Terör operasyonuna şehidimizin adı verildi

7 Haziran 2018 Perşembe 21:38

Terör operasyonuna şehidimizin adı verildi

Hakkari’de teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Gökhan Kurak’ın ismi Irak’ın kuzeyinde teröristlere yönelik sürdürülen operasyona verildi. Şehidin mezarını ziyaret eden babası ise operasyona oğlunun adının verilmesine gurur duyduğunu ifade etti.

Hakkari 3. Piyade Tümen Komutanlığınca Irak’ın kuzeyinde teröristlere yönelik sürdürülen operasyona, geçen 2017 yılının Kasım ayında şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Gökhan Kurak’ın adı verildi.
Oğlunun mezarı başında dua eden, oğlunun fotoğrafını seven acılı baba ise TSK tarafından düzenlenen operasyona oğlunun adının verilmesinden dolayı gurur duyduğunu ifade etti. Çok istemesine rağmen subay olamadığını, oğlunun asker olduğunu anlatan baba Cevat Kurak, “2017 yılında şehit oldu benim oğlum. Vatanımız sağolsun. Biz okuyamadık. Gönlümde subay olmak vardı, asker okulunda okuyamadım. Ama Allah benim gönlüme göre verdi. Oğlum isteyerek uzman çavuş oldu. Daha sonra şehit oldu. Şehitlik mertebesine erişti. Operasyona adının verilmesi, bir tek tesellim gururum oldu” diye konuştu.

Yorumlar

Erdemir’in genel müdürü belli oldu

7 Haziran 2018 Perşembe 13:38

Erdemir’in genel müdürü belli oldu

Erdemir’de Sedat Orhan’ın görevden alınması sonrasında yerine OYAK Maden Metalurji Grubu bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan Salih Cem Oral getirildi.

Ereğli Haber- 25 yıldır OYAK Maden Metalürji Grubu bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan, Nisan 2018’den itibaren de Erdemir İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Salih Cem Oral, Ereğli Demir Çelik Fabrikaları T.A.Ş.’nin (Erdemir) yeni genel müdürü oldu.

2006 yılından bu yana OYAK Grubu'nda önemli pozisyonlarda görev alan, 2013’ten bu yana da Ereğli Demir Çelik Fabrikaları T.A.Ş.’nin (Erdemir) genel müdürlüğünü yürüten Sedat Orhan, 6 Haziran 2018 tarihi itibariyle görevini Salih Cem Oral’a devretti.

Erdemir’in yeni Genel Müdürü Salih Cem Oral, İstanbul Teknik Üniversitesi Metalürji Mühendisliği Bölümü’nden 1991 yılında mezun oldu. Çalışma hayatına 1993 yılında İsdemir Yüksek Fırınlar İşletme Mühendisi olarak başlayan Oral, İsdemir’de 1995-2007 yılları arasında İsdemir Yüksek Fırın İşletme Başmühendisi, 2007-2013 yılları arasında Yüksek Fırınlar Müdürü, 2013-2017 yılları arasında Demir Üretim Direktörü ve 2017-2018 yılları arasında İsdemir İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Nisan 2018’den bu yana Erdemir İşletmeler Genel Müdür Yardımcılığını sürdüren Salih Cem Oral, haziran ayı itibariyle Erdemir Genel Müdürü olarak görevine başladı.

Yorumlar

Donörden alınan organlar askeri uçakla gönderildi

7 Haziran 2018 Perşembe 12:19

Donörden alınan organlar askeri uçakla gönderildi

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Zonguldak’ta bir donörden, İstanbul'da bulunan bir hastaya organ nakli yapıldığı duyuruldu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) yapılan açıklamada, Kara Kuvvetleri Komutanlığından görevlendirilen uçak ile Zonguldak'taki bir donörden, İstanbul'da bulunan bir hastaya organ nakli yapıldığı duyuruldu. Zonguldak’ta iple kendini asarak intihar girişiminde bulunan 33 yaşındaki İlkay T., 7 gün süren yaşam savaşını kaybetti. Beyin ölümü gerçekleşen gencin organları ailesi tarafından bağışlandı. Gencin organları, Kara Kuvvetleri Komutanlığından görevlendirilen uçak ile İstanbul'da bulunan bir hastaya nakil edilmek üzere götürüldü.

Yorumlar

Gurbetçiler oy vermeye başladı...

7 Haziran 2018 Perşembe 12:00

Gurbetçiler oy vermeye başladı...

24 Haziran’da Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem milletvekili genel seçimleri için yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı gurbetçiler için Zonguldak Havalimanı’nda oy verme işlemleri başladı.

