Töre Zonguldak'a veda ediyor...

29 Haziran 2018 Cuma 19:53

Töre Zonguldak'a veda ediyor...

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı Milli Eğitim Bakanlığı Müşavirliği’ne atanmasının ardından yerine Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci atandı. Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ise Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre atandı.

Pervin Töre kimdir?
1960 yılında Erzurum'da doğdu. İlkokulu ve ortaokulu Erzurum'da okuduktan sonra Lise 1. ve 2. Sınıfı Erzurum Kız Lisesi' nde, son sınıfı ise İzmir Kız Lisesi'nde okudu ve aynı yıl iyi derece ile mezun oldu. 1982 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Kimya bölümünü bitirdikten sonra Trabzon Of Lisesi'nde 4 yıl kimya öğretmenliği yaptı. 1986 yılında İzmir Namık Kemal Lisesi Kimya Öğretmenliğine atandı.
1991 yılında aynı lisede Müdür Yardımcılığı görevine başladı. Daha sonra sırasıyla Namık Kemal Lisesi Müdür Vekilliği ve İzmir Kız Lisesi Müdür Vekilliği yaptı. 2008 yılında, mezunu olduğu İzmir Kız Lisesi Müdürlüğüne asaleten atanan Pervin Töre, 2012 yılı Ocak ayında Aydın İli Milli Eğitim Müdürlüğüne, 2017 Şubat ayında Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı.
2018 Nisan ayında Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Pervin Töre evli ve bir çocuk annesidir.

Yorumlar
  • Vatandaş
    30 Haziran 2018 Cumartesi 09:12

    1,yılda,Aydın,Sakarya,Zonguldak şimdide Muğla tatil yöresi kadın bayağı güçlü Erzurumlu....

Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi 463 mezun verdi

21 Haziran 2018 Perşembe 23:28

Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi 463 mezun verdi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi 2017-2018 Akademik Yılı’nda mezun olan 463 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi.

Gülüç Büyük Anadolu Otel’de düzenlenen tören öğrencilerin salonda yerlerini alması, saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende fakülte birincisi Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü Öğrencisi Fatma Temel, ödülünü Vali Ahmet Çınar’dan alarak kendisine destek olan ailesi ve tüm öğretim üyelerine teşekkür etti.

Çınar “Önemli olan ahlaklı yaşamak”
Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, konuşmasında öğrencilere sanata yönelmeleri ve öğretmenlik hayatlarında öğrencilere sanatı öğretmenlerini istedi. Atatürk’ün ‘Başöğretmenlik’ unvanı alarak öğretmenliğin ne denli önemli olduğunu bu yapısıyla en iyi şekilde anlattığını belirten Vali Çınar “Atatürk kendisine başöğretmen unvanı alıyor. Başvali dememiş, başmühendis dememiş, baş tüccarım dememiş. O unvanı kendisine güzel, değerli bulmuş ve almış. Dolayısıyla siz çok değerlisiniz öğretmen adayı arkadaşlarım. Gerçekten yeni nesil sizlerin eseri olacak. Çocuklarımız sabah size teslim edecek akşama kadar sizin ellerinizde bulunacak. Bu sorumluluğu çok yüksek bir iş.
İlmi öğretecek olan kişiler sizlerdir. Bu işin sorumluluğunu, hassasiyetini bir kez daha hatırlatmak isterim. Her bir çocuğu dünyayı değiştirecek bir potansiyel olarak görmemiz lazım. İnsanda bu potansiyel vardır. En çok ihtiyacımız olan yetişmiş insandır. İnsanı yetiştiremediyseniz istediğiniz kadar kanunları fotokopi yapın, ülkenize getirip çalışın, hiçbir anlamı yoktur. İnsanı yetiştirebildiyseniz zaten başka şeye ihtiyaç yok, o her şeyin en iyisini yapar, yapabilir. Ülkemizin geleceği sizin ellerinizde bunu ısrarla vurgulamak isterim. İlim tahsil etmek kadın erkek tüm müslümanlara farz. Ama İslam alemi perişan durumda. Cehalet diz boyu. Demek ki hep Allah Allah deyip hava atmak, bu işi samimiyetle yapmadığımızı gösteriyor. Esas olan sadece ibadet kısmı değil. Namaz niyaz en kolay kısmı. Önemli olan dinimizin emri olan o ahlaki yaşam tarzı ve ilim öğrenmek olmalıdır. Burada sizlere güveniyoruz” dedi.

