Tosun göreve başladı...

23 Haziran 2020 Salı 21:00

Tosun göreve başladı...

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun görevine başladı.

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü görevini sürdürdüğü sırada Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Ali Tosun, görevine başladı.
İl Milli Eğitim Müdür Vekili Harun Akgül'den görevi devralan Tosun, şöyle dedi:
"Bu gün itibariyle Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladım. Zonguldak halkımıza ve eğitim camiasına saygılarımı sunuyorum. Zonguldak eğitimine, geleceğimizin mimarı olan çocuklarımıza ve gençlerimize daha iyi bir gelecek hazırlamak adına bizleri bu göreve layık görenlere şükranlarımı arz ediyorum. Emeğin ve alın terinin başkenti Zonguldak İlimiz ülkemizin en güzide şehirlerinden biridir. Yüce Allah'ın nimetlerini eksik etmediği ilimizin, eğitim anlamında hak ettiği değere ulaşabilmesi için birlikte yürüyeceğimiz bu yolda, ilk günün heyecanı ve gayreti ile çalışmalarımıza yön vereceğimizi bilmenizi isterim. Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda bilgiye donanmış, özgüveni yüksek, bilimi ve teknolojiyi tüketen değil üreten bir nesil yetişmesi için gayret edeceğiz. Toplumu oluşturan, millet ruhunu meydana getiren, şahsiyeti kuran, eğitimdir. Geleceğimizin teminatı olan sevgili öğrencilerimizden öncelikli beklentilerimiz; kendilerini keşfederek iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran ve sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı birey olmalarıdır. Bu süreçte velilerimizin, akademik ve bilimsel camianın, sivil toplum kuruluşlarının ve eğitimin tüm paydaşlarının desteğini ve sorumluluk almalarını bekliyoruz. Bu hedefe yürürken gücümüz, değerli yönetici ve fedakâr öğretmen arkadaşlarımızın özverisi ve gayreti ile velilerimizin desteği olacaktır. Mesai mefhumu gözetmeksizin Zonguldak’tan başlayarak her alanda daha büyük ve güçlü Türkiye için, dinamik eğitim camiasının işbirliği ile öğrenme ve öğretmeye duyduğumuz heyecanı, inancı ve azmi el birliğiyle daha güçlü kılacağız. Bu uğurda birlikte düşüneceğiz, konuşacağız, anlatacağız, ekip ruhuyla hareket ederek güçlü mevcut potansiyelimizi; proje temelli her biri umudumuz olan öğrencilerimizin mutlu ve etkin bir geleceğe ulaşmaları için en iyi şekilde geliştireceğiz. Görevime başlarken ekip arkadaşlarıma, Okul/Kurum yöneticilerimize, öğretmenlerimize, personelimize ve velilerimize saygı ve selamlarımı sunar, eğitim camiasının temel unsuru olan sevgili öğrencilerimizin eğitim adına attığı her adımın başarıya dönüşmesini temenni ederim. Zonguldak’ta eğitime dair sözü, fikri, projesi olan herkese ve eğitimin tüm aktörlerine gönlümüzün de makamımızın da kapısı her daim açık olacaktır. Bu düşünce ve inançla her bir hemşerimin, paydaş kamu kurum ve kuruluşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, iş dünyamızın ve basınımızın; eğitim öğretim çalışmalarını yürütürken daha iyiye ve güzele ulaşmak için yardım ve desteklerini eksik etmeyecekleri düşüncesiyle selam ve saygılarımı sunarım."

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , milli eğitim , tosun ,

Yorumlar

Akgül, LGS’ye girecek öğrencilere başarılar diledi

19 Haziran 2020 Cuma 21:03

Akgül, LGS’ye girecek öğrencilere başarılar diledi

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül, LGS’ye girecek öğrencilere mesaj göndererek başarılar diledi.

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül, yarın yapılacak LGS sınavı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Akgül mesajında “Stresten ve heyecandan uzak bir şekilde sınava girmenizi tavsiye ediyor, hazırlık sürecindeki bilgi ve birikimlerinizi sınava en üst düzeyde yansıtacağınıza inanıyor, LGS’ ye girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.
Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül, yayımladığı mesajında “Uzun zamandır LGS için hazırlık yapıyorsunuz, bu sınavın sağlıklı bir ortamda gerçekleştirilebilmesi amacı ile okullarımızda günler öncesinden her türlü tedbir alınarak binalar sınav hazır hale getirildi. Her şey sizin için, stres ve kaygıdan uzak gönül rahatlığıyla okullarınızda sınava girebileceksiniz. Şimdiye kadar yaptığınız sınav hazırlıklarınızın, sizlere başarılı bir sınav geçirmenizde yardımcı olacağına inancım tam olmakla birlikte; LGS sınavını tek çözüm olarak görmemenizi tavsiye ediyorum. Eğitim ve yönetim kadrolarımız sizlere en nitelikli eğitimi verebilmek için çalışıyor. Cumartesi günü stresten ve heyecandan uzak bir şekilde sınava girmenizi tavsiye ediyor, hazırlık sürecindeki bilgi ve birikimlerinizi sınava en üst düzeyde yansıtacağınıza inanıyor, LGS’ ye girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , lgs , sınav ,

Yorumlar

BEÜ TÜBİTAK yarışmasında destek almaya hak kazandı

4 Haziran 2020 Perşembe 16:29

BEÜ TÜBİTAK yarışmasında destek almaya hak kazandı

ZONGULDAK (İHA) Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) 4 Projesi TÜBİTAK 5. Uluslararası İHA yarışmasında destek almaya hak kazandı.

