokak dolaştı ve Ereğlililerin bayramını kutladı. Posbıyık saat 21.00’de yine sokaklardaydı; İstiklal Marşını halkla birlikte söyledi.
MAHALLELERDE BAYRAM KUTLADI
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, canlı müzik aracı ile birlikte marşlar eşliğinde mahalleri gezerek vatandaşların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Posbıyık aynı zamanda Ramazan ayının başlaması nedeniyle bereket, dayanışma mesajları verdi.
İSTİKLAL MARŞINI COŞKUYLA SÖYLEDİK
Posbıyık, daha sonra saat 21.00’de yine mahallelerdeydi. Bayraklarıyla beraber balkonlara çıkan vatandaşlarla birlikte saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşını söyleyen Başkan Posbıyık şöyle seslendi:
“Ereğli ile bir kez daha gurur duydum. Bütün pencerelerde balkonlarda halkımız, ellerinde bayraklarla Marşımızı söyledi. Muhteşem bir görüntü vardı. Ellerimizde bayraklar, telefonlar, ışıkları yakıp söndürdük. Gerçekten muhteşem oldu. Ereğli halkına şükranlarımı sunuyorum. Onlarla bir kez daha gurur duydum. Tüm hemşehrilerimin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Aynı zamanda Hayırlı Ramazanlar diliyorum.”

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , halil posbıyık , 23 nisan ,

Yorumlar

Gökhan başkan yaparsa böyle yapar...

23 Nisan 2020 Perşembe 19:23

Gökhan başkan yaparsa böyle yapar...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi'ne bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş eşi Işıl Demirtaş ile birlikte palyaçolar ve müzik eşliğinde sokak sokak gezip uzun süredir evlerinden çıkamayan çocukları eğlendirip 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

 

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla beldedeki tüm çocuklar için eğlence düzenledi. Eşi Işıl Demirtaş ve bazı belediye meclis üyeleri ile birlikte palyaçolar ve müzik eşliğinde Gülüç’ü sokak sokan gezen Başkan Demirtaş uzun süredir evlerinden çıkmayana çocukları selamlayıp onları eğlendirmeye çalıştı. Gülüç Beldesi’nde ki çocuklar palyaçolar ve müzik eşliğinde evlerinin pencere ve balkonlarından etkinliğe katılarak eğlendi. Çocuk şarkıları ve Ankara oyun havaları ile eğlenen çocuklar, marşlar söyleyip bayramı ktladı. Başkan Demirtaş öğlen saatlerinde başlayan ve yaklaşık 5 saat boyunca devam eden etkinlikte eşi ışıl Demirtaş ile birlikte cadde cadde gezip çocukları selamlayıp, bayramlarını kutladı. Çocukların uzunca bir süredir evlerinden dışarı çıkamadıklarını ve onları eğlendirebilmek için böyle bir organizasyon yaptıklarını ifade eden Başkan Demirtaş, onların her zaman yanlarında olacağını ifade etti. Demirtaş gazetecilere yaptığı açıklamada “Çocuklarımız Korona virüs salgını nedeniyle mikrop kapmaması için uzunca bir süredir evlerinde kalıyorlardı. Gülüç’te tüm evler süslenmiş bayraklarla. Bizde palyaçolarımızla müziklerimizle çocuklarımızı bu günde onları bir nebze olsun eğlendirmek istedik. Bu günlerde geçecek, biz Gülüç Belediyesi olarak onlar için çok güzel eğlenceler yapacağız. Ramazan ayının ilk gününe giriyoruz. Ben bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın tutmuş oldukları oruçları, okudukları Kur’an-ı, yaptıkları duaları yüce mevlam kabul etsin diyorum. Biz Gülüç Belediyesi olarak vatandaşlarımızın 7 gün 24 saat hizmetindeyiz. Gülüç Belediyesi olarak tüm kamu kurum ve kuruluşlarını, cadde ve sokakları ve tüm binaların girişlerini dezenfekte ettik. Tüm evlere maske ve dezenfektan dağıttık. Biz vatandaşlarımıza bir telefon kadar yakınız. Gülüç Belediye Başkanlığı görevine geldiğimde ‘Ben Gülüç halkının hizmetkarıyım, personelimde hizmetçisidir’ demiştim. Belediye başkanı olarak belediye meclis üyelerimiz, muhtarlarımız ve personelimizle gece gündüz ne ihtiyaçları varsa telefon açtıklarında biz ulaştırıyoruz. Ben tüm çocuklarımızın ve halkımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı canı gönülden kutluyorum. Mübarek Ramazan ayının da hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu gün çocuklarımızı bir nebze olsun eğlendirebildiysek, neşelerine neşe katabildiysek ne mutlu bize diyorum. Bu gün bizleri camlardan karşılayıp Türk Bayrakları ve alkışlarla destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gülüç’ün aşığıyız, Gülüç’ün hizmetkarıyız. ‘Gülüç benim sevdamdır’ demişimdir her zaman. Bu lafımda her zaman geçerlidir. Gülüç’e yapılan her hizmeti önemsiyorum. Buradan bir kez daha Gülüç halkına sesleniyorum; Gülüç halkı evde kalsın. İnşallah bu Korona virüs salgınını hep birlikte yeneceğiz. Dayanışmayla bu günlerde bitecek, güzel günler bizi bekliyor. Gülüç halkına sağlık diliyorum, biz her zaman yanlarındayız” dedi.

