Tetiker, Kdz. Ereğli TSO’nun Onursal başkanı ilan edildi

28 Aralık 2017 Perşembe 13:40

Tetiker, Kdz. Ereğli TSO’nun Onursal başkanı ilan edildi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde görevi başındayken hayatını kaybeden Kdz. Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker, son yapılan meclis toplantısında oy birliği ile Kdz. Ereğli TSO’nun Onursal Başkanı ilan edildi.

Kdz. Ereğli TSO Başkanvekili Sertan Yalçın, önceki gün hayatını kaybeden Kdz. Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker, 1992’den bu yana Ereğli’ye önemli hizmetleri olduğunu belirterek, son yapılan meclis toplantısında kendisinin Onursal Başkan ilan edilmesi kararı alındığını söyledi.
Yalçın konuya ilişkin olarak yaptığı yazılı açıklamada “Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odasının çeşitli organlarında görev yaptıktan sonra 1992 yılında yapılan seçimler neticesinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilen ve başarılı hizmetlerle imza atan Sn. Yaşar Tetiker rahatsızlığı nedeniyle sadece iki dönem ara verdikten sonra 09.05.2013 tarihinde yeniden Başkan seçilmiştir.
Son döneminde, uzun süredir mücadele ettiği amansız hastalığa rağmen görevlerini aksatmadan yürüten ve ara verdiği dönemler nedeniyle eksik kalan projeleri tamamlamaya çalışan Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Yaşar Tetiker, uzun süredir mücadele ettiği amansız hastalıktan ne yazık ki kurtulamayarak 26.12.2017 tarihinde hakkın rahmetine kavuşmuş ve ebediyete uğurlanmıştır.
Görev yaptığı 20 yıla yakın bir süre içinde birçok başarılı projeye imza atan Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Yaşar Tetiker’ in görevi başında iken vefat etmesi ve Kdz. Ereğli Organize Sanayi Bölgesinin kurulması ve hayata geçirilmesi başta olmak üzere geçmişteki çok başarılı hizmetleri Oda Meclisimizin 27.12.2017 tarihinde yapılan toplantısında ele alınmış ve Sn. Yaşar Tetiker’ in Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nın “ONURSAL BAŞKANI” ilan edilmesine oybirliğiyle karar verilmiştir.
Bu vesileyle, Onursal Başkanımız Sn. Yaşar TETİKER’ i bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor ve bu kararın alınmasını sağlayan Meclisimizin değerli üyelerine teşekkür ediyorum.”

Yorumlar

TTK'da yeni üretim panoları dualarla açıldı

28 Aralık 2017 Perşembe 12:42

TTK'da yeni üretim panoları dualarla açıldı

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessesesi Gelik İşletme Müdürlüğü’nde çalışan maden işçileri, toplam 4 kartiyede üretime yeni açılan ayaklarda kazasız-belasız üretim için ve maden şehitleri için Kur-an okuma ve kurban kesim merasimi düzenledi.

TTK Karadon Müessesesi Gelik İşletme Müdürlüğü’nde 08-16 vardiyası öncesi düzenlenen törene TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, TTK Genel Müdür Yardımcısı İsmail Güner, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, GMİS Genel Sekreteri Satılmış Uludağ, GMİS Genel Mali Sekreteri Adnan Tıska, GMİS Genel Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreteri Kahraman Kabasakal, Karadon Müessese Müdürü Fazlı Uncu, Karadon Müessesesi Yöneticileri, Gelik İşletme Müdürü Cüneyt Yamudi, Kilimli İşletme Müdürü Hüseyin Çınar, GMİS’e bağlı şubelerin yöneticileri ve gece vardiyasında işten çıkan, gündüz vardiyasında işe gidecek olan maden işçileri katıldı.
Okunan Kur-an ve yapılan dualar sonrasında Gelik Kuyu başında kurban kesim merasimi düzenlendi.

Yorumlar

TSO üyelerine patent ve marka eğitimi düzenledi

28 Aralık 2017 Perşembe 12:28

TSO üyelerine patent ve marka eğitimi düzenledi

Devrek TSO üyelerine yönelik Patent ve Marka eğitimi düzenledi.

