Trilyonluk jep meclis gündemine geliyor

3 Eylül 2019 Salı 18:15

Ereğli Haber

Trilyonluk jep meclis gündemine geliyor

Kdz. Ereğli Belediyesi Meclisi 2019 Eylül ayı toplantısı gündeminde jep alımı maddesi geliyor. Edinilen bilgiye göre Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın almak istediği 4X4 lüks jep’in fiyatının ise 1 milyon 200 bin TL olduğu iddia edildi. Meclis toplantısında ayrıca halk otobüsü taşıma ücretlerine zam yapılması, 20 adet M plakası ve 20 adet S plakası alımı maddesi de yer alıyor.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 2019 yılı Eylül ayı meclis toplantısının gündem maddeleri belli oldu. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık tarafından hazırlanan gündem maddeleri büyük tartışmalara yol açacak gibi görünüyor.

“Borç batağındayız” dedi ama lüks jep alıyor
Meclis gündeminde ki özellikle 4 madde dikkat çekiyor. Bunlardan ilki Kdz. Ereğli Belediyesi’ne 4x4 jep alınması. Gündem maddesinde itfaiye hizmetlerinde kullanılmak üzere 4X4 çok amaçlı öncü araç alımı yer alıyor. Ancak Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde zaten 4X4 çok amaçlı araç bulunuyor. Ereğli Haber’in belediyeye yakın güvenilir kaynaklardan edindiği bilgiye göre resmiyette itfaiye için alınacak 4x4 lüks araç, jeep olarak düşünülüyor. İstenilen jeep’in fiyatı ise yaklaşık 1 milyon 200 Bin TL değerinde. Bu araç ise itfaiye hizmetlerinde ziyade Halil Posbıyık’ın hizmetlerinde kullanılacak. Hali hazırda Halil Posbıyık’ın biri minibüs, biri mercesedes olmak üzere toplamda 4 ayrı makam aracı bulunuyor. Bilindiği üzere bazı belediyeler benzer yöntemlerle lüks jeepler almış ancak bu araçlar itfaiye yada zabıta hizmetleri yerine belediye başkanları tarafından kanuni olmasa da makam aracı olarak kullanılıyor. Bu da akıllara şu soruyu getiriyor; Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın söylemlerine göre yaklaşık 75 trilyon borcu olan ve batık durumda olan Ereğli Belediyesi neden trilyonluk jeep alma ihtiyacı duyuyor?
Gündem maddelerinden bir diğeri ise Kdz. Ereğli Özel Halk Otobüsleri’nin şehir içi yolcu taşıma ücretlerine zam yapılması talebi.


20 adet ek halk otobüsüğ ve servis minibüsü blöfü!..
Gündem maddelerinde dikkat çeken diğer iki madde ise özel halk otobüsleri ile servis araçlarına ilave yapılması. Posbıyık’ın hedefi mevcut halk otobüslerine 20 adet M plakası ile 20 adet S plakası ile yenilerini eklemek. Ancak bu karar için ilçe trafik komisyonunun karar alması gerekiyor. Kdz. Ereğli’de yeni halk otobüsü ve öğrencisine ihtiyaç duyulmazken, Posbıyık’ın asıl amacının burada Çilek Halk Otobüsü Kooperatifi ile Servis Minibüsleri’ni köşeye sıkıştırmak olduğu iddia ediliyor. Posbıyık’ın blöf yaparak halk otobüsleri kooperatifi ile servis minibüslerinden ne talep edeceği merak ediliyor.

 

Yorumlar
  • ibo gemici
    4 Eylül 2019 Çarşamba 11:20

    sen benim en doğal hakkım olan SU PARASI na zam yapacaksın, gidip lüx JEEP alacaksın. o jeep,in lastiklerini yedirirler adama halil beyyyy.

Narkotimler uyuşturucuya geçit vermiyor

3 Eylül 2019 Salı 11:53

Narkotimler uyuşturucuya geçit vermiyor

Zonguldak'ta uyuşturucuyla mücadele kapsamında peş peşe operasyonlar yapan narkotimler, bu kez de karı koca çifti uyuşturucu operasyonunda gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen çiftin sorgusu sürüyor.

