Tedirgin eden gelenek, bayramda silahlar konuştu

2 Mayıs 2022 Pazartesi 22:17

Tedirgin eden gelenek, bayramda silahlar konuştu

Zonguldak'ta Ramazan Bayramı’nın sabahı silah atma geleneği bu yıl da sürdü. Şehrin dört bir yanından silah sesleri yükseldi.

Zonguldak’ta Ramazan Bayramı'nın sabahı silah atma geleneği bu yıl da sürdü. Şehrin dört bir yanından silah sesleri yükseldi. Kent merkezinde bayram namazının ardından silah sesleri yükseldi. Şehrin dört bir yanında silahlar susmazken, polis ekipleri ise ihbarlar üzerine harekete geçti. Ellerindeki silahları art arda ateşleyen vatandaşlar, geçmişten günümüze devam eden bayram adetini yerine getirdi. Aralıksız duyulan silah sesleri duruma alışkın olmayanları korkuttu. Vatandaşlar evlerinin balkonlarına ve kapı önlerine çıkarak silahlarını ateşledi. Polis ekipleri ise ihbarlar üzerine silah seslerinin duyulduğu bölgelerde çalışma başlattı.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Bayram , Silah , Gelenek

Yorumlar

Kızılay Bayramda Çocukları Sevindirdi

2 Mayıs 2022 Pazartesi 22:03

Kızılay Bayramda Çocukları Sevindirdi

Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şube Başkanı Kürşat Yağız, Genç Kızılay gönüllüleri ile birlikte davul zurna eşliğinde mahalle mahalle gezip çocukların bayramlarını kutladı.

Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şube Başkanı Kürşat Yağız, Genç. Kızılay gönüllüleri ile ilk olarak davul zurna eşliğinde Gülüç Beldesi’nde ki çocuklarla buluştu. Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve belediye meclis üyelerinin de eşlik ettiği gezi sırasında mahallelerde ki çocuklar palyaço eşliğinde boyama yapılarak eğlendi. Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şube Başkanı Kürşat Yağız gezi sırasında çocukları hem eğlendirdi hem de kendilerine çikolata ve hediyeler verdi.
Gülüç Beldesi’nin ardından Ereğli sahiline geçen Başkan Yağız ile Genç Kızılay gönülleri çocuklarla buluştu. Genç Kızılay gönüllüleri çocuklarla oyunlar oynayıp, yüzlerine boyama yaptı.
Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şube Başkanı Kürşat Yağız, bu yıl Ramazan ayı boyunca gıda ve ayni yardımların yanı sıra başta özel çocuklar olmak üzere, çocuklar, gençler ve yaşlılara yönelik olarak sosyal etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirterek Ramazan Bayramı’nda da mahalle mahalle gezip çocukların hem bayramlarını kutladıklarını hemde eğlendirdiklerini söyledi. Yağız konuşmasında “Bu yıl Ramazan ayını tam manasıyla dolu dolu geçirdik. Yaptığımız gıda ve nakdi yardımlarımızın yansıra toplumun her kesimine ulaşmaya çalıştık. Bu anlamda özel çocuklarımızla etkinlikler düzenledik. Gençlerimizle sık sık bi araya gelip Genç Kızılayı büyüttük. Yardıma ihtiyacı olan bazı ailelerimizin tüm eşyalarını temin ederek ihtiyaçlarını karşıladık. Dolu dolu geçen Ramazan ayının ardından bu günde hem çocuklarımızın bayramını kutlamak hemde onları eğlendirmek istedil. Gülüç Beldesi’nden başlayarak mahalle mahalle gezip çocuklarımızla buluştuk. Çocuklarımız Genç Kızılay gönüllüleri ile davul zurna ve palyaço eşliğinde hem eğlendi hemde boyama yaptılar. Çocuklarımızın yüzlerindeki mutluluk gerçekten çok güzeldi. Gülüç Belediye Başkanımız Gökhan Demirtaş’ta bir süre bize eşlik etti. Kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum. Etkinlikte emeği geçen tüm gençlerimize ve görevli arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu tür sosyal projelerle Kızılayı çok daha geniş kitlelerle buluşturmayı hedefliyoruz. Bu vesile ile başta çocuklarımız olmak üzere herkesin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , kızılay , çocuk , ramazan bayramı

Yorumlar

Başkan Yılmaz arkadaşlarıyla tek tek bayramlaşıyor

1 Mayıs 2022 Pazar 09:33

Başkan Yılmaz arkadaşlarıyla tek tek bayramlaşıyor

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Yakup Yılmaz, yetkili oldukları iş yerlerinde çalışan üyeleri ile bayramlaşma programlarına başladı.