Prof. Dr. Çufalı: “BEÜ Dünya ikinciliği kazandı”
Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı ise 1992 yılında kurulan üniversitenin 14 fakülte, birçok enstitü, yüksekokul, uygulama ve araştırma merkezleriyle Türkiye’nin en önemli eğitim öğretim kurumlarından biri olduğunu söyledi. BEÜ’nün uluslararası alanda yayınlanan bir çok eserin yanıı sıra önemli ödüllerde aldığının altını çizen Prof. Dr. Çuhalı “Uluslararası öğrencileri, bine yakın, uluslararası öğretim elemanlarıyla Türkiye dışında hemen hemen her kıtada araştırmalarıyla yayınlarıyla uluslararsı bildirileriyle artık bir dünya markası haline gelmeye başlayan BEÜ, bundan sonra da başarılarına yenilerini ekleyecek, daha da ilerleyecektir. Son olarak Antarktika’daki bilimsel çalışmalarından sonra başka bir grup da geçen aylarda, NASA’nın sponsorluğunda model uydu yarışmasında dünya ikinciliğini kazandıran, öğrencilerimizle daha da büyüyoruz, daha da başarılı olacağız. Bunun için gereken neyse, öğretim üyelerinin sayısının artması, öğretim kalitesinin artması, uluslararası öğrencilerimizin sayısının artması, uluslararası işbirliğinin artması için bundan sonra da her türlü çabayı göstereceğiz.”

Prof. Dr. Azar “463 mezunu geleceğe gururla uğurluyoruz”
1997 yılında kurulan Ereğli eğitim Fakültesi’ne ilçede herkesin sahip çıktığını ve desteklediğini belirten EEF Dekanı Prof. Dr. Ali Azar, katkıda bulunan herkese teşekkür etti. EEF’nin Türkiye’de öğretmen yetiştiren önemli bir fakülte haline geldiğini belirten Prof. Dr. Azar “2017-2018 akademik yılında ilköğretim bölümü sınıf öğretmenliği, sosyal bilgiler öğretmenliği, Türkçe öğretmenliği, matematik öğretmenliği, fen bilgisi, okul öncesi, özel eğitim, zihin engelliler öğretmenliği programları ve rehberlik ve psikolojik danışmanlık programı mezunları olmak üzere toplam 463 mezunu geleceğe gururla uğurluyoruz. Fakültemizin kuruluşunda 4 olan öğretim elemanı sayısı bugün itibarıyla 45’i öğretim üyesi olmak üzere toplamda 74’e ulaşmıştır: Öğrenci sayısı da toplamda 3 bine ulaşmıştır. Öğretim elemanı başına düşen öğrenci sayısı bölümler bazında ortalama 37’dir. Bu oran yükseköğretimde kalite standartları açısından değerlendirildiğinde önemli bir gelişmedir. Roosevelt’in ‘Bir insanı ahlaken eğitmeden sadece zihnini eğitmek topluma bir bela kazandırmaktır’ der. Bizler bu bağlamda gençlerimizi sadece meslekleri için gereken bilgileri öğretmekle kalmadık, aynı zamanda birey olarak sorumluluklarını, öğretmen olarak topluma karşı görevlerini aşıladık ve bilimin ışığında çağdaş değerlerle, bizi biz yapan değerlerle donattık” dedi.
Mezuniyet töreninde yapılan konuşmaların ardından fakülte genelinde ve bölümler bazında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından çeşitli ödüller verildi. Öğrencilere ayrıca Ereğlili Hayırsever Zuhal Yılmaz ile Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da çeşitli hediyeler takdim etti.
Okul Birincisi Fatma Temel, Rektör Prof. Dr. Çufalı, Dekan Prof. Dr. Azar ve bölüm başkanının katılımıyla fakültenin mezuniyet başarı kütüğüne plaket çaktı. Bölümler halinde sahneye çıkan öğrenciler diplomalarını kendilerini eğiten öğretim üyelerinin ellerinden aldı.
Mezunlar, törenin son bölümünde rehber öğretim üyesi eşliğinde Öğretmenlik yemini edip, keplerini havaya fırlattı.
Törene Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Kdz. Ereğli Kaymakam Vekili Saim Eskioğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Zonguldak İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar, STK temcilcileri, siyasi parti temsilcileri ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Yorumlar

Zonguldak'ın gururu oldular...

18 Haziran 2018 Pazartesi 18:29

Zonguldak'ın gururu oldular...

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) NASA tarafından düzenlenen model uydu yarışmasında (CanSat Competition) dünya ikincisi olan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 'Grizu-263' uzay takımına takdir belgesi verildi.

