Tıp fakültesi yolu ulaşıma kapatıldı

11 Ekim 2019 Cuma 15:53

Tıp fakültesi yolu ulaşıma kapatıldı

Zonguldak-Ereğli arası karayolunun Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi mevkisinde ki yol heyelan sonrası yapılacak çalışmalar nedeniyle ulaşıma kapatıldı.

Zonguldak-Ereğli karayolunun BEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi mevkisinde yaşanan heyelan da yola düşen büyük kaya parçaları sürücülere tehlikeli anlar yaşatmıştı. Zonguldak Valiliğinin girişimleri sonucu Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü heyelan bölgesinde bakım çalışması başlattı. Yaklaşık 15 gün sürmesi planlanan yol bakım çalışmaları nedeniyle Zonguldak-Ereğli arasındaki ulaşım farklı bir güzergahtan sağlanacak. Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Zonguldak-Ereğli arası ulaşımın sağlanacağı yolu harita üzerinden sürücülere duyurdu. Buna göre sürücüler 15 gün süresince Tıp Fakültesi Hastanesi’nin arka tarafından geçecek yolu kullanacak.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Yol , Bakım , Çalışması , Kapalı

Yorumlar

Askerlerin yemin töreninde duygu seli

11 Ekim 2019 Cuma 14:29

Askerlerin yemin töreninde duygu seli

Zonguldak'ta 1999/3-2. Grup jandarma erleri and içme töreni gerçekleştirdi.

Törende and içen askerler adına konuşan Jandarma erler adına konuşan jandarma er Süleyman Cemre Sarı, "Karşınızda korkusuz Mehmetçik var" dedi. Törene katılan asker aileleri ise duygu dolu anlar yaşadı.
Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı tarafından 1999/3-2. grup ejandarma erler için and içme töreni gerçekleştirildi. Spor Salonu'nda gerçekleştirilen törene Vali Erdoğan Bektaş'ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Yağız, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Hüseyin Sami Uyar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Gönen Süslü, protokol üyeleri ve yemin törenine katılan jandarma erlerin aileleri katıldı.
Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunduğu törende jandarma erler and içti. Ardından jandarma erler adına Süleyman Cemre Sarı konuşma yaptı. Sarı, "Kutsal vatanımıza hizmet etmek, bölünmez bütünlüğümüzü korumak ve uğrunda kanımızı, canımızı vermek için kınalı ellerimizle silah tuttuk. Zaferleri ve mazisi insanlık tarihiyle başlayan her zaman zafer ile medeniyet nurları taşıyan kahraman Türk Ordusu'nun birer ferdi olduk. Bir baba şefkatiyle bizleri kucaklayan, gece gündüz demeden bizleri en iyi şekilde yetiştiren siz komutanlarım, eğitimlerimizde savaşta kan dökmeyelim diye ter döktünüz. Bizler için çok yoruldunuz ve daha da yorulacağınızı biliyoruz. Emin olunuz ki bize harcadığınız emeklerin karşılığını bizler de vatanımızı ve Cumhuriyetimizin şan ve şerefini her türlü tehlikelere karşı koruyarak ödeyeceğiz. Şimdi karşınızda korkusuz Mehmetçik var. Yılmaz Türk Askeri var. Bakın nasıl dimdik duruyoruz. Arşı koyduk başımıza, toprağı giydik ayağımıza, hak silahını aldık elimize, kim yıkabilir bizi, kim durur karşımızda. Fırat, Dicle, Kızılırmak, içimizden geliyor bağırmak. Vatan sana canım feda" ifadelerine yer verdi.
Sarı'nın konuşması ise salondaki davetliler tarafından büyük alkış aldı. Şiir ve hediye takdiminin ardından kütüğe plaket çakıldı. Törende 73 jandarma er yemin etti.

Duygu dolu anlar yaşandı

Program Çanakkale filmi ile devam etti. Çanakkale Savaşı sırasında annesinin kına yakarak askere gönderdiği Hasan'ın hikayesini konu alan filmi izleyen davetliler gözyaşlarına hakim olamadı. Duygu dolu anlar yaşanan tören jandarma marşının söylenmesinin ardından son buldu. Törenin ardından aileler evlatlarıyla hasret giderdi.

