Teknoloji Bağımlılığı Hastalık mı ?

29 Aralık 2018 Cumartesi 19:00

Teknoloji Bağımlılığı Hastalık mı ?

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Devlet Hastanesi Psikoloğu Savaş Kurt, ‘Teknoloji Bağımlılığı’ ile ilgili seminer düzenledi.

Kdz. Ereğli’de faaliyet gösteren özel bir okulda ‘Teknoloji Bağımlığı’ hakkında seminer veren Kdz. Ereğli Hastanesi Psikoloğu Savaş Kurt, veliler ve öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. Teknoloji bağımlılığının insana zarar veren en tehlikeli bağımlılık olduğunu belirten Kurt, konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Teknoloji bağımlılığı belki de insana zarar veren bağımlılıklar arasında en tehlikelisi. Çünkü günümüzde hayatımızı toplumla uyumlu şekilde sürdürebilmemiz için teknolojik aletleri sürekli kullanıyor olmamız gerekiyor. Bu cihazları hem hayatımızdan çıkarmamamız hem de onlara bağımlı olmamamız gerekiyor. İnsanın sürekli cebinde taşımak zorunda olduğu bir şeye bağımlı olmadan yaşaması zor bir görev. Bu yüzden de bir sürü insan giderek daha fazla teknoloji, internet, oyun ve sosyal medya bağımlısı haline geliyor. Teknoloji bağımlılığı hem psikolojik rahatsızlıkların bir sonucu olarak ortaya çıkabiliyor hem de kendisi yeni psikolojik sorunların ortaya çıkmasına sebep oluyor.” Psikolog Savaş Kurt’a seminer sonunda çiçek ve plaketi takdim edildi.

Yorumlar

Orhanlar’ın genç muhtar adayı projeleriyle geliyor

29 Aralık 2018 Cumartesi 18:12

Orhanlar’ın genç muhtar adayı projeleriyle geliyor

Kdz. Ereğli Orhanlar Mahallesi’nin Muhtar Adayı Erkan Aktürk önce adaylığını açıkladı ardından da seçildiği takdirde yapacağı projelerini açıkladı.

Ereğli Haber- Sosyal Medya üzerinden bir video hazırlayarak Orhanlar Mahallesi Muhtar Adaylığını açıklayan Erkan Aktürk, önce kendisini tanıttı ardından da bir bir projelerini açıklamaya başladı.

Orhanlar Mahallesi halkından destek isteyen Aktürk, mahallesinin ve mahalle sakinlerinin menfaatleri için yola çıktığını söyledi.

Seçildiği takdirde mahalle halkının istediği doğrultusunda kültür gezileri düzenleyeceğini ve Orhanlar Mahallesi olarak kan bankası oluşturacaklarını dile getiren Aktürk kendisini şu sözlerle tanıttı; “Sevgili Orhanlar Mahallesi sakinleri! Ben Erkan Aktürk. 45 yaşındayım, evli ve 2 çocuk babasıyım. 45 yıllık hayatımın tamamını üniversite eğitimimim dışında Orhanlar Mahallesi’nde geçirdim. Üniversitelerin Elektronik ve Haberleşme bölümünden mezunum. Birçok Sivil Toplum Örgütünde görev aldım ve yöneticilik yaptım. Kdz. Ereğli Belediyesi Kent Konseyi’nde Avrupa Birliği Masası’nda da bir dönem görev aldım. Kdz. Ereğli’mizin güzide kurumlarından bir tanesinde Bilgi ve Teknoloji üzerinde öğretmenlik yaptım. Mesleğimle ilgili 2 adet patent alarak, ülkemizin gelişimine, ekonomisine ve teknolojisine fayda sağladım. Bu patentlerin global markalar tarafından hala kullanılmakta ve ben bu firmalara fikir danışmanlığı yapmaktayım. Şimdi de Kdz. Ereğli’mizin en güzel mahallelerinden, doğup büyüdüğüm Orhanlar Mahallesi’ne fayda sağlamak, mahallemizin hak ettiği hizmetlere kavuşturmak için, daha önce hiçbir mahallede görülmemiş projeleri ile 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde mahallemizden muhtar adayıyım. Muhtarlık hizmet etme sırasıdır. Mahallemizi daha iyi temsil etmek, bilgi ve birikimlerimin avantajlarını, tecrübelerini, mahallemizin ve mahalle sakinlerinin menfaatine kullanabilmek için adayım. Çünkü biz daha iyisini hak ediyoruz. Çünkü biz Orhanlar Mahallesiyiz. Şimdiden destekleriniz için teşekkür ediyorum. Mahallemize ve Kdz. Ereğli’mize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sevgi ve saygılarımla.”

