Tübitak 4006 şenliği yapıldı...

27 Kasım 2019 Çarşamba 15:18

Tübitak 4006 şenliği yapıldı...

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde bulunan Nihat Kantarcı Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği Fuarı'nın ve sanat salonunun açılışı gerçekleşti.

 Okul koridorlarına açılan stantlarda sergilenen, öğretmen ve öğrencilerin yaptığı çalışmalar davetliler tarafından büyük ilgi gördü. Etkinliğe, Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş ve daire müdürlerinin yanı sıra öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 
Okul Müdürü İbrahim Dikenli yaptığı açıklamada, " Öğrencilerimizin emeklerini görmek için buraya toplandık. Etkinliğimizin ardından okulumuzun resim öğretmenleri tarafından oluşturulan Atatürk Köşesi, Cumhuriyetimizin öncü kadınları ve resim sergisi etkinliği var. Okulumuza ülkemize ve Çaycuma'mıza hayırlı olsun " dedi. 
Bu projede emeği geçenlere Kaymakam Muharrem Coşgun, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş ve diğer katılımcılar tarafından başta Okul Müdürü İbrahim Dikenli, tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür edildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , TÜBİTAK 4006 , Bilim Şenliği Fuarı , sanat salonunun açılışı ,

Yorumlar

Etkili olan sis görüş mesafesini 50 metreye kadar düşürdü...

27 Kasım 2019 Çarşamba 11:50

Etkili olan sis görüş mesafesini 50 metreye kadar düşürdü...

Zonguldak Ereğli yolunda etkili olan sis görüş mesafesini 50 metreye kadar düşürdü.

 Zonguldak'ta sabah saatlerinde etkili olan soğuk ve yağışlı hava gün boyunca devam etti. Zonguldak Ereğli yolunda yoğun sis etkili oldu. Yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi 50 metreye kadar düşerken araç sürücüleri trafikte zaman zaman zor anlar yaşadı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre soğuk ve yağışlı havanın bu hafta boyunca süreceği öğrenildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Sis , görüş mesafesi , yol , 50 metre

Yorumlar

Öğrencilerin TÜBİTAK 1002 destekli proje başarısı...

27 Kasım 2019 Çarşamba 11:45

Öğrencilerin TÜBİTAK 1002 destekli proje başarısı...

Bülent Ecevit Üniversitesi yüksek lisans öğrencileri, hazırladıkları proje ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) bünyesindeki Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) 1002 Hızlı Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

 Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Yüksek Lisans öğrencileri Abdifatah Ahmed ve Arzu Ertop’un, Prof. Dr. Yeşim Büyükmeriç danışmanlığında hazırladıkları “Zonguldak-Bartın Çevresinde Üst Devoniyen-Alt Karbonifer Yaşlı Birimlerin (Gökgöl ve Topluca İstifleri) Stratigrafik, Paleontolojik, Sedimantolojik ve Jeokimyasal Özellikleri" başlıklı proje, ARDEB 1002 Hızlı Destek Programı kapsamında kabul edildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , öğrenci , BEÜ , TÜBİTAK 1002 ,

Yorumlar

THY uçağının lastiğindeki arıza uçuşu iptal ettirdi

27 Kasım 2019 Çarşamba 09:34

THY uçağının lastiğindeki arıza uçuşu iptal ettirdi

Zonguldak-İstanbul seferini yapacak olan Türk Hava Yolları'na ait yolcu uçağındaki lastiğin arızalanması sebebiyle uçuş iptal oldu.

 Zonguldak-İstanbul seferini yapacak olan THY'ye ait A319 tip TC-JLT tescilli uçağın inişten sonra yapılan harici kontrolleri sırasında sol iç lastikte baloncuk olduğu tespit edilip gerekli durum genel merkeze iletildikten sonra hava limanına Ankara'dan teknik ekip yönlendirildi. Arızalanan tekerleğin değiştirilmesiyle birlikte uçağın yeniden seferlere devam edeceği öğrenildi. 
Uçuşun iptal edilmesinin ardından yolcular ise Ankara'ya oradan da İstanbul'a getirilecek. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , THY

Yorumlar

Yazıcıoğlu'na teşekkür ziyareti...

26 Kasım 2019 Salı 19:15

Yazıcıoğlu'na teşekkür ziyareti...

Karadeniz Ereğli Gümeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, derneğe sağladığı katkılardan dolayı Yazıcıoğlu Şirketler Grubu'na teşekkür ziyaretinde bulundu.

Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Yazıcıoğlu'nu, Grup bünyesinde hizmet veren Çilek Döviz A.Ş.'de ziyaret eden Karadeniz Ereğli Gümeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Songül Koçdemir ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Yüce; Yazıcıoğlu'na çiçek takdim ederek, derneğe verdiği desteklerden ötürü teşekkür ettiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yazıcıoğlu da Yazıcıoğlu Şirketler Grubu olarak imkanları ölçüsünde, ilçede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarına destek vermeye çalıştıklarını ifade etti.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , yazıcıoğlu , Ereğli Gümeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkan ,

Yorumlar