Tertemiz bir hava yemyeşil doğa

16 Mayıs 2020 Cumartesi 18:58

Tertemiz bir hava yemyeşil doğa

Kdz. Ereğli’de faaliyette bulunan Bahçeşehir Koleji temiz havası ile öğrencilerin eğitimini üst seviyeye çıkarıyor.

Kdz. Ereğli Bahçeşehir Koleji şehrin karmaşasından uzakta olması ve temiz havası ile öğrencilerine güvenli bir ortam sunuyor. Kdz. Ereğli şehir merkezine 12, Alaplı’ya 6, Akçakoca merkeze ise 20 dakika uzaklıkta olan Bahçeşehir Koleji güvenli eğitim alanı sunuyor. Anaokulunda dünya standartlarındaki eğitim programları ile öğrencileri geleceğin eğitimi ile buluşturan Bahçeşehir Koleji geniş ve ferah sınıflarıyla öğrencilere zengin içerikli öğrenme alanı sunarken 4 yaştan itibaren öğrencilerine ise yarım gün boyunca çift dilli programla İngilizce eğitimi veriyor. Anaokuluna başlayan öğrenciler, Almanca ve İspanyolca eğitimleriyle dünya dilleri ve kültürleriyle tanışırken, 5 yaş programına dahil olanlar okuma yazma öğreniyor ve matematiğin eğlenceli dünyasını da hem öğreniyorlar hem eğleniyorlar. Bahçeşehir Koleji’nin mühendisliğin temeli olan kodlama ve robotik dersleri ile tasarım ve üretim becerisi kazandırdığı eğitim içerikleri;  satranç ve yüzme dersleri açık ve kapalı spor alanlardaki Bahçeşehir sportif koordinasyon eğitimleri, görsel sanatsal ve müzik atölyesi, doğa keşif etkinlikleri, meraklı tarih yolculuğu arkeoloji kazı alanı eğitimleri, toprağa dokunduğu ve sebze yetiştirdikleri sera çalışmaları, hayvanat bahçesindeki dostların bakımlarını üstlendikleri hayvan sevgisi eğitimleri ile okul öncesi eğitimi bambaşka noktaya taşıyorlar. Özel tasarım olan yemekhanelerinin yanı sıra açık alanda gerçekleştirilen yemek saatleri, kahvaltı, öğle yemeği ve ara öğünlerini doğal bir atmosferde gerçekleştiriliyor.  Birçok öğrenme alanıyla donatılan Bahçeşehir Koleji ekolojik ev, amfi tiyatro, hayvanat bahçeleri, konferans salonu, sinema salonu, laboratuvarlar, kodlama robotik atölyeleri, sistem atölyesi, köy enstitüsü modelindeki yaşam ve el becerileri atölyesi, felsefe ve düşünme odası, kütüphane, açık spor alanlarındaki futbol, basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortu, yüzme havuzu gibi imkanlara sahiplik ediyor. 32 dönümlük il kampüsünde öğrencileri geleceğin eğitimi ile buluşturuyor.

 

Yorumlar

Sokağa çıkma kısıtlamasında caddeler çalışanlara kaldı

16 Mayıs 2020 Cumartesi 15:30

Sokağa çıkma kısıtlamasında caddeler çalışanlara kaldı

Korona virüs önlemleri kapsamında 14 büyükşehir ve Zonguldak'ta alınan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde caddeler çalışanlara kaldı.

Yeni tip korona virüs önlemleri kapsamında 14 büyükşehir ve Zonguldak'ta alınan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Kentin en işlek caddesi olan Gazipaşa Caddesi görevli olan personeller haricinde boş kalırken sessizliğe büründü.
14 büyükşehir ve Zonguldak'ta 4 gün sürecek olan sokağa çıkma kısıtlaması 19 Mayıs tarihinde sona erecek.

Yorumlar

Açılışa Özel Kampanya! Mantolama Sadece 18,90 TL

16 Mayıs 2020 Cumartesi 15:22

Açılışa Özel Kampanya! Mantolama Sadece 18,90 TL

Kdz. Ereğli’de hizmete açılan Buzoğlu Yapı A.Ş. açılışa özel kampanya yaptı.

Kdz. Ereğli’de yalıtım ve mantolama da öncü firmalardan biri olan Buzoğlu Yapı, kendi üretimleri olan plamix markası ile müşterilerine kaliteli ürünleri sunarken bir de indirim yaptı. Açılışa özel kampanya kapsamında HekimMaxipor+Plamix Mantolama sadece 18,90 TL.
Açılışa özel kampanyalarının devam edeceğini belirten Buzoğlu Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Buzoğlu, ülkemizin geçmiş olduğu bu süreçte fiyatlarda iyileştirme yaparak, müşterilerine destek olmak istediklerini ifade etti.
HekimMaxipor+Plamix Mantolama Takımı Kampanyası 30 Haziran 2020 tarihine kadar geçerlidir.

Yorumlar

Kamyonetle köy köy dolaşıp öğrencileri ile hasret giderdiler

15 Mayıs 2020 Cuma 18:49

Kamyonetle köy köy dolaşıp öğrencileri ile hasret giderdiler

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı taşımalı bir köy okulunda görev yapan öğretmenler öğrencilerini kamyonet kasasında ziyaret ediyor.

Kdz. Ereğli’ye bağlı Kurtlar İlkokulunda görev yapan öğretmenler öğrencileriyle hasret gidermek için bir kamyonet kasasında köy köy dolaşıp öğrencilerini ziyaret ediyor. Tüm dünya genelinde etkisini gösteren Korona virüsten dolayı yaklaşık 2 aydır tatil olan okullardan dolayı okula gidemeyen öğrenciler için öğretmenler öğrencileri için moral gezisi hazırladı. Bir kamyonet kasasında köy köy dolaşarak öğrencilerine ulaşan öğretmenler “Onlar bize gelemiyorsa biz çocuklarımıza gideriz.” Diyen öğretmenler bir an önce öğrencilerine kavuşmayı bekliyorlar.

Öğrencilerini çok özlediklerini belirten Okul Müdürü Saygın Türk ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın gözlerindeki ışık yüzlerindeki gülümseme için aşılmayacak engel yoktur. Her gün özlemlerini, yaptığımız canlı ders bağlantılarında dile getiren öğrencilerimizle bir nebzede olsa bir araya gelebilmek mutlulukların en güzeli.”

Öğretmenler ziyarette çocuklara çeşitli hediyeler dağıtarak sohbet etti. 

Yorumlar

Başkan Posbıyık, Erdemir’in 55’inci yılını kutladı...

15 Mayıs 2020 Cuma 17:56

Başkan Posbıyık, Erdemir’in 55’inci yılını kutladı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Erdemir’in kuruluşunun 55’inci yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

 Başkan Posbıyık, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:“11 Mayıs 1960 yılında şehrimizde kurulan, Ereğli halkının da alın teriyle, Türkiye’nin sanayi ve ekonomisinin gelişmesinde önemli yeri olan Erdemir, şirin bir balıkçı kasabasının tarihinde, ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamında büyük değişimlere yol açmıştır. Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın (ERDEMİR) 55’inci kuruluş yıldönümünü kutluyorum.”

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , kdz ereğli belediyesi , halil posbıyık

Yorumlar
  • ismail demir
    16 Mayıs 2020 Cumartesi 01:09

    emlak vergilerine %100 zam yaparak da bizi kutladı