Harekata tam destek

Jandarma er yakını ile kucaklaşan Solmaz Ünal, duygu dolu anlar yaşadığını ifade etti. Ünal, "Çok güzel bir duygu yaşıyorum. Allah kimseyi evlatsız bırakmasın. Askerlerimizin ayağı taşa değmesin. Çok değişik bir duygu yaşıyorum" dedi. Bir oğlunun Kıbrıs'ta vatani görevini yaptığını diğer oğlunun askerden yeni terhis olduğunu anlatan Fatma Avcı ise yeğeninin and içme törenine katıldığını ifade etti. Avcı, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili de "Allah yardımcıları olsun. Hepsi ana kuzuları. Bütün dualarımız hep Mehmetçiklerimiz için. Canla yürekle evlatlarımızın hep arkasındayız. Burnu kanamadan Allah'ın izniyle annelerine kavuşsunlar" dedi.

Jandarma er Emre Güleç'in babası İsmail Güleç de "Allah Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin. Şu anda operasyondalar. Allah hepsinin yardımcısı olsun. Hepsi bizim evlatlarımız" diye konuştu. İsmail Güleç'in eşi Ayşe Güleç de "Allah bütün evlatlarımızın yardımcısı olsun. Benim de bir evladım var. Operasyonda görev yapan askerimizin de yardımcısı olsun. Ayaklarına taş değdirmesin" diye ifade etti.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Jandarma , And içme , Töreni

Yorumlar

Madenciler Mehmetçik için dua etti

11 Ekim 2019 Cuma 13:00

Madenciler Mehmetçik için dua etti

Zonguldak’ta Türkiye Taşkömürü Kurumu’na ait maden ocağında çalışan işçiler mesai öncesinde Fırat’ın doğusunda başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na katılan Mehmetçik için dua etti.

TTK Üzülmez Müessese Müdürlüğü’ne bağlı maden ocağında 08.00-16.00 vardiyasında çalışan maden işçileri, mesai öncesinde Barış Pınar’ı Harekatı’na katılan Mehmetçik için Kur’an-ı Kerim okuttu. Törene TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, daire müdürleri ve maden işçileri katıldı. Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından Barış Pınar’ı harekatına katılan Mehmetçik için dua edildi. Madenciler, askerler için dua ettiklerini ifade eder harekatın başarıyla geçmesini temenni ettiler.
GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, askerler için dua ettiklerini ifade etti. Mutlu, "Allah ordumuzu muzaffer eylesin" diye konuştu. Yapılan duaların ardından maden işçileri yer altındaki işlerine döndüler.

Genel Maden İşleri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu bir açıklama yaparak, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeydoğusunda terör örgütlerini etkisiz hale getirmek ve Türkiye’nin güney sınırlarını güvenlik altına almak için başlattığı “Barış Pınarı Harekatı”nı desteklerini bildirdi.
GMİS yönetim kurulundan yapılan açıklama şöyle;
“Türk Silahlı Kuvvetleri; Suriye’nin kuzeydoğusunda terör örgütlerini etkisiz hale getirmek ve Türkiye’nin güney sınırlarını güvenlik altına almak, bölgeyi terör örgütlerinden temizleyerek güven ve barış ortamını yeniden sağlamak amacıyla “Barış Pınarı Harekatı”nı başlatmıştır. Uluslararası terörle mücadele kararları ve BM Sözleşmesi’nde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde başlatılan Barış Pınarı Harekatı’nı destekliyoruz. Tüm siyasi partilerimizi, kitle örgütlerimizi ve toplumumuzun tüm kesimlerini, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde; ülkemizin güneydoğusunda oluşturulmak istenen terör koridoruna ve kurulmak istenen terör devletine karşı, tek yürek olarak hareket etmeye ve Mehmetçik ile güvenlik güçlerimizin arkasında kenetlenmeye davet ediyoruz. Genel Maden İşçileri Sendikası ve maden işçileri olarak dualarımızla, yüreğimizle devletimizin ve kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha belirtiyoruz.”

