Tehlike oluşturuyor...

11 Ocak 2020 Cumartesi 15:22

Tehlike oluşturuyor...

Zonguldak Alaplı İlçesinde yaklaşık bir 2 ay önce bir tırın köprü korkuluklara çarpmasından dolayı kırılan köprü korkulukları köprü onarılmayı bekliyor.

Zonguldak Alaplı İlçesinde D- 010 Karayolları Köprü üzerinde bulunan köprü kenarında yaklaşık 2 ay önce bir tırın köprü korkuluklarına çarpması neticesinde yerinden kopan köprü korkuluğunun bir parçası onarılmayı bekliyor. Her gün onlarca insanın üzerinden geçtiği köprünün bu halde bırakılması vatandaşların tepkisine neden oldu. Vatandaşlar köprü korkuluklarının hemen yapılmasını istedi.
Köprünün bu şekilde durmasının tehlike arz ettiğini ifade eden Ahmet Yanık, "Köprü korkuluk demirini buradan geçen bir tır çarparak kırdı. Yaklaşık 2 aydır bu böyle. Bu vatandaşlar için hem sıkıntı hem de tehlike yaratıyor. Bir çocuk yanından geçerse ve çayın içine düşerse kesin olarak ölür. Yetkililerden buranın biran önce yapılmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , alaplı , korkuluk , köprü ,

Yorumlar

Günün en anlamlı ziyareti Hasbeyler Köyü’nden

10 Ocak 2020 Cuma 20:06

Ereğli Haber

Günün en anlamlı ziyareti Hasbeyler Köyü’nden

Hasbeyler Köyü Muhtarı Hasan Duman ve köy sakinleri Ereğli Haber Gazetesi’ni ziyaret ederek çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Çaylıoğlu Hasbeyler Köyü Muhtarı Hasan Duman ve beraberindeki köy sakinleri Ereğli Haber Gazetesi’ni ziyaret etti.
Hasbeyler Köyü Muhtarı Hasan Duman köy sakinlerinden Ersin Kılıç, Fahrettin Ünal, Şenol Çivici, Soner Aydemir, Ercan Ergenekon, Adnan Ünal ve Kazım Gülsever Ereğli Haber Gazetesi’ni ziyaret ederek çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Duman ve beraberindekiler aynı zamanda Hasbeyler Köyü sakinlerinden olan Ereğli Haber Gazetesi Yazarı Vedat Kılıç ile çeşitli konularda fikir alış verişinde bulunarak sohbet etti. Vedat Kılıç’ın nezdinde tüm Ereğli Haber Gazetesi çalışanlarının gününü kutladığını dile getiren Hasbeyler Köyü Muhtarı Hasan Duman “Sizin nezdinizde tüm Ereğli Haber Gazetesi çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor ve milletimizin sesi olmanızın devamını diliyorum” dedi.

Yorumlar

Kazıda bulunan top mermileri imha edildi...

10 Ocak 2020 Cuma 17:42

Kazıda bulunan top mermileri imha edildi...

Zonguldak’ta İlçe Kaymakamlık inşaatında kazı yapıldığı sırada top mermisi bulundu. Kazıda bulunan top mermileri ekipler tarafından imha edildi.

 Edinilen bilgiye göre Zonguldak’ın Kilimli İlçesinde yapımı devam eden İlçe Kaymakamlık inşaatında ekiplerin kazı yaptığı sırada çalışanlar tarafından tanesi 300 kilogramı bulan 2 adet top mermisi bulundu. Kepçe yardımıyla çıkartılan top mermileri çalışanlar tarafından hurdacıya verildi. İlk başta hurda sanılan malzemenin top mermisi olduğunun anlaşılması üzerine çalışanlar durumu polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler top mermilerini alarak imha etti. 
Top mermilerinin bulunduğu inşaatın şantiye şefi Mehmet Lostar, hafriyatta kazı yaptığı sırada yaklaşık 4,5 derinlikte top mermilerinin ortaya çıktığını ifade ederek “Hafriyat alanında kazı yapılırken yaklaşık 4 buçuk metre derinlikte karşılaştık. Bizde ne olduğunu tam çözemedik. Güvenlik güçlerine bilgisini verdik. Onlar, olaya müdahil oldu. Ekipler daha sonra olayla ilgili inceme yaptı ve top mermisi olduğu ortaya çıktı” şeklinde konuştu. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , kazı , top mermisi , imha

Yorumlar

Milli sporcu Doğukan Kilcioğlu kampa giriyor

10 Ocak 2020 Cuma 17:34

Milli sporcu Doğukan Kilcioğlu kampa giriyor

Zonguldaklı milli engelli sporcu Doğukan Kilcioğlu, salon müsabakaları öncesinde İstanbul'da kampa giriyor.

 Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından 10 Ocak - 2 Şubat tarihleri arasında İstanbul'da Genç Milli Takım hazırlık kampı düzenlenecek. Milli takım kampına, Zonguldak'tan milli atletizm antrenörü Utku Duman yönetiminde milli engelli sporcu Doğukan Kilcioğlu katılacak. Kilcioğlu, 12 Ocak, 25 Ocak ve 2 Şubat'ta tarihleri arasında salon müsabakalarında 60 metrede boy gösterecek. Milli engel sporcusu Doğukan Kilcioğlu yapılacak olan salon müsabakalarında iyi bir performans göstererek 9 Şubat tarihinde Türkiye'nin ev sahipliğinde yapılacak olan Gençler Balkan Şampiyonasında tekrar ay yıldızlı formayı giyerek madalya hedefliyor. 

Utku Duman: "Amacımız yeden milli formayı giyerek ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek" 
Milli atletizm antrenörü Utku Duman, "Doğukan'la birlikte sıkı bir antrenman programından geçtik. İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Şimdi önümüzde 12 Ocak, 25 Ocak ve 2 Şubat'ta tarihleri arasında salon müsabakaları var. Amacımız bu müsabakalarda en iyi dereceleri yaparak Türkiye'nin ev sahipliğinde yapılacak olan Balkan Şampiyonasında milli formayı giyerek ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek. Doğukan bunu başaracak güçte. Bizlere desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederiz" dedi.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , milli sporcu , kamp

Yorumlar

Kaymakam Yılmaz, gazeteciler ile buluştu

10 Ocak 2020 Cuma 15:54

Kaymakam Yılmaz, gazeteciler ile buluştu

Alaplı Kaymakam Vedat Yılmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü ve 10 Ocak İdareciler Günü dolayısıyla kahvaltı organizasyonu düzenleyerek yerel ve Ulusa basın mensupları ile bir araya geldi.

 Kaymakam Vedat Yılmaz, ilçede faaliyet gösteren gazetecilere, düzenlediği kahvaltı programında 10 Ocak’da bir araya geldi. Kaymakam Yılmaz, İlçede faaliyet gösteren Gazetelerin sahipleri ve çalışanları ile kahvaltıda buluştu. Kaymakam Yılmaz, "10 Ocak dünya gazeteciler günü ve İdareciler gününü Kutluyorum. Alaplı’yı Seviyoruz, yerel basını seviyoruz, böyle bir özel günde sizlerle olmak bizleri de mutlu ediyor. Sizinle birlikte çalışmaktan memnunuz, biz Alaplı idareciler olarak yerel basının çalışmasından çok memnunuz. Çünkü Alaplı bizim Alaplı’mız, yapmış olduğumuz haberlerde amaç Alaplı’ya zarar vermekten ziyade yüceltmek oluyor. Bugüne kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadık, bir olumsuzlukla karşılaşmadık. Alaplı’daki gazeteciler yaptıkları haberleriyle görevin bilinciyle hareket ediyorlar. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi. 
Programda konuşma yapan Alaplı Gazeteciler Derneği Başkanı Doğan Bostancı, “Alaplı İlçesinde faaliyet gösteren gazeteci arkadaşlarımızla bu özel günde sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyduk. Şahsım, meslektaşlarımız adına sizlere teşekkür ediyorum. Bugün aynı zamanda Dünya İdareciler Günü, sizlerin de idareciler gününü kutluyorum” diye konuştu. 
10 Ocak Günü dolayısıyla Kaymakam Yılmaz'a idareciler gününü nedeniyle plaket verildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Alaplı , kaymakam , 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü

Yorumlar