Tıskaoğlu: "Virüs değil iyilik bulaştırıyoruz"

30 Nisan 2020 Perşembe 17:36

Tıskaoğlu: "Virüs değil iyilik bulaştırıyoruz"

Zonguldak Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ZONSİAD), hemşehrileri için bir destek kampanyası başlattı.

 Korona virüs sebebiyle zor durumda kalan, çalışamayan, desteğe ihtiyacı olanZonguldaklılar için gıda kolisi kampanyası başlatıldı. Başkan Tıskaoğlu, 500 hedef ile başladıkları yardım kampanyasında 5000 sayısını aşmanın mutluluğu içerisinde olduklarını, hedeflerinize 6767 rakamına ulaşmak olduğunu belirtti. 
ZONSİAD Başkanı Necdet Tıskaoğlu, Zonguldak'a 4 bin koli kumanya yardımı gönderdiklerini belirterek, “Bu yardımı hakkaniyetli bir şekilde dağıttık” dedi. 
ZONSİAD Başkanı Necdet Tıskaoğlu hedefleri ile ilgili şu açıklamayı yaptı: "Bugün 4 bin kumanya kolisini Zonguldak'a gönderdik. Kampanyamız büyüdü, hem de Almanya-Türkiye ilişkisi güçlenmiş oldu. Dağıtım konusunda biz hakkaniyetli olmaya çalıştık. Şu an kumanya kolilerini merkez ve ilçelerdeki valilik, kaymakamlıklar, belediyeler sivil toplum kuruluşlarına ve muhtarlara teslim etmeni mutluluğunu yaşıyoruz. Çok gururluyum çok mutluyum. İnanılmaz bir şey oldu, 5 bin sayısına ulaştık. Hedefimiz 67 67 yani 6767 rakamına ulaşmak. Ve bu kampanyaya destek veren bütün dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. Güzel bir iş olduğu güzel bir iş başardık. Biz özellikle ciddi bir ekiple beraber bütün belediye başkanlarını aradım. Yani Çatalağzı Belediye Başkanı, Muslu Belediye Başkanı, Karapınar Belediye Başkanı, Elvanpazarcık Belediye Başkanı dahil tüm belediye başkanlarını aradım. Ancak Ereğli Belediye Başkanı yardımı reddetti. Bunun üzerine 75 koliyi Ereğli Kaymakamlığı’na teslim ettik. Biz Ereğli ile etle tırnak gibiyiz. Biz birleşeceğiz, biz bu şehirde teşvikleri hayata geçireceğiz, tekrar yeniden tersine bir göç getireceğiz. Bizim asıl amacımız bu. Zonguldak'ı daha geliştirip kalkındırmak bizim en başta hedefimiz". 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , ZONSİAD , YARDIM , DESTEK , KAMPANYA , Sanayici ve İş İnsanları Derneği , Necdet Tıskaoğlu

Yorumlar

Ereğli Kızılay Derneği yardım çağrısında bulundu...

30 Nisan 2020 Perşembe 17:29

 Ereğli Kızılay Derneği yardım çağrısında bulundu...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kızılay Derneği Şubesi yönetimi fitre, zekat ve kumanya yardımlarını kabul ettiklerini bildirdi.

 Hayırseverlerin Ramazan ayında Kdz. Ereğli Kızılay Derneği Şubesi’ne destek vermek ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşacak bağışları için 0(507) 351 80 80 numaralı telefonu arayabilecekleri yada Kdz. Ereğli Ziraat Bankası TR 07 0001 0000 5100 0018 6873 32 IBAN hesabına nakit olarak para yatırabilecekleri duyuruldu.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , kızılay ereğli şubesi , kızılay , yardım

Yorumlar

Özil'in çocukluk fotoğrafı sosyal medyayı salladı

30 Nisan 2020 Perşembe 17:21

Özil'in çocukluk fotoğrafı sosyal medyayı salladı

Arsenal’in Türk asıllı Alman futbolcusu Mesut Özil'in, küçük yaşta çekilmiş fotoğrafı sosyal medyayı salladı.

 Türk asıllı Alman Milli Futbolcu Mesut Özil'in 3 yaşında çekilmiş olduğu tahmin edilen fotoğrafı adeta sosyal medyayı salladı. Memleketi Devrek olan Özil'in, 'Devrekliler' isimli sosyal medya hesabından paylaşılan çocukluk fotoğrafı paylaşım ve beğeni rekoru kırdı. Paylaşımda ise "Kim bilebilirdi ki günün birinde Devrek Hışıroğlu Köyü'nden gurbetçi bir ailenin evladının dünyaca ünlü futbolcu olacağını?" notu yer aldı. Fotoğrafın ise Almanya'da evinin bahçesinde çekildiği tahmin ediliyor. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

Hürfkir: "Altyapıdaki gençleri A takıma kazandıracağız"

30 Nisan 2020 Perşembe 17:06

Hürfkir: "Altyapıdaki gençleri A takıma kazandıracağız"

TFF 2. Lig takımı Zonguldak Kömürspor'da Başkan Hakan Hürfikir, "Altyapıdaki gençleri A takıma kazandıracağız" dedi.

 Zonguldak Kömürspor Başkanı Hakan Hürfkir, korona virüs nedeniyle takımların zor günler geçirdiğini söyleyerek, gençlerin gelecekleri olduğunu ve altyapıdaki gençleri A takıma kazandıracaklarının söyledi. 
Başkan Hakan Hürfkir, zor günler geçirdiklerini söyleyerek, "Korona virüs nedeniyle zor günler geçiriyoruz. Belediye takımlarının haricinden biz ve diğer takımlar zor günler geçiriyor. Daha önce de maddi sıkıntılarımız vardı ama şimdi biraz daha arttı.Ne yapacağımız konusunda hiç bir fikrimiz yok. Bizler buralara gelmek için çok uğraştık. Şimdi kenetlenme zamanı. Eğer birlik beraberlik içerisinde olmazsa maalesef kötü günler bekliyor. Herkesin elini taşın altına atması gerek" dedi. 

"Altyapıdaki genç ve yetenekli oyuncuları A takıma kazandıracağız" 
Gençleri kazanacaklarını ifade eden Hürfikir, "Korona virüs nedeniyle gelecek sezonda kimse büyük transferler yapamaz. Çünkü ekonomik kriz var. Herkes altyapıya odaklanacak. Bence de doğru olan bu. Artık altyapıdaki yetenekli ve genç oyuncuları A takıma kazandırılmalı. Bizler de altyapı hocalarımızın raporları doğrultusunda genç ve yetenekli oyuncuları A takıma kazandıracağız. Bunun için gerekli çalışmaları başlattık. Gençler bizlerin geleceği. İnanıyorum ki gençler bu takımı en iyi yerlerde temsil edecekler" şeklinde konuştu. 

"Bu takım ligde kalacak" 
Zonguldak Kömürspor Başkanı Hakan Hürfkir, takımın ligde kalacağını belirterek, "Bu takımın ligde kalmaması gibi durumu yok. 2 maç kazandığımız takdirde ligde kalırız. Bundan bence kimsenin şüphesi olmasın. Bu sezon gençlerimiz takım olarak iyi mücadele verdi. Ama bazen istediğimiz gibi olmuyor. Onları mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. İnşallah koronadan sonra yarım kalan işlerini bitirecekler" diye konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , MAÇ , KÖMÜRSPOR

Yorumlar

Gençlik Merkezi 5 bin 900 siper maske dağıttı!

30 Nisan 2020 Perşembe 17:00

Gençlik Merkezi 5 bin 900 siper maske dağıttı!

Zonguldak Gençlik Merkezi, korona virüs nedeniyle sağlık çalışanlarına ve kurumlara destek vermek amacıyla 5.900 adet siper maske dağıttı.

 Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye'de de etkisini sürdürmeye devam eden korona virüs nedeniyle 81 ilde sağlık çalışanlarına ve kurumlara destek vermek amacıyla maske üretimi yapılmıştı. 
Zonguldak'ta da Gençlik Merkezi işbirliği ile şu ana kadar 5.900 siper maske yapıldı. Yapılan maskeler öncelikle sağlık çalışanlarına ve ardından da bütün kurumlara ücretsiz olarak dağıtıldı. Korona virüs kapsamında bu zor günlerde Gençlik Merkezi'nin yapmış olduğu bu çalışma ise sağlık çalışanlarından büyük takdir aldı. Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, Gençlik Merkezi Müdürü Hamza Gök, Gençlik Liderleri ve gönüllü gençlerin titizlikle yürüttüğü maske üretimi hız kesmeden devam edeceği öğrenildi. 
Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, "Bu zor günlerden sağlık çalışanlarımızın ve kurumlarımızın yanında olmaya devam ediyor. Şuana kadar 5.900 adet siper maskeyi üreterek ücretsiz olarak kurumlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza dağıttık. Çalışmalarımız devam ediyor. Salgın boyunca kurumlarımızın ve vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , GENÇLİK MERKEZİ

Yorumlar