Yorumlar

İlkokul öğrencileri ‘Dilek Ağacı’ ile mutlu oldu

29 Aralık 2018 Cumartesi 14:58

İlkokul öğrencileri ‘Dilek Ağacı’ ile mutlu oldu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Cemile Tatoğlu Anaokulu bir ilke imza atarak ‘Dilek Ağacı’ sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirdi.

Kdz. Ereğli’de hizmet veren Cemile Tatoğlu Anaokulu, Bakırlık Çınar İlkokulu ve Fındıklı Şehit Metin Çevik İlkokulu öğrencileri, Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde bir araya gelerek ilk olarak çizgi film izleyip daha sonra ‘Dilek Ağacı’ projesini gerçekleştirdiler. Cemile Tatoğlu Anaokulu yetkilileri, projenin asıl amacının çocukların küçükte olsa dileklerini gerçekleştirmek olduğunu belirtti. Yoğun veli katılımıyla gerçekleştirilen programda, projenin ilk etabı da öğrenci dileklerinin velilere ulaştırılmasıydı. Bakırlık Çınar İlkokulu ve Fındıklı Şehit Metin Çevik İlkokulu öğrencileri Cemile Tatoğlu Anaokulu yemekhanesinde bir araya gelip yemeklerini yerken, Cemile Tatoğlu Anaokulu yetkilileri misafir öğrencilere hediyeler dağıttı.

Yorumlar

Kaymakam Çorumluoğlu’nu ziyaret ettik

28 Aralık 2018 Cuma 19:54

Kaymakam Çorumluoğlu’nu ziyaret ettik

İhlas Haber Ajansı Kdz. Ereğli Muhabiri ile ATV-Ahaber Muhabiri İz Medya Prodüksiyon sahibi Yeşim Özdoğan Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nu ziyaret etti.

Ereğli Haber- İhlas Haber Ajansı Kdz. Ereğli Muhabiri ile ATV-Ahaber Muhabiri İz Medya Prodüksiyon sahibi Yeşim Özdoğan Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nu makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.
Kaymakam Çorumluoğlu, ilçede turizmin geliştirilmesi, tanıtılması ve yeni yatırımların yapılması için ciddi anlamda çalışmalar yapacaklarını belirterek, bu çalışmalara ulusal basına taşımanın önemli olduğunu vurguladı. Ereğli’nin turizmde çok önemli bir potansiyele sahip olduğunun altını çizen Kaymakam Çorumluoğlu, bu potansiyelin iyi değerlendirilmesi için çalışmalar yürütüleceğini söyledi.
İhlas Haber Ajansı Kdz. Ereğli Muhabiri Vedat Kılıç ile ATV-ahaber Muhabiri İz Medya Prodüksiyon Sahibi Yeşim Özdoğan turizmin yanı sıra Ereğli’ye fayda sağlayacak her türlü çalışmayı ulusal basına taşımak için üzerlerine düşen her türlü görevi yerine getirmeye hazır olduklarını ve bu çalışmalara destek vereceklerini söyledi.
Kılıç ile Özdoğan, ziyarette yaptıkları çalışmalar ve faaliyetleri hakkında Kaymakam Çorumluoğlu’na bilgiler verdi.

