Temel ihtiyaç kredisi başvurusuna ret cevabı gelenler...

12 Mayıs 2020 Salı 12:08

Temel ihtiyaç kredisi başvurusuna ret cevabı gelenler...

Temel İhtiyaç Desteği Kredisi başvurusuna ret cevabı alanlar, 3 bin TL alanlar, sonucu henüz açıklanmayan vatandaşlar için son dakika açıklaması yapıldı.

 Temel ihtiyaç desteği kredisine 10 bin lira için başvuru yapıp 3 bin , 5 bin TL alanlar ve henüz başvurusu sonuçlanmamış olan vatandaşlar için son dakika açıklaması geldi.

Bir televizyon kanalında geçtiğimiz gün konuşan Fatih Polat, 10 bin TL temel ihtiyaç desteği kredisi başvurusu hakkında önemli uyarılarda bulundu.

Temel ihtiyaç desteği kredisine başvuru yapıp  bankadan ret cevabı alan on binlerce kişi var. Takipte borcu olanlar, icralık olanlar ve kredi notu düşük olan vatandaşların kredisi onaylanmadı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Polat, ret cevabı alan vatandaşların kamu denetçiliği kurumuna müracaat etmesi gerektiğini belirtti.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Temel İhtiyaç Desteği Kredisi

Yorumlar

İçişleri Bakanlığı: “15 şehirde kısıtlama sürecek”

12 Mayıs 2020 Salı 11:45

İçişleri Bakanlığı: “15 şehirde kısıtlama sürecek”

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Şehir Giriş-Çıkış Tedbirleri( Seyahat Kısıtlaması) konulu yeni bir genelge gönderdi.

 Genelge ile Adana, Denizli, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Mardin, Ordu, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Trabzon olmak üzere toplam 9 ilde seyahat kısıtlaması bu gece (11 Mayıs) saat 24.00’dan itibaren sona eriyor 
Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van veZonguldak olmak üzere toplam 15 İlde ise şehir giriş-çıkış kısıtlaması uygulamasına devam edilecek. 
Bakanlığın valiliklere gönderdiği Genelgede, tüm Dünyada devam eden ve fiziksel temas, solunum vb. yollarla çok hızlı bir şekilde bulaşarak enfekte olan insan sayısını hızla arttıran yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınının, halk sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve kişiler arası teması azaltmak, sosyal izolasyonu sağlamanın hayati önem taşıdığı belirtildi. 
Genelgede, aksi halde virüsün yayılımı hızlanarak vaka sayısı ve buna bağlı olarak tedavi gereksinimi duyacak kişi sayısını arttıracağı, bu durumun da toplum sağlığı ve kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasına sebep olacağı ifade edildi. Daha önce gönderilen genelge ile sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu sağlamak adına büyükşehir statüsündeki 30 il ile Zonguldak’ta kara, hava ve deniz yoluyla yapılacak tüm giriş/çıkışların 15 gün süreyle sınırlandırıldığı, bahse konu kısıtlamanın süresinin ise 04 Mayıs Pazartesi günü saat 24.00’a kadar uzatıldığı anımsatıldı. 
Bakanlık, daha önce alınan kararlar doğrultusunda Aydın, Antalya, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla ilerinde giriş/çıkış kısıtlamaları kaldırılarak Adana, Ankara, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mardin, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van veZonguldak illerine yapılacak tüm giriş/çıkışlar için getirilen kısıtlama uygulamasının 4 Mayıs 2020 Pazartesi günü saat 24.00'dan 19 Mayıs 2020 Salı günü saat 24.00’a kadar geçici olarak devamının kararlaştırıldığı hatırlatıldı. 
Şehir giriş-çıkış kısıtlamasına dair devam eden tedbir uygulaması, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde değerlendirilerek; Bilim Kurulunun önerileri ve korona virüsle mücadelede alınan önlemler neticesinde vaka artış hızı ile salgının etkilerindeki azalma, iyileşen vaka sayısında görülen artış, yoğun bakım ve entübe hasta sayısındaki azalma gibi olumlu gelişmeler göz önüne alınarak aşağıdaki kararlar alındığı belirtildi. 
Buna göre; 
Adana, Denizli, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Mardin, Ordu, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Trabzon illerinde şehir seyahat kısıtlamaları 11.05.2020 Pazartesi günü saat 24.00’dan itibaren kaldırıldı. Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak illerinde ise şehir giriş-çıkış kısıtlaması uygulamasına devam edilecek. Bu kapsamda, Valiler tarafından, Adana, Denizli, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Mardin, Ordu, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Trabzon illerimizde 03.04.2020 tarihinden itibaren devam eden şehir giriş/çıkış sınırlaması tedbirlerin kaldırılmasına ilişkin ilgili mevzuatı uyarınca gerekli kararlar ivedilikle alınacak. Şehir giriş/çıkış sınırlamasının devam eden 15 ilimizde 03.04.2020 tarihli ve 6235 sayılı Genelgemizde belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek. 
Alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak. Konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacak. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

İÇ HAT UÇUŞLARINDA FLAŞ KARAR!

11 Mayıs 2020 Pazartesi 15:32

İÇ HAT UÇUŞLARINDA FLAŞ KARAR!

Pegasus Genel Müdürü Mehmet Nane, "Ulaştırma Bakanlığımızın da alacağı karara bağlı olarak Mayıs sonu uçuşlarımıza iç hatlarla başlamayı planlıyoruz. Tüm hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz" dedi.

 Pegasus twitter hesabından bir mektup paylaşan Nane, şunları  söyledi:"COVID-19 salgınıyla mücadelemiz kararlılıkla devam ediyor. Bu zorlu günlerin sadece ülkemizi değil tüm dünyayı etkileyen sıra  dışı bir dönem olduğunu biliyoruz. Biz de bu belirsizlik döneminde,  siz değerli misafirlerimizle yeniden buluşacağımız güzel günler için  çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Nisan ayı içerisinde toplam 3 yeni uçağımızı teslim aldık. Uçaklarımız sizi dilediğiniz şehirlere uçuracakları günleri sabırsızlıkla bekliyor. İşini tutkuyla yapan, özverili ekiplerimiz de öyle"

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , pegasus , uçak , iç hat uçuşlar , dış hat uçuşlar , şehir , korona

Yorumlar

Fide alabilmek için sosyal mesafeyi hiçe saydılar...

11 Mayıs 2020 Pazartesi 15:13

Fide alabilmek için sosyal mesafeyi hiçe saydılar...

Zonguldak'ta polis ekipleri; sosyal mesafeyi hiçe sayarak fidan kuyruğuna giren vatandaşlara uyarılarda bulundu.

 Zonguldak'ta 2 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ardından vatandaşlar kendilerini sokağa attı. Köprü altında mevkisinde yaşanan görüntü ise görenleri hayrete düşürdü. Vatandaşlar fide alabilmek için sosyal mesafeyi adeta hiçe saydı. Öte yandan polis ekipleri ise vatandaşları teker teker uyararak sosyal mesafeye dikkat etmelerini söyledi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

48 saat süren kısıtlama sonrası yoğunluk yaşandı...

11 Mayıs 2020 Pazartesi 14:10

48 saat süren kısıtlama sonrası yoğunluk yaşandı...

Zonguldak’ta, yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınının önlenmesine yönelik sokağa çıkma kısıtlamasının ardından sabahın erken saatlerinde vatandaşlar banka ve postanelere akın etti.

 İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge kapsamında, 9- 10 Mayıs tarihleri arasında 23 büyükşehir ile Zonguldak'ta uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından vatandaşlar banka ve postanelere akın etti. 2 gün süren kısıtlamada kurallara uyan vatandaşların kısıtlamanın ardından zaman zaman sosyal mesafe kurallarına uymadığı görüldü. 
Roman vatandaşlar tarafından kent merkezinde klarnet eşliğinde mini konser verildi. Roman vatandaşların sergilediği performans vatandaşlara moral oldu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , kısıtlama , sokağa çıkma yasağı , kalabalık

Yorumlar