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Taşkömürü ,

Yorumlar

Hani belediye batmıştı?

11 Ekim 2019 Cuma 12:14

Ereğli Haber

Hani belediye batmıştı?

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık son altı aydır Kdz. Ereğli Belediyesi’nin battığını, 50 milyon’un üzerinde borç olduğunu ve personel maaşlarını ödeyemez duruma gelindiğini söylerken lüks harcamalarına bir yenisini daha ekledi. Daha önce plajlar mevkisinde ki belediye kamp alanındaki saray yavrusuna yaklaşık 1,5 milyon TL harcayan Posbıyık şimdide 1,2 milyon TL’ye lüks cip aldı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, İtfaiye Müdürlüğü’ne “Arama Kurtarma Aracı” olarak aldığı 4x4 Lüks cipi makam aracı olarak kullanmaya başladı. Piyasa değeri yaklaşık 1,2 milyon TL olan cip lüks donanıma sahip. Yasal prosedür gereği cip İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde arama kurtarma aracı olarak satın alındı. Satın alınan cipin üzerine yapılan giydirmelerde “İtfaiye, arama kurtarma aracı” yazıldı ve resmi makamlara gönderildi. Prosedür yerine getirildikten sonra giydirmeler söküldü ve lüks cip makam aracına dönüştürüldü.

Hani Belediye batmıştı?
Kdz. Ereğli Belediyesi Eski Başkanı Hüseyin Uysal döneminde şerefsizce hırsızlıklar yapıldığı, belediyenin milyon TL’nin üzerinde borçlandırıldığını, 400 fazla personel alındığını ve personel maaşlarını ödeyemeyecek duruma gelindiğini söyleyen Posbıyık’ın lüks harcamalar yapmaya devam ediyor. Seçimden hemen sonra plajlar bölgesindeki kamp alanında konakladığı saray yavrusuna yaklaşık 1,5 milyon harcama yapan Posbıyık şimdide lüks cip aldı. Söylemleri ile yaptıkları sürekli çelişen Posbıyık, Erdemir’in ödemekten vazgeçtiği aylık 400 bin TL hava gazı tüketim vergisi nedeniyle belediyenin hizmet yapamaz hale geldiğini iddia etmişti. Posbıyık’ın söylemleri ile eylemlerinin uyuşmaması “Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu” sözünü akıllara getirdi.

Yorumlar

Günlük Burç Yorumları 11 Ekim 2019

11 Ekim 2019 Cuma 09:30

askmoyra

Günlük Burç Yorumları 11 Ekim 2019

Günlük burç yorumları ile burcunuzda neler oluyor, hayatınız hakkında size ne gibi ipuçları veriyor öğrenebilirsiniz.

Ay Neptün kavuşumunun getirdiği hassasiyetler eşliğinde güne merhaba diyeceğiz. Balık burcunda yol alan bu iki gezegenin enerjisi bir yanıyla hayallerimizin önem kazanıp ilk sıraya çıkmasına neden olurken bir yandan da amaca giderken bizi tevekkel, fedakarlıklarda bulunmaya açık hale getirecektir. Belki koşulların pek net olmayışı ve belirsizlikler nedeniyle de karar almak ve plan yapmakla ilgili sorunlar yaşayabiliriz. En iyisi günün ilk yarısında akışta kalmak ve gelene göre adım atmak sanki.

KOÇ; gizli düşmanların harekete geçmesiyle elin kolun bağlı kalabilir, iyimserliğini aleyhine kullananlar olabilir. Aldığın haberler ve dedikodular kafa karışıklığına ve yanlış kararlar almana neden olabilir. Yeni girişimlerde bulunmadan önce olayların netleşmesini ve kontrolün sana geçmesini beklemelisin.