Başkan Demirtaş etkinlik sırasında ellerinde bayrak olmayan çocuklara da Türk Bayrağı hediye etti. Etkinlik akşam saatlerine kadar devam etti.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , gökhan demirtaş , 23 nisan , bayram , 100.yıl , gülüç , demirtaş

Yorumlar
  • Yavuz gul
    24 Nisan 2020 Cuma 17:51

    Sayın başkanımızın tebrik ederim, Çocuklarımız için güzel bir moral olmuş Eregliden başkanımızın her daim destekliyoruz İlk günkü gibi o zaman dedik ki Adayımız çalışır Guluc kazanır Bugün başkanımız çalışıyor Guluc kazanıyor . Teşekkürler Gokhan Baskan

23 Nisan'ı evden kutladılar...

23 Nisan 2020 Perşembe 16:30

23 Nisan'ı evden kutladılar...

Dr. Derviş Nihat Arkat İlkokulu öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını koronavirüs salgını nedeniyle evden kutladı.

 Her sene okullarda çeşitli etkinlik ve gösterilerle kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının, bu yıl 100. Yılı olması sebebiyle daha büyük bir coşkuyla kutlanması beklenmekte iken pandemi nedeniyle çocuklar ev ortamıyla kısıtlı kaldılar. Ancak, bu kısıtlama da çocukların bayram coşkusunu yaşamasına ve yaşatmasına engel olmadı. Dr. Derviş Nihat Arkat İlkokulu 1-D Sınıfı öğretmeni Derya Dilaver tarafından oluşturulan video, bayram coşkusunu ve heyecanını yaşamanın engel tanımadığını gösterdi. Çocukların her birinin kendi evinde çektiği videoların bir araya getirilmesiyle oluşturulan 23 Nisan şiiri, izleyenleri duygulandırdı. Bu kutlama etkinliği, çocukların bedenen olmasa da, kalben bir arada olduğunun, Çocuk Bayramının coşkusunun ve heyecanının her koşulda yaşatılabileceğinin güzel bir örneği oldu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , 23 nisan , öğrenci

Yorumlar

23 Nisan günü doğan gence pastalı sürpriz...

23 Nisan 2020 Perşembe 15:28

23 Nisan günü doğan gence pastalı sürpriz...

Zonguldak'ta jandarma ekipleri, 13 yaşına giren İbrahim Çavdar'a pasta ile sürpriz yaptı. Doğum gününde aynı zamanda Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı da kutlayan Çavdar, ekiplere teşekkür etti.

 Kozlu ilçesine bağlı Örenköy'de yaşayan 3 kardeşin en küçükleri olan İbrahim Çavdar, 23 Nisan 2007 yılında dünyaya geldi. Kozlu 100. Yıl İlkokulunda öğrenim gören küçük çocuğun hem bayramını hem de doğum gününü kutlamak isteyen Kozlu İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, doğum günü pastası alarak küçük çocuğun evine gitti. Sürpriz karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Çavdar, hediye ve pasta için ekiplere teşekkür etti. Sosyal mesafe kurallarının da dikkat edildiği kutlama, hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi. 
Çavdar'ın en büyük ağabeyi Berat da o anları sosyal medya hesabından paylaştı. Berat, "23 Nisan 2007 tarihinde hayata gözleri açan ve mutluluğumuzun bir parçası olan kardeşim İbrahim Çavdar'a hatırlayarak bu güzel ve anlamlı günde sürpriz yaparak bizi onurlandıran Kozlu İlçe Jandarma Karakol komutanlığına sonsuz teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunuyoruz" diyerek Kozlu İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerine teşekkür etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Kozlu.23 nisan , İbrahim Çavdar

Yorumlar