Tosun AK Parti ile yeni dönemin başladığını belirtti...

13 Ağustos 2018 Pazartesi 18:31

Tosun AK Parti ile yeni dönemin başladığını belirtti...

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, 14 Ağustos 2001 tarihinin, Türk demokrasi tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu belirterek, “Lideriyle bir bütün olan partimiz, liderinin çizdiği bu kutlu yolda milleti için var olmaya devam edecektir” dedi.

Tosun, AK Parti’nin kuruluşunun 17. yılı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında, Türkiye’nin siyasi ve ekonomik alanda büyük sıkıntılar yaşadığı, hayal ve ümitlerin yok olduğu bir dönemde tarih sahnesine çıkan AK Parti ile yeni bir dönemin başladığını belirterek, “Cumhurbaşkanımız ve Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde kurulan AK Parti, Türk siyaset sahnesinde vatandaşlarımızın desteği ile yer almış ve 14 Ağustos 2001, Türk demokrasi tarihine kutlu bir yürüyüşün başladığı tarih olarak silinmeyecek şekilde yazılmıştır” İfadelerine yer verdi. 
AK Parti’nin kuruluşunun, Türkiye’nin karanlıktan aydınlığa çıkışının en önemli dönüm noktalarından birisi olduğunu ifade eden Zeki Tosun, “AK Parti, ülke yönetimine geçtiği günden bugüne birçok önemli projeye imza atmış ve ülkemizin kalkınmasında önemli çalışmalar gerçekleştirmiştir. Ülke tarihimizde daha önce olduğu gibi birçok engel önüne getirilmiş, AK Parti hükümeti yok edilmek istense de vatandaşımız ve liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı ve dik duruşu ile gerek iç gerekse dış güçler eylemlerinde muvaffak olamamıştır. Bu konuda en büyük engel, 15 Temmuz’da hain bir darbe girişimi ile ülkemizin karşısına getirilmiş ve tüm kötü niyetli güçler birleşerek ülkemizi karanlığa çekmeye çalışsa da başaramamış ve başaramayacaklarını anlamışlardır. 
AK Parti'yi var eden ve yaşatan ruh, İstanbul'un fethinden Çanakkale Zaferi’ne, İstiklal Harbi'nden 15 Temmuz'a kadar bu milletin gurur vesilesi tüm dönemlerinin genini oluşturan ruhtur. Lideriyle bir bütün olan partimiz, liderinin çizdiği bu kutlu yolda milletiyle ve milleti için var olmaya devam edecektir. 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27 Dönem Milletvekilliği genel seçimleri ile birlikte yeni bir Türkiye yolunda, 2023 hedefleri doğrultusunda önemli bir adım atmış olan ülkemizde, Yeni Sistem ve Bu Sistemin İl Başkanı Olan Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile hızlı kalkınma ve hızlı büyüme ile geleceğin Büyük ve Güçlü Türkiye’sini inşa etme yolunda emin adımlarla ilerleyerek, vatandaşlarımıza hizmeti her şeyin üstünde gören AK Parti anlayışının yer aldığı daha nice AK yıllara, AK icraatlar ile ulaşmak dileğiyle partimizin 17. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum” şeklinde konuştu. 

Yorumlar

43 sanıklı FETÖ/PYD duruşması....

13 Ağustos 2018 Pazartesi 12:04

43 sanıklı FETÖ/PYD duruşması....

Zonguldak'ta 43 sanıklı FETÖ/PDY duruşması 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı.

