Tekin, Hasanlı köyünde...

29 Mart 2017 Çarşamba 19:55

Tekin, Hasanlı köyünde...

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Alaplı Hasanlı köyünde vatandaşlarla bir araya geldi.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Alaplı Hasanlı Köyünde düzenlediği sohbet toplantısında mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi. Başkan Tekin, 16 Nisan günü yapılacak olan halk oylamasına ilişkin de vatandaşlarla görüştü. Başkan Tekin, sandığa gidince partilerin değil ülkenin geleceğini düşünmek gerektiğini anlattı. Hasanlı Köyü Muhtarı Recep Tufan, Başkan Tekin'nin göreve geldiği günden bu yana yaptığı çalışmalarını halkının takdirini topladığını belirtti.
Tufan, "Sayın Başkanımız seçildiği günden itibaren mahallemizin tüm ihtiyaçlarını karşılama noktasında bizlere büyük destek verdi. Mahallemize yapmış olduğu hizmetlerden ötürü kıymetli belediye Başkanımıza teşekkür plaketi vermeye karar verdik" diye konuştu.

Etiketler:

alaplı belediyesi , nuri tekin , referandum , hayır ,

Yorumlar

Son yolculuğuna gözyaşları içinde uğurlandı...

29 Mart 2017 Çarşamba 19:49

Son yolculuğuna gözyaşları içinde uğurlandı...

Zonguldak’ta sabah namazı dönüşü kalp krizi geçiren ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Zonguldak Belediyesi emekli makam şoförü son yolculuğuna uğurlandı.

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Zeki Çakan cenaze töreninde gözyaşlarına boğuldu.
Zonguldak Belediyesinde 20 yıl makam şoförlüğü yaptıktan sonra emekli olan İbrahim Kazancı, 17 Mart’ta Karaelmas Mahallesi’ndeki evinden çıkarak sabah namazını kılan Kazancı, namaz dönüşünde kalp krizi geçirdi.
Atatürk Devlet Hastanesi’nde yaşam destek ünitesine bağlanan Kazancı, yapılan tüm müdahalelere rağmen 52 yaşında hayatını kaybetti. Cenazesi bugün Atatürk Devlet Hastanesi morgundan alınarak uzun yıllar görev yaptığı Zonguldak Belediyesi önüne getirildi.
Son yolculuğunda İbrahim Kazancı’yı yalnız bırakmayan sevenleri de belediye önündeki törene akın etti. Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve dönemin Zonguldak Belediye Başkanı Zeki Çakan da törene katıldı. Kazancı ile uzun yıllar birlikte çalıştıklarını anlatan Çakan, törende gözyaşı döktü. Çakan, "Yavrum dedim canımı sana emanet edeceğim. Kendi canım gibi senin canını koruyacağım demişti bana. Allah rahmet eylesin" dedi.
Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir de törende gözyaşlarına boğuldu. İbrahim Kazancı’nın cenazesi ise ikindi namazını müteakip Hz. Ali Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından defnedilmek üzere son yolculuğuna uğurlandı.

Yorumlar

"Birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere"

29 Mart 2017 Çarşamba 19:42

"Birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere"

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın Regaip Kandili Mesajı yayınladı.

Başkan Demirtaş’ın yayınladığı mesaj şöyle;

“Mübarek Ramazan ayının müjdecisi ve üç ayların başlangıcı olan Recep ayına ve mübarek Regaip Kandili'ne ulaşmış bulunuyoruz. Regaip, Miraç, Berat ve Kadir Geceleri gibi müstesna kandil gecelerinin yer aldığı üç aylar, milletimiz ve tüm İslam alemi için çok önemli ve kutsal ve faziletli zamanlardır. Bu güzel günler ve geceler, insanlarımız arasında sevgi ve kardeşlik duygularının kök salıp gelişmesine vesile olmaktadır. Bu özel gün ve geceleri fırsat bilip iyi değerlendirerek aramızdaki çekişmeleri, dargınlık ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, toplum olarak birbirimize kenetlenip birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimin Regaip Kandilini ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam aleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını temenni ediyorum”

 

Etiketler:

gülüç , belediye , gökhan demirtaş , kandil mesajı ,

Yorumlar

Maden Şehidi Aileleri'nden Kocaman'a ziyaret...

29 Mart 2017 Çarşamba 19:30

 Maden Şehidi Aileleri'nden Kocaman'a ziyaret...

Zonguldak Maden Şehidi Aileleri Derneği, Zonguldaklı Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman’ı makamında ziyaret etti.

Zonguldak Maden Şehidi Aileleri Derneği Başkanı Çetin Yiğit ve yönetim kurulu üyeleri, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Zonguldaklı Yüksel Kocaman’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Ziyarette konuşan Yiğit, dernek çalışmalarını ve sorunlarının çözümü noktasında destek istediklerini söyledi. Yiğit konuşmasın da şu ifadelere yer verdi: “Maden şehit aileleri olarak hemşerimiz Sayın Yüksel Kocaman’a hem hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk hem de derneğimizin yapmış olduğu çalışmalar ile ilgili bilgi verdik. Maden şehidi ailelerinin beklentilerini paylaşıp çözümü konusunda kendisinden destek ve yardım istedik. Tekrar hemşerimiz sayın Yüksel Kocaman’a görevinde başarılar diler, bizlere göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederiz” dedi.                      

Ziyaretin sonunda Yiğit, Kocaman’a madenci heykeli takdim etti.

Etiketler:

Zonguldak Maden Şehidi Aileleri Derneği , Çetin Yiğit , Zonguldaklı Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman ,

Yorumlar

Başkan Uysal, Regaib Kandili'ni kutladı

29 Mart 2017 Çarşamba 19:22

Başkan Uysal, Regaib Kandili'ni kutladı

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 30 Mart Perşembe akşamını 31 Mart Cuma gününe bağlayan gece idrak edilecek Regaip Kandili’ni kutladı.

Başkan Uysal’ın mesajı şöyle:

 “Rahmet, mağfiret, bereket, sevgi, saygı, yardımlaşma ve hoşgörü dolu özel bir zaman dilimine girmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

 Recep, Şaban ve Ramazan aylarından oluşan ve dini kültürümüzde özel bir yeri bulunan mübarek üç aylar, rahmet ve bereket mevsimi, Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı'yla doruk noktaya ulaşan manevi yükseliş ve bağışlanma aylarıdır.

 Bu duygu ve düşüncelerim ile başta hemşerilerimiz olmak üzere, milletimiz ve tüm Müslüman Âleminin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandili'ni tebrik ederken; bu kutlu zaman diliminin ülkemiz, ilçemiz ve tüm İslam âleminin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olmasını diliyorum.

 

Etiketler:

ereğli belediyesi , hüseyin uysal , kandil mesajı ,

Yorumlar