 
İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri hız kesmeden operasyonlarını sürdürüyor. İl genelinde uyuşturucuyla mücadele veren narkotimler aralıksız ihbarları değerlendiriyor. Karı koca C.A. ve B.A. da uyuşturucu operasyonu kapsamında narkotimlerce yakalanarak gözaltına alındı. Çifte yönelik operasyonda 70 gram uyuşturucu madde ele geçirildi. 
Gözaltına alınan çift emniyetteki işlemlerinin ardından Atatürk Devlet Hastanesi Site Ek Binası'nda sağlık kontrolünden geçirildi. Karı koca çift sağlık kontrolünün ardından sabah saatlerinde Zonguldak Adliyesi'ne sevk edildi. Çiftin adliyedeki sorgusu sürüyor. 

Etiketler:

norkotim , uyuşturucu , narkotik , Zonguldak , KdzEreğlihaber , Ereğlihaber

Yorumlar

Polislere manda yoğurdu ikramı

3 Eylül 2019 Salı 10:20

Polislere manda yoğurdu ikramı

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine ait olan yöresel manda yoğurdunu yeni göreve başlayan polis personeli tattı.


Türkiye’nin asayiş ve güvenliğinden sorumlu olan birimlerinden emniyet teşkilatının il geneline verilen 150 polis Çaycuma ilçesinin yöresel manda yoğurdu olarak yer alan Aynur Abla manda yoğurdunu tattı. 
Çaycuma ilçesi ve çevresini tanımak amacıyla gelen, yeni göreve başlayan polisler ilçeyi tanımanın yanında yöresel ürünlerini de keşfetti. Aynur Çakar’ın eşi Şenol Çakar yeni göreve başlayan polislere manda yoğurdu ikramında bulunurken faydalarını da anlattı. Çakar, “Sizleri sağlıklı ve doğal besleyeceğiz ki sırtımızı sizlere dayayıp huzurumuz olsun. Bu yüzden Türkiye’de en meşhur yer manda yoğurdunda Çaycuma’dır. Çaycuma manda yoğurdunun kendine özgü özellikleri vardır. Siz sağlıklı beslenin ki biz sağlıklı olalım. O yüzden sizi sağlıklı besleyeceğiz” diye konuştu. 
Zonguldak il geneline gelen 150 yeni polis yapılan ikramdan memnun olurken manda yoğurdunu çok beğendiklerini dile getirdi. 

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , manda yoğurt

Yorumlar

Adli yıl açılışı yapıldı

2 Eylül 2019 Pazartesi 13:56

Adli yıl açılışı yapıldı

Zonguldak Barosu yeni adli yıl dolayısıyla Valilik Binası önünde tören düzenledi.


Zonguldak Valilik Binası önünde düzenlenen törene çok sayıda avukat katıldı. Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayan törende saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okundu. Düzenlenen törende günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Zonguldak Baro Başkanı Av. Özel Eroğlu, “Geçen yıl adli yıl açılışında neleri dillendirmiştik hafızalarımızı tazeleyelim. Öncelikle yargının, mesleğimizin sorunlarını konuşmuştuk. Bu yıl bunlar derlendi ve “Yargı reformu strateji” paketi haline getirildi bunu konuştuk konuşmaya devam ediyoruz. Ne getiriyor paket ? En önemlisi de 2009 ve 2015 yıllarında yapılan reform ve etik paketleri hayata geçmemesi nedeniyle kısmen hayata geçmesinden doğan haklı kaygılarımız var ve ekim ayını bekliyoruz. Peki pakette neler var? Halen 125 bin avukat var ve orantısız büyüme var. Bu nedenle avukatlık, hakimlik ve noterlik mesleğine başvurabilmede bir ön eleme mahiyetinde olan “Devlet hukuk sınavı” geliyor. Halka yansıması esas alınarak KDV de indirim düşünülüyor. Tapu işlemleri ve bazı sözleşmelerde mecburi avukat bulundurma ve onayı geliyor. Delil toplamada alan genişliyor, bilgi ve belgelere ulaşma kolaylığı sağlanıyor. Yargının unsurları arasındaki eşitliği sağlama göstergesi olarak özel damgalı pasaport verilmesi geliyor. Ayrıca hakim savcı noter yardımcılığı-hakim teminatı-hakim ihtisaslaşması -kolluk amirlerinin yazı işleri müdürlerinin hukuk mezunu olması sair yeniliklerde pakette. Avukatlık herkes bilmelidir ki bir mücadele mesleğidir. Fakat bunu aynı zamanda göstermek gereklidir. Bu bağlamda Cumhuriyetin tüm kazanımlarına sahip çıkılması, hukukun üstünlüğünün sağlanması, Atatürk ilke ve devrimlerinin korunması, savunmanın gereken güç ve itibara ulaşması yolunda çabalarımız sürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle barışın demokrasinin adaletin, kardeşliğin, toplumsal dayanışma ve huzurun yaşandığı bir adli yıl olması dileklerimle hepinize saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu 