BOĞA; bugün isteklerini gerçekleştirebilmen için karşına birçok fırsat çıkabilir. Ancak iyimserliğin ve kafanın karışması sonradan kararlarından vazgeçmene neden olabilir. Finansal beklentilerinin yüksek olması ve olaylara duygusal yaklaşmandan dolayı ekonomik konularda istediğin gibi ilerleme gösteremeyebilirsin.

İKİZLER; gün boyunca yaşamına hareket ve karmaşa hâkim olabilir. Kariyerini ilgilendiren konularda yeni girişimlerde bulunmak isteyebilir, olaylara fazla iyi niyetle yaklaşabilirsin. Ancak yakın ilişkide olduğun kişilerle aranda fikir uyuşmazlıkları olduğundan ikileme düşebilirsin.

YENGEÇ; sürekli karar değiştirip her fırsata atlamak isteyeceğin bir gündesin. Yeni bir proje veya görev seni heyecanlandırıp harekete geçmene neden olabilir ancak tam bilgi sahibi olmadan duygularınla karar alman sonradan hayal kırıklığına yol açabilir. Biraz daha sakin olmalısın.

ASLAN; prim, komisyon, kredi gibi gelirler elde etmen için karşına fırsatlar çıkabilir. Bir anda karar alarak borçlanabilir fakat kısa sürede bu kararından pişman olabilirsin. Sevdiklerine ya da keyiflerine yaptığın harcamalar bütçeni aşmana neden olabilir ya da gözü kapalı risk alabilirsin.

BAŞAK; bugün yakın ilişkide olduğun kişiler senin adına karar alarak uygulamaya koyabilir hatta senin adına risk alabilirler. Fakat şartların belirsizliği sık sık aksamalara ve ertelemelere neden olabilir. Onların heves ve heyecanını paylaşmadığın için kendini suçlamaktan vazgeçip olayların netleşmesini beklemelisin.

TERAZİ; aldığın haberlere hemen inanmamalı, aşırılıktan uzak durmalısın. Çok çalışıp yorulmana rağmen çok az verim elde edebilir, çabalarının karşılığını alamamaktan şikâyet edebilirsin. Kendine fazla yüklenmen ve yeme içmeyi abartman da sağlığını olumsuz etkileyebilir.

AKREP; bugün boyundan büyük işlere kalkabilir, sonunu düşünmeden harekete geçebilirsin. Fakat yaşadığın ani iniş çıkışlar duygusal olarak yıpranmana neden olabilir. Sevdiklerinle aranda yüksek beklentilerden kaynaklanan sorunlar olsa da iletişim kurarak çözebilirsin. Harcama ya da yatırım yaparken aldığın riskler kayıplara neden olabilir.

YAY; her işe birden koşturmaya çalışabilir, üstüne vazife olmayan konular için de çaba sarf edebilirsin. Hem ailen hem de sevdiklerin için özveriyle davranmana rağmen abartıya kaçman ve fazla beklentiye girmen mümkün. Belirsizliklerden dolayı girişimlerinde engellerle karşılaşabilirsin.

OĞLAK; yapacağın sözleşmelerin, görüşme ve toplantıların geleceğini görmekte zorlanabilir, fırsatlar karşısında kararsız kalabilir ya da beklentilerini fazla abartabilirsin. Kişisel gelişimle ilgili eğitimlerde, kısa yolculuklarda kısa süreli ertelemeler yaşayabilir, iletişimde yanlış anlaşılmalardan dolayı gerilebilirsin.

KOVA; kendine koyduğun hedeflerin belirsiz olması ya da senin çok deneyimsiz olman yarı yoldan dönmene neden olabilir. Ekonomik konularla ilgili yoğun bir trafik yaşanabilir, hesapta olmayan ödemeler, anlık kararlarla yapılan harcamalar hedeflerinden şaşmana neden olabilir.

BALIK; bugün özgüvenle harekete geçsen de henüz netleşmeden adım attığın için birçok sorunla uğraşmak zorunda kalabilirsin. Hem yaşamını ilgilendiren konularda hem de ilişkilerde yoğunluk yaşayabilirsin. Her yere yetişmeye çalışmandan dolayı bazı planlarını ertelemen gerekebilir.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Burc

Yorumlar