Yılmaz, beraberinde Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve iş yeri temsilcileri, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’ndaki (Erdemir) Endüstri ilişkiler Direktörü Kerem Çelebi ile Erdemir Nakliyat Müdürlüğü, Çelikhane Direktörlüğü, Atelyeler ve Bakım Direktörlüğü, İş Güvenliği ve Çevre Müdürlüğü, Ayşe ve Zübeyde Yüksek Fırınları, Soğuk Haddehaneler Direktörlüğü, Sıcak Haddehaneler Direktörlüğündeki üyelerini ziyaret etti.
ERSEM VE TAT ZİYARETLERİ
Türk Metal Şube Başkanı Yılmaz, daha sonra Erdemir Çelik Servis Merkezi (Ersem), ardından da, Tat Metal AŞ’yi ziyaret ederek, buradaki üyeleri ile de görüştü.
Ziyaretlerde, Türk Metal Lideri Pevrul kavlak ile Genel Başkan Yardımcısı Halil Faki Erdal’ın selamları ile bayram mesajlarını da ileten Yılmaz, tüm üyelerinin Bayramını kutladı.
İFTARLAR TAMAMLANDI
Bu arada, Türk Metal ile Erdemir’in birlikte gerçekleştirdikleri personel iftarları da tamamlandı.
Sendika ve şirket yöneticilerinin de katılımıyla Büyük Anadolu Ereğli Otel’de gerçekleştirilen iftarlarda şirkette çalışan A ve B personeli ile bir araya gelindi.
MADENCİLER ZİYARETE GELDİ
Öte yandan, Türk Metal Şube Başkanı Yakup Yılmaz’a, Zonguldak Maden İşçileri Yardımlaşma
Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Sayın Muhammet Akyüz, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ziyarette bulundu.
Nezaket amaçlı ziyarette, karşılıklı görüş alış verişinde bulunulurken, Akyüz, Yılmaz’a günün anısına hediye takdim etti. Yılmaz da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, teşekkür etti.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , erdemir , yakup yılmaz , bayram

Yorumlar

Ömrü hizmetle geçen duayene anlamlı ödül

1 Mayıs 2022 Pazar 01:35

Ömrü hizmetle geçen duayene anlamlı ödül

Kdz. Ereğli ilçesinde 50 yılı aşkın zaman veremle mücadelenin yanı sıra ilçenin bir çok noktasına okul, cami ve hastane gibi sayısız eserler kazandıran HİZMETİN DUAYENİ Hasan Erdoğan Süleymanbeyler Köyü Muhtarı Mehmet Morcu tarafından plaketle ödüllendirildi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Süleymanbeyler Köyü Muhtarı Mehmet Morcu ve ekibi geçtiğimiz günlerde köy sakinleri ve köyüne hizmet edenlerle birlikte iftar programı düzenledi. İftar programının onur konuğu olan Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan’a düzenlenen iftar programında köyde yapımında emekleri bulunan Süleyman Demirel İlk ve Ortaokulu ve camiler için teşekkür plaketi verildi. Ödül aldığı sırada duygusal anlar yaşayan HİZMETİN DUAYEN İSMİ Hasan Erdoğan, Süleymanbeyler Köyü muhtarı ve sakinlerine teşekkür etti.
Kdz. Ereğli ilçesine Armutçuk Sağlık Meslek Lisesi, Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Süleyman Demirel İlk ve Ortaokulu, çok sayıda camii ve evsiz kalan yaklaşık 10 kadar ailenin evini baştan sona yapıp sıcak yuvaya kavuşturan Erdoğan, 50 yıldır sadece Ramazan aylarında değil yılın her döneminde yardıma ihtiyacı olan ailelere kumanya yardımlarında da bulunuyor. Erdoğan yaptığı işin parayla pulla yapılamayacağını belirterek “Bu iş bir gönül ve sevda işi. İnsanın içinden gelecek. Kimi zaman paranı, kimi zaman zamanını vererek ailenden, işinden ve en önemlisi ömründen fedakarlık yapacaksın. Elbette biz 50 yılı aşkın zamandır bu sayısız eserleri kendi başımıza yapmadık. Devlet millet iş birliğinin en güzel örneklerini sergiledik. Kimi zaman devlet babadan istedik, kimi zaman zenginle yoksulu buluşturduk. Hem devletimiz, hem zenginlerimiz, hem yoksullarımız, hemde hizmet bekleyen insanlarımız mutlu oldu. Ömrümü bu işlere adamaktan hiçbir zaman pişmanlık duymadım. Şöyle geriye dönüp baktığımda arkamda gurur duyacağım eserler var. Yaptırdığımız okullardan binlerce mezun oldu. O yavrularımız Türkiye’nin dört bir yanında devlete ve millete hizmet ediyor. Bazen bir hastanede, bazen Ankara’da yüksek bir kesimde beni gören mezunlarımız “Hasan amca biliyormusunuz; ben senin yaptırdığın okuldan mezun oldum. Allah senden razı olsun” dediğinde benden daha mutlusu olmuyor. Bu nedenle çok gururluyum. Hizmetlerimin hepsi milletimize helal olsun. Keşke imkanlar daha fazla olsaydı daha fazla hizmet edebilseydim. Ömrümün geri kalanında da bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada devletime, milletime hizmet etmeye devam edeceğim. Bizleri bu ödülü layık gören Süleymanbeyler Köyü Muhtarımıza ve tüm ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Hasbeyler Köyü geleneksel iftar yemeğinde buluştu

1 Mayıs 2022 Pazar 01:00

Hasbeyler Köyü geleneksel iftar yemeğinde buluştu

Kdz. Ereğli'nin sosyal, kültürel, ekonomik ve eğitim anlamında en gelişmiş köylerinin başında gelen Hasbeyler Köyü sakinleri geleneksel iftar yemeğinde buluştu.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Hasbeyler Köyü'nün iftar yemeği bu yıl Gülüç Belediyesi Düğün ve Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. İftar programı öncesinde şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu dualar yapıldı. Okunan Akşam ezanı ile birlikte oruçlarını açan Hasbeyler Köyü sakinleri, yapılan iftar duasına eşlik etti. Gecede Hasbeyler Köyü'nün sporda Ülke, bölge ve il çapında derece yapan farklı branşlardaki başarılı sporculara teşekkür plaketi takdim edildi.

 

AYRINTILAR GELİYOR...

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdz ereğli , hasbeyler , hasan duman , ramazan negüzel , Gülüç , gökhan demirtaş , vedat kılıç , mehmet çivici , ali atar , ramazan gülsever

Yorumlar