BEÜ Mühendislik Fakültesinde öğrenim gören öğrencilerin oluşturduğu 'Grizu-263' uzay takımı, 8-10 Haziran tarihleri arasında NASA tarafından düzenlenen model uydu yarışmasında 40 üniversiteyi geride bırakarak CanSat Competition 2018'de dünya ikincisi oldu. Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu tarafından dekanlık binası toplantı salonunda dünya ikinciliği elde eden 'Grizu-263' uzay takımına başarı belgesi verildi. Öğrencilerin çok önemli bir yarışmada kısıtlı bütçeyle derece elde ettiklerini ifade eden Prof. Dr. Kutoğlu, "Bizleri gururlandırdığınız için sizlere teşekkür ediyoruz. Sizlerin başarısı çok daha anlamlı. Yarıştığınız ekiplerin bütçeleri sizden çok daha fazlaydı. Siz onlardan daha kısıtlı bütçeyle çalıştınız. Bundan dolayı sizi ayrı tebrik ediyorum. Sizlere danışmanlık yapan öğretim görevlilerini kutluyorum. Umarız önümüzdeki senelerde daha çok yarışmada daha çok dereceler alırsınız" dedi.

"Ara tatillerde memleketlerimize gitmeyerek kütüphanelerde yattık"
BEÜ Grizu-263 uzay takımı kaptanı Muzaffer Duysal, bir yıl boyunca çok kararlı bir şekilde çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi:
"Ara tatillerde memleketlerimize gitmeyerek kütüphanelerde yattık. Takım olarak bu başarıya ulaştık. Dünyanın önemli üniversitelerini geride bıraktık. Bunun için gururluyuz. Bize destek verenlere çok teşekkür ediyoruz. Proje bir model uydu yarışması. Uzay ve NASA çalışmaları çok popüler. Bu uyduları lisans öğrencilerine yaptırarak bir adım atmamızı sağlıyor bu proje bize. Bu uydu alanında bir çalışma yapmamızı ve kendimi geliştirmemizi sağlıyor. 14 yıldan beri düzenleniyor. Eleme sürecini geçtik ve 40 üniversite arasında kaldık. Dosya hazırladık. İstenilen görevleri yerine getirdik. Uydudan aldığımız verileri jüriye sunduk. Tasarladığımız model uyduyu model roket yardımıyla 700 metreye fırlattık. Aldığımız puanla ikinci olduk."

Etiketler:

beü , nasa , ödül ,

Yorumlar

BEÜ Devrek ve Gökçebey yerleşkesini ziyaret etti

11 Haziran 2018 Pazartesi 23:21

BEÜ Devrek ve Gökçebey yerleşkesini ziyaret etti

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Devrek ve Gökçebey yerleşkelerini ziyaret etti.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Devrek ve Gökçebey Yerleşkelerinde incelemelerde bulundu. Ziyaretlerde Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Devrek Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ferdi Kesikoğlu, Devrek Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Feride Öztürk ve Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakçı Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hasan Özer ile görüşen Rektör Çufalı, ziyaret edilen kampüslerde akademik ve idari personel ile bir araya gelerek Meslek Yüksekokullarındaki akademik çalışmalar, problemler ve yapılanma konusunda bilgi aldı ve birimlerin sürekli gelişiminin sağlanması hususunda görüş ve önerileri dinledi.
Ziyaret kapsamında Devrek ve Gökçebey yerleşkelerinde, Meslek Yüksekokulu binalarını gezen Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı kütüphane, derslik, atölye, toplantı salonu, konferans salonu ve laboratuvarlarda incelemelerde bulundu. Ziyaretlerde, öğrencilere gerek kampüslerde gerekse binalarda sunulan olanakların sürekli iyileştirilmeye devam edileceği, BEÜ’nün kalite politikaları çerçevesinde tüm birimlerinde verilen hizmetlerin kalitesinin sürekli takip edildiği yönünde istişarede bulunuldu.

Yorumlar

Sinitli İlkokulu tüm yılın stresini attı...

7 Haziran 2018 Perşembe 13:17

Sinitli İlkokulu tüm yılın stresini attı...

Kdz. Ereğli ilçesi Ormanlı Beldesi’nde faaliyet gösteren Sinitli İlkokulu öğrencileri 50 metre uzunluğunda ki kâğıda resimler çizdi.

Sinitli İlköğretim Okulu, okulun son günlerinde öğrenci devamsızlığını azaltmak ve öğrencileri okula çekmek için çeşitli etkinlikler düzenliyor. Okul bahçesinde 180 öğrenci bir araya gelerek 50 metre uzunluğunda ki kâğıda resim yaparak bütün yılın stresini attı. Etkinlikte birbirinden güzel resimler ortaya çıkarken öğrencilerin mutluluğu yüzlerinden okundu.
Eğitim öğretim yılının son zamanlarını değerlendirdiklerini ifade eden Sinitli İlkokulu Müdürü Ömer Altunbaş, “Öğrenci devamsızlıklarının arttığı şu günlerde öğrencileri okulda tutabilmek ve bütün yılın stresini atabilmek için farklı etkinlikler düzenliyoruz. 180 öğrenci okul bahçesinde 50 metre uzunluğunda ki kâğıda birbirinden güzel resim yaptılar. Öğrencilerimiz böylelikle okulda güzel vakit geçirdiler” dedi.

Yorumlar