Etiketler:

adli tören , avukat , Zonguldak , Kdz.Ereğlihaber , Ereğlihaber

Yorumlar

Suç makinesi adliyeye gülerek geldi

2 Eylül 2019 Pazartesi 13:24

Suç makinesi adliyeye gülerek geldi

Zonguldak’ta akıl hastası olan ve fiil ehliyeti bulunmayan, 2006 yılından bu yana 244 hırsızlık olayına karışan kişi yakalanarak adliyeye sevk edildi. Zanlı Eşref B. adliye önünde kendisini görüntüleyen gazetecilerin "Niye hırsızlık yaptın" sorusuna gülerek "Söylemem" cevabını verdi.


Zonguldak’ta 13 yılda 244 suç olayına karışan Eşref B., son vukuatında yakayı ele verdi. 13 yılda birçok suça karışan ve fiil ehliyeti bulunmayan şahsın, son suçunda bir miktar para ve bisiklet çaldığı tespit edildi. Terakki Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, bir iş yerinin açık bulunan camından içeri giren Eşref B. (30) yazar kasa içerisindeki bin 670 TL parayı çalarak ortadan kayboldu. Aynı kişi geçtiğimiz pazar günü Bahçelievler Mahallesi'nde B.Ç.'ye (35) ait bisikleti evinin önünden çaldı. 
Polisin izini sürdüğü şüpheli çalmış olduğu bisiklet ile birlikte Milli Egemenlik Caddesi üzerinde yakalanarak gözaltına alındı. Ekipler tarafından yapılan incelemede şüpheli Eşref B.’nin akıl hastası olduğu ve fiil ehliyetinin bulunmadığı, 2006 ile 2012 yılları arasında 106 adet hırsızlık olayına karıştığı ve daha sonra Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde tedavi görerek 2018 yılında taburcu olduğu; 2018 yılı Kasım ayından bu yana ise 32 adet olmak üzere toplam 138 adet hırsızlık olayına karıştığı tespit edildi. Gözaltına alınan Eşref B., sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi. 
Geçen Şubat ayında Yeşil Mahalle'de bulunan bir markete girmeye çalışan Eşref B., dükkanın önünde bulunan içecek dolabı ve dükkanın camını kırarak içeri girmeye çalıştı. İçeriye giremeyince dükkanın önünde bulunan son kullanma tarihi geçmiş ürünleri çalarak Tepebaşı Mahallesi Topbaşı Sokak'ta bulunan başka bir markete götürdü. Burada sürgülü kapıyı açıp içeri giren Eşref B.'nin bir miktar para çaldığı öğrenildi. Öte yandan Eşref B., diğer marketten aldığı ürünleri markete getirerek önüne bıraktı. 

Güvenlik kamerasına ‘sus’ yaptı 
Geçen Şubat ayında ise girdiği elektrikçi dükkanında güvenlik kamerasına yakalanan Eşref B., elektrikçi dükkanında tezgahın üzerine çıkarak elini ağzına götürüp, 'sus' işareti yaptı. Yine bir kuaföre girerek radyo çalan zanlının iş yeri sahibine “İş yerinize alarm ve güvenlik sistemi taktırın” dediği öğrenildi. Zanlı işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştı. 
Zanlının son hırsızlık olayının ardından ise sevk edildiği adliyedeki soruşturması sürüyor. 

Etiketler:

hırsızlık , suç , akıl hastası , KdzEreğlihaber , Ereğlihaber

Yorumlar
  • Vatandaş
    3 Eylül 2019 Salı 15:46

    Allahın aşkına alin içeri hala serbest bırakıyosunuz ya