FETÖ/PDY'nin 'emniyet imamları'nın yanı sıra eski emniyet müdürleri, amir, komiser ve polis memurlarının da aralarında bulunduğu 7'si tutuksuz, 36'sı tutuklu 43 sanıklı duruşma Zonguldak Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesi duruşma salonunda başladı. 
Tutuklu sanıklar cezaevi araçlarıyla sabah saatlerinde Zonguldak Adliyesi'ne getirildi. Sanıklar için jandarma ve polis ekipleri adliye önünde geniş güvenlik önlemleri aldı. 
Cumhuriyet Savcısı tarafından hazırlanan 330 sayfalık iddianamede ise 43 sanığın, "Silahlı terör örgütüne üye olma veya silahlı terör örgütü yönetme", "Türkiye Cumhuriyeti hükumetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs", "TBMM'yi ortadan kaldırmaya teşebbüs", "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlamalarıyla üçer kez ağırlaştırılmış müebbet ile 7 yıldan 22 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Yorumlar

Ormanlarda inceleme ve denetim gerçekleştirdi...

13 Ağustos 2018 Pazartesi 11:53

Ormanlarda inceleme ve denetim gerçekleştirdi...

Zonguldak Orman Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı, Zonguldak Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Çaycuma ve Perşembe Orman İşletme Şefliği ormanlarında inceleme ve denetim gerçekleştirdi.

Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı, Ağaçlandırma çalışmaları, silvikültürel uygulamalar, kültür bakımları, yeni tesis edilen sahalar ile 2019 yılı endüstriyel plantasyon sahası ve dikili satış bölmelerinde inceleme ve denetim gerçekleştirdi. Yapılan denetimde Zonguldak İşletme Müdürü ve işletme şefi de hazır bulundu. 
Yapılan İncelemelerin ardından bir değerlendirmede bulunan Orman Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı “ Endüstriyel plantasyon çalışmalarında hedefimiz hızlı büyüyen türlerden tesis edilen plantasyonların bakımları tamamlanarak, gelecekte ihtiyaç duyulacak orman ürünleri piyasasına hızlı arz yapma kapasitesine sahip verimli bonitet ve makineli üretim şartlarına sahip sahaların en etkin bir şekilde değerlendirilmesidir. Bugüne kadar yapılan ağaçlandırmaların etki analizlerinin yapılması gerekmektedir. Orman gen kaynağı olarak kullanılmak üzere belirli alanları bırakmamız gerekiyor. Bu yıl gerçekleştirilecek olan saha hazırlıklılarının en kısa sürede bitirilmesini ve yılsonuna kadar iş programının gerçekleştirilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu. 

Yorumlar

Vali Çınar talimat verdi...

13 Ağustos 2018 Pazartesi 11:36

Vali Çınar talimat verdi...

Zonguldak’ta 15 yaşındaki Emircan Saydam’a Zonguldak Valisi Ahmet Çınar sahip çıktı.

Zonguldak’ta doğum sonrası beynin hasar görmesi nedeniyle yakalandığı hastalıkla mücadele eden Emircan’a destek Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’dan geldi. İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından gündeme taşınan haber üzerine, Vali Ahmet Çınar’ın talimatlarıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürü Abdullah Püren konuyla ilgili çalışma başlattı. Hayırsever bir iş adamı tarafından yurt dışından temin edilecek olan akülü sandalye Emircan’a teslim edilecek. 

Yorumlar

Hac yolcuları mukaddes topraklara dualarla uğurlandı...

13 Ağustos 2018 Pazartesi 10:25

Hac yolcuları mukaddes topraklara dualarla uğurlandı...

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'nde hac yolcuları mukaddes topraklara dualarla uğurlandı.

Çaycuma Terminal Kudüs Camii'si önünde bir araya gelen Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu,  Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı,  Çaycuma İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş, AK Parti İlçe Başkanı Veysel Karani Doğancı, Nebioğlu Belediye Başkanı Ertan Aydoğan, hacca giden kişilerin yakınları da toplandılar. 
Hacca kafilesine hayırlı yolculuklar dileyen Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu; "Çaycuma ilçemizde hacı adaylarımızı kutsal topraklara gitmek üzere uğurladık. Rabbim  niyetlerini kabul etsin" dedi. 
Ardından hep birlikte dua edildi. Yakınları ile vedalaşan hac kafilesi otobüslere binerek ilçeden ayrıldı. 

Yorumlar