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde faaliyet gösteren Ticaret Sanayi Odası tarafından üyelerine yönelik patent ve marka eğitim semineri düzenlendi. Toplantı salonunda düzenlenen programda konu ile ilgili bilgi veren TSO Başkanı Ertan Cıvak, "Devrek TSO 2017 etkinlik faaliyetleri kapsamında Patent ve Marka eğitimi düzenledik. Bu eğitim ile üye firmalarımızın üretmiş olduğu mal ve hizmetleri ülke çapında tanınır bir marka olarak sunmaları ayrıca marka ve patent konusunda öncelikle neler yapılması gerektiği, nerelere müracaat etmeleri gerektiği ve yararlanacağı devlet destekleri konusunda bilgi edilmelerini amaçladık. Patent ve Marka eğitimi için bize destek veren BEÜ Yrd. Doç. Dr. Ferdi Kesikoğlu ile Yrd. Doçent Dr. Şenay Saraç ve katılımlarından dolayı üye firma ve temsilcilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Bülent Ecevit Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Şenay Saraç tarafından yapılan sunumda davetlilere patent kanunu hakkında bilgilendirme, buluş kavramı, patent kavramı, faydalı model kavramı, tescil kriterleri, patent ve faydalı model arasındaki farklar ile başvuru türleri, patent süreçleri marka tanımı, markanın özellikleri, marka sınıfları, marka türleri, marka tescil / başvuru aşamaları, marka araştırması, marka koruma süresi, uluslararası marka başvuru yöntemleri konusunda bilgiler verildi.
Eğitime Devrek TSO üyeleri ye firma ve temsilcilerinde oluşan toplan 20 temsilci katıldı.

Yorumlar

Ruhsatsız ekmek üretimine zabıtadan denetim

27 Aralık 2017 Çarşamba 18:03

Ruhsatsız ekmek üretimine zabıtadan denetim

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ruhsatsız şekilde ekmek üretip satışını gerçekleştiren 2 işyerine cezai işlem uyguladı..

Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ekmek üreten işyerlerine yönelik denetim gerçekleştirdi.
Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürü Alptekin Dursun, “Yaptığımız denetimlerde, Ören mahallesinde hijyen koşullarına uygun olmayarak ruhsatsız şekilde ekmek imalatı yapıp satışını gerçekleştiren yer gerekli tutanaklar tutulduktan sonra mühürlendi. Ayrıca Süleymanlar Mahallesi Hacı Hasan Konak Sokakta ruhsata aykırı şekilde gözleme, ekmek üretip satışını gerçekleştiren bakkala cezai işlem uygulandı” dedi.
Dursun, denetimlerin artarak devam edeceğini söyledi.

Yorumlar

Telefonu cebinde patlayarak yanan doktor o anları anlattı

27 Aralık 2017 Çarşamba 17:59

Telefonu cebinde patlayarak yanan doktor o anları anlattı

Zonguldak’ta bir hastasının sonuçlarını gözlemlemek için odasına gelen doktorun cebindeki telefonu patlayarak yandı.

O anları anlatan doktor, yasal olarak şikayetçi olacağını aktardı.
Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi’nde görev yapan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi Dr. Cem Başpınar, geçen hafta sonu görev yaptığı sırada bir hastasını muayene etti. Ardından odasına geçerek hastanın sonuçlarını gözlemek isteyen Başpınar’ın cebindeki telefon bir anda patlayarak alev aldı.
Üniformasını çıkartarak telefondan kurtulan Başpınar’ın ayağında hafif derecede zedelenme meydana geldi. Yanan telefon, yerdeki döşemede de hafif derecede yanık izi bıraktı.

“Yasal olarak şikayetçi olacağım”
Olayın şokuyla Acil Servis’e başvurduğunu anlatan doktor Cem Başpınar, o anları anlattı. Telefonun cebindeyken bir anda bataryasından kaynaklı bir problem yaşadığını aktaran Başpınar, “Pazar günü burada nöbet esnasında işlerimi hallettim. Ayağa tam kalkma esnasında cep telefonu cebimdeydi. Ayağa kalkarken aniden bir patlama oldu. Duman çıktı. Onun üzerine ben hemen üzerimi çıkardım. Arkasından da olayın şaşkınlığıyla telefon da cebim yandığı için dışarı çıktı, zemini dahi yaktı. Öncesinde bacağında herhangi bir ısınma, beni uyaracak bir şey olmadı. Telefonum da şarjda değildi. Öyle bir olay oldu. Akabinde aşağıda yaralanmamla ilgili gerekli acil servise başvurdum. Orada ilk muayenem yapıldı. Sonrasında görevime devam ettim. Yasal olarak şikayetçi olacağım. En azından bu sorunun bir daha yaşanmaması için uyarıcı olur diye düşünüyorum. Telefon batarya kısmı patladığı için bana temas eden kısmı ekran kısmı olduğu için birazcık daha ucuz kurtuldum. Eğer batarya kısmı bacağıma temas eder halde olsaydı çok daha vahim bir sonucu olabilirdi. O anda telefonla da konuşuyor olabilirdim. Yine de ayağımda bir sıkıntı, basit ama çok da ağır bir şeyle de karşılaşabilirdik. Neticede etkisi oldu yine bacağıma. Onunla ilgili de tutanağımız ve raporumuz var” diye konuştu.
Öte yandan firmanın Dr. Çem Başpınar'ı arayarak özür dilediği belirtildi.

Yorumlar