YSK tarafından hazırlanan seçim takvimi kapsamında gümrük kapılarında oy verme işlemleri bu sabah itibariyle başladı. Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesindeki Zonguldak Havalimanı’nda da oy verme işlemleri 08.00 itibariyle başladı.
Sabah saatlerinden itibaren gurbetçiler de oy kullanmak için sandık başına geldi. Özkan Cura, “Oyumuzu kullandık. Vatandaşlık görevimi yerine getirdim. İnşallah reisimizi seçtik. Ben açık ve net söylüyorum. O’nun her zaman bir sözü var. ‘Bir ölür bin doğarız.’ Ama benim görüşüm biz on binlerce doğduk zaten. Bu seçimlere ülke açısından değil dünya açısından bakalım. Bizim bir geçmişimiz var. Bizim ecdadımız yeryüzündeki bütün mazlumların gözeticisidir. Hiç kimsenin hakkını yedirmemek için hem Müslüman hem de Gayri Müslüman için. Bizim görüşümüz bu. Ve şuna da inanıyorum ki biz O nesil tekrar geliyor. Bu noktada da geldik, oyumuzu kullandık” diye konuştu.
24 saat süreyle oy kullanılabilecek olan gümrük kapıları tatil günleri de açık olacak, 24 Haziran 2017 günü saat 17.00’de oy verme işlemi sona erecek.

Yorumlar

Oğlunun cenaze şakası yaptığı anne konuştu...

6 Haziran 2018 Çarşamba 13:47

Ereğli Haber

Oğlunun cenaze şakası yaptığı anne konuştu...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde annesine cenazesi şakası yapan ve bu görüntüsü sosyal medyada yayınlanınca büyük tepki gören Ali Acar ile anne Emine Acar olayın gerçeğini anlattı.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Osmanlar Köyü’nde yaşayan Ali Acar, kefen giyip cenaze gibi annesinin önünde yattı. Anne Emine Acar oğlunun başında yas tutarken yanındakilerde gülüşmeye başladı. O anlar cep telefonu ile görüntülenip sosyal medyada paylaşılınca Ali Acar yaptığı şaka nedeniyle büyük tepki topladı. Anne Emine Acar ise o şakanın arkasında yatan gerçeği açıkladı. Oğlu kefen içerisinde yatarken gözünden bir damla bile yaş akmadığını dile getiren Emine Acar, yapılan şakadan haberi olduğunu söyledi. Anne Acar gazetecilere yaptığı açıklamada, “Oğlum öyle yatarken bizde başında oturuyorduk. Ben başında öylesine ağladım. Öyle esas ağlamak yok, şaka ile ağladım. Ne bileyim ölünce nasıl bağırıvereceksin bana, yapayım dedi. Bende böyle böyle bağırıveririm dedim ve öyle oldu. Ben oğlumun ölmediğini biliyordum. Gözümüzün önünde göre göre yapıyoruz. Hiç üzülmedim, gözümden yaş bile gelmedi. Oğlum bana böyle sürekli şaka yapar” dedi.
Kendisinin şaka yapıp eğlenmeyi çok sevdiğini anlatan Ali Acar ise öldüğünde annesinin arkasından nasıl ağlayacağını merak ettiği için bu olayı gerçekleştirdiğini anlattı. Acar, “Evin önünde hanımlar sarma sarıp otururken ölü numarası yapacağımı söyledim. Ben içeriden beyaz bir şey getirdim, sardım. Çenemi bağlayıp, üzerime bıçak koydum. Şaka amacıyla bu işe giriştik. Bende anneme ‘Ben senin önünden ölürsem bana nasıl bağırıvereceksin?’ dedim. O da beni kırmadı, başladı bağırmaya. Üzülmek veya ciddi ağlamak yok. Böyle bir şey gerçek olursa gömerler giderler. Sonuçta Cenab-ı Allah bizi illaki alacak. Bende ölmeden önce ‘Ailem, sülalem bakalım bana nasıl bağırıverecek?’ kulağım duysun dedim. Gerçekten koynundaki eşin ağlamıyor da, seni doğuran, büyüten annemizden başka ağlayan olmadı” diye konuştu.
Annesini çok sevdiğini, onu omzuna alıp, oynayıverdiğini, türküler söylediğini ve şakalaştığını dile getiren Acar, bundan sonrada şakalarının devam edeceğini vurguladı.

Yorumlar
  • yusuf demir
    7 Haziran 2018 Perşembe 11:41

    kadın tepkilerden korktu,yalan beyan veriyor..