Yorumlar

Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışması yapıldı

28 Aralık 2018 Cuma 16:44

Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışması yapıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Zonguldak genelindeki İmam Hatip ortaokulları ve liseler arası Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma hafızlık yarışması düzenlendi.

Kdz. Ereğli Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde İmam Hatip ortaokulları ve liseler arası Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma hafızlık yarışması gerçekleşti. Kdz. Ereğli Fazlı Erdoğan İmam Hatip Lisesi Müdürü Leyla Köse Özyer, bu yarışmada kaybedenin olmayacağını, Kur’an okuyan herkesin kazanacağını söyledi. Özyer konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “ Kur’an göklerin emaneti, vahyin kaynağı, hayatımızın rehberidir. Kur’an mazlumun tesellisi, kimsesizlerin yardımcısı, sesini duyurmak isteyenlerin sesidir. Müslümanların yeniden dirilmesi Kur’an’la mümkündür. “Allah onu biz indirdik, biz koruyacağız!” Buyurur. Hafızlar da Kur’an’ın korunmasında Allah’ın istihdam ettiği özel kullarıdır. Kıymetli konuklar, bugün bu yarışmada kaybeden olmayacak. Kur’an’la kaybedilmez kazanılır. Her biri kendi okullarında birinci seçilerek bugün buraya gelen yarışmacı öğrencilerimize başarılar diliyorum. Onların hepsi gönlümüzün birincileridir. Onları yetiştirip bu konuda emek harcayan öğretmen, idareci ve ailelerinden Allah razı olsun. Kolay değildir tohumu fidan, fidanı ağaç yapmak… Sultan’ş Şuara Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in veciz bir sözü vardır, ‘Tohum saç, bitmezse toprak utansın. Hedefe varmayan mızrak utansın. Hey gidi Küheylan, koşmana bak sen, çatlarsan doğuran kısrak utansın!’ Biz bu yolda koşarken bu uzun soluklu koşuda emeği geçen başta Kdz. Ereğlli Kaymakamlığı, Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı, İlçe Müftülüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere okulumuzun arsa tahsisi ve inşaatında büyük hizmeti olan 22-23. Dönem Zonguldak Milletvekilimiz Fazıl Erdoğan Bey’e teşekkür ediyoruz. Okulumuzun binası teslim alındıktan eğitim öğretime başlayana dek, geçen sürede büyük bir özveri ile çalışan Kurucu Müdürümüz Haşim Çakır Bey’e çok teşekkür ediyorum ve belki de adlarını unuttuğumuz nice adsız eğitim fedaileri… Sizlerin hakkı ödenmez. Programda emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunarım. Allah hepinizden razı olsun.” Fazlı Erdoğan İmam Hatip Kız Lisesi’nin ev sahipliğini yaptığı yarışmada Liseler arası Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma ve Anlama kategorisinde Çaycuma Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden İlayda Naz Muslubaş 1., Gökçebey Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden İlayda Nur Güngör 2., Şehit Prof. İlhan Varak Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Yasemin Kolçak 3. oldu. Ortaokullar arası Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma ve Anlama kategorisinde Fazlı Erdoğan İmam Hatip Ortaokulu’ndan Zeynep Şener 1., İlhan Varak İmam Hatip Ortaokulu’ndan Rüveyda Yavuz 2. ve Alaplı İmam Hatip Ortaokulu’ndan Dilara Yıldız 3. Oldu. Liselerarası hafızlık kategorisinde Kdz. Ereğli Fazlı Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Rabia Taşöz1., Çaycuma Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Feyza İnam 2. ve Şehit Prof. İlhan Varak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Hacer Durmuş 3. oldu. Ortaokullararası hafızlık kategorisinde ise Çaycuma İmam Hatip Ortaokulu’ndan Edanur Çolak 1., Şehit Prof İlhan Varak Kız Anadolu İmam Hatip’ten Nihal Tunkaya 2. Oldu.
Yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi.
Programa Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdür V. İsmail Aksoy, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ereğli Milli Eğitim Din Öğretimi Şube Müdürü Vedat Sever, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Yorumlar