TÜBİTAK tarafından Döner Kanat ve Sabit Kanat kategorilerinde düzenlenen 5'inci Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması’nda BEÜ’den 4 proje birden destek almaya hak kazandı.
Yurt dışından 12 takım olmak üzere toplamda 336 takımın yer aldığı yarışmada Üniversiteyi makine, elektrik-elektronik, bilgisayar, biyomedikal, nanoteknoloji mühendisliği ve kamu yönetimi bölümü öğrencilerinin oluşturduğu 6 takım temsil etti. Takımlar tarafından sunulan kavramsal tasarım raporları TÜBİTAK - BİTO Danışma ve Değerlendirme Kurulu tarafından değerlendirildi. Değerlendirmede, 70 puan ve üzeri alan 8’i yurt dışından 200 takım başarılı bulunarak, 8 bin TL İnsansız Hava Araçları (İHA) geliştirme desteği almaya hak kazandı.
Yarışmada Bülent Ecevit Üniversitesini Makine Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Beytullah Erdoğan danışmanlığında yarışan Neta Aerospace takımı, Adem Yasin Çıplak, Görkem Burucular, Emre Can Açıkgöz, Erkan Yüce, Ertan Çalık, Kenan Karataş, Sanem Gürsoy, Yağmur Tepe, Aynur İlhande tarafından; Makine Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Prof. Dr. Alper Özyiğit danışmanlığında yarışan Toryum Robotik takımı, Mehmet Emre Altın, Hakan Say, Yiğit Can İlkılıç, Kemal Berkay Çalık, Samet Kiren tarafından; Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğr. Üyeleri Doç. Dr. Mustafa Gümüş ve Dr. Tevfik Cem Akalın danışmanlığında yarışan Zonguldakgm BEUNTECH takımı, Ahmet Cemil Bilgin, Furkan Sungur, Eren Çınar, Yiğithan Duyar, Mert Okumuş, Utku Kartal, Ali Umut Ceylan, Erol Aksoy tarafından ve Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümün Öğr. Üyeleri Doç. Dr. Rıfat Hacıoğlu ile Arş. Gör. Egemen Belge danışmanlığında yarışan ZBEUN-UAV takımı Betül Kaba, Özlem Polat, Esmagül Durmuş, İlker Emin Dağ, Fetih Güney, Bilal Hekimoğlu, Harun Çalım, Sinamettin Aksu tarafından temsil edildi.
Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı yaptığı açıklamada, öğrencilerin bilimsel projelere katılmalarını teşvik ettiklerini söyledi. Üniversite olarak bu konuda her türlü desteği verdiklerini, vereceklerini ifade eden Rektör Çufalı, TÜBİTAK 5'inci Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışmasındaki elde ettikleri güzel sonuçlardan dolayı danışman hocalarımızı ve öğrencilerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Etiketler:

Kdz.Ereğli , Ereğli , Haber , Zonguldak , İHA , BEÜ , TUBİTAK ,

Yorumlar

Bahçeşir Koleji dünya vatandaşı yetiştiriyor...

17 Nisan 2020 Cuma 19:21

Bahçeşir Koleji dünya vatandaşı yetiştiriyor...

Kdz. ereğli ilçesi Bahçeşehir Koleji tertemiz bir hava ve yem yeşil doğa içerisinde 4 yaştan itibaren öğrencilerini geleceğin eğitimi ile buluşturuyor...

Tertemiz bir hava, yemyeşil bir doğa... Hayalleri süsleyen Bahçeşehir Koleji Kdz.Ereğli kampüsünde öğrencilerimizi 4 yaştan itibaren geleceğin eğitimiyle buluşturuyor, dünya vatandaşı olarak yetiştiriyoruz.

Yorumlar

Bahçeşehir Koleji’nden videolu anlamlı mesaj

14 Nisan 2020 Salı 12:20

Bahçeşehir Koleji’nden videolu anlamlı mesaj

Kdz. Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Bahçehir Koleji hazırladığı bir video ile anlamlı mesaj verdi.

Siyah beyaz görüntülerle başlayan videoda daha sonra kampüsün içerisinde öğrencilerin yer aldığı renkli fotoğraflarla “Evde Kal, yerinde kal” mesajı verildi.
Hababam Sınıfı filminin müziğinin yer aldığı video Atatürk rölyefi ile başlıyor. Video daha sonra renkli ve haraketli görüntülerle sona eriyor.
Karadeniz Ereğli Bahçeşehir Kampüs yönetimi hazırlanan videoya ilişkin olarak sosyal medya aracılığı ile şu mesajı paylaştı: “Kurulduğu günden itibaren yine öğrencileri ile cıvıl cıvıl, öğretmenleri ile bilgi dolu, doğal yaşamı ile de çocuklarımızın bilmesi gerekenleri alabilecekleri, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yoldan ayrılmadan devam edecekleri günlere dönmek dileğiyle… Evde Kal, yerinde kal.”

Yorumlar
  • Tahsin
    17 Nisan 2020 Cuma 18:30

    Çok duygu yüklü iyili varsınız