Teknopark Ar-Ge Ortak Kullanım Laboratuvarı açıldı!

5 Mart 2020 Perşembe 12:17

Teknopark Ar-Ge Ortak Kullanım Laboratuvarı açıldı!

Zonguldak Teknopark firmalarının ve ön-kuluçka girişimcilerinin projelerinde ihtiyaç duyacakları temel ekipmanları içeren Ar-Ge Laboratuvarı hizmete açıldı.

 Açılış, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı ve Vali Yardımcısı Turgut Subaşı tarafından yapıldı. Açılış töreninin ardından laboratuvarı gezen Rektör ve Subaşı, içeride bulunan ekipmanları inceleyerek bilgi aldı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Teknopark Ar-Ge Ortak Kullanım Laboratuvarı , BEÜ

Yorumlar

Gazeteci Ali Bahadır yaşamını yitirdi...

5 Mart 2020 Perşembe 12:11

Gazeteci Ali Bahadır yaşamını yitirdi...

Zonguldak'ın duayen gazetecilerinden Ali Bahadır, yaşamını yitirdi. 76 yaşındaki Ali Bahadır, bir süredir Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi görüyordu. Bahadır'ın cenazesi yarın (6 Mart Cuma) Acılık Hz. Ali Camii'nde Cuma namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

 Ereğli Haber Gazetesi olarak, Ali Bahadır'a Allah'tan rahmet; kederli ailesi ile yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , gazeteci , ali bahadır , ölü , vefat

Yorumlar

Kaymakam Vekili Altay, yaralı askeri evinde ziyaret etti!

5 Mart 2020 Perşembe 11:42

Kaymakam Vekili Altay, yaralı askeri evinde ziyaret etti!

Devrek Kaymakam Vekili Ümit Altay yaralı askeri evinde ziyaret etti.

 Geçtiğimiz günlerde İdlip’te meydana gelen hava saldırısında yaralanan Devrekli Piyade Uzman Çavuş Recep Ortabaş'ı (28), Devrek Kaymakam Vekili ve Gökçebey kaymakamı evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular. 
İdlip’te meydana gelen saldırıda ayağından yaralanan Ortabaş, Devrek ve Gökçebey kaymakamları ile Zonguldak Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Kemal Gümrükçü tarafından evinde ziyaret edildi. 
Meydana gelen saldırıdan dolayı vatan olarak çok üzgünüz diyen Devrek Kaymakam Vekili Ümit Altay, ”Vatan müdafaasında göstermiş oldukları fedakarlıklarından dolayı kendisine teşekkür ettik ve dualarımızı ilettik kendisine tekrar geçmiş olsun” diye konuştu. 
İdlip’te meydana gelen kalleşçe saldırı nedeniyle ayağından yaralanan 4 yıllık Piyade Uzman Çavuş Recep Ortabaş ise,” Öncelikle ben gazi değilim bunun böyle bilinmesini istiyorum. Ayağımdan yaralandım ve düzelir düzelmez tekrar birliğime geri dönerek arkadaşlarımın yanında vatan savunmasına devam edeceğim. Mesleğimde şimdiye kadar üç büyük operasyona katıldım bu harekatta çok zor duruma düştük orada bulunan komutanlarımız ve arkadaşlarımız gerçekten çok zor durumda görev yapıyorlar. Bize diyorlar ki Suriye’de ne işimiz var diyorlar? Bize ne emir edilirse biz onu yapar ve hayata geçiririz. Bizim için mevzu vatansa gerisi teferruattır. Ben bu yüzden gururluyum ve mutluyum. Bizler orada bir bütünüz abiyiz, kardeşiz orada olmak bir ayrıcalıktır. Bizler vatandaşlarımızdan sadece dua istiyoruz gerçekten duaya çok ihtiyacımız var. Ben şu anda burada mutlu değilim. Doğrusunu isterseniz arkadaşlarımın yanında birliğimin içinde olmayı tercih ederdim. Ben gazi değilim keşke gazi olsaydım, keşke şehit olsaydım ama nasip işi bu" diye konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , yaralı askere ziyaret

Yorumlar

Vatandaşların kanalizasyon çukuru tepkisi...

5 Mart 2020 Perşembe 11:37

Vatandaşların kanalizasyon çukuru tepkisi...

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde cadde üzerinde aylardır kapatılmayan kanalizasyon çukuruna vatandaşlar tepki gösterdi.

 Merkez, Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde kanalizasyonun aylardır kapatılmaması vatandaşların tepkisine neden oldu. Belediyeye bildirilmesine rağmen çukurun kapatılmadığını belirten vatandaşlar, "Aylar önce buranın yapılması için belediyeye başvuruda bulunduk. Ekipler bir iki kere geldi fakat bir gelişme olmadı. Yağmur yağdığında kötü koku oluşturuyor. Mahalleli olarak buranın bir an önce yapılmasını istiyoruz" şeklinde tepki gösterdiler. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , alaplı , kanalizasyon , çevre

Yorumlar

Memur-Sen'den jandarmaya taziye ziyareti!

5 Mart 2020 Perşembe 09:55

Memur-Sen'den jandarmaya taziye ziyareti!

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Memur-Sen İlçe yönetimi İdlib harekatında şehit olan askerler için Çaycuma İlçe Jandarma Komutanlığına taziye ziyaretinde bulundu.

 Memur-Sen İlçe yönetimi, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Bayram Dündar’a İdlib harekatında şehit olan kahraman askerler için taziye ziyaretinde bulundu. 
Memur-Sen Çaycuma Şubesi Başkanı Kenan Tunç, "Memur-Sen olarak her zaman devletimizin ve kahraman ordumuzun yanında olduğumuzu ifade ettik. Bizleri büyük bir ilgi ve memnuniyetle karşılayan komutanımıza çok teşekkür ediyorum. Allah devletimize zeval vermesin. Yüce Rabbimiz Türk Silahlı kuvvetlerimizin her zaman yar ve yardımcısı olsun. Memur-Sen olarak her zaman devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız" dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , jandarma